Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohledná plavovláska Connie (Diane Lane) žije se svým manželem a osmiletým synem v rodinném domku poblíž New Yorku. Při cestě do města se náhodou seznámí se sympatickým Paulem, který ji zavede do svého bytu plného starodávných knih. Při prvním setkání k ničemu nedojde, žena však na bohémsky vyhlížejícího mladíka nepřestává myslet. Vyhledá ho znovu a stanou se milenci. Sexuální experiment přeroste ve vášnivý erotický vztah, který se časem prozradí. Oklamaný manžel (Richard Gere) nechá Connie sledovat, získá důkazy v podobě kompromitujících fotek a svého soka navštíví. V návalu vzteku Paula zabije a podaří se mu odklidit jeho mrtvolu. Connie však brzy odhalí pravdu...

Psychothriller s erotickou zápletkou vznikl jako remake Chabrolova snímku NEVĚRNÁ ŽENA (1969), v němž ústřední pár hráli Stéphane Audranová a Michel Bouquet. Režisér Adrian Lyne znovu dokázal svou schopnost atraktivního aranžmá - patrnou zejména ve vzrušujících milostných scénách. Pikantní příběh o jedné "nebezpečné známosti" má pozoruhodnou drobnokresbu: sondu do ženské psychiky kombinuje s výpovědí o životě středostavovských Američanů. Pohrává si s rekvizitami (vražedná zbraň) i s atmosférou houstnoucí vášně a vzrůstajícího podezření. Přerůstá v drama o vině a svědomí s otevřenou pointou... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (200)

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Opustí Lyne někdy erotické pole? Zřejmě ne, protože by podle všeho jeho filmy neměly už co nabídnout. Nevěrná je klasická ukázka toho jak netočit erotický thriller. Ale má to být vlastně erotický thriller? Už si nejsem jist. Čyřitkrát hvězda za Diane Laneovou, jedna navrch za energetickou erotiku, tři dolů za ubíjející druhou polovinu. Skvělá látka, která neurazí v hodinovém televizním filmu, ale vyloženě naštve při dvou hodinách v kině. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Budovanie rodinnej drámy medzi Richardom Gere a Diane Lane, kde nečakane prekáža zvodca Olivier Martinez je správne napäté a skľučujúce, mierne to naštrbí nečakaný skok do thrilleru keď sa podľa vyplávajúceho deju preskočí na vraždu milenca. A potom prídu už klasické vyšetrovačky a uhybné manévre, čo nakoniec rodinu opäť vystuží a všetko pokiaľ na nás neprídu bude v poriadku. Mierne nadpriemerná dráma čo určite zaujme ale druhý krát už toľko chuti na pozeranie nebude, lebo štylisticky podobných filmov tu už zopár bolo. ║Rozpočet $50miliónovTržby USA $52,775,765Tržby Celosvetovo $119,137,784()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Filmy Adriana Lynea nemusím. Mnohé z nich (ŠKANDALÓZNE ODHALENIE, 9 ½ TÝŽDŇA, LOLITA) majú silné herecké obsadenie (Douglas, Closeová, Basingerová, Rourke, Irons), krásu obrazu (diametrálne odlišnú od „agresívneho“ Baya či bratov Scottovcov) a sexualitu. Zároveň sa ale nedokážu zbaviť „akademickej nudy“. Nevraviac o tom, že v príbehoch, plných sexu, je málo sexu. Ani NEVERNÁ, hoci sa možno jedná o jeden z Lyneových najvydarenejších filmov, sa nedokázala ubrániť týmto mínusom, čo je škoda. Hoci jej nemožno uprieť krásu obrazu ani hudby, podmanivú atmosféru či výborné herecké výkony (okrem skvelej Diane Laneovej prekvapivo i krásavci Gere a Martinez). Nevraviac o nečakanom zvrate, keď sa v polovičke drasticky zmenia žánre. Paradoxne, možno práve absencia otvorenej erotiky je vzrušujúcejšia, než porno... možno ale aj nie. Pocit, ktorý sa po dobrom rozjazde dostaví, však nemá ďaleko k stagnácii. Napriek tomu stojí NEVERNÁ za aspoň jedno pozretie. Je decentná, noblesná, aristokratická, elegantná - a priemerná. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Prvá polovica je výborná. Lyne je brilantný psychológ a fantasticky zachycuje pochody vydatej ženy, zmietanej nespútanou sexuálnu vášňou a výčitkami svedomia kvôli podvádzaniu a "ubližovaniu tým, ktorých má rada". Z tohto hľadiska je úplne fantastická scéna vo vlaku s milostnými flashbackmi. A v scéne vo vani Lyne výborne zachycuje odcudzenie, ktoré hrdinka pociťuje k svojmu manželovi. Celú túto vynikajúcu prvú časť filmu, nakrútenú v typicky Lyneovskom, hypnotickom štýle, som hltal so zatajeným dychom. Ale v tej druhej scenár začal prechádzať do thrillerových klišé, ktoré boli za prvé strašne otrepané a predvídateľné a za druhé tak kŕčovito nedomyslené a lacné, až sa stávali nechcenou paródiou seba samých. Veľká škoda! ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Alvin Sargent, William Broyles Jr. .. Slušně zpracovaný film o nevěře s očekávatelným zlomem. Sice nejsou tyto následky nevěry nijak ojedinělé, stejně jako samotné sexuální vzplanutí déle vdané ženy, ale klišé druhé poloviny, včetně „náhodného“ telefonátu na místo činu během klíčové scény je místy až moc banální - přesto je finále docela překvapivé, protože cest, jak mohl film skončit je více a mění se každou chvíli. Zato první polovina je co do propracování intimních pochodů velice věrná. Přitažlivá Diane Lane je v roli velice přirozená, oproti ní uplakaný Richard Gere ze svého standardu nikam dál neutíká. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (3)

  • Zda to byl záměr, ví zřejmě jen režisér obou filmů Adrian Lyne, ale jak ve filmu Nevěrná, tak ve filmu Osudová přitažlivost (1987), nabízí Paul Martel (Olivier Martinez) v Nevěrné a Alex Forrest (Glenn Close) v Osudové přitažlivosti, kteří oba stojí za hrozbou rozpadu manželství, nápoje ve stejném pořadí. Nejdříve skotskou a pak vodku. A oba představitelé nabízejí tyto nápoje  v situaci, kdy se návštěva neobejde bez nepříjemných následků. (selfesteem)

Reklama

Reklama