Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ****

  Scénář: Robin Swicord .. Dvě dívenky, Chiyo a Satsu jsou nemocnými rodiči prodány a poté odvezeny do města. Jedna skončí ve škole pro gejši jako služebná, druhá je odmítnuta a skončí na ulici.. Při toulkách po městě se malá Chiyo jednoho dne potká s Předsedou a tohle krátké a milé setkání ji změní běh života. .. Roka plynou, z dívenky se stává mladá, krásná žena a navíc z ničeho nic o ni projeví zájem Mameha z konkurenčního domu pro gejši, která chce Chiyo vzít za každou cenu pod svá křídla a vyškolit z ní pravou gejšu. Příjemná, nijak náročná, ale také ničím výjimečná podívaná. Výpravný příběh lásky, plný krásných, hřejivě probarvených scén a kouzla Japonska těsně před druhou světovou válkou. Rob Marshall (nebo studio - v produkci Stevena Spielberga) možná udělal chybu, že snímek natočil v angličtině, která navíc zní dost divně, ale jinak svoji režijní práci zvládl více než dobře. Škoda jen toho celkově poklidného tempa, během vyprávění se příběh nikdy nedostane do nějakého rychlejšího a strhujícího podání. Herecké výkony jsou velmi dobré, zvláště Ziyi Zhang je nepřehlédnutelná, nejen díky své kráse, ale i umění. Mimo toho zde nad vším ční výtečná kamera a ještě o stupínek výše překrásná hudba od Johna Williamse. 75%.(3.2.2006)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 9/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +už jen kvůli herečkám to stojí za zhlédnutí, potěší Ken Watanabe a líbil se mi i Cary-Hiroyuki Tagawa, docela příjemná hudba a krásná výprava společně s kamerou -jednoduchý příběh, trošku zdlouhavé a občas slabé pasáže, předevčím však bez emocí/// Tenhle film jsem řadil trošku mezi očekávanější, ale hlavně jsem byl na něj zvědavej. Ve výsledku to ale není nic zázračného. Divat se na to dá, vyloženě nenudí ale rozhodně stačí vydět jen jednou a co je zázadní: nic moc nového tenhle film nedá a rovněž mě nechává docela lhostejným k osudům zde vyprávěným. Neurazí, nenadchne, což je trošku škoda. Herci mě samozřejmě potěšili./// Celkem 68%///(7.6.2008)

 • Jhershaw
  ***

  Je to hezké, s japonskými prvky, ale hollywoodské přikrášlování a přebarvování se mi až tak nelíbilo. Ovšem za stále povedenou vizuální a hudební stránkou kulhá příběh, který natažený na dvě a půl hodiny neudržel moji pozornost a začal jsem se nudit. Herecké výkony slušné, avšak angličtina asijských herců většinou hrozná (díky bohu za titulky), občasná japonština potěší :)(2.3.2006)

 • sportovec
  ****

  Snaha proniknout do neevropského prostředí byla míněna poctivě a vynaložené úsilí tomu také odpovídá. Přesto se jedná o více evropský než asijský pohled. Výsledný tvar mi připomíná Kurosawovy filmy ze současnosti; to není výtka, ale uznání výsledku tohoto úsilí. Příběh sám je pozoruhodný a jeho zachycení alternativních lidských práv přesvědčivé. Značně na na mě zapůsobily i herecké výkony. A tak mi příliš nevadí ani drobné náznaky "hollywoodských" prvků. Slovo multikulturalismus nabývá na vážnosti a zdá se, že začíná plnit své nezastupitelné poslání prostředkovatele a smiřovatele odlišných civilizačních sociokulturních hodnot.(8.6.2008)

 • Ainy
  *****

  Není moc filmů, které bych si dala dvakrát po sobě během dvou dnů. Film se Ziyi, Kenem a Michelle je jednoznačnou zárukou hlubokého příběhu, plného silných lidských osudů. Taky díky brnkálistům na šamisen si výlety do exotické Země vycházejícího slunce opravdu užívám, byť z mnou jmenované trojice, je čistokrevný Japonec pouze Ken. A romantička jako já si samozřejmě nejvíc užila závěr. Nevím, koho chválit víc, ale tady kralovala hlavně Ziyi.(27.4.2017)

 • - Herečky musely absolvovat 6ti týdenní kurz výchovy gejš. (Vacablatna)

 • - Film získal tři ceny ze šesti nominací BAFTA, a to v kategoriích nejlepší kamera (Dion Beebe), nejlepší kostýmy (Colleen Atwood) a John Williams si odnesl cenu Anthony Asquita za hudbu. (Terva)

 • - Na hudbě se podílel i světoznámý hráč na čelo, Yo-Yo Ma. (Tsuki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace