Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

Kalidor_

Já to snad ani nechci vědět jak se krotí ti krokodýli, fakt ne. Několikero pokusů o shlédnutí tohoto "veledíla" proběhlo a ze zdravotních důvodů jsem to vždy musel přerušit, tolik nekoukatelných stupidit na jeden film je fakt moc. Postránecký poskakující po bytě se šnorchlem a ploutvemi, hahaha zasmáli se zbrojnoši. No a nevím proč tam cpali toho magora Nekonečného, ten se měl vrátit z vycházky zpátky do Bohnic! ()

Koryntos

Tenhle film mě v kině bavil do té doby, než jsem snědla včechny mňamky cca 5minut a pak jsem chtěla odejít. Přinutila jsem se a shlédla to celé. Moderní a o hodně horší verze filmu S tebou mě baví svět. Sentiment tomu rozhodně chybí, to je pravda, ale třeba generace dětí, které to teď vidí, tak na tenhle film budou za 10let vzpomínat kladně, protože je z jejich doby. ()

KarKulA

Hlavní dějová linie byla tak slabá (pokud vůbec byla), že jsem hned po filmu zapomněla, o co tam vlastně šlo. Až na pár lepších míst se tam povětšinou objevovali hodně slabé momenty, včetně tklivé vedlejší linie s chudákem chlapečkem, která byla hodně mimo (zjevný prvoplánový pokus jak zahrát tupému divákovy na city). Nicméně v našich končinách byly natočeny mnohem slabší kousky, v porovnání se kterými to zas až tak úplná tragédie nebyla. ()

Autogram

Po dvadsiatich rokoch je v horolezeckej rodine všetko inak, po atmosfére rodinnej drámy nie je ani stopy. Vznikol iba sled náhodných udalostí bez ladu a skladu s neuveriteľným množstvom postáv a žiadna tak nemá normálny priestor, plus kŕdeľ detí, akoby si režisérka chcela spomenúť na to, ako ju Bavil svet. A keď sa objavil Vojtek a dokonca Dan Nekonečný, už som mal dosť. ()

P1tr

Snaha přiblížit se klasikám s Tomášem Holým se hrubě nepovedla. Krokodýli se snaží navodit stejné prostředí, pomocí modernějších technologií a nových herců, ovšem již od začátku je jasné, že to nepůjde. Nenapadá mě cílová skupina, kterou by tento propadák mohl uspokojit. Myslím, že ani tvůrci nejsou na výsledek pyšní. ()

ssfan

Na české poměry relativně slušný film. Ve výsledku to sice není nic světoborného, ale párkrát se u toho zasmějete, takže svůj účel Jak se krotí krokodýli splní. Herecké obsazení je slušné, kvalitní je hlavně práce kamery a hudba je taky pěkná. Rozhodně jeden z těch lepších filmů z české produkce za poslední léta. Dám tři, abych zvíraznil rozdíl oproti jiným "klenotům", ale objektivně tak 50%. ()

manonfire odpad!

Na jedné straně "S tebou mě baví svět", "Velrybí stolička", a "Tatínek do polepšovny"........a na straně druhé "Kotva u přívozu", "Dva lidi v Zoo", "Krokodýli". Skutečně kvalitní tvůrkyně by asi neměla být odkázaná čistě na materiál jí předložený. Měla by umět vtisknout do filmového vyjádření osobitost. Zatímco při pohledu na první skupinu filmů jsem za tuhle ženskou rád, po pohledu na tu druhou grupu si Marii Poledňákovou docela dovedu představit vyset na pumpě vedle Benita Mussoliniho.......OK to je trochu moc, takže bych film alespoň navrhnul na zlatou malinu.10% ()

jefff

To co fungovali před lety dnes již nefunguje. Možná bohužel, možná je to tak správně. Poledňáková zde udělala několik špatných rozhodnutí v čele s přepmrštěným množstvím stupidních, nelogický postav Nekonečného, Vojtka, Harapese, Topfera, dementních charakterů Náhlovského, Kretschmerové, Štěpánové či Konvalinkové. ()

Smileface

Navázat na kvalitní dílo, které vzniklo téměř před 30ti lety musí být obtížné a mohu s jistotou ríci že se to Poledňákové nepodařilo.Z celého označení "pokračování" tak zůstala jen komerční bublina. Podobně to vidím s angažováním známých osobností jako je Nekonečný, Vojtek či Náhlovský do miniroliček. Herci v hlavních rolích jsou nevýrazní a Etzler dokonce protivný, stejně jako Holubová. Děj je neuvěřitelným gulážem mezi zbytečnými scénami, důležitými avšak nudnými momenty, vatou ve formě již výše zmíněných miniroliček a reklamou na Mentos. Z celého filmu je cítit neprostá zbytečnost a popravdě by bylo lepší, kdyby vůbec nevznikl, zvláště v české kotlině. ()

Trolejbus

Docela to šlo, když člověk nemyslí na to, že film navazuje na úspěšnou řadu filmů a když ho beru jako samostatnej, tak je to pěknej rodinnej filmík. ()

Arius

Rodinný film ktorý chcel asi vyzneť vtipne či nebodaj náučne. Väčšina z celého filmu boli len kecy a kecy no miestami im to s tým humorom šlo. ()

Zemi11 odpad!

Jak se krotí krokodýli je volné pokračování rodinné komedie jak dostat tatínka do polepšovny. V tom případě je moje babička manželkou Baracka Obamy. Trapná Naďa Konvalinková, úchylný Dan Nekonečný nebo nesmyslný Jiří Mádl. Navíc mi uniká hlavní myšlenka, děj či jakákoli pointa filmu. Filmy bez děje jsou u mě bez diskusí odpadové! V soutěži o nejkřečovitější paskvil by se krokodýli při troše štěstí protlačili až na medialové pozice. ()

Rousse odpad!

Co vám zůstane, když z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny odmyslíte Preissovou, Němce, Holého, Karlíka a místo nich dáte Etzlera, Mádla, Timkovou, Postráneckého a úchylnýho Nekonečného? Uječená nesnesitelná krávovina. Tohle si snad dobrovolně může pouštět pouze masochista. Jediný, kdo se mi na filmu líbil byl malej Vítek Koudelka a také moje srdeční záležitost: vodopády Studeného potoka a pak Chata pri Zelenom plese. BTW: Proč my učitelky musíme být vždy a všude za totální krávy? Po shlédnutí téhle rádoby komedie, se za své povolání opravdu stydím, i když věřte - ne všechny jsme takové, jak si nás představuje paní Poledňáková! Proč proboha ta úča oslovovala děti příjmením??? Může mi to někdo vysvětlit? Co to mělo být? ()

ZkuKol odpad!

tak do byla darda, to jsem ani nečekal. Zpočátku jsem si myslel, že koukám na něco německého, ale pak jsem si vzal své brýle (3 dioptrie - dálka) a rozpoznal české "hvězdy." Sedl jsem si okamžitě, protože se mi zcela podlomila kolena. Každých pět minut jsem posouval ovladač od sebe dál, protože než něčemu dám odpad, chci to vidět do konce. Upřímně byl jsem rozhodnutý od první scény s Naďou, ale zbytek, jak kdyby ty hřebíky do rakve chtěl zatlouct ještě hlouběji. Maruško jen tak dál, příště nějakou romantiku se zámkem, koňma a Naďou... 0000% ()

mohamedsfinger odpad!

Kdysi točila Poledňáková obstojné věci, ale tohle je hrůza a navíc nekonečně dlouhá. Korunu tomu nasazuje píseň Máme doma strašidlo... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková