Jenom jeden pes má právo vést smečku. A jenom jeden muž může kočírovat drogový gang. Občas ale i ti nejsilnější alfa samci dělají chybná rozhodnutí...  Narodit se příliš bohatý přináší všude na světě stejnou volbu. Buď majetek využijete ke vzdělání a zlepšení sebe sama, nebo vás peníze zkazí a vy jich začnete zneužívat. Devatenáctiletý Johnny Truelove, mladý dealer rekrutující se z vrstvy zlatých losangeleských dětí, si zvolil druhou cestu a dovedl ji až do krajnosti. Vždycky si přál, aby ho jeho okolí vnímalo jako nesmlouvavého drsňáka, a aby si vydobyl respekt, byl ochoten udělat cokoli. Proto se také jednoho dne rozhodl unést patnáctiletého bratra muže, který mu dluží peníze. Takové činy ale americké úřady nepromíjejí ani prominentům a vynášejí za ně dlouholeté tresty. Johnny a jeho gang zpovykaných, rádoby dospělých mladíčků nyní musí vymyslet, co s uneseným, sympatickým Zackem, který starší kluky obdivuje, dělat dál. Co si ale počít, když už neexistují správná rozhodnutí, ale jen špatná a ještě horší? V kriminálním dramatu režiséra Nicka Cassavetese, jež bylo natočeno na motivy reálného zločinu, se představí především talentovaný Emile Hirsch a v netradiční herecké úloze hudební superidol Justin Timberlake, ve vedlejších rolích se ale můžete těšit také na Bruce Willise a Sharon Stoneovou. (oficiální text distributora)

skliba

Tento film mi absolutně nadchl. Timberlake mi překvapil a Hirch byl výborný,Sharon Stone se mi tam vůbec nezdála a nelíbila.Jinak skvělí ze smutným koncem ()

Sufferer

Najväčšie potľapkanie po pleci si zaslúži človek, ktorý do filmu dotiahol toľko hereckého talentu. Niekto tú skrátka vyhral kástingovú športku. Lenže druhým dychom musím dodať, že trestuhodne zahodil tiket. Bezmála poldruha hodiny sa potácame od večierku k večierku, ktoré zdarne odťahuje pozornosť od ťažiska zápletky, ale kvôli splošteným postavám (napriek tomu Ben Foster démonický a Emile Hirsch presný) v závere divákovi len ťažkopádne skočí do úsmevu. A práve ten koniec mohol byť účel, ktorý by svätil prostriedky (rajcovná bazénová scéna funguje v tomto ohľade azda najlepšie), diváka rozomlel katarziou a razom dal všetkému význam. ___ Poznámka pod čiaru: Z filmu som odkukal fintu, kde sa autom pohýnate dopredu a dozadu počas toho, keď sa niekto pokúša nastúpiť. Sranda jak hovado. ()

Blazin

Dost realisticky podaný film z prostředí drog a obchodování. Mě se to hodně líbilo, takový filmy fakt můžu. ()

aLPaC

Výborný. Nebýt neustále připomínajících svědků, tak bych si ani nemyslel, že to takto může dopadnout. Pokud se to takhle opravdu stalo, tak to jsou opravdu vymaštěnci, protože je jasné, že by ten klučina nikomu nic neřek. Hirsch výborný, Timberlake ujde a je zajímavé číst, jak byl v té době poměrně nenáviděný i když ho dnes většina lidí bere za dobrého herce. Že by něco jako DiCaprio po Titanicu? ()

Marys

Bohužiaľ, z môjho pohľadu filmu chýbalo čaro. Všetky scény mi prišli strašne umelé a prehrávané a ak tomu tak je v skutočnosti, ako to bolo znázornené, tak je mi tých drogových dílerov skutočne ľúto. Nazvať hereckú kolekciu v tomto snímku slušnou by bol veľmi slabý výraz, pretože sa tam stretli vychádzajúce hviezdy, ktoré v tomto období naštartovali svoje kariéry veľmi sľubne, spolu s ostrieľanými legendami. Preto nechápem, čo sa na filme tak dovrzalo. ()

mira007

Hodně zajímavý film a pokud si na youtube dohledáte skutečné postavy a jak vypadaly a jak se chovaly tak vás ten film bude mrazit daleko daleko víc. A to nemluvím o tom, že film byl dotočen ještě předtím než chytili skutečného pachatele v Brazílii - naštěstí to aspoň stihli dát do závěrečných titulků. ()

Garch

Nečekaně dobrá akce s ještě nečekaněji výborným Justinem Timberlakem. Za čtyři a jedna navrch, za tu nečekanost. ;-) ()

Strike

Největší překážkou k lepšímu hodnocení je nepřesvědčivost herců. Tito mladí a krásní se snaží být drsní (fuckuje se tam jedna radost - teda slovně), ale to se k nim prostě nějak nehodí. Paradoxně nejlíp mi z toho vyšel Timberlake, od kterého bych to nečekal. Další výtkou je také to, že i přes silná slova o nakopávání zadků atd. se tam nic moc neděje. No a poslední pozastavení je o tom, že pokud je film opravdu podle skutečné události, tak jejich protagonisté byli opravdu pitomci. ()

bidja

Jo docela se mě to líbilo. Zvláště dobré bylo vykreslení klíčové scény v poušti. Jinak jsem moc nepochopil reportérské výlety do budoucnosti ve kterých měla Sharon Stone vydařený make-up. ()

Nightbreed

Dosť dobre natočený a zaujímaví film. Justin Timberlake mi čím ďalej tým viac dokazuje ,že je skvelý herec (ostaný boli samozrejme tiež super) . Ale koniec filmu je moc jasný a kvôli hudbe si to už asi nikdy nepozriem. 70% ()

wampire23

Nechal som si tento filmík až na včerajší večer a musím povedať, že to bola dobrá voľba. Realistické stvárnenie skutočnej udalosti, ktorú všetci herci skvele zahrali, teda až na menšie výnimky (Sharon Stone, Bruce Willis- tí mi prišli len pre efekt a pre zvučnosť mena). Záverečný twist som, priznám sa, nečakal. Do poslednej štvrtiny je to krásna ukážka mládeže a ich večierkovania( príliš sa to nelíšilo od môjho trávenia voľného času- teda až na únosy mladistvých:D). Posledné minúty sa však menia na nervydrásajúcu drámu, kedy som skoro nedýchal.Nevedel som o tejto udalosti pred snímkom vôbec nič. Ale príbeh o jednom nepremyslenom únose ma naozaj zasiahol. Bez záverečných minút by to boli čisté 3*. Ale koniec zvyšuje hodnotenie minimálne o jednu hviezdičku. Ukážka toho, že aj to, čo sa zdá spočiatku ako nevinná hra môže mať tragické následky. No a toho mladého mi bolo naozaj ľúto. Tiež som si ho svojím spôsobom obľúbil. A tie tresty by som im naozaj doprial. Vždy treba vedieť, do akého svinstva sa môžeme namočiť. Takýchto snímkov by sa malo točiť viac. ()

Hepy13

POZOR MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER! Vzhledem k tomu jak se celý film postupně vyvíjel, jsem ten konec fakt nečekal. Spíše jsem si myslel že bude soud, ten kluk to celé zapře, a řekne že utekl sám. Filmy podle skutečných událostí mám moc rád, to si pak člověk vždy uvědomí jak je život krásný a krutý zároveň. Justin Timberlake mě opět potěšil. Není tu mnoho věcí kromě večírků, chlastu, ženskej a drog ale i přesto je to celkem povedený film. ()

kowalski

Pěkně natočené ale bohužel smutné když si několik pitomečků hraje na rádoby gangstery. Poslední scéna kdy "pěvecká hvězda" svazuje oběť a říká jí, že jsou stále kámoši je divná. :-/ ()

Zeek

Ničím vyjímečný průměrný film o drogách. Jediný, co mi hodně vadilo, tak bylo herecké obsazení. Emile Hirsch v hlavní roli jako dealer? Mám ho zafixovaného úplně v jiných rolích, tak mi to dost nesedělo, i když nehrál zas tak špatně. A o hereckých schopnostech Timberlaka ani nemluvě. Nejde mu zpívání a hraní už vůbec ne. Jinak jak říkám, průměr, který nemá čím překvapit. Moje hodnocení: 45% ()

Šmoula

Docela slušnej výkon, co se týče nadávek. Všude hulení a celej snímek se na váš tváří jako nejvíc cool. No nějak to na mě nezapůsobilo.... Justina nemám moc rád a ostatní týpci byly spíš jako kus hadru vymáchanýho v největších sračkách. Kdyby na ně bafla maminka, tak stáhnou ocasy a držej klapačku. Závěr byl celkem v poho, ale Bruce měl dostat co nejvíc prostoru a ne aby se někde na konci vykecával s poldama. ()

Betmän

Docela zábavný dílko se silným námětem, ze kterýho se ovšem určitě dalo dostat víc. Zdá se mi, že režisér ani scénarista to nezvládli, ale něco už jim z toho ve střižně vypadlo a že se nedokázali pořádně zaměřit jenom na jednu nebo dvě postavy. Co práskli toho kluka, tak to šlo pod kytky. ()

KOZEL84

''blbeček'' Justin umí hrát a zdejších 67% je blbost.Stačí vidět první řádek obsazení a je jasné,že tohle ani nemůže být špatné! Jasných 5! ()

Ben Foster jako Jan Žižka

19.06.2016

Guy Ritchie zkusí muzikál

Guy Ritchie zkusí muzikál

06.07.2009

Tahle zpráva se proplétá internetem už asi měsíc a kvůli podivné kombinaci tvůrce a žánru to vypadalo na kachnu, ale opak je pravdou. Ritchie natočí novou verzi Mankiewiczova Guys and Dolls (u nás… (více)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (více)