Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohledná plavovláska Connie (Diane Lane) žije se svým manželem a osmiletým synem v rodinném domku poblíž New Yorku. Při cestě do města se náhodou seznámí se sympatickým Paulem, který ji zavede do svého bytu plného starodávných knih. Při prvním setkání k ničemu nedojde, žena však na bohémsky vyhlížejícího mladíka nepřestává myslet. Vyhledá ho znovu a stanou se milenci. Sexuální experiment přeroste ve vášnivý erotický vztah, který se časem prozradí. Oklamaný manžel (Richard Gere) nechá Connie sledovat, získá důkazy v podobě kompromitujících fotek a svého soka navštíví. V návalu vzteku Paula zabije a podaří se mu odklidit jeho mrtvolu. Connie však brzy odhalí pravdu... Psychothriller s erotickou zápletkou vznikl jako remake Chabrolova snímku Nevěrná žena (1969), v němž ústřední pár hráli Stéphane Audranová a Michel Bouquet. Režisér Adrian Lyne znovu dokázal svou schopnost atraktivního aranžmá - patrnou zejména ve vzrušujících milostných scénách. Pikantní příběh o jedné "nebezpečné známosti" má pozoruhodnou drobnokresbu: sondu do ženské psychiky kombinuje s výpovědí o životě středostavovských Američanů. Pohrává si s rekvizitami (vražedná zbraň) i s atmosférou houstnoucí vášně a vzrůstajícího podezření. Přerůstá v drama o vině a svědomí s otevřenou pointou... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (207)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Pred dvoma rokmi som videl Chabrolov originál a teda som nemal dôvod pozrieť si tento remake. Ale zvedavosť zvíťazila a v prvej polovici som bol filmom celkom zaujatý. Bohužiaľ od chvíle keď sa to chcelo tváriť ako thriller, odhalili sa všetky nedostatky tvorcov filmu a bol problém ho dopozerať. Našťastie zopár svetlých momentov bolo prítomných a tak nemám problém s priemerným hodnotením. ()

Blackberry 

všechny recenze uživatele

Pokiaľ sa idete pozerať na film s tým, že nič o ňom neviete, častokrát vám vyrazí dych. To isté sa stalo v tomto prípade, kde zaujímavú dejovú podstatu kazia časté erotické scény, niekedy hraničiace s tým, čo možno ukázať v bežnom trileri/dráme. Tá sa ale úplne stráca nedomyslenou scénou v "knižnici", keď sa zvrtáva už do iného príbehu, mierne obaleného až nechutnosťou. Je však vidieť, že príbeh je predsa len iný ako bežné televízne filmy, cítiť to aj na hudbe a v tomto prípade aj zbytočne dlhom čase; no celkový dojem napokon zdvíhajú excelentné herecké výkony Gere - Lane. ()

Reklama

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Romanticko-dramaticko-psychologicko-kriminálně-skoroerotický film s docela příjemným klavírním soundtrackem, moc pěknou Dianou Laneovou a kopulačními scénami na neobvyklých lokacích (v kině na dnech francouzského filmu, na chodbě činžáku, na toaletách v kavárně). Co se týče Richarda Gerea a toho druhého fešáka, kdyby tam místo nich hráli takoví ti dřevění panáci, co se používají při fotbalových tréninzích jako zeď, asi bych to ani nezaregistroval. ()

klima777 

všechny recenze uživatele

Unfaithful má asi skrývat nějaké vyšší poselství ohledně mezilidských vztahů. Opravdu mi uniká a koncepce filmu mě míjí. Bezradnost manželské dvojice v závěru je pro celý počin symptomatická. Má to být moralita? Děkuju, nechci. Jakékoliv usilování totiž vyžaduje adekvátní prostředky a adekvátní řešení (na plátně i v životě...). ()

Almásy 

všechny recenze uživatele

fantasticky film. ano uvedomujem si ako otrepany je uz tento namet z neverou aj to vsetko, aj to ze chudak Adrian zostane zrejme navzdy chcene zaskatulkovany v partnerskych filmoch, ale ked zoberem fantasticku Diane Lane, uchvatnu hudbu Kaczmareka a tu scenu kde ju Paul zvedie, mam tu nefalsovany 5* film ()

Galerie (64)

Zajímavosti (3)

  • Zda to byl záměr, ví zřejmě jen režisér obou filmů Adrian Lyne, ale jak ve filmu Nevěrná, tak ve filmu Osudová přitažlivost (1987), nabízí Paul Martel (Olivier Martinez) v Nevěrné a Alex Forrest (Glenn Close) v Osudové přitažlivosti, kteří oba stojí za hrozbou rozpadu manželství, nápoje ve stejném pořadí. Nejdříve skotskou a pak vodku. A oba představitelé nabízejí tyto nápoje  v situaci, kdy se návštěva neobejde bez nepříjemných následků. (selfesteem)

Reklama

Reklama