poster

Mlha

 • USA

  The Fog

 • Slovensko

  Hmla

 • Velká Británie

  The Fog

Akční / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 100 min

Externí recenze k filmu (7)

 • CinemaView.sk (Pavol Tomčík) *

  "Film v celku absolútne nefunguje a neuveriteľne nudí! Áno, nudí. Chce sa vám z neho plakať, nie však od dojatia, ale od tej nekonečnej, únavnej, dlhej, hroznej, odpornej 100 minútovej nepodarenej filmárskej roboty. Komu česť, tomu česť, pre ľudí, čo si nevážia dôveru a možnosť točiť vo veľkom je…" (více)

 • Filmkabi.net (Ondřej Lipenský) *

  "Často se trápím, co psát o filmech, které jsou očividně špatné. Ono by totiž stačilo napsat „tento film je špatný“, a netřeba se v tom víc pitvat. Abych tedy dodal recenzi, současně se však zabavil něčím lepším než okecáváním chudých kvalit a bohatých záporů filmové Mlhy, rozhodl jsem se svůj názor…"

 • Filmpub.cz (Roman Gazdík) *

  "Film je přeplněn všemi únavnostmi dnešních teenagerských hororů. Holky v podprdách a kalhotkách, laciné lekačky, ostrovní mudrc, varující šílenec či dítě, které VÍ. A víte vy, jak poznáte opravdu pitomý postblairwitchovský horor? Nějaká postava bude zákonitě natáčet události na video, a tam bude…"

 • Filmweb.cz (Tomáš Chvála) *

  "Pořád přemýšlím nad tím, proč Mlha vlastně vznikla. Vzhledem k prosté charakterizaci postav to rozhodně není pro nikoho herecká příležitost, režisér nováčkem není a tudíž odpadá objevení nového talentu a jen těžko mi někdo namluví, že tohle měla být žánrová lahůdka. Prostě jen další laciný komerční…" (více)

 • Kinema.sk (Michal Korec) *

  "Žiaľ, Hmla nie je ani taký druh zlého filmu, čo by bol zábavný a preto si nevyslúži napríklad 2-3 body, ale ešte menej. Keby sme sa na ňom schuti zasmiali, že čo za kravinu tam rozbalili zúčastnení na plátne, to by dopadlo ešte dobre, najmä v nenáročnom letnom období. Ale pretože sa väčšina bude 80…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Čihula) *

  "Když rezignujete u filmu na příběh, logicky očekáváte, že vám nabídne alespoň něco jiného. Hodně režisérů tenhle handicap zvládá vyvážit audiovizuální stránkou, která umně zakrývá fakt, že se vlastně dohromady moc neděje. Mlha však pokulhává i v tomhle směru. Triky sice nepatří do úplného odpadu,…" (více)

 • Tiscali.cz (Šimon Šafránek)

  "Carpenter budoval přízračnou atmosféru tmou a náznaky. Ďábelské piráty nechává až na výjimky v mlze a vypichuje symbolické detaily, jakým je například obrovský hák, kterým kapitán Blake klepe na dveře a nebo stíná oběti. Wainwright se naopak snaží příběh urychlovat, místo čtení o sto let staré…"

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace