Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

ranp

Tohle byl první film, který jsem měl možnost vidět v multikině a byl to celkem příjemný zážitek. První i druhý díl sice byly lepší, ale zasmál jsem se i tak docela dost. ()

Sdoom

Pár vtipných scén, zejména ze začátku, jinak je to bída a rozhodně nejslabší díl celé série. I ten Krasoň je sympatičtější než Artuš. ()

Opsha

Tříhvězdičkový film, stejně jako dvojka, ale z jiných důvodů. Dvojka měla slušný příběh a nápad, ale nedostatek vtipů a přebytečné množství rádobyromantiky. Příběh trojky by se dal shrnout do dvou vět, a chybí v něm nové zábavné postavy (hollywoodský loser-sympaťák Artie nudí, senilní Merlin je dobře vymyšlený ale špatně využitý), ale gagy docela příjemně srší a sladkobolný patos se díky bohu nedostavil. Jistě, bývalo by to chtělo méně místa pro Artieho a více pro akční princezny či záporáky, stejně tak dotáhnout některé nápady (ze záměny těl je vyždímaný jen jeden dobrý gag, stejně tak na škole by se dalo najít víc způsobů, jak potupit slaďouška Artieho), ale film příjemně utekl, pobavil - a víc jsem od něj nečekal. ()

Maynard.

OMG, tak tohle byl krok uplně vedle. Říkal sem si, že když je jednička suprová, dvojka tolik neklopýtá, tak tvůrci budou chtít udržet kvalitu Shreka aspoň na průměru... A vono? A vono vůbec ne. Tenhle scénář je naprosto stupído. Je smutný pozorovat tuhle parádně vymyšlenou postavu, jak tajdrdlíkuje ve stínu svojí tehdejší slávy :o). Nechápu jednu věc. Rejža, kterej udělá parádní dva díly, tak jak může najednou udělat něco takovýho? To jako za těch pár let uplně jeho nápaditý mozek přestane fungovat? A nebo mu první dva díly přinesly tolik úspěchu, že rači schválně natočí brak, aby si o něm náhodou lidi nezačali říkat, že je génius? :o). Asi nejtrapnější bylo záverečné "gradování", kdy si to postavičky rozdaly na jevišti, to už sem si říkal, že snad ani není možný, to snad nikdy neskončí. No, sem zvědavej na posledního Shreka, kterým to už snad proboda všecko bude završený. ()

remy

Tak, jako jsem se nasmál u třetího Shreka, když jsem ho viděl po prvé, jsem se do dnes nepobavil u žádného jiného dílu. Shrek Třetí pro mě zůstává nepřekonán. ()

Cruise

Trochu jsem postrádal tu míru vtipu, která dělala předchozí díly tak zajímavými, ale i teď se nasmějete! Pro mě je nezapomenutelný excelující perníček! Jinak, co se týče příběhu-klasika...Nějaká ta rodinka, hádky, vtipy, z loosera se stává borec a na konci velká happyendingová show! ()

Seti

Nezasmál jsem se ani jednou!!! Z původního Shreka nezůstal kámen na kameni a zbyla jen trapná fraška. Doufám, že se nikdo neopováží natočit čtyřku! ()

hudryhudry

Shrečku, Shrečku, vystrč růžky, dokud držím v ruce nůžky... Zelený zlobr se potřetí vřítil do kin a způsobil průvan ve většině rodičovských peněženek. Ratolesti byly jistě nadšené, rodiče už však tolik ne, neboť scénář pro třetí díl Shreka byl cíleně psán pro ty malé, avšak na ty dospělé se jaksi zapomnělo. Shrek zde ztrácí své originální kouzlo a stává se tuctovým animákem s tuctovými vtipy, které jsou navíc většinou výtažkem z vtipů z předchozích dílů. Ale protože jsem dost infantiní, tak se mi i přesto toto třetí pokračování docela líbilo. Dvě hvězdičky film získává za animaci, která je opět vynikající, za děj přidám hvězdičku. Dějová linie s princem Arturem i jeho postava samotná mi však přišly zbytečně nerozvinuté a možná, že by se nic nestalo, kdyby ji autoři "jaksi" vynechali, protože nejvíc je zde prohlubováno a rozšiřováno téma Shrekova rodičovství. Nebudu se více rozepisovat o slabém scénáři, spíše bych ještě vyzvihl několik dobrých momentů z šedého průměru celého filmu. Jednoznačně nejlepší momenty jsou spojeny s perníčkem a Pinokiem, nálet na košťatech mě také rozesmál, a to bude asi vše... Bohužel opět platí známé heslo o třetích pokračováních. Nechal bych už Shreka v klidu vychovávat své ratolesti a vy scénáristé od Dreamworks se přestaňte dloubat v nose a vymyslete něco nového. ()

Kanibal

Skvělé tržby, skvělé technicky, ale je to nebetyčná kravina s nudným scénářem a trapným humorem. Škoda série. ()

killjezor

Jednička nám dala skvělou podívanou, neotřelé nápady, povedené parodie, hlavně na pohádky, parádní hudbu. U dvojky jsem se bavil královsky díky perfektním narážkám na filmy. Bohužel z trojky se stal jenom další animák s tuctovým příběhem a nevýt Sněhurky, tak se snad ani nezasměju. Animace a celkové zpracování je na jedničku, zábava pro dospělé hodně upadá. Možná je to tak správně, přece jen je to film pro daleko mladší publikum. ()

Bobek15

Ani opäť krásna animácia nenapraví tápnosť a úbohosť celého filmu. Dej filmu je veľmi nezaujímavý, nudný, filmu chýba šmrnc a náboj, ktorým disponovali prvé dva diely. Ani hlavný hrdina už vobec nie je takou osobnosťou, ako býval. Neviem si spomenúť na jedinú vtipnú scénku, na jediný dobrodružný moment (samozrejme, na úrovni rozprávky), na žiadnu postavu, ktorá by ma výraznejšie zaujala....A to malo byť dôstojné ukončenie úspešnej série. Skoda. ()

Han22

Musím uznat, že trojka je slabší než první dva díly, ale určitě to není na tak nízký hodnocení jako tady. Pořád jsem se skvěle bavil, pořád tu jsou fajn postavičky z prvních dílů, pořád je tu nádherná animace. A mě to u tohohle filmu docela stačí - podívat se co nového Shrek a spol zažijí. ()

bruceman7

No, ikdyž už to není nic inovativního, já se bavil nadmíru dobře a proto dávám poměrně vysoké hodnocení. Spolu s Ice Age jsou to nejsympatičtější animované filmy. 75% ()

Herráček

Asi bych na to měl mít svůj názor, že..? Hlášky tam nejspíš byly...Sice málo, ale jo... A to je to, proč koukám na věci jako Shrek... Takže nechci být zase přehnaně kritickej, páč to svoje sem si tam našel.. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)