Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

Kovaja

Vážení nevím jak je to možné a co se stalo ale tenhle film se mi moc líbil tak nechápu že sem asi sám v hodnocení tak hodný.M.Etzler v roli táty Luboše je naprosto skvělej a nedivím se že mu děti tak lezli kolem noh protože si je jako správnej chlap a táta uměl získat. ()

Tessie

Tohle a Sněženky a machři po 25 letech byl naprostý omyl. Oproti druhému kousku, se dá však na tohle dodívat. Ale asi nikdy více. ()

Paity odpad!

Proč jen se točí tyhle "remaky". Spousta velice dobrých herců, ale výsledek jde označit za katastrofu. O nějaké komedii nemůže být řeč. Spleť nesmyslů, to by na Jak se krotí krokodýli hodilo daleko víc. ()

Rapikk odpad!

Jednu hvězdičku už jsem dal mnohem kvalitnějším filmům, tudíž tento brak jde zaslouženě do odpadu. ()

BuddyO

Další česká stupidita, které jsem byl přítomen a nevydržel do konce. Kdybych sám nebojoval proti hodnocení nedokoukaných filmů, odpad by tento film asi neminul. ()

Pjenkus odpad!

Naprosto otřesná otřesnost, ve které Poledňáková vykradá sama sebe (uječené děti a hory, nepřipomíná vám to něco?). S původními částmi trilogie se to nedá ani při hromadě dobré vůle srovnávat (to první dva díly také moc nemusím) A jako třešnička na dortu v tom zpíva Dan Nekonečny. Prosím o to, abych byl příště tohodle ušetřen... ()

Zik2

Marie Poledňáková zklamala. Už její dřívější komedie byly mírně kýčovité, ale měly svoje kouzlo. Tohle nedává vůbec smysl. Tyto otázky nejsou z mé hlavy, ale: proč oslovuje učitelka děti ve druhé třídě příjmeními? Jaktože si nesežene zdravotníka a vezme na nádraží chlapa, který se tam náhodou zdravotníkem je (alespoň to tvrdí)? Nudil jsem se. ()

Haymar

Ač sem se snažil sebevíc, vážně sem nebyl s to ani náznakem pochopit, o čem to sakra bylo. Působilo to na mě jako nahodilý slepenec zrecyklovaných legendárních scén ze starších (a povedených) filmů Marie Poledňákové. Stejně tak jsem nepobral naprosto nelogické (a zbytečné) obsazení spousty vedlejších rolí (Laurinová, Vojtek, Nekonečník). Navíc ta snaha o zopakování úspěchu S tebou mě baví svět byla až příliš okatá a totálně nefunkční (některé věci se zkrátka neopakují - bohudík)... A toho Etzlera vážně nemám rád! ()

Schuldiner

Prosím, at´ už nikde nehraje Pepa Vojtek! Prosím! Ale on celej ten film stál za hovno.. Jestli jsem se zasmál 3x... Nuda, tak trochu zbytečnost.. ()

mirkaaa

Volné pokračování filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Říká se do třetice všeho dobrého. Možná, kdyby se film nenatáčel s několikaletým odstupem, mohlo by se říci „dobrého“. Ale tento film se příliš nepovedl. Je v něm až příliš postav, což působí poněkud chaoticky, rádoby vtipné hlášky postrádají přirozenost a srovnávat kohokoliv z dětí s Tomášem Holým, to zkrátka nejde. Tomáš Holý byl největším dětským talentem naší kinematografie a hlavním „tahákem“ předešlých filmů. Proto si myslím, že natočit pokračování úspěšných komedií (jejichž úspěch je založen právě na Tomáši Holém) je předem prohraná bitva. Komedie, Jak se krotí krokodýli, byla podle mého názoru „a priori“ odsouzená k neúspěchu, jelikož hlavní hrdina už bohužel není mezi námi. ()

Prochy38

Já prostě paní Poledňákové nemůžu přijít na chuť. Sice herecké obsazení bylo v poslední době nadstandardní, ale ani to to nevytrhlo. Hloupé písničky, slabý příběh, nuda. Alespoň to krásné prostředí Vysokých Tater. ||||| Ze ** musím sesunout na *, a to pouze a leda proto, že jsem až nedávno zjistil, že to má být volné pokračování na úspěšné Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny!!!! To fakt ne, paní Poledňáková. Tím se to jenom zhoršilo. ()

Hanes88 odpad!

Opravdu naprostá blbost. Postránecký se snažil z toho udělat aspoň něco, ale nepovedlo se. Opět další trapný český film. ()

Paldiny odpad!

Hotový kódex zlých a príšerných rozhodnutí, pričom tým najhorším nebol vznik filmu, ale nulová súdnosť tvorcov. Netuším či boli tlačení sponzormi k obsadeniu podaktorých beztak zbytočných rolí, no ak by sa aj vystrihlo to peklo z horného poschodia, stále by zostala prsatá obluda Bára, opulentné tanečné kreácie a horda uvrešťaných štrbavých mrňúsov, ktoré vytlačili niekdajšie nosné postavy mimo dej. Len miestami to fyzicky nebolelo, lenže ani tam film nefungoval pre herecky neprítomnú Annu. A ak sa aj snažil o nejaké bočné príbehy, nedokázal som ich cez všadeprítomnú trápnosť zachytiť. Rovnako tak mi nešiel do hlavy technologický progres akého som bol svedkom. Aby ste to správne pochopili, časový rozdiel medzi druhým dielom odohrávajúcim sa v sedemdesiatkovom socializme a tým tretím je osem rokov a tu už sa veselo surfuje po nete a fotí telefónom. Až sa bojím dať tomuto “zázraku“ odpad. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková