Rituál

• USA The Wicker Man (více)

Policista Edward Malus nedokázal zabránit srážce kamionu s osobním autem, ve kterém seděla žena s dcerou. I když se pokusil obě z hořícího auta vyprostit, nepodařilo se mu to a sám utrpěl zranění, ze kterých se nyní musí léčit. Kromě toho trpí halucinacemi, stále si tu situaci přehrává. Záhadou je, že těla se nikdy nenašla a auto ani nebylo v registru. Po nějaké době dostane dopis od bývalé snoubenky Willow, která mu utekla před svatbou. Willow se vrátila do místa svého dětství, na malý soukromý ostrov v severozápadním Pacifiku, kde žije v malé komunitě, která žije podle starých pohanských tradic. Porodila dceru Rowan a ta se záhadně ztratila. Na ostrově žijí převážně ženy, které se navzájem oslovují „sestro“. Bohyně Matka vládne ostrovu a sestra Sommersislová je její pozemskou zástupkyní, je duchovním srdcem celé kolonie. Muži jsou důležitou součástí kolonie – na rozmnožování. Členky komunity popírají, že by Rowan někdy na ostrově žila a pokud ano, jistě už je mrtvá. Je to celé záhadné. Willow tvrdí, že její dcera určitě nezemřela a Edward pomalu získává informace o tom, že Rowan opravdu žila. Jen neví, kde je. Když mu Willow potvrdí, že Rowan je i jeho dcera, je Edward ještě více motivovaný. Všechny ženy ukrývají nějaké tajemství, které se týká nějakého tajemného rituálu a o kterém je zakázáno mluvit. Hlavním způsobem obživy na ostrově je chov včel. Každoročně se pořádá podzimní slavnost plodnosti a vždy je vybraná nějaká mladá dívka, která svou nevinností má obměkčit Bohy, aby další rok byla dobrá úroda. Loňský rok byla za bohyni polodnosti vybraná Rowen a úroda byla nejhorší v historii komunity a komunita ji z toho obviňuje. Edward zjišťuje, že Rowen žije a ženy ji připravují jako oběť bohům. Chtějí ji upálit na hranici... (TV Prima)

Guzo

Celou dobu má Cage samozřejmě nasazen ten "svůj obličej", kdy se tváří jako blbeček - nechápu, že v některých filmech dokáže zahrát pořádně a jinde vypadá na naprostého amatéra. Jako hlavní postava tohohle béčkového thrilleru je ale dostačující a i příběh se rozvíjí poměrně dobře. Divák si říká, jak se to rozplete.. No a pak přijde bohužel trapně utnutý konec. 4/10 ()

Dreadd

Jednoho sejme pěstí, dalšího efektním kopem, super. Ne, počkat, sejme JEDNU...? Nicku, opravdu bylo potřeba se snížit až k násilí na ženách? Docela jasným signálem už je jenom to, že tvůrci původního filmu měli potřebu oznámit, že s tímhle remakem nemají opravdu vůbec nic společného. Podivný matriarchální svět, kde muž = svaly+sperma totiž není ani mysteriózní, ani hororový a šílený policista alergický na včelí bodnutí, který jezdí sám po ostrově plném včel na kole, které jste viděli u babičky na chalupě, je vůl. A neustálé opakování scény s nehodou je naprosto bezúčelné, příběh se dá částečně odhadnout i bez znalosti předlohy (až na kopání do žen, medvědí kostýmy a podobně, to asi nikdo nečekal). Ovšem aspoň se do toho Cage pořádně položil a Rituál se zařadí do kolonky zvrácené zábavy. A digitální včely už prosím nikdy více. ()

Roseinka

Né, Nicolasi, jak si mohl tohle natočit? Chvílemi byl film dost napínavý, děsivý a měl dobrou atmosféru. Ale v určitou chvíli se to v mžiku zlomilo a bylo to tak trapný až i trošilinku lituju, že jsem to dokoukala. Na konci jsem si nedokázala říct nic jinýho než "to si dělaj p*del, ne". Cage je pro mě top herec, ale tohle se mi moc teda nelíbilo. ()

Jaro.Krafcik

Cage prekvapil. A kvôli odborníkom ktorý film zhadzujú som aj navýšil hodnotenie, ale aj tak film sa ozaj dá pozrieť. Mysteriózne je to dosť a aj pointa bola dobrá. 3* ()

HomeAlone

Az tak zle to nebolo , ale je mozne ze ako som videl hodnotenie , tak som nic necakal a nakoniec sa mi to celkom pacilo . Az na ten fakt blby koniec ()

jefff

Nové zpracování původního kultovního filmu Rituál se nese na vlně pochyb, proč vůbec vzniklo. Cage nemastný neslaný, i když se tentokrát opravdu snaží. To spíš režisér zvoral co se dalo a od zajímavého tématu, kterým Proutěný muž je, se dalo získat mnohé. LaBute měl však vizi udělat z kultu srágoru bez napětí a s prvky nechtěného humoru. Zbytečný film. ()

Jello Biafra

Remake filmu z roku 1973 kde detektív v pohanskej komunite vyšetruje zmiznutie mladej dievčiny a popritom odhaľuje desivé tajomstvo komunity. Zatiaľ čo originál mal nezabudnuteľnú atmosféru, vynikajúcich hercov a šokujúcu pointu, remake si vystačí s priblbnutými dialógmi, hromadou nezmyslov a navrch Nicolas Cage v hlavnej úlohe tu až nechutne prehráva. Od začiatku som sa čudoval, že čo vôbec hviezda takých trhákov jak Skala, Con Air či Zbesilosť v Srdci robí v takomto lacnom braku. Rovnako nechápem, kde sa tu berie držiteľka Oscara Ellen Burstyn (Exorcist). Hlavnou myšlienkou originálnej verzie bol vzťah medzi oddaným veriacim a pohanmi, ale tento brak nemá myšlienku vôbec žiadnu. Film stojí za pozornosť snad len scénami, kde Cage dáva do zubov ženám - to sa vo filme len tak nevidí. Inak vôbec som nepochopil, čo mal znamenať ten záver kde sa objavuje James Franco. To akože keď už film stojí za hovno, tak sem aspoň podstrčíme mladú hviezdu? Trapas jak hrom. Až sa bude niekedy zostavovať rebríček najhorších remakov všetkých dôb, tak tento "skvost" je žhavý kandidát. ()

sedm.1

Rituál mi nepřišel jako špatný film,Cage si své odehrál,napětí přetrvávalo po celou dobu filmu,pro mě nečekaný závěr také nebyl k zahození.Jen celý ten ostrov a jeho obyvatelé mi přišli od začátku pofidérní a i postava N.Cage si asi měla všimnout mnohem dřív,že ne vše je v pořádku,ale kousnout se Riruál i přes své chybičky dá.Průměrný thriller s nic moc postavami,ale slušnou atmosférou. ()

ZkuKol

První dojem - je to fakt divný; druhý dojem - pověsti o hereckém výkonu Cage nelhali (občas jsem měl pocit, že Cage ani neví o čem ta scéna je); třetí dojem - ten kdo psal dialogy, byl buď psychicky nemocný a nebo něco bral (a neprospívalo mu to); poslední dojem - nevím jak originál, ale příběh remaku nemá hlavu ani patu, vysvětlení je pokaždé násilné a pointa nulová. Naprosto otřesná je hudba, mám skoro pocit, jak když byla původně určená k úplně jinémufilmu. Nebýt slušné kamery a krátké stopáže, hážu to do odpadu... 10% ()

Luciášek

Nicholas Cage zde předvádí průměrný herecký výkon, avšak jedno musím tomuto filmu přičíst jako velikánský klad...to, že Cage neskončí klišovitě a tak, jak by každý otráveně čekal ! Hlavně za ten konec Nicholase Cage dávám tři *. ()

dris

Na začátek musím říct, že bych odpáral nášivku horor, která akorát vyvolá potom nesplněné očekávání. Vynechám nějaké porovnávání s původním Rituálem, který jsem neměl možnost vidět. Myslím, že dost zásadní teda když prozatím vynechám děj, byla atmosféra ta tomu chyběla šíleně. Sice jsme byli zavedeni do podivné vesnice mezi podivné lidi ano vesnice měla své kouzlo, ale aby vytvořila perfektní atmosféru musela by jí doprovázet skvělá hudba což se tady nekonalo.Podle mého v těchto "tajemných" filmech dělá hudba skoro 50%, hudba vás napne, vystraší, drží váš pohled na obrazovce... a tady nic jen divná vesnice a divné včely. Herecké výkony jsou průměrně průměrné Nikolas Cage odvedl na sebe průměrný, ale i tak dobrý výkon...... Děj byl dost nezáživný spíš strašně pomalý Nikolas chodil z jedné strany vesnice na druhou a ptal se a nikdo neodpovídal a tak se ptal znova..... Jinak prostě nic.... A již zmiňované hororové prvky asi zůstaly v včelíně, jelikož já nespatřil ani jeden! Akorát co vybočovalo s děje vzpomínky na autonehodu. No jo, ale pak přijde něco co vyzvedne film s kaluže sraček, šedě, fádnosti a nudy! A to je perfektní těžko odhadnutelný konec, který mi naprosto vyrazil dech a nechal v údivu, abych se nedopustil spoileru vynechám hlubší rozebráni konce, který je doopravdy nevšední a povedený. Závěr: Celkem nudný a nevýrazný film aspoň trošku vynahradí Nikolas Cage a perfektní konec...... ()

Jane18CZ

Za ten nápad 2*, ale jinak bych to nazvala feministickou, fanatickou hovadinou. Ale lepší jak Vesnice. Toť můj názor ()

Han22

No čekal jsem sračku a sice jsem nedostal žádný extra nářez, ale poměrně solidní horor ze skvělým tématem - uzavřené komunity skrývající děsivé tajemství vs. člověk, který se snaží tajemství odhalit. Tak přesně tohle mě bere už od prvních podobných dílů v Akta X nebo od starých adventur jako Harvester nebo Sanitarium. Dále žádný starý horor Rituál jsem neviděl a popravdě i když se v tom docela vyznám, nikdy jsem o něm ani neslyšel. Za třetí Cage hraje standartně jako vždy a ty blbosti co tu někteří řeší, jako že jezdí na kole nebo mlátí ženský perfektně zapadají do příběhu. A za čtvrtý - finále, pointa a poslední scéna mě totálně dostaly a uvažoval jsem o 4*. Ale přecejen musím uznat, že jsem se místy i dost nudil a celou dobu jsem nějaký podobný konec tušil, takže nakonec jen za tři, za slušný průměr, který je xkrát zajímavější než spousta jiných novodobých hororů. ()

Loki_Six

"I don't need anybody's goddamn permission! I'm gonna search every inch of this town and anybody who interferes will be brought up on murder charges, got that? You have my permission to stay out of the fucking way!" ()

Eraserhead

Originál neznám, ale po tomhle bych ho docela rád viděl…. Celý průbeh filmu jsem sledoval s očekáváním jak to dopadne… Když to dopadlo, tak jsem nevěřícně zíral, ale s přesně opačným efektem než třeba u Shyamalana. Závěr byl hodně padlej na hlavu a podrazil né úplně blbej film. 2,5* ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti