Mlha

Hmla

Akční / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 100 min

• cheyene

Abych to uvedl na pravou míru. Mlhu jsem si pustil zcela omylem, když jsem toužil po zhlédnutí Mlhy z pera Kinga a režisérské dílny Darabonta. Vlivem stejných názvů došlo k záměně a já se tedy protrápil až do samého konce tohoto podprůměrného počinu, u něhož jsem se ani nebál, ani nelekl, ani nebyl v napětí, zkrátka nic, co bych od žánrů zde uvedených čekal. Jako komedie by to ovšem bylo slušné. :)(2.1.2017)

• Morholt

Mizérie to byla, o tom žádná, ale nakročeno to mělo určitě k vyšším číslům. Bohužel tu někdo přehnal stopáž, takže se z toho vyvinula neúměrně natahovaná nuda, kde se mlha blížila i ve chvíli, kdy byla na místě. Kouzlo neviděného sice může fungovat, ale zase ne tak dlouho, kor když tu jaksi nevládne téměř žádná atmosféra. Co naopak hodnotím pozitivně, jsou herci, kteří ač splňovali vesměs atributy mladých a protivných, nechovali se tak. A navíc Selmě Blair to tady fakt sluší. Na béčko byla slušná i technická stránka věci. Ale bohužel Wainwright nedokázal s těmi pozitivy pracovat a podle toho to také dopadlo. 35%(19.8.2014)

• becki_tu

Trapně předvídatelný a nesmírně hloupý horor, který občas připomíná variaci na Piráty z Karibiku, přesněji pověst o legendární Černé perle. Ale spojovat Piráty s tímto počinem by bylo velkým hříchem, protože Mlha narozdíl od pirátské trilogie není ale vůbec zábavná (teda zábavná ano, ale v jiném smyslu) a svým scénářem spíše rozesměje než navodí strach. A to, že se tohohle směšného "mysteriózního" divadla zúčastnily Maggie se Selmou, jen prohlubuje moje nepochopení, proč tahle hovadina plná nesmyslů vůbec vznikla. Pánové tvůrci, styďte se. Takhle strašit malé děti.(18.9.2008)

• Slarque

Hororový remake pro každého – bez krve, bez napětí, bez atmosféry, bez hrdinů, na kterých by divákovi záleželo. Kdo, jak a v jakém pořadí zemře, je úplně jedno, protože to bude buď ve tmě, v mlze nebo nějakým směšně působícím trikem. Jedna hvězdička pro Selmu Blair, která se i v nesmyslné ptákovině dokáže neztrapnit. Druhá tak nějak za pár překvapivých momentů, kdy jsem přemýšlel, jestli si ze mne tvůrci dělají p***l, nebo to má být parodie. Pravděpodobně ani jedno a mysleli to smrtelně vážně, ale výsledek je natolik dementní, že jsem se u toho ani tolik nenudil (30%).(11.8.2009)

• MM_Ramone

Som toho názoru, že ten kto takto kurví staré klasické horrorové diela, by si zaslúžil poriadne prefackať. Ale zároveň chápem, že mladým divákom, ktorí v čase, keď John Carpenter natočil pôvodnú pochmúrnu a silne atmosferickú verziu tohto filmu (1980), ešte neboli ani na svete sa tento remake môže páčiť. Ja som sa však pri jeho sledovaní hodne nudil. **(1.10.2008)

• - Spoiler: Počet mŕtvych: 9 ľudí, 1 pes. (beso74)

• - Roli Stevie (Selma Blair) měla původně ztvárnit zpěvačka Fergie ze skupiny Black Eyed Peas a mluvilo se také o Charismě Carpenter a Jessice Biel. (imro)

• - Během přípravy filmu si v něm měla zahrát také Julia Stiles, které byla role Elizabeth upravená na tělo a měla v průběhu více prostoru. Když herečka opustila produkci a na její místo přišla Meggie Grace, postavu přepsali na mladší a nevinnější dívku. (imro)