Mlha

The Fog

Hmla

Akční / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 100 min

Soundtrack Graeme Revell: 1. Prologue ,2. God's Country ,3. Anchor Lockup ,4. It Wants Us ,5. The Hallmark ,6. Shower Love ,7. Elizabeth ,8. Boathouse ,9. Statues ,10. Lights Out ,11. Island History ,12. The Search ,13. Burned Image ,14. It's Here ,15. Crime Aboard ,16. Tragedy on the Elizabeth Dane ,17. The Reckoning ,18. The Fog Recedes ,19. Epilogue,(18.5.2011)

• Allien.9

Docela jsem se těšila, ale cca. po dvaceti minutách jsem to vzdala a zbytek filmu sledovala nesledovala. Tohle že má být horor? Co se divím, nejlepší žánrovky jsou stejně ty z +/- osmdesátých let (existují ovšem i překvapivě zdařilé výjimky), což ostatně potvrzuje i Carpenterova "Mlha (1980)" (ta původní). P.S.: Pokud vám z nějakého důvodu vadí "staré" filmy, zkuste tuhle "Mlhu (2007)" - tam alespoň postavy, atmosféra a závěr (oh, God...) za něco stojí.(26.7.2009)

• Aleee89

Přišla šedá mlha. Přišla šedá nuda. Ano, horor to opravdu nebyl, jaksi se sekli žánrem. Líbilo se mi to sice více než třeba 3:15 zemřeš, ale i tak to byla vcelku blbost. Pár dobrých scén to nezachrání. Nebála jsem se a musím říct, že na film jsem se dívala jenom proto, že ho mám doma a byla by škoda, aby se tam jen tak válel... Průměr a vícekrát se dívat nebudu.(27.6.2013)

• honajz

Takhle zpětně člověk ocení Carpenterovu genialitu ve výstavbě příběhu, a hlavně ve výstavbě napětí. Plus v doprovodných prvcích, jako třeba výběru skoro meditativní hudby, která tu náladu umocňuje.Ale tohle? Městečko, kde žijí buď jen mladí, nebo staří (ti stejně první chcípnou), kde nežijí lidé ve věku 30-50 let (aspoň jsem žádné nezaregistroval) a kde výstavba příběhu a nějakého napětí je skoková - skok sem, skok tam, chvilka keců, chvilka nudy, macho kecy, metrosexuální kecy, emo kecy, nazdar, A ten úžasně pitomý konec! Mimochodem, Carpenter nepoužil ani jeden digitální efekt, a jaké to má napětí - tady je triků plno, ale ukazuje se, že explictiní zobrazení je často spíše k smíchu.(18.6.2011)

• sedm.1

Ono dělat remake nevýrazného originálu je sama osobě odvaha a sebevražda zároveň.Zde se dá navíc film rozdělit do tří částí.1/3 filmu je neskutečná nuda k nepřežití,2/3 naopak má atmosféru,spád i napětí,ovšem 3/3 vrhá film zpět do naprosté mizérie.Herci jsou mdlí,efekty slabé,prostředí nevýrazné.Kdyby celý film bavil jako ve své 2/3,mohlo jít alespoň o průměrnou podívanou,takhle jde jen o velmi špatnou kopii již špatného předchůdce.(14.12.2007)

• - Postava Toma Wellinga  je pomenovaná po hercovi, ktorý si zahral v originálnom Halloweene (1978), jeho meno je Nick Castle. (beso74)

• - Spoiler: Počet mŕtvych: 9 ľudí, 1 pes. (beso74)

• - Remake klasického hororu stál producenty 18 milionů a během prvního víkendu promítání (14. – 16. 10. 2005) vydělal v USA 11,7 mil. dolarů. Celkový výdělek dosáhl na 29,5 milionu. (imro)