Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

nash.

Stále svěží a vtipná parodie s řadou geniálních gagů a slovních hříček (bohužel často dabingem zabitých), brilantně se vyhýbající trapnostem a křečovitosti v níž uvízly pozdější filmů tohoto specifického subžánru. Co by za to dnešní filmaři dali, kdyby se jim podařilo natočit něco alespoň z poloviny tak skvělého zábavného. ()

Bachy

Ačkoliv jsem si v prvních pěti minutách připadal poněkud přiblble a ačkoliv se mi zdá Naked Gun trošičku vypiplanější, bavil jsem se výborně. Většina záchvatů, které mě potkaly se zakládaly na gagu s autopilotem. Není to vtipné od začátku do konce, pár trapnějších momentů se najde, jenže pak zase přijde autopilot a je jasno. Líbilo a rád se podívám znovu. ()

Handle

Není to nejlepší parodie, kterou jsem viděl, ale přesto jsem se bavil velmi dobře. Podle mě se u toho prostě musí zasmát každý, protože i když tam jsou trapnosti, tak tam jsou i výborné vtipy, kde jen zíráte, jaká to je strašná blbost a absurdita, ale stejně nevím... kdo by se zlobil na koně v posteli? :) Já mám tyhle filmy moc rád, protože stačí jen vypnout, zírat na ty blbosti a smát se. ()

RHK

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Geniální parodie. Viděl jsem to už kdysi před mnoha léty, tehdy mi to až tak skvělé nepřipadalo. Ovšem nyní - řezal jsem se smíchy po celou dobu filmu a užíval jsem si perfektních gagů. Na některé filmy asi musí člověk dozrát. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2-pripoutejte-se-prosim-airplane/videa/ ()

S.Quentin QUALE

Tohle je poměrně vytříbená podoba Nielsenovsky dětinského, sračkoidního humoru. (Laciné) Parodování se objevuje jen zřídka, takže si divák může vychutnat spíše sarkastické gagy a ironické narážky na témata všech druhů. které mi přišly opravdu více vkusné, než-li trapné. I po letech s přehledem koukatelné. 75% ()

• Na film Zero Hour! (1957), jehož je snímek nepřímým remakem, tvůrci narazili, když si prohlíželi noční reklamy, které chtěli zparodovat. Poté koupili jeho práva a vypůjčili si z něj nejen základní dějovou linku, ale i jména Ted Striker a Elaine. (Olík)
  • Dvě dívky, které se perou v baru při Tedových (Robert Hays) vzpomínkách, byli muži. Julie Hagerty, pro níž byl film debutem, cvičila pro tuto scénu tanec s Robertem Haysem zhruba měsíc. Hays si mimochodem přivydělal i tím způsobem, že pro natáčení zapůjčil svůj Ford Mustang za 35 dolarů za jeden pracovní den. Ve filmu s ním jede na letiště Rex Kramer (Robert Stack). (Robbi)
  • Podle britského serveru LoveFilm jde o nejlepší komedii všech dob. (Furi)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí