Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

knoxwile100

I když se to na první, a ani druhý pohled nezdá, tak filmu chybí ještě větší spontánost, když už se tu jedná o teenejďž dráma, ještě víc drzosti, ještě víc nechutností a odpornosti, drog, chlastu a sexu. Tohle je jen tak napůl a když se něco dělá ( nebo je ), jen tak napůl, tak je to na pi.. . Vždyť i to znásilnění bylo jen napůl. Ne že bych se na to rád díval nebo mě to nějakým způsobem uspokojovalo, považuju to za hnus, zhovadilost a klidně bych za to hnedka věšel, ale když už se o tom točí film, nemůže to být přeci napůl.. Drsňáci v bávu nebyli vůbec drsní, spíš extrémě nesympatiční a nežral jsem jim teda vůbec nic. Kdyby aspoň ten poměr sexy scén a histerického pláče byl 60% na 40% a né 40% na 60%, tak bych se uráčil dát tři hvězdičky, ale pláče bylo na mě až moc... ()

katakomb

Pro mě velmi milé překvapení - navzdory relativně nízkému hodnocení tady. Nenuceně, ale přesvědčivě zahrané charaktery, skvělá muzika, sympatická míra patosu. Pro mladě lidi, co neví, co se sebou, je to určitě snímek, se kterým by rezonovali. Na českou kinematografii vlastně povedený, svěží nemainstreamový film, za mě neprávem podhodnocený a nakonec opomíjený. ()

Hombre8

K takovým filmům nemám zrovna blízko, v podstatě by mně to nemělo nic říkat, ale tady to kupodivu funguje velmi dobře. V Babinské něco bezesporu je. Škoda, že v podstatě přestala točit. Třeba se vrátí... ()

Janickap

Tak tohle jsem nečekala... Viděla jsem sice ukázku, ze které bylo zřejmé, že Pusinky nemají s "oddychovým" stylem Snowborďáků, Rafťáků a podobně nic moc společného. ale že to místy bude takový depka? V některých situacích jsem se i poznávala. :) Dobře napsaný, takový přirozený scénář. Filmeček mě tedy překvapil. Zvedám palec! ()

nufiii

Kladem filmu jsou bezesporu herecké výkony, Sandra Nováková mě mile překvapila, protože jsem ji jako herečku moc nemusela!!! I ostatní herce hodnotím kladně. Film jako takový by se možná bez úhony dal přežít v TV, v kině je to ale katastrofa, a to především díky strašné kameře, která neustále všechny natáčí úplně zblízka a zbytek jaksi pozapomíná.... Celkově tedy nic moc, díky ale za gay tématiku, už jsem myslela, že se snad v žádném českém filmu neobjeví. ()

davidh76

Film s výbornou atmosférou, u kterého mi bylo líto nedodívat se na titulky a nezůstat ještě chvíli v ní. Ještě trochu propracovanější scénář a byl byl to hit roku! ()

Krystofore

Nevím, ale asi jsem divná! Film mi přišel totálně mimo, o ničem, bez zajímavý zápletky. Já prožít takovýhle léto, tak o tom ani nebudu nikomu vyprávět, natož o tom natáčet film. Sandra Nováková se mi líbila v nějakým seriálu, ale tam asi taky měla zůstat. Filipu Blažkovi se divím, že se toho zúčastnil. ()

TERRMITh

Film úplně o ničem. Nezajímavý, nudný, dlouhý.Nevím, co tím režisérka sledovala. Velmi často se dostavoval pocit, že koukám na dlouhou reklamu na Playstation Portable. Sám se divím, že jsem to dokoukal až do konce. ()

mfanta

70% - Ponekud nevyrovnany film, kde nektere pasaze pokulhavaji, aby pak byly vystridany zablesky geniality. Velice sympaticka ctyrka hlavnich -nactiletych predstavitelu. Pri druhem shlednuti se mi film libil o neco vice nez pri prvnim, coz je jista znamka kvality. ()

rodl

Netvrdím, že to není natočené zručně, byť ta omšelá mostecká sídliště, hospody a diskotéky mi připadají jako docela laciná kulisa. Netvrdím, že hlavní představitelky herecky nezvádly, co se po nich chtělo, a nebylo to vždy snadné. Ale - pochopil někdo, proč ty tři osoby ženského pohlaví jsou údajně kamarádky, když se tak upřímně nenávidí? Jestli to takhle mezi kamarádkama funguje obecně, tak jsem za a) upřímně zděšen, b) začal jsem se o něco líp cítit ve svém těle c) zvyšuji hodnocení na plný počet, protože by to byl první film, který by vyvrátil mýtus, že ženy jsou obecně snášenlivější a tolerantnější, a že kdyby ženy vládly, tak nejsou války. Ale troufám si nevěřit, zůstat u svých tří hvězdiček a těšit se, že další podobný film nevykreslí ženy jako zamindrákované nenávistné ježibaby. ()

corax8

Je to docela nedávno, tak si to patuju i u sede. Tyhle zmatky, kdy člověk dospívá a něco by chtěl, ale vlastně neví, jestli je to ono. Myslím, že režiserka to vystihla docela dobře. Trochu mne děsila, neschopnost těch holek udělat co chtěly a do té ciziny odjet. To si fakt nepamatuju, že bych byla, až tak neschopnej. ()

Marcey199

Slabý pokus o road trip, kdy všechny hrdinky jsou občas na facku. Ovšem musím říct, že film někdy ukazuje ten "dívčí" svět pěkně bez příkras. ()

GeorgoN.

Určitě se na to podívám znovu a rád. Zvláštní a také v určitém směru výstřední - stejně jako obsazení a herecké výkony. Rozhodně lepší než teenage filmy p. Janáka. Tento snímek stojí za povšimnutí A kdy se teda rozjedeš? ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)