Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“ (oficiální text distributora)

john.h

Skvělé. Kdyby všichni důchodci dokázali rozdávat radost jako Burt Munro, tak by bylo na světě opravdu nádherně. ()

dawid

Koncert sira Hopkinse v roli odzbrojujícího muže, který jde tvrdohlavě za svým snem. Napínavý a dojemný příběh muže, kterému z cesty uhýbá i sám osud, protože ví, že tady nesmí ani nemůže stavět barikády. Ano, přiznávám, byl jsem dojatý, okouzlený a neuvěřitelně mile překvapený... ()

dj.coffee

Rozhodně stojí za shlédnutí. Dějově to až tak nabíté není, ale celým snímkem se nese skvělá atmosféra, která mě přenesla do sedmdesátých let a to jsem si užil. Navíc Hopkins je zde famózní!! ()

Knor

Úžasný film o odhodlání a vůli s ještě úžasnějším Hopkinsem. Anthony je prostě pan herec a tohle ho očividně strašně bavilo. Bavilo mě s jakým nadhledem a lehkosti je film odvypraveny a jak dobře to fungovalo. Nelze jinak než doporučit. ()

unrocker

Tato pohádka pro dospělé podle skutečné události je naprosto nádherná!! Skvělý herecký výkon Hopkinse je úžasný, příběh je vyprávěn s lehkostí s humorem i s težkými okamžiky které atmosféru filmu jenom zdokonalý!!! Burt Munro musel být opravdu skvělý člověk, ale asi hrozný soused... :) ()

Jara_II

...silný příběh o plnění jednoho velkého snu s vynikajícím Anthony Hopkinsem, u kterého jsem se místy dokonce bavil víc než u mnohých amerických komedií.. ()

Jaromír

Nejvíce se mi na filmu The World's Fastest Indian líbí odhodlání dosáhnout cíle. Stanovit si životní úděl (byť ztřeštěný :) ), který ale člověku plně vyhovuje a jít si za ním. Velmi pozitivní film! ()

alpeew

Mistr A.Hopkins v jedné ze svých nejcivilnějších rolí. Laskavý biografiický film o touze a uskutečnění snu novozélandského (a na americké poměry hodně chudého) snílka Burta Munro , který celý svůj život touží na ručně (a s láskou) vyšperkovaném motocyklu značky The Indian překonat rychlostní rekord. Za pomoci přátel se mu to na starší kolena podaří. Než ale na Bonevillské solné jezero v Utahu dorazí, musí překonat doslova strastiplnou cestu napříč USA. Potkává spoustu příjemných lidí, stejně neobyčejně obyčejných jako je on sám a s jejich podporou a pomocí si svůj sen uskuteční. Nevšedně něžná a přitom chlapská role skvělého Hopkinse mi nejednou vehnala slzy dojetí do očí. Bravo! ()

Maxmilian

I když nejsem fanoušek motorek, tak mě film opravdu nadchnul. Výkon Anthonyho Hopkinse mě uplně položil. Opravdu jsem mu věřil, že celý život snil o jednom dnu, který se v jeho stáří splnil. Vše je okořeněno tím, že se film natáčel dle pravdivého příběhu. Obdivuji pravého Burta Munroa. Taková síla, to se jen tak nevidí. Každý si svůj sen sní, on ho žil. ()

Pharlap

Tak trochu výpravná road movie, trochu dokument či autobiografické drama o podivínovi a nadšenci proto moto sport.. samozřejmě s happy endem :-) ()

Bigfuckman

Ta cesta po státech a následně samý dobří a plně pomáhající američané mi přišla až trochu moc pocukrovaná a plná lidí dobré vůle. Ne že by to tak nemělo být, ale právě, že to tak není tím spíše to působí velmi uměle. Sir Hopkins se ale d své role ponořil stejně kulantně jak do svého motocyklu Indian. ()

Hollister

Místy možná přikrášlené, v USA Munroa potkávají samí "dobří" lidé a v podstatě má samé stěstí. To ovšem nic neubírá na síle a nezdolné vůli skutečného Munroa obětovat pro svůj sen cokoliv. Před tím člověkem se nedá než smeknout, stejně tak jako před výkonem Anthonyho Hopkinse. Musel si Burta zahárt opravdu s chutí. ()

Belbas

Další skvělé "stařecké" drama. Sarkastický Anthony Hopkins, který si sám vyrábí své vysokorychlostní pláště, sem padl jako ulitý. Kdyby tento film nebyl podle pravdy, dal bych mu hvězdičky 4, protože by se mi děj zdál trochu nereálný. Že by důchodce na stará kolena cestoval po světě a překonával rychlostní rekordy? Bohudík je to film podle pravdy, 5 hvězdiček ho tedy nemine. 85% ()

monika.S

Podle pravdivých událostí krásně napsaný příběh skromného a pohodového chlapíka Burta Munro. Člověka se svéráznou a otevřenou životní filozofií, ve které věk není překážkou při plnění snů . Burt Munro z "Ostrova ptáka kivi" strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, aby zajel rychlostní rekord. Přesto film není zdaleka tolik o motorkách, jako o jeho přístupu k životu. Když se po chvilce oprostíte od srovnání Hopkinsovy role psychopata, zjistíte, že je v této postavě úžasný a celý film se nepřestanete usmívat. 5* ()

limbi

Dojemný příběh o tom, že si lidé mají plnit sny. Hopkins ztvárnil roli takovým způsobem, že si jí neoblíbí snad jen extrémně žárlivé a monogamistické paničky. Film je tak nějak zajímavě podán. Nejsou zde žádné tupé a vysvětlující dialogy. Je to jako když jedete k moři a necháte se vést na vlně, od které nevíte co čekat a zjistíte že se vám to líbí. Slovo nuda mě nenapadlo ani po té 120 minutě. ()

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

22.06.2006

...zpívá Ivan Mládek a vlastně tím popírá prvotní ideu horolezectví, tedy překonávání hranic (svých i přírody) a snaha o dosažení nedosažitelného. Filmy o horolezcích a jejich hrdinských výstupech… (více)