Jenom jeden pes má právo vést smečku. A jenom jeden muž může kočírovat drogový gang. Občas ale i ti nejsilnější alfa samci dělají chybná rozhodnutí...  Narodit se příliš bohatý přináší všude na světě stejnou volbu. Buď majetek využijete ke vzdělání a zlepšení sebe sama, nebo vás peníze zkazí a vy jich začnete zneužívat. Devatenáctiletý Johnny Truelove, mladý dealer rekrutující se z vrstvy zlatých losangeleských dětí, si zvolil druhou cestu a dovedl ji až do krajnosti. Vždycky si přál, aby ho jeho okolí vnímalo jako nesmlouvavého drsňáka, a aby si vydobyl respekt, byl ochoten udělat cokoli. Proto se také jednoho dne rozhodl unést patnáctiletého bratra muže, který mu dluží peníze. Takové činy ale americké úřady nepromíjejí ani prominentům a vynášejí za ně dlouholeté tresty. Johnny a jeho gang zpovykaných, rádoby dospělých mladíčků nyní musí vymyslet, co s uneseným, sympatickým Zackem, který starší kluky obdivuje, dělat dál. Co si ale počít, když už neexistují správná rozhodnutí, ale jen špatná a ještě horší? V kriminálním dramatu režiséra Nicka Cassavetese, jež bylo natočeno na motivy reálného zločinu, se představí především talentovaný Emile Hirsch a v netradiční herecké úloze hudební superidol Justin Timberlake, ve vedlejších rolích se ale můžete těšit také na Bruce Willise a Sharon Stoneovou. (oficiální text distributora)

havLord

Neznámé, nenápadné a silně podceněné drama o dětech, které řeší věci náležející dospělým, ale samozřejmě si s nimi vůbec nevědí rady. Poutavé a nevyzpytatelné jako Hard Candy. Velmi jsem zde přehodnotil názor na Justina Timberlakea, hrát umí skvěle. ()

Ridick

pribeh o uneseni chlapca a jeho pobytu medzi "unoscami" na zaklade skutocnych udalosti. nevem ale je to len priemer, vela hustych reci, kt. nic neznamenaju a jedinym spolahlivym hercom je asi iba emil hirchs, kt. sa chopil roly johnyho truelove vynikajuco. hudobny doprovod je ok, ale mohol byt aj lepsi, lebo su tam lem same hip hopoviny. cakal som viac ()

Laxik

Emile Hirsch je s tím svým polovousem docela frajer, Timbrbejk ukazuje, že nikdy neměl brát do ruky mikrofon a měl radši jen hrát, Ben Foster je totálně mimo, jeho filmovej brácha je docela roztomilej a Olivie si ani nestihne zahrát (ale zato stihne vystrčit prsa). No a všichni bez výjimky jsou až apokalypticky zdegenerovaný. Pitomý, pitomý, pitomý. ()

numi

Cassavetes se pokusil natočit film, který není bezúčelný, který je k zamyšlení. Zároveň se pokusil oslovit těžko definovatelnou skupinu dospívající pouliční "šlechty", takže spojení drogy + gangy + kozy + Justin je nenapadnutelné. Nerozděluje tento mini svět na čistě černý a čistě bílý, většina děje i postav se pohybuje výhradně v šedé zóně, což z filmu dělá něco víc než jen další film v řadě. Divák je dějem donucen se postavit na nějakou stranu a zaujmout určitý pohled na všechny zúčastněné, což jej vtahuje dovnitř a až do závěrečné, zbytečně natahované a příliš na pilu tlačící pasáže nepustí ven. Jasně, jde o skutečný příběh, ale to pro jeho atraktivitu není omluvou - devadesát minut budování šedého světa kontrastuje až příliš s jednoznačně černobílou doslovnou desetiminutovkou na závěr. [leden 2008] ()

vorheese

Film z kategorie zbytečných, který 2 hodiny spolehlivě nudí. Žádná postava (snad s vyjímkou té Timberlakeovi) nedokáže zaujmout a proto je vám na konci ukradené, jak vlastně dopadnou...jen se modlíte aby to už skončilo. A ještě k tomu ta příšerná nigga "hudba". ()

Makky

Celkom som sa bavil. Jednoduchý príbeh okorenený slušnými výkonmi hercov, ktorí sa hrajú na super cool frajerov. Rozhodne neodporúčam pozerať násťročným debilkom s IQ nadrogovaného leňochoda, tí by si totiž mohli zobrať z nich príklad ()

kaylin

Filmy podle skutečných událostí mají jednu velkou nevýhodu. Lidé se na ně většinou budou dívat trochu jinak. Pokud je příběh sám o sobě emotivní, filmaři většinou využijí tuhle skutečnost ve svůj prospěch a budou se snažit na diváka zapůsobit emotivně. Takhle na mě působil snímek "Síla srdce". Na druhou stranu může dojít k tomu, že si jsou filmaři tak jistí tím, co točí, že tomu přidají strašně málo, protože si myslí, že snímek bude mluvit sám za sebe. Nepřidá se do snímku mnoho navíc, i když ono se tam toho zase tolik nestalo. Tohle je přesně problém snímku "Alpha Dog". Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/alpha-dog-2006-55.html ()

RAiken

Neuvěřitelně podceněný film. Řeči o průměrném thrilleru, který se snaží být rádoby kulervoucí, jsou zcela mimo mísu. Alpha Dog je výpověď o celé jedné generaci, ne náhodou posazené do Kalifornie – domova Hollywoodu. Jde o generaci odkojenou hudebními videoklipy (podivně digitální krev z videoklipu je stejná jako krev u konce filmu), drsnými filmy (plakát Scarface) a všudypřítomnou párty, kterých se hlavní postavy nehodlají vzdát, ani když rozhodují o svém dalším osudu. Život je slast, a když už se narodili sexy a bohatí, tak si to tu hodlají užít a běda, pokud by jim v tom chtěl někdo zabránit. Jejich život připomíná film a oni jednají jak filmové postavy, které si zamilovali. I proto je z filmu cítit naprosto umělá coolovost, a to naprosto cíleně, i když všichni víme, že jejich charaktery rozhodně v pohodě nejsou a oni to vědí rovněž, pouze si na to hrají. Navíc styl filmu, odhalující jednotlivé svědky události, nám skutečně pomáhá v tom, si celou záležitost užít, neboť už víme, jak vše na konci zřejmě dopadne – vše si tak můžeme vychutnat jako svůj oblíbený a omílaný film. Většina uživatelů bohužel chápe snímek značně povrchně, přičemž před tím film podle mého naopak varuje. Nechovejte se jako oblíbené postavy na plátně. Život je o něčem jiném… P.S.: Emile Hirsch, Ben Foster a opravdu fantasticky napsaná postava Justina Timberlaka válí jako nikdy. ()

slunicko2

Fuckin´ cool movie o ...no jo, o čem vlastně to bylo? 1) Ano, o čem to vlastně bylo? Že by o tom, jak to dopadne, když se nechá nevychovaná mládež bez dozoru? O drogách? O sexu? O násilí? O neschopnosti řešit problémy? Nebo snad o vraždě? 2) Známí herci, i Timberlake hraje s menší křečí, než obvykle. Sharon Stoneovou bych nepoznal. Emile Hirsch a Ben Foster výborní. 3) Chvílemi pomalé (reportérské vsuvky silně zdržují), po celou dobu chladné a odtažité (herci emoce předvádějí pěkně názorně, diváka se to netkne). 4) Film je vhodný pro studenty anglického jazyka - Wikipedie uvádí 369 x výskyt slova fuck či jeho derivátu. 5) Podprůměrné dílo, které si hraje na něco, na co nemá. Ale ti kluci jsou pěkní... ()

K.I.N.G.

Velice poutavě natočený příběh podle skutečné události. Některá rozhodnutí jsou velice těžká. Vtipně byla do filmu vložena Eminemova písen "Say Goodbye to Hollywood". 70% ()

René.girl

Takový ten film, kterého na konci jen kroutíte hlavou a nechcete věřit - no a ty já prostě můžu. !Rozhodně stojí za vidění! 85% ()

Easykk

Nechci tenhle film hodnotit jako film, protože mi z něj je i teď ještě docela špatně. Je to zfilmovaný příběh neskutečné arogance, blbosti, namachrovanosti, podřízenosti, podlejzáctví a kdoví čeho ještě. I když jsem už od začátku věděl jak to dopadne, nemohl jsem si pomoct a strašně jsem se konce bál, myslel jsem na toho kluka, na jeho pocity, když už tušil, že asi pojede na smrt, i když mu říkali něco jiného... Tento film věrně ukazuje, co dokáže americká výchova, militarismus a ovlivňování slabších silnějšími. Proboha PROČ musel kvůli tomu zemřít mladý nevinný člověk?? Nad tím se budu zamýšlet ještě hodně dlouho, a asi to nikdy nepochopím, mám zřejmě velmi odlišné přemýšlení než pan Hollywood! ()

CageDepp

Ze tohle je podle skutečný události jsem se dozvěděl až na konci tak mě to docela překvapilo... Bruce Willis tam byl chvilku, ale ta role se k němu hodila a tak si sní bez problému pohrál. ()

runner85 odpad!

Konečne som tento skvost dopozeral dokonca, trvalo to ale odmena je jasná a to odpad! Až mi je ľúto, že v tomto filme hrali Justin Timberlake a Amanda Seyfried, lenže nedalo sa inak, hlúpy, nudný, ukričaný dej za doprovodu hip - hopovej hudby dotvárali nulovú atmosféru a ja som len čakal kedy, preboha kedy toto skončí ... ()

Skip

Přes vyhulenecký eskapády přímočaře k očekávanému konci. Takový je tento spíš průměrný film inspirovaný skutečnými událostmi. A k tomu si přidejte naprosto příšerný herecký výkon Sharon Stoneové. ()

Tygrys

Téměř doslova můžu souhlasit s uživatelem jojinecko. Celková nevyváženost, nejhorší scéna = výstup Sharon Stone, ledabyle natočená důležitá scéna popravy. Dobrý Timberlake. Až na tu poslední větu, Hirsch mi Jacka Blacka nijak nepřipomenul. :) 3,5* ()

Kosmik

Tvůrci zřejmě byli svázaní skutečným souběhem událostí, který patrně chtěli dodržet, tudíž se zde nekoná žádný moment překvapení. Děj je snadno předvídatelný, i když si před zhlédnutím o filmu nic nepřečtete. I tak má svoji velkou výpovědní hodnotu. Za některé díry ve scénáři, ze kterých asi chvílemi nebyl režisér ve střižně moudrý, bych dal 3,5 hvězdičky. ()

Fíla

Pro mě nezáživné. Nebavilo mě pořád dokola posloichat ty "sprosté" výlevy. Ten film asi do sebe něco má, ale mě to nenadchlo. Určitě bych našel několik lepších filmů ve stejném žánru a dokonce možná i v podobné věci. Prostě Alpha Dog, už si asi nepustím. ()

berusche

Bohužel na mě celý tenhle snímek dýchal naprostou falešností: postav, děje, výkonů i kulis. Já nevím, mám z toho dojem nekompaktnosti, jednotlivé obrazy by i mohly být dobré, do sebe jakoby nezapadají. Ačkoli banda bývalých zpěváků si hraje na gangstery a tasí zbraně, působí to směšně. Ani jsem dokonce nepochopila, co znamená "jeden pes má právo vést smečku" (to byl kterej z té skupinky usmrkanců?). Punc "podle skutečného příběhu" tomu nijak zvlášť na důvěryhodnosti nepřidává a nakonec samotný Hirsch je pro mě nezkousnutelný. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

19.06.2016

Guy Ritchie zkusí muzikál

Guy Ritchie zkusí muzikál

06.07.2009

Tahle zpráva se proplétá internetem už asi měsíc a kvůli podivné kombinaci tvůrce a žánru to vypadalo na kachnu, ale opak je pravdou. Ritchie natočí novou verzi Mankiewiczova Guys and Dolls (u nás… (více)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (více)