Joe, Bobby a Pink jsou profesionální zloději a specializují se hlavně na zlato. Vykradou klenotnictví, ale jejich překupník Bergman nechce partě zaplatit, dokud pro něj neudělají další loupež. Tentokrát jde o zlaté cihly ze zásilky pro švýcarskou banku. Protože Joeho zachytila při posledním lupu bezpečnostní kamera, má to teď těžké. A Bergman ho navíc vydírá. Parta nakonec z nouze svolí, Bergman jim dá nějakou zálohu, ale zároveň jim vnutí ke spolupráci svého synovce, ctižádostivého hajzlíka Jimmyho. Ten se brzy dá dohromady s mladou a hezkou Joeho ženou Fran. Situace se začíná komplikovat, protože Jimmy vnese do Joeových plánů zmatek a posléze i vzájemnou nedůvěru. Fran s Jimmym začne spát a pracuje s ním proti ostatním. První plán se kvůli Jimmymu zdá příliš riskantní, a tak Joe vymyslí další, rafinovanější. Pak parta uskuteční velkou akci na letišti, odkud má startovat letadlo se zlatem. Letadlo zastaví, vykradou a přelstí personál. Jimmy se ale ukáže jako sketa, Joa omráčí a spolu s Fran se zlatem ujedou. Netuší, že Joe není tak hloupý, jak si mysleli, a místo zlata najdou v trezorcích jenom železné matky... (TV Nova)

MickeyStuma

Jsou to v podstatě staříci, ale kuráže mají na rozdávání. Příběh o loupeži a o tom, jak chce jeden druhého podvést. Hold, není parta jako parta. Joe Moore v podání Gena Hackmana však má vždy nějaké eso v rukávě a také nějaký záložní plán. Až to udivuje, neboť dle děje to vypadá, že počítá s naprosto se vším. Nebo je to všechno opravdu jen pouhá náhoda? O lecjaké dechberoucí drama se v žádném případě nejedná. Příběh plyne bez zaškobrtnutí a byť ničím nevyniká, je zajímavé sledovat, jak si pánové počínají. Odpočinkový film, který nenadchne, ale ani neurazí. Danny DeVito v roli bosse Mickeyho Bergmana je asi to nejlepší na celém snímku i když výkon Gena Hackmana je také výborný. ()

plagjoklas

tak toto fakt nemusím. Devito a Hackman asi v najhorsom filme v akom sokm ich videl. vobec ma to nebavilo a dost nudilo. Nie dakujem viac uz neprosim ()

dakarin

Překombinované a zmatené jak opozdilá včelka v podzimní den. Při důsledném nemyšlení se dá jednou přežít ;-) ()

CGP

Proboha, tak tohle je poněkud silné kafe i na mě a to skousnu lecos. Připouštím, že úvodní scéna vykradení zlatnictví je poměrně solidní, ale počínaje přepadením letadla se jedná jen o velkou přeplácanost, přičemž každý další dějový zvrat, který pravidelně spočívá v tom, že záporňák sebere zlato klaďasovi, resp. klaďas sebere zlato záporňákovi, představuje jen další hřebík do rakve. Kdybych měl někdy sílu (a doufám, že ji mít nebudu), rád bych počet těchto machinací spočítal. Jistě bychom se dobrali velmi zajímavého čísla. ()

Mikecat

G.Hackman je proste pan herec na taketo a podobne snimky ako stvoreny. "pracuje" ako lupic a vzdy ma nejaky zalozny plan a vzdy mysli dopredu. Aj ked ho zachyti bezpecnostna kamera a vydieera ho priekupnik musi s partakmi spravit velky zatah kde maju ukradnut zlato z dopravneho lietadla(vyborna scena),z ktoreho sa ale che nabalit prekupnik a jeho synovec ako inac Gene sa nenecha chytit a so vsetkymi vypecie. Jeden z filmov, v ktorom nieje hluche alebo nudné miesto. ws ()

harycek

Ač jsem jsem čekal od tohoto filmu víc tak mě moc nepotěšil, námět dobrý , ale plytce zpracovaný , film bez tempa , pouze závěr to zachraňuje!?! ()

aannemer

No, natočit to koncem 70. let, asi by to byla bomba. Ale do 21. století to už opravdu moc nesedí. Přišlo mi to hrozně naivní. ()

notozjano

Nedá mi to a musím prostě srovnávat s o šest let starším filmem Nelítostný souboj (Heat), kde se potkal Pacino s De Nirem a nasadily laťku velmi vysoko. Poslední loupež (Heist) sice nemůže dosáhnout takovýchto kvalit, nicméně své klady má. Především Hackmana a malinko přehrávajícího DeVita. Zatímco Heat jsem sledoval se zatajeným dechem, tak Heist je proti tomu totální oddechovka s dobrým dějem, slušnou zápletkou a pár zvraty, jenž podpořily mou zvědavost a s tímhle ohledem jsem si film i užil. ()

JaMi

Dobrá atmosféra, dobré herecké výkony, dobrá režie, ale slyšite to? Je to "dobré", nikoli vynikající. ()