Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Obyvatele malého městečka jménem Antonio Bay terorizuje děsivá a nenávistná síla, která se ukrývá ve smrtící husté mlze. Pod jejím závojem číhá hrůzyplné tajemství, které musí lidé z města odhalit dříve, než bude pozdě. Přesně před 100 lety na skalnatém pobřeží izolovaného severokalifornského města ztroskotala v tajemné mlze loď s malomocnými. Zakladatelé města ji záměrně navedli špatným směrem, což znamenalo smrt pro všechny na palubě. Teď se duchové mrtvých námořníků vracejí ze svých hrobů, aby se mohli pomstít. Jsou zahaleni do nadpřirozené mlhy, uvězněni v rezidencích odlehlé komunity a hledají potomky těch, kteří město kdysi založili a zabíjejí každého, kdo jim chce překazit jejich vražedné úmysly. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (218)

tron 

všechny recenze uživatele

„Úcta k minulosti šľachtí prítomnosť.“ Keď v roku 1980 Carpenter nakrútil Hmlu, scenár a herci neboli najgeniálnejší. Ale atmosféra ostrovného mestečka, prekliateho temnou storočnou legendou, bola výnimočná. Hustnúcou nočnou hmlou sa ozýval chrapľavo zasnený hlas moderátorky z majáka, varujúcej (rapídne ubúdajúcich) obyvateľov pred zlom. O 25 rokov neskôr dostal niekto nápad nakrútiť remake, nezmyselne omladil kasting, pridal trápne CGI, otravne natiahol „čas pred hmlou“, pridal nudné vzťahy a slabé dialógy. Výsledkom je slabý mysteriózny horor. Pravda, čakal som horšie, preto som bol vlastne celkom pobavený pomerne svižne utekajúcim dejom a občasnými fajn náznakmi atmosféry (a výrazného režisérovho audiovizuálneho štýlu, Wainwright v roku 1999 nakrútil podobne slabé, no podobne vizuálne premakané Stigmy). No a tiež ma potešila Selma Blair v čiernych nohavičkách. Najsmutnejší bol pohľad na úvodné titulky, lebo až vtedy som zistil, že túto zívajúcu rutinu produkovali autori originálu Carpenter a Debra Hill (pre ktorú sa jednalo o jednu z posledných prác, v tom roku zomrela). ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Graeme Revell: 1. Prologue ,2. God's Country ,3. Anchor Lockup ,4. It Wants Us ,5. The Hallmark ,6. Shower Love ,7. Elizabeth ,8. Boathouse ,9. Statues ,10. Lights Out ,11. Island History ,12. The Search ,13. Burned Image ,14. It's Here ,15. Crime Aboard ,16. Tragedy on the Elizabeth Dane ,17. The Reckoning ,18. The Fog Recedes ,19. Epilogue, ()

Reklama

Malarkey odpad!

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem jednu mlhu viděl, ale ta byla z pera pana Kinga a natočil jí Frank Darabont. To co se odehrává tady má možná hodně podobnou podstatu v příběhu, ale co se děje kolem se nedokáže srovnat ani s minimem. Tahle Mlha je totiž příšerným způsobem nudná. Sice je na ní vidět, že se autoři snažili natočit zajímavý efektní film, ale nepřemýšleli už tolik nad samotným scénářem. Pro mě to jako horor vůbec nevypadalo. Nuda prakticky o ničem. Stejnak víme jak to všecko dopadne už na samém začátku a sledovat to od toho jaký to bude mít průběh nemá už ani moc celkově smysl. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Uz ani puvodni film nebyl nic extra, takze celkem logicky neni nic extra ani tohle. Film hlavne zachranujou docela sympaticky herci a slusny triky, ale jinak to za moc nestoji. Pribeh je proflaklej, takze ten nijak neprekvapi, strasidelnejch scen je minimum a ani nejsou buhvijaky, nicmene tech 100 minut se u toho vydrzet da. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Výsledek je i přes nulová očekávání tragický. To, že je to horor nekrvavý se dá přežít. To, že je to horor extrémně nudný už bohužel ne. Po celou dobu se film plazí opravdu extrémně pomalým tempem a "tajemná" mlha může jen těžko u někoho zbudit respekt. Film postrádá tempo a o silnější okamžik zavadí leda extrémně hladový divák. Zdaleka "nejlepší" je ovšem konec, který dle mého skromného odhadu nemůže pochopit naprosto nikdo, protože prostě nedává smysl. Čest tvůrcům, když nevím, jak to zakončit, tak tam prostě plácnu "něco" a diváci už to nějak zbaští. Hvězdička za pěkné efekty a druhá za Selmu Blair (bože, ta holka je kus!). Zbytek je těžká bída... ()

Galerie (15)

Zajímavosti (9)

  • Selma Blair natočila skoro všechny kaskadérské kousky sama a strávila tak například 12 hodin ve vodě při natáčení podvodních scén. (imro)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 9. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)
  • Producentka původního filmu a zároveň také remaku Debra Hill zemřela krátce před začátkem natáčení. (imro)

Reklama

Reklama