poster

Mlha

 • USA

  The Fog

 • Slovensko

  Hmla

 • Velká Británie

  The Fog

Akční / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Allien.9
  *

  Docela jsem se těšila, ale cca. po dvaceti minutách jsem to vzdala a zbytek filmu sledovala nesledovala. Tohle že má být horor? Co se divím, nejlepší žánrovky jsou stejně ty z +/- osmdesátých let (existují ovšem i překvapivě zdařilé výjimky), což ostatně potvrzuje i Carpenterova "Mlha (1980)" (ta původní). P.S.: Pokud vám z nějakého důvodu vadí "staré" filmy, zkuste tuhle "Mlhu (2007)" - tam alespoň postavy, atmosféra a závěr (oh, God...) za něco stojí.(26.7.2009)

 • sedm.1
  **

  Ono dělat remake nevýrazného originálu je sama osobě odvaha a sebevražda zároveň.Zde se dá navíc film rozdělit do tří částí.1/3 filmu je neskutečná nuda k nepřežití,2/3 naopak má atmosféru,spád i napětí,ovšem 3/3 vrhá film zpět do naprosté mizérie.Herci jsou mdlí,efekty slabé,prostředí nevýrazné.Kdyby celý film bavil jako ve své 2/3,mohlo jít alespoň o průměrnou podívanou,takhle jde jen o velmi špatnou kopii již špatného předchůdce.(14.12.2007)

 • PetrPan2
  **

  Nepovedený remake hororu Johna Caprentera z roku 1980. Hutnou hororovou atmosféru zapadlého rybářského městečka nahradily stupidní dialogy a laciné bafačky... Selma Blair i Maggie Grace jsou sice nádherné holky, ale těžko jim uvěříte, že celý život žijou v nějaké díře plné smradlavejch rybářů... Celý film působí hloupě jak kdyby to točily pro dvanáctileté puberťáky... Doporučuji shlédnout originál, tohle je ztráta času.(26.8.2008)

 • Jonash87
  ****

  Původně sem si chtěl pustit Mlhu od S. Kinga, ale náhodou jsem se (a nevědomky) dostal k této. No a kupodivu se mi výsledek líbil! Herecký výkony nic extra, ale po celý film zůstáváte v napětí. A mimo několika nedovysvětlených scén a slabšího závěru se mi film líbil tak, že jsem dal dokonce 4 hvězdy. O to víc tady nechápu ty odpady, ale asi je občas in jít s davem :)(26.8.2011)

 • Damiel
  **

  Očekával jsem horší výsledek, musím objetivně přiznat, že to zase není taková tragédie - viděl jsem už mnoho horších filmů. Originál je samozřejmě lepší - jak už o remaků bývá -, nicméně i této verzi se některé věci povedly. Nejprve co se mi nelíbilo: značná délka, která rozmělňuje děj; horší budování atmosféry a přílišný spoleh na provařené lekačky; některé trapné postavy; nijaká ouvertura do děje (vyprávějící děda byl skvělý); vynulovaný kněz Malone. A teď to, co se mi líbilo: sympatičtější hlavní dvojice (Welling - Grace), zdůraznění starých událostí a závěr. Ano, závěr. Bylo dobře, že jej remake pojal zcela jinak než originál, díky tomu je to přece jen alespoň trochu ozvláštněné a zajímavé. I když asi musíte trochu věřit na reinkarnaci, jinak si to totiž nevysvětlíte :) Protože ale zápory převažují nad klady, dávám celkově 2*.(23.3.2006)

 • - Producentka původního filmu a zároveň také remaku Debra Hill zemřela krátce před začátkem natáčení. (imro)

 • - Mlha dostala zelenou ještě dříve, než Revolution Studios napsali scénář. (imro)

 • - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 9. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)