Sarah Huttinger pracuje jako novinářka, která má v deníku New York Times na starosti lokální zprávy, zejména pak svatby a nekrology. Se svým snoubencem, právníkem Jeffem Dalym, právě letí na svatbu mladší sestry Annie. Setká se tu se svéráznou, energickou babičkou Katharine, které se svěří s tím, že si není jistá, zda se má za Jeffa provdat. Necítí se ještě na usedlý manželský život a touží spíše po dobrodružství. Od babičky se dozví, že její matka Jocelyn, která zemřela, když byla Sarah ještě dítě, pár dnů před svatbou zmizela a prožila krátkou milostnou pletku s neznámým mladíkem. Sarah při srovnání své povahy s povahou otce i sestry začne pochybovat, jestli je dcerou svého otce, a rozhodne se matčina milence najít. Při pátrání se dočká dalšího překvapení, když tetě Mici uklouzne, že podle matčiny aférky byl natočen úspěšný film Absolvent. Šokovaná Sarah pochopí, že s neznámým mladíkem se tehdy vyspala nejen její matka, ale také babička Katharine. Ví, že se dotyčný jmenuje Beau Burroughs, že zbohatl pomocí internetových obchodů, a tak se za ním vydá do San Francisca, kde muž právě přednáší na kongresu. Dozví se od něj, že kvůli úrazu při fotbale zcela určitě nemůže být jejím otcem, a pak se společně opijí, což má zcela nečekané následky. (TV Nova)

numi

Snímek těžící z jednoho jediného dobrého nápadu, který je ovšem opravdu geniální a krom zajímavého nápadu s generační sexuchtivostí, udělal tomuhle snímku navíc i hodně velkou reklamu. Tenhleten nápad (navázání na Absolventa) byl následně ještě doplněn o jeden skvělý tah, obsadit Kevina Costnera, ale tím to hasne. Jennifer Aniston je absolutně nezajímavá a zachraňuje to až v závěrečných pasážích, protože jí celkem jde rozpačitý pláč. Jinak absolutně nechápu donebesvyzdvihující komentáře na Shirley MacLaine, která mi připadala nejen nudná, ale navíc její postava byla jen zbytečně obhroublou vatou, která ve snímku musí být jen proto, aby to všechno do sebe nějak zapadlo. Příjemně snad ještě překvapil Mark Ruffalo, který byl ve své roli celkem uvěřitelný, ale film prostě stojí a padá s Jennifer a na rozdíl od Derailed, kde hrála skvěle, tady ji to prostě absolutně nesedlo. A to jsem si myslel, že se může prosadit jedině v žánru romantických komedií... Scénář není hloupý a film je řemeslně zvládnutý na jedničku, jen vše prostě nefunguje jako celek. [červen 2006] ()

kaylin

Film "Absolvent" je klasika, stejně tak román, podle kterého byl film natočen. Beau Burroughs je člověk, podle kterého měl být román napsán. Nejprve měl poměr s ženou, která měla už něco přes čtyřicet, aby se hned na to mohl vyspat s její dcerou. Jenže příběh nekončí, posouváme se o nějaký třicet let dál a zjišťujeme, že v generaci dvou žen je další dívka, která chce zjistit, jestli Beau Burroughs náhodou není jejím otcem. Komedie s Jennifer Aniston ale vlastně vůbec není o hledání otce, protože to je velmi rychle vyřešeno, ale o tom, aby zjistila, jaké je vlastně místo jednoho člověka ve městě, kde ona sama chce být. Film vlastně říká, že pokud si nejste jistí tím, že vaše připravovaná svatba je skutečně s tím pravým, vyspěte se s chlapem, který to dělal s vaší babičkou i matkou, ono se tím hodně vyřeší. Váš nastávající vám všechno odpustí, přece jenom Beau Burroughs je pořád Kevin Costner a Mark Ruffalo je zase jednou splachovací. Vůbec tedy nejde o nějaké vztahy, ale jenom o to, že si jedna žena není jistá, trochu si užije a všechno bude zapomenuto. Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas. Jenže podle téhle definice je Vegas celý její život. Může dělat, jaká chce špatná rozhodnutí, nakonec je jí ale všechno stejně odpuštěno, protože je to přece krásná hollywoodská ženská. Chlap na ni čeká, trochu dělá drahoty, ale stejně jí nakonec padne do náruče. Nezachrání to ani pár dobrých vtipů, výborná, i když až příliš karikovaná Shirley MacLaine, či charismatický Kevin Costner. Jennifer Aniston tímhle filmem zase poklidně zapadla do svých obvyklých mantinelů a hraje asi tolik jako hokejista na střídačce s bruslí v rukou brusiče. Má na sobě dres, chrániče, všechno, ale gól stejně nedá. Chybí tomu tah na branku. Neříkám, že komedie musí uctívat nějaké hodnoty, ale já mám pocit, že tenhle film to dělá, akorát nějakým hodně divným způsobem. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/arbitrage-interview-male-deti-neznamy.html ()

rt12

Kromě Sarah, jejího táty a babi to chtělo jiné obsazení, aby vše dostalo švih a jiskru. Takto je to za slabší tři. ()

Damiel

Celkem vtipný, atypický "sequel" Absolventa. Jennifer Aniston není tak toporná jako jindy, Kevin Costner to taky zvládnul dobře, ducha své postavy vystihl myslím perfektně. ()

01Zuzana10

fajn napad, nedotiahnute. vystizne napisane v komente od Shushika. keby poradne premysleli ideu a nespravili z toho film ako kazdy iny... keby sa na dane ulohy krom Anistonky a Costnera hodili i dalsi.. zial, nevidela som 2. Mrs. Robinson, to mi bolo luto.. mohli vybrat niekoho ineho do roly pravnika... moc priemerne. pozitivum: vsimla som si, aka je Jennifer nadherna, konecne na mna Kevin zaposobil a tak...keby som tento film nevidela, nic by sa nedialo. Keby som nevidela Absolventa, prisla by som o ohromny zazitok. Neda sa porovnavat. Spolocne maju len ,,nadvaznost" zapletky. ()

halogenka

Průměrný romantický nudafest, sem tam sranda, sem tam do nebe volající hovadské dialogy, prostě klasika na trase Brno-Praha Student Agency (původně měli dávat Chyťte doktora, což Co je šeptem... povýšilo na opravdu příjemnou podívanou). Aniston v typické roli, snaha o odpíchnutí se od originálního nápadu, který ale vyšuměl do ztracena... každopádně Kevinovi jsme hodně fandily... ()

*Elfík*

Zcela průměrná americká komedie, která s Absolventem má společnou jen kostru příběhu. Ani obsazení tak výborných herců nezachrání nezajímavý scénář, kde je v podstatě všechno špatně. Na druhou stranu, párkrát jsem se zasmála a ve velké oblibě mám Kevina Costnera, Jennifer Aniston a Shirley MacLaine. Proto asi přimhuřuji oči. Tak tak.... ()

Vědma

Předvídatelná romantická (komedie?). Ale jeden z filmů, který ukrátí čas, nenaštve a nenudí. S Absolventem to nemá absolutně nic společného. ()

Eldrick

Trapný spin-off ABSOLVENTA, kde roli Dustina Hoffmana převzal Kevin Costner a postavu zemřelé Anne Banncroft Shirley McLaine. SPOILER: Jennifer Aniston se zasnoubila, ale vdávat se jí nechce, připadá si, že do svý rodiny nepatří, její otřesná sestra, kterou hraje Mena Suvari, se má vdávat, tak se vydá na její svatbu, tam jí babička (Shirley McLaine) prozradí, že její matka kdysi před svou svatbou utekla s Beau Burroughsem (Costner) do Mexika, kde vyprcávali. Shodou okolností s ním ještě před její matkou vyprcávala i babička. Aniston si začne myslet, že Costner je její skutečný otec, vyhledá ho, Cosťa jí řekne, že je neplodnej, protože ho na střední škole při fotbale nakopnul nějakej šulín do koulí, Aniston dojde, že to asi nebude její fotr, tak ho taky voprcá, když už s nim prcala babička i zemřelá máti. Pak se dlouho nic neděje, protože Aniston neví co dál. No a pointa je taková, že ten šulín, co připravil Cosťu o plodnost je shodou okolností fotr Aniston. Kurva, to je ale propracovanej příběh. Aniston pak přijde s prosíkem za snoubencem, aby ji odpustil, ten to samozřejmě udělá, stejně jako kdysi odpustil fotr Aniston její matce. No, sračka. ()

sek

Překvapivě nehloupé a kultivované, dobře zahrané i zrežírované "pokračování" Absolventa. Škoda že bylo poměrně jasné, po kterých koeljích jednotlivé linie příběhu poběží a ve které stanici skončí. Ta předvídatelnost trošku nudila. Ale Shirley MacLaine je vynikající! ()

Violeta

Zpětně ubírám jednu hvězdu, když nad tím přemýšlím. Jennifer toporná jako vždy, Mark Ruffalo naprosto o ničem, Shirley trapná, trapná! Ano, byla to role, ale tááák trapná.. Je jasné, že tohle by chudák Kevin neutáhl, ani kdyby měl 130 koní a turbo navrch. Nicméně uznávám, smála jsem se - vyspat se s třemi generacemi rodiny je opravdu obdivuhodný výkon. Obzvlášť pokud by si ta nejmladší přála být vaší dcerou. Průměr - neurazí, nenadchne. ()

lekr

Příšerná sračka. Vzhledem k hereckému obsazení jsem očekával nějakou inteligentní romantickou komedii, ale místo toho jsem se dočkal odporné vykradačky bezmála kultovního Absoloventa s místy až perverzním příběhem a trapným humorem, která dělá původnímu filmu akorát ostudu. Jenom díky hereckým výkonům jsem se na to vydržel dívat až dokonce. Slabá jedna hvězdička! ()

SallyZen

Další nic moc americká romantika. Celej film spasil jenom hereckej ansábl. Moji oblíbenci Aniston a především Ruffalo zachránili tenhle film aspoň trochu a ještě Costner nebyl špatnej. Ale jinak to bylo o ničem. Příběh mi nepřišel zrovna úplně zajímavej a absolutně nehodící se hudba dostkrát kazila scény, které byly klíčové. 40% ()

Martin741

Slaboducha americka komedia. Kevin Costner sa len trapi, Kathy Bates /Titanic/ tiez a Shirley Maclaine nic dohromady nepredviedla : 30 % ()

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005