Mlha

The Fog

Akční / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 100 min

• B!shop

Uz ani puvodni film nebyl nic extra, takze celkem logicky neni nic extra ani tohle. Film hlavne zachranujou docela sympaticky herci a slusny triky, ale jinak to za moc nestoji. Pribeh je proflaklej, takze ten nijak neprekvapi, strasidelnejch scen je minimum a ani nejsou buhvijaky, nicmene tech 100 minut se u toho vydrzet da.(8.8.2010)

• Beky

Carpentera ani Darabonta jsem neviděl, takže film hodnotim jako originální záležitost!!! Mlha je podivná blbost, slepenec akčních scén ( některé ujdou ) s kravskou příběhovou omáčkou!! Jasný je, že autoři se snaží vyždímat peníze, zkusili se svést na popularitě původního filmu...kdo naletěl určitě litoval!! Film neni nudný=čumim na to jako debil a nemám ani sílu přepnout na jinej kanál - v pohodě ho strávíte!!! Jenomže na konci vám vždycky dojde, že jste nedostali nic nového ani pozoruhodného, jenom jsme promarnili spoustu času!!..40%!! Jednou větou: Kéž bych neměl už nikdy chuť na filmy, o kterých předem vim, že jsou naprosto zbytečné....(21.12.2007)

• Allien.9

Docela jsem se těšila, ale cca. po dvaceti minutách jsem to vzdala a zbytek filmu sledovala nesledovala. Tohle že má být horor? Co se divím, nejlepší žánrovky jsou stejně ty z +/- osmdesátých let (existují ovšem i překvapivě zdařilé výjimky), což ostatně potvrzuje i Carpenterova "Mlha (1980)" (ta původní). P.S.: Pokud vám z nějakého důvodu vadí "staré" filmy, zkuste tuhle "Mlhu (2007)" - tam alespoň postavy, atmosféra a závěr (oh, God...) za něco stojí.(26.7.2009)

Hodnotil bych to jako skvělý film, ale ten konec. No takle jsem si to zkrátka nepředstavoval. Ze začátku velmi slušné, ale závěřečných 20 minut mě opravdu neuspokojilo. Doba čekání na akci byla lepší než pozdější "akce" samotná. Ale jinak Tom Welling zahrál smallvillovským stylem a Selma Blair se také moc neukázala. Nicméně nebylo to špatné.(21.11.2010)

• becki_tu

Trapně předvídatelný a nesmírně hloupý horor, který občas připomíná variaci na Piráty z Karibiku, přesněji pověst o legendární Černé perle. Ale spojovat Piráty s tímto počinem by bylo velkým hříchem, protože Mlha narozdíl od pirátské trilogie není ale vůbec zábavná (teda zábavná ano, ale v jiném smyslu) a svým scénářem spíše rozesměje než navodí strach. A to, že se tohohle směšného "mysteriózního" divadla zúčastnily Maggie se Selmou, jen prohlubuje moje nepochopení, proč tahle hovadina plná nesmyslů vůbec vznikla. Pánové tvůrci, styďte se. Takhle strašit malé děti.(18.9.2008)

• - Mlha dostala zelenou ještě dříve, než Revolution Studios napsali scénář. (imro)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 9. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

• - Spoiler: Počet mŕtvych: 9 ľudí, 1 pes. (beso74)