Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Obyvatele malého městečka jménem Antonio Bay terorizuje děsivá a nenávistná síla, která se ukrývá ve smrtící husté mlze. Pod jejím závojem číhá hrůzyplné tajemství, které musí lidé z města odhalit dříve, než bude pozdě. Přesně před 100 lety na skalnatém pobřeží izolovaného severokalifornského města ztroskotala v tajemné mlze loď s malomocnými. Zakladatelé města ji záměrně navedli špatným směrem, což znamenalo smrt pro všechny na palubě. Teď se duchové mrtvých námořníků vracejí ze svých hrobů, aby se mohli pomstít. Jsou zahaleni do nadpřirozené mlhy, uvězněni v rezidencích odlehlé komunity a hledají potomky těch, kteří město kdysi založili a zabíjejí každého, kdo jim chce překazit jejich vražedné úmysly. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (222)

tron 

všechny recenze uživatele

„Úcta k minulosti šľachtí prítomnosť.“ Keď v roku 1980 Carpenter nakrútil Hmlu, scenár a herci neboli najgeniálnejší. Ale atmosféra ostrovného mestečka, prekliateho temnou storočnou legendou, bola výnimočná. Hustnúcou nočnou hmlou sa ozýval chrapľavo zasnený hlas moderátorky z majáka, varujúcej (rapídne ubúdajúcich) obyvateľov pred zlom. O 25 rokov neskôr dostal niekto nápad nakrútiť remake, nezmyselne omladil kasting, pridal trápne CGI, otravne natiahol „čas pred hmlou“, pridal nudné vzťahy a slabé dialógy. Výsledkom je slabý mysteriózny horor. Pravda, čakal som horšie, preto som bol vlastne celkom pobavený pomerne svižne utekajúcim dejom a občasnými fajn náznakmi atmosféry (a výrazného režisérovho audiovizuálneho štýlu, Wainwright v roku 1999 nakrútil podobne slabé, no podobne vizuálne premakané Stigmy). No a tiež ma potešila Selma Blair v čiernych nohavičkách. Najsmutnejší bol pohľad na úvodné titulky, lebo až vtedy som zistil, že túto zívajúcu rutinu produkovali autori originálu Carpenter a Debra Hill (pre ktorú sa jednalo o jednu z posledných prác, v tom roku zomrela). ()

Malarkey odpad!

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem jednu mlhu viděl, ale ta byla z pera pana Kinga a natočil jí Frank Darabont. To co se odehrává tady má možná hodně podobnou podstatu v příběhu, ale co se děje kolem se nedokáže srovnat ani s minimem. Tahle Mlha je totiž příšerným způsobem nudná. Sice je na ní vidět, že se autoři snažili natočit zajímavý efektní film, ale nepřemýšleli už tolik nad samotným scénářem. Pro mě to jako horor vůbec nevypadalo. Nuda prakticky o ničem. Stejnak víme jak to všecko dopadne už na samém začátku a sledovat to od toho jaký to bude mít průběh nemá už ani moc celkově smysl. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Výsledek je i přes nulová očekávání tragický. To, že je to horor nekrvavý se dá přežít. To, že je to horor extrémně nudný už bohužel ne. Po celou dobu se film plazí opravdu extrémně pomalým tempem a "tajemná" mlha může jen těžko u někoho zbudit respekt. Film postrádá tempo a o silnější okamžik zavadí leda extrémně hladový divák. Zdaleka "nejlepší" je ovšem konec, který dle mého skromného odhadu nemůže pochopit naprosto nikdo, protože prostě nedává smysl. Čest tvůrcům, když nevím, jak to zakončit, tak tam prostě plácnu "něco" a diváci už to nějak zbaští. Hvězdička za pěkné efekty a druhá za Selmu Blair (bože, ta holka je kus!). Zbytek je těžká bída... ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Graeme Revell: 1. Prologue ,2. God's Country ,3. Anchor Lockup ,4. It Wants Us ,5. The Hallmark ,6. Shower Love ,7. Elizabeth ,8. Boathouse ,9. Statues ,10. Lights Out ,11. Island History ,12. The Search ,13. Burned Image ,14. It's Here ,15. Crime Aboard ,16. Tragedy on the Elizabeth Dane ,17. The Reckoning ,18. The Fog Recedes ,19. Epilogue, ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Uz ani puvodni film nebyl nic extra, takze celkem logicky neni nic extra ani tohle. Film hlavne zachranujou docela sympaticky herci a slusny triky, ale jinak to za moc nestoji. Pribeh je proflaklej, takze ten nijak neprekvapi, strasidelnejch scen je minimum a ani nejsou buhvijaky, nicmene tech 100 minut se u toho vydrzet da. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • Mlha dostala zelenou ještě dříve, než Revolution Studios napsali scénář. (imro)
  • Selma Blair natočila skoro všechny kaskadérské kousky sama a strávila tak například 12 hodin ve vodě při natáčení podvodních scén. (imro)

Související novinky

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (více)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (více)

Reklama

Reklama