Nekonvenční, břítký a osvěžující snímeček blancující na hraně umírněné satirické komedie a inteligentního, ale vcelku jednoduchého dramatu. Velmi se mi líbí Reitmanův přístup k zábavnému filmu, kdy si udržuje lehkost, nadhled a dokáže i v rámci zábavy působit na úrovni, vybídnout k zamyšlení a nakonec i uctít "správnou věc" (rodinné hodnoty apod.), aniž by spadl do klišé... K zaslouženému úspěchu jeho prvotiny mu byl také výtečnou oporou Aaron Eckhart. 8/10(6.1.2010)

Skvelí a dobre obsadený film. Aaron Eckhart (doteraz na mňa dobrý dojem neurobil) bol vynikajúcou voľbou do úlohy verejného obhajcu tabakovej spoločnosti. Film v ktorom si ani jediný človek nepotiahne tak predsa len na mňa zapôsobil ako proti fajčiarsky i keď tým najmiernejším a hlavne zábavným spôsobom. Fajčenie už nie je tak cool a hlavne, každý si urobte svoj vlastný názor.(2.10.2006)

Naprosto skvělá komedie se smrtícími hláškami a hlavně "argumenty". Kromě jedné bezvýznamné prkotiny - malé chyby v jedné scéně (při jednom posezení "Obchodníků se smrtí" je nešikovným nakrojením sundán sýr z koláče - a v dalším záběru je opět na svém místě) - opravdu netuším, co bych filmu mohla vytknout. Sice snímkům podobného typu plná hodnocení nedávám, ale tady nejspíš budu muset, protože jsem se prostě bavila jako už dlouho ne - snad to bylo skvělou atmosférou v kině, snad opravdu brutálním sarkasmem a vtipem, kterým Thank You For Smoking srší - ale nejpravděpodobněji obojím dohromady. Ať tak nebo tak, mám takový pocit, že tenhle skvost je jednou z nejlepších komedií, jaké jsem kdy viděla - rozhodně stojí za zhlédnutí!_____update: omfg skoro nic si nepamatuju - děti, marihuana je špatná, m-áno?! Děkujeme, že ji nekouříte.(18.7.2006)

Rozhodne zajimavej, originalni a hodne vtipnej film, ale clovek se neubrani dojmu, ze to mohlo bejt jeste lepsi, vtipnejsi a drsnejsi. Film je pouze o okecavani, proc ne, zvlast kdyz skvelej Aaron Eckhart pali argumenty se smrtici rychlosti, dialogy jsou skvele napsany a humor je misty cernejsi. Ale precejen to dokonaly argumentovani je misty prolozeny nijak zvlast zajimavejma scenkama se synem. Jinak pribeh v podstate neni dulezitej a ani tu nakej zvlast neni, spis takovejch par pribehu v jednom, at uz de o seznamovani se se synem nebo "souboj" s Williamem Macym, kterej je taky perfektni. A obcas Reitman film prolozi nakou vychytavkou, ale zbytecne s nima setri. Tak nevim, jak film hodnotit, na jednu stranu sem se fakt docela nasmal a film utece jako nic, ale na druhou stranu to ve me nak zvlast velkej dojem nezanechalo, natoz abych to oznacil za nakou komedii roku nebo tak.(12.8.2007)

Fenomenální Aaron Eckhart by vám dokázal vnutit i myšlenku, že kouření cigaret je vlastně zdraví prospěšná záležitost, bohužel režisér Reitman celých devadesát minut pouze paběrkuje mezi politickou korektností ožehavého tématu a rodinným melodramatem o vzorném otcovství. Třicet minut stopáže navíc a celistvější režijní vedení, jež by bylo schopné se více „odvázat“ by snímku jenom pomohly, pak by z toho byla absolutní bomba. To takový Andrew Niccol se v podobném tématu rýpal mnohem energičtěji, drzeji a hlavně poutavěji. Na debut přesto vůbec ne špatné a slibné náznaky zajímavého talentu zde rozhodně jsou, jen tak dále!(4.2.2007)

• - Původně měl být film zfilmován už v roce 1990 a hlavní roli měl ztvárnit Mel Gibson. (Karlos80)

• - Rob Lowe natočil svou roli za jeden den. (don corleone)

• - Obal DVD s filmem je vyrobený podle krabičky cigaret Lucky Strike. (imro)