Mlha

The Fog

Akční / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 100 min

• Phobia

Už se tady někdo zmínil, jak je tenhle film děsivě NUDNÝ? :-))) Béčkové kulisy, béčkové efekty, béčkoví herci, béčkový scénář... a už jsem psala, jaká je to strašná NUDA? Hodnotím pouze první polovinu filmu, protože mě unudila do kómatu a druhou jsem naštěstí neviděla. Dávám hvězdičku za úvodní titulky - ten efekt mlžně se rozplývajících písmen se povedl. Jinak vážně NUDA. 29%(9.8.2010)

• jojinecko

Ak ma moja pamäť deravá neklame tak už vraždilo snáď všetko, ale na hmlu si nespomínam(pôvodnú verziu od Carpentera som nevidel)... Napriek tomu, že film som pozeral o polnoci potme a na sluchátkach, zlakol som sa možno raz, atmosféra takmer nulová...Skrátka ďalší z rady zbytočných a podpriemerných hororov (hororov???)...Keďže som bol vytešený z toho, že film sa natáčal na mietach pri Vancouveri, kde som prežil pekný mesiac môjho ž ivota," musím" dať neobjektívne, z čistej nostalgie bod navyše:)(2.2.2006)

• Anderton

Pôvodne som chcel napísať nejaký rozbor o tom, že ak sú písmená v šablóne toľkokrát pretiahnuté perom, že už ich ani nerozoznať, tak treba použiť novú. Ale som tak zhnusený, že sa mi nechce. Musím ale Hmle nechať to, že v sebe skrýva dôležité posolstvo. Totiž také, že keď sa uprostred noci zobudím a neviem, čo so sebou, tak namiesto náhodného výberu v telke pri prepínaní si radšej nabudúce dám prášky na spanie. Čo čakať od filmu, kde tvorcovia urobili WTF pár s Maggie Grace a Rade Šerbedžiu.(9.9.2013)

• Tom Hardy

Výsledek je i přes nulová očekávání tragický. To, že je to horor nekrvavý se dá přežít. To, že je to horor extrémně nudný už bohužel ne. Po celou dobu se film plazí opravdu extrémně pomalým tempem a "tajemná" mlha může jen těžko u někoho zbudit respekt. Film postrádá tempo a o silnější okamžik zavadí leda extrémně hladový divák. Zdaleka "nejlepší" je ovšem konec, který dle mého skromného odhadu nemůže pochopit naprosto nikdo, protože prostě nedává smysl. Čest tvůrcům, když nevím, jak to zakončit, tak tam prostě plácnu "něco" a diváci už to nějak zbaští. Hvězdička za pěkné efekty a druhá za Selmu Blair (bože, ta holka je kus!). Zbytek je těžká bída...(29.11.2005)

• EdaS

Ze začátku to nevypadá na takovou tragédii, bohužel s přibývajícími minutami se film začíná bořit čím dál hlouběji do sraček (nemůžu si pomoct, jiné slovo mě nenapadá). Carpenterova Mlha měla skvělou atmosféru přicházející apokalypsy, tady je vršeno jen jedno tupé klišé na další. Konec byl už úplně k nepřežití...(21.2.2006)

• - Selma Blair natočila skoro všechny kaskadérské kousky sama a strávila tak například 12 hodin ve vodě při natáčení podvodních scén. (imro)

• - Producentka původního filmu a zároveň také remaku Debra Hill zemřela krátce před začátkem natáčení. (imro)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 9. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)