Mlha

The Fog

Akční / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 100 min

• Allien.9

Docela jsem se těšila, ale cca. po dvaceti minutách jsem to vzdala a zbytek filmu sledovala nesledovala. Tohle že má být horor? Co se divím, nejlepší žánrovky jsou stejně ty z +/- osmdesátých let (existují ovšem i překvapivě zdařilé výjimky), což ostatně potvrzuje i Carpenterova "Mlha (1980)" (ta původní). P.S.: Pokud vám z nějakého důvodu vadí "staré" filmy, zkuste tuhle "Mlhu (2007)" - tam alespoň postavy, atmosféra a závěr (oh, God...) za něco stojí.(26.7.2009)

• sedm.1

Ono dělat remake nevýrazného originálu je sama osobě odvaha a sebevražda zároveň.Zde se dá navíc film rozdělit do tří částí.1/3 filmu je neskutečná nuda k nepřežití,2/3 naopak má atmosféru,spád i napětí,ovšem 3/3 vrhá film zpět do naprosté mizérie.Herci jsou mdlí,efekty slabé,prostředí nevýrazné.Kdyby celý film bavil jako ve své 2/3,mohlo jít alespoň o průměrnou podívanou,takhle jde jen o velmi špatnou kopii již špatného předchůdce.(14.12.2007)

• PetrPan2

Nepovedený remake hororu Johna Caprentera z roku 1980. Hutnou hororovou atmosféru zapadlého rybářského městečka nahradily stupidní dialogy a laciné bafačky... Selma Blair i Maggie Grace jsou sice nádherné holky, ale těžko jim uvěříte, že celý život žijou v nějaké díře plné smradlavejch rybářů... Celý film působí hloupě jak kdyby to točily pro dvanáctileté puberťáky... Doporučuji shlédnout originál, tohle je ztráta času.(26.8.2008)

Původně sem si chtěl pustit Mlhu od S. Kinga, ale náhodou jsem se (a nevědomky) dostal k této. No a kupodivu se mi výsledek líbil! Herecký výkony nic extra, ale po celý film zůstáváte v napětí. A mimo několika nedovysvětlených scén a slabšího závěru se mi film líbil tak, že jsem dal dokonce 4 hvězdy. O to víc tady nechápu ty odpady, ale asi je občas in jít s davem :)(26.8.2011)

• Damiel

Očekával jsem horší výsledek, musím objetivně přiznat, že to zase není taková tragédie - viděl jsem už mnoho horších filmů. Originál je samozřejmě lepší - jak už o remaků bývá -, nicméně i této verzi se některé věci povedly. Nejprve co se mi nelíbilo: značná délka, která rozmělňuje děj; horší budování atmosféry a přílišný spoleh na provařené lekačky; některé trapné postavy; nijaká ouvertura do děje (vyprávějící děda byl skvělý); vynulovaný kněz Malone. A teď to, co se mi líbilo: sympatičtější hlavní dvojice (Welling - Grace), zdůraznění starých událostí a závěr. Ano, závěr. Bylo dobře, že jej remake pojal zcela jinak než originál, díky tomu je to přece jen alespoň trochu ozvláštněné a zajímavé. I když asi musíte trochu věřit na reinkarnaci, jinak si to totiž nevysvětlíte :) Protože ale zápory převažují nad klady, dávám celkově 2*.(23.3.2006)

• - Producentka původního filmu a zároveň také remaku Debra Hill zemřela krátce před začátkem natáčení. (imro)

• - Mlha dostala zelenou ještě dříve, než Revolution Studios napsali scénář. (imro)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 9. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)