Jenom jeden pes má právo vést smečku. A jenom jeden muž může kočírovat drogový gang. Občas ale i ti nejsilnější alfa samci dělají chybná rozhodnutí...  Narodit se příliš bohatý přináší všude na světě stejnou volbu. Buď majetek využijete ke vzdělání a zlepšení sebe sama, nebo vás peníze zkazí a vy jich začnete zneužívat. Devatenáctiletý Johnny Truelove, mladý dealer rekrutující se z vrstvy zlatých losangeleských dětí, si zvolil druhou cestu a dovedl ji až do krajnosti. Vždycky si přál, aby ho jeho okolí vnímalo jako nesmlouvavého drsňáka, a aby si vydobyl respekt, byl ochoten udělat cokoli. Proto se také jednoho dne rozhodl unést patnáctiletého bratra muže, který mu dluží peníze. Takové činy ale americké úřady nepromíjejí ani prominentům a vynášejí za ně dlouholeté tresty. Johnny a jeho gang zpovykaných, rádoby dospělých mladíčků nyní musí vymyslet, co s uneseným, sympatickým Zackem, který starší kluky obdivuje, dělat dál. Co si ale počít, když už neexistují správná rozhodnutí, ale jen špatná a ještě horší? V kriminálním dramatu režiséra Nicka Cassavetese, jež bylo natočeno na motivy reálného zločinu, se představí především talentovaný Emile Hirsch a v netradiční herecké úloze hudební superidol Justin Timberlake, ve vedlejších rolích se ale můžete těšit také na Bruce Willise a Sharon Stoneovou. (oficiální text distributora)

Dovlatovka

Tenhle film zachraňují nadprůměrné herecké výkony mladých herců, jinak bez nápadu a chvílemi až nudné. Timberlake, Yelchin, Swayne, Seyfried slušné, Hirsch a především Foster fantastičtí. Toť vše. ()

waska

Hodně zajímavý film podle skutečné události. Nebyl by ale tak dobrý, nebýt opravdu dobrého castingu a opravdu dobrých hereckých výkonů. O Emile Hirschovi netřeba mluvit, ale kdo opravdu překvapil je Justin Timberlake. No a hezké cameo pro Bruce Willise :) ()

Petulka88

Průměrný film, který se ale zuby nehty snaží tvářit jako něco víc. Jenže v tom mu podráží nohy vlekoucí se děj, často nelogické chování postav i jejich úporná snaha být za každou cenu drsnej. Ale na druhou stranu byl pro mě příjemným překvapením dobrý výkon Justina Timberlakea. Všechno ale zachránit nedokáže... ()

Ergon

Silný příběh s neuvěřitelným vyústěním. Tak tohle jsem nečekal, navzdory negativním komentářům jsem nad míru spokojený, o to více, že je to podle skutečných událostí. Vytkl bych akorát dokumentárně natahovaný závěr. Jinak bych šel s hodnocením výše. ()

DD

Ve zkratce: Cassavetes dokázal, že talent má. Bohužel druhá polovina je značně slabší než ta první a vražda je technicky fakt tragická. Herecké výkony dobré, překvapivě i Timberlake. ()

Euchrid

Překvapení, a to docela velké.Fakt zabavný kousek, který utekl jako voda a hodně kvalitně mě pobavil. Tak docela nechápu celkově nízké hodnocení tohohle filmu. Je sice fakt, že příběh se dá popsat pár větami, ale u kolika dobrých filmů ne? Timberlake, který byl důvodem, který mě tak trochu odrazoval se ukázal uplně nejlépe jak mohl a casting vůbec klapl. A ve chvílích, kdy si člověk uvědomí, že inspirací byla skutečná událost, film zapůsobí . Zkoukněte.. ()

AlexDLarge

No, tak to tady máme. Jeden nejrosporuplnějších filmů za poslední rok. A musím říct, že oprávněně, protože je neskutečně těžké ho hodnotit. Snímek vychází ze skutečných událostí, což vás donutí přivřít oči nad několika nepovedenými příběhovými skutečnostmi a faktu, že na skoro dvouhodinový film se toho stane opravdu málo. Musím se přiznat, že film jsem chtěl vidět hlavně kvůli Emilu Hirschovi, o kterém si myslím, že je zatím nejnadějnější vycházející hvězda a Justinu Timberlakeovi, který za tento snímek sbíral velké ovace. No a tady nastupuje jedna z již zmíněných rosporúplností. Hirsch se zhostil své role opravdu dobře, i ten "plnovous" k němu dobře sednul. Problém je však ten, že od Dívky od vedle se trochu "oplácal" a je vidět, že k marmeládové koblize nemá hluboko do lednice. Proto bylo dost těžké uvěřit jeho jinak povedenému výkonu. Například ve scéně rvačky s "náckem" to spíše vypadá, jako předstíraný souboj otce se synem. Timberlakea také musím pochválit. Rozhodně nevypadal trapně ani nepatřičně, ale pravdou zůstává, že to nebyla kdoví jaká role a v podstatě hrál sám sebe v jiném postavení. Co se týče režisérské práce a celkového vyprávění příběhu, je to vcelku povedené, ale jak už jsem se zmínil, film trpí totální nepříběhovostí. Dialogy jsou sice zajímavé, ale většinou jsou o ničem a jenom vyplňují prostor a šplhají žebříčkem "fuckování", co nejvýš to jde(no jo, čtvrté místo, to není jen tak). Určitě byste tento film měli vidět, protože na každého působí jinak, ale podle mého názoru zůstal někde v půlce cesty, což je velká škoda. P.S.: Celá konečná scéna včetně vraždy je opravdu děsná. To zpětné pozadí bych jim omlátil o hlavu. ()

Lichty

Cassavetes umí. Po vlažném rozjezdu před diváka předkládá dobře rozloženou hru na city, nepostrádající napětí ani akci s úžasným hereckým obsazením a uspokojivým koncem. Nemám co říct - po přečtení některých negativní recenzí jsem byl totiž nadmíru spokojen. ()

BigFishPop

Ani chvíľku som sa nenudil. Mimochodom - Justin Timberlake je výborný herec. A pritom mi ako spevák nehovorí skutočne nič. ()

mistvan

Film mě celkově zaujal. Přiznávám, že něco bylo trochu nad hranicí uvěřitelnosti. Nevím, jestli se v USA na jednom místě může vyskytovat tolik štíhlých, kozatých blondýnek. Ale ta nereálná přecpanost hezkýma ženskejma už k americkým filmům patří, člověk to časem přestane brát vážně. Timberlake kupodivu překvapil, i když mi jinak leze krkem. Nesedl mi ale vůbec představitel oběti, takže mi ho bohužel na konci nebylo příliš líto. Sharon Stoneová ušla, ale na konci s viditelně namaskovaným obličejem trochu přehrávala. Na druhou stranu ti zhýčkaní zhulenci byli dokonale "vymaštění", bez schopnosti posoudit dopad svého jednání víc jak na minutu dopředu. To mi přišlo hodně přesné a hlavně dobře zahrané u všech členů té povedené partičky. Každopádně jsem se vůbec nenudil a za nějaký čas bych se na to podíval znovu. Proto dávám nakonec slabší čtyři. ()

john.h

No, všichni tu mluví o předvídatelném konci a já, který jsem film vůbec neznal, jsem se bavil a ten konec jsem opravdu nečekal. Když je to podle skutečné události (což nechápu jak může být někdo tak blbý), tak bych rád věděl, jestli měl opravdu ten týpek dvě roštěnky najednou v bazénu. Lepší čtyři hvězdičky. ()

KdG

Velmy nudný, rádoby drsný film o rádoby gangsterech. Čekal jsem co z toho vyleze za pointu, ale bohužel se žádná nekonala. :-( ()

TommyDiamond

Po první půlhodině,kdy jsem neslyšel nic jiného než nadávky a víc než nadávky,byl můj názor jednozračný: Vypni to a označ jako odpad! Když jsem tento film pouštěl, nevěděl jsem,že je inspirován skutečnou událostí. Věděl jsem pouze,že je obsazen pro mě známými hvězdami: E.Hirsch,J.Timberlake, B.Willis,O.Wilde,A.Seyfried,S.Stone. Ovšem moje prozíravost naznačovala,že film se musí náko rozjed. A stalo se. Patnáctiletého borce,kterého unesly,jsem si docela oblíbil a vůbec bych nečekal,že bude zavražděn. A protože byl tento snímek podle skutečné události na konci uvidíte i skutečné tresty,které vyfasovali viníci. Přes hrozný začátek a skvělý finish musím dát pouze dvě hvězdy. Celkově 45% ()

PB2

Ku*va, v té Americe furt chlastají, fetují, pí*hají, nadávají a jsou potetování:) Příjemné překvapení, sympatičtí a dobří herci, neokoukaní, dabing se mi taky zdál super, příběh nebyl zlý, celkově to je jedna dlouhá pařba, všichni jsou kamarádi a najednou bum. Jenom jsem trochu rozpačitý z té dokumentární formy, možná by to bez ní bylo lepší. ()

Oudee33

Za mě plná palba, postavy jsou charakterově i sehráním za jedna, příběh funguje a samotný vývoj bez vad na kráse.. Celou dobu je to mírně předvídavý a člověk tak nějak doufá, že se "to" nestane, ale podstata pro natočení tohoto snímku vychází právě ze skutečné události kde nejde přes veškerý emotivní vývoj sehrát happy end. Bohužel... Přes všechnu vyhulenou pohodu pěkně zvrácený americký sen za 95% ()

viky13

Zezačátku to trošku působí jako parodie, ale když skutečně Zacka zabijí, tak jde všechna sranda stranou. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

19.06.2016

Guy Ritchie zkusí muzikál

Guy Ritchie zkusí muzikál

06.07.2009

Tahle zpráva se proplétá internetem už asi měsíc a kvůli podivné kombinaci tvůrce a žánru to vypadalo na kachnu, ale opak je pravdou. Ritchie natočí novou verzi Mankiewiczova Guys and Dolls (u nás… (více)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (více)