Jenom jeden pes má právo vést smečku. A jenom jeden muž může kočírovat drogový gang. Občas ale i ti nejsilnější alfa samci dělají chybná rozhodnutí...  Narodit se příliš bohatý přináší všude na světě stejnou volbu. Buď majetek využijete ke vzdělání a zlepšení sebe sama, nebo vás peníze zkazí a vy jich začnete zneužívat. Devatenáctiletý Johnny Truelove, mladý dealer rekrutující se z vrstvy zlatých losangeleských dětí, si zvolil druhou cestu a dovedl ji až do krajnosti. Vždycky si přál, aby ho jeho okolí vnímalo jako nesmlouvavého drsňáka, a aby si vydobyl respekt, byl ochoten udělat cokoli. Proto se také jednoho dne rozhodl unést patnáctiletého bratra muže, který mu dluží peníze. Takové činy ale americké úřady nepromíjejí ani prominentům a vynášejí za ně dlouholeté tresty. Johnny a jeho gang zpovykaných, rádoby dospělých mladíčků nyní musí vymyslet, co s uneseným, sympatickým Zackem, který starší kluky obdivuje, dělat dál. Co si ale počít, když už neexistují správná rozhodnutí, ale jen špatná a ještě horší? V kriminálním dramatu režiséra Nicka Cassavetese, jež bylo natočeno na motivy reálného zločinu, se představí především talentovaný Emile Hirsch a v netradiční herecké úloze hudební superidol Justin Timberlake, ve vedlejších rolích se ale můžete těšit také na Bruce Willise a Sharon Stoneovou. (oficiální text distributora)

rencica

tal na 80%, na to ako to kamarati ospevovali...mna to teda sklamalo......cakala som ze to nieco vo mne zanecha, ale nic..... ale justin bol na spapanie :DDD ()

Rapollo

Nevěrohodná splácanina, která je spíš určená teenagarům. Odpovídá tomu zejména herecké obsazení. Hirschově milému a nevýraznému chlapci asi těžko kdo může uvěřit, že je kápem gangu. Stejně jako Timberlake se spíš utápí v narcistním typu hodného kamaráda typu sice-občas-zahulim-ale-jinak-jsem-spíš-Mirek-Dušín. Snad jen ty sjetý blonďatý mrchy alespoň zčásti dokreslily prostředí kalifornské zlaté mládeže. Willis hraje svou vedlejší roli nezvykle špatně, takhle odfláknutý projev jsem u něj snad ještě neviděl. Kdo naopak naprosto vyniká, je představitel Jakea Mazurski. Jeho speedem nabušený cholerik je excelentní a táhne jinak vyčpělou nezáživnou atmosféru. Závěr je hodně rozpačitý, oběť je zastřelena tak nějak mimoděk, absolutně chybí napětí a tempo. Zbývá už jen výstup obézní a depresivní Sharon Stone, která sice nefalšovaně pláče, ale plácá věci, jež by žena v jejím postavení nikdy nepronesla, a k tomu cení skvostně vybělený chrup - "Podívejte, já mám sice depku jako kráva, každou chvíli se asi znovu pokusím o sebevraždu, ale první, na co myslím, je, abych si řádně několikrát za den vyčistila zuby." ()

PekoK2

Dosť kruté a gangsterské predstavenie života z ulice kde sila peňazí prevyšuje zdravý rozum a sebaovládanie sa. Zo začiatku som mal pocit, že vyrovnávanie si účtov medzi Johnym a Mazurskim bude mať iný spád, nakoľko riešenie vlastných problémov na úkor nevinných ľudí je úbohé a čo viac kvôli 1200 USD. Je mi jasné že, vo svete drog neexistujú hranice respektíve hranica morálky, ide len sa dostať k cieľu za každú cenu. Na koniec asi dodám, že Johny sa mi moc nepozdával ako šéf gangu, alebo že by to nezvládol herec?:) ()

Upswing

Celkom dobré, nevadil mi tam ani Timberlake. Ale tá scéna na záver filmu s prehrávajúcou a otrasne zamaskovanou Sharon Stone s konskými zubami ako reklama na zubnú pastu (tá biela mi šla vybiť oko), zabila celý zážitok z filmu. ()

Lodovico

Prežiť si svoje peklo má mnoho tvárí a natočiť Alpha Dog v tomto duchu pre každú významnejšiu postavu vo filme, tak je to plnotučných 5*. Silná téma nenašla svojho režiséra a scenáristu, i tak sa ale jedná o nadpriemerný film. ()

wyoming

Asi ani nedokážu říct proč, ale ten film mám fakt ráda. Timberlake je tam prostě úžasnej a celej ten příběh je fakt mazec. Pokaždý mě dostane, že ten konec je tak zbytečnej, že měli tolik možností se tomu vyhnout, ale to je asi život. Ale kluk si to aspoň užil. Výborný. ()

Evziiik

No, nebylo to nejhorší, ale nejlepší ani náhodou. Prostě průměr, kterej rádi uvidíte jednou a bohatě to stačí. Bavilo mě to, než zastřelili toho klučinu a pak už mohl být klidně konec. Žádný extra herecký výkony, vlastně nic nebylo nijak extra. Takže nechám 3*, ale nejsem si zcela jistá, za co je ta třetí. Prostě proto ;) ()

Hektor.Troy

pre mna je tento film opakom filmu movie 43-movie 43 je zlozeny z nonsens scenok a uplnych blbosti,ale zahraty na maxa.alfa dog na druhej strane nema extra herecke vykony,ale scenky su realisticke.mna to dostalo ()

danny79

Az po shlednuti jsem zjistil, ze je film inspirovan skutecnou udalosti. To ale na film klade vetsi naroky, ocekavani. Neznamena to, ze pred film prdnu "based on true story", aby byl film zajimavejsi a tim vse konci. Film by se mel snazit o urcitou autenticnost. Bohuzel na to ze ma jit o rekonstrukcni skutecne udalosti, tak me film nedokazal presvedcit, ze autori znali a rozumeli ci chteli ukazat J. Truelove, spise ma film byt zabava a namet slouzi spise ke zvednuti popularity. Pusobi na me dost nesolidne, spise jako ne prilis povedena teenagerovsky komedie, protoze vetsinu delky filmu zabiraji ruzne party s peknymi kocickami. Jako komedie me to nezaujalo. Jako thriller taky Nuda. A jako krimi based on true story Fail. ()

killberrybil

Celou dobu se to tváří super drsně, mě ale neustálý fuckování spíše rozčilovalo a vadilo, občas se fakt chovali jako kreténi. Když pominu rozhovor s tlustou sebevražednou mámou na konci, konec se docela povedl, ale dojem z fuckování to příliš nezvedne. ()

MichaelG

Člověk si u toho vzpomene nebo představí jaké to je udělat velmi velkou chybu, která nejde vrátit zpět. Největší herecký výkon tady předvedl Ben Foster, který byl úžasný a věřil jsem mu vše. Možná by film byl zajímavější, kdyby si Timberlake a Hirsch vyměnili role, přece jen si myslím že si Timberlake zahrál ve filmu víc a Hirsch by s tím dokázal naložit víc, ale i Timberlake byl docela slušný ve své roli. 70% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Tak, kdo povede drogový gang?" To je oč tu běží. Nekouká se na to špatně, protože mezi úvodem a závěrem se tu prostě jen paří a souloží. ;) Jinak je to celkem svižný film, který se začne ke konci ohromně vléct. - 50%. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

19.06.2016

Guy Ritchie zkusí muzikál

Guy Ritchie zkusí muzikál

06.07.2009

Tahle zpráva se proplétá internetem už asi měsíc a kvůli podivné kombinaci tvůrce a žánru to vypadalo na kachnu, ale opak je pravdou. Ritchie natočí novou verzi Mankiewiczova Guys and Dolls (u nás… (více)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (více)