Zathura: Vesmírné dobrodružství

• USA Zathura: A Space Adventure (více)

Když otec odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry, vydávají se šestiletý Danny a desetiletý Walter do dalekého temného vesmíru, zatímco hrají tajemnou deskovou hru, kterou objevili ve sklepě jejich starého domu. Na této vzrušující výpravě jsou doprovázeni osiřelým astronautem a musí překonat nejrůznější nástrahy v podobě roje meteoritů, nepřátelských mimozemšťanů a běsnícího robota. S astronautovou pomocí rozhádaní bratři odsunou své malicherné spory stranou a společnými silami se pokusí probojovat až na konec tajemné hry, aby se mohli vrátit domů. Všechny pokusy však mohou přijít nazmar, pokud se jim nepodaří vyzrát nad největším nebezpečím ze všech – silnou gravitační silou, která je vtahuje do prázdnoty temné planety Zathura. Na motivy úspěšného bestselleru uznávaného spisovatele knížek pro děti Chrise Van Allsburga (Polární expres, Jumanji). (HBO Europe)

Hanys_

Vesmírná kopie Jumanji. Ten byl ale narozdíl od Zathury celkem zábavný a hlavně měl Robina Williamse (tady jeho roli plní Dax Shepard). ()

AduskaV

Když jsem byla malá, viděla jsem podobný film, ale o 100% lepší. Také tam nějaké děti hráli hru a bylo to nádherně strašidelné. Nevím, co tento vylouhovaný příběh měl znamenat, ale mě si bohužel nezískal. ()

Midnite

Dve hviezdičky z pohľadu dospelého diváka.. z pohľadu dieťaťa štyri.. výsledné tri.. Film síce nebol ničím výnimočný, ale zas taká katastrofa to nebola.. ()

peetriss

Typ filmu, na který je nutno pohlížet dětskýma očima. Dobrodružství s dětmi a pro děti, které cílové publikum zabaví a potěší. Aspoň si to myslím, když se snažím vrátit do optiky mých dětských let. Optikou staršího chlapce či muže musím zvolat nad puberťáckou Kristen Stewart: „Waaaau!“ Její role je však jen okrajová. Jednoduchoučké fantasy dobrodružství, které svému účelu dětské, možná rodinné, zábavy celkem obstojně dostává. ()

Prochy38

Hodně slabší Jumanji. Hodně lidí to tu zmiňuje a já nebudu výjimka. Jumanji je Jumanji a tohle je trapná kopie.... Nesympatičtí herci.... fakt za pohled stála jedině K. Stewart, a to ten pohled pomalu zaváněl kriminálem.... Dobré, akční taky, ale naprosto mimo hranice fantazie... bohužel.... u mě aspoň teda těžce bohužel... ()

Alf

mladší bratříček Jumanji, bohužel po všech stránkách o stupně horší, předstihuje jej jedině v poučnosti, jak ale sám o sobě (tedy o mladším bráškovi) říká, nezavrhujme ho zcela :-D ()

Yardie

Nebylo to zlé. Je zde jasná podobnost s Jumanji, akorát je změněno prostředí. Jinak je v podstatě vše stejné - děj, vztahy hlavních hrdinů i ponaučení na závěr. Každopádně film měl celkem spád, docela dobré triky a pár dobrých nápadů. Od začátku do konce je jasné, jak to vše dopadne, ale je to natočeno tak dobře, že to ani moc nevadí. Na takové odreagování celkem slušná práce. Slabších 60% proto, že je to jen kopie jiného filmu. Howgh! ()

Kacitr

Hodně podobné "Jumanji", ovšem ani tentokrát to není špatné. Mladý Josh Hutcherson se snažil a taky rolička pro Stewartovou se našla. Na odpočinkové odpoledne - proč ne? Ale rozhodě nebudete mít potřebu k dalšímu shlédnutí. Prostě jednou a dost. Možná mladší publikum tento snímek víc ocení. ()

Blazin

Snímek plný napětí, který nenudí. To co mě tam ale štvalo byl ten malej kluk jak pořád řval, doufal jsem, že si ho ti Zorkoni odnesou. Navíc to bohužel neunikne srovnáním s Jumanji s čímž se to bohužel nedá srovnávat, no slabý průměr. ()

Movie Gourmet

Film Zathura: A Space Adventure by se dal velice snadno přirovnat k filmu Jumanji s Robinem Williamsem. Rozdíl je jen v tom, že fantazijní realita se přenáší z planety Země přímo do vesmíru. Takže se v tomto filmu neprohání domem sloni, lvi, zebry atd., ale vetřelci z kosmu, kteří útočí na hlavní hrdiny a astronaut, který jim pomáhá útoky odrazit. Každé tah nebo resp. kolo ve hře má své následky v realitě... Rodinný film určený převážně mladšímu publiku, který je však dobře koukatelný a já se u něj nenudil. Verdikt: 3* a 65-70 %. ()

aLPaC

Ze začátku jsem si říkal, ty vole cože, taková levná vykrádačka Jumanji? Nicméně ani moc nechápu jak, ale postupem času, zvlášť když se do hry dostal astronaut a Lisa mě to docela začalo bavit. Na konci si to tak pevně uhájilo tři hvězdy, a to i přes nic moc vymodelovaný Zorgony, kteří připomínali napůl mládě Tyranosaura a napůl Gremlina. No bohužel Stanu Winstonovi už v 21. století ujel vlak, ale to už je jiný příběh. ()

Sochorisko

Heleďte se, je to přetažené za vlasy, kraviny můžeme vidět naprosto v každé části filmu a dokonce i předškolní dítě by si asi uvědomilo, že se tam asi děje něco jinak, než ve zkutečnosti.. Nicméně, polární expres je také slušná "sci-fi" a většina lidí ho bere v daleko lepším světle než toto dílo, podle mě jsou na tom dost podobně, hlavně že se člověk u toho pobaví. Navíc, humorné pasáže tohoto filmu, které třeba asi ani neměly býti humornými, jsou fakt povedené. Zkrátka, na tento film se nekoukejte, pokud zrovna máte realistickou náladu a věříte na "smysl všeho". pokud vám je zrovna všechno jedno a nepřemýšlíte, tak určitě pro zábavu doporučuji. ()

Mimomisu

Po letech jsem si dal znovu Jumanji a ten film pro me i v dospelosti hodne funguje a tak jsem si vzpomnel i na tohle neoficialni pokracovani, ktere jsem nikdy nevidel a chapu proc. Ve srovnani (at uz se tvurci dusuji, ze neni fer) s nim neobstoji. Od hereckych vykonu, pres samotny scenar a sablony, az k tomu nejdulezitejsimu, atmosfere...Slabe tri, kdyz prikouknu, ze by to mnohem mladsi deti, nez pro ktere bylo puvodne Jumanji, mohlo bavit. ()

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)