Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

Ichabod

Betther them then us. Anytime. Everytime.... Tak měl znít dovětek tohohle filmu, který končí "tmou", alespoň si to myslím já. Ale raději k zpět k filmu. Herci v čele s opět fantastickým Michaelem Sheenem předvádí spíše strhující vyslýchání/mučení než skutečné vyšetřování, což je škoda. Rád bych sledoval spíše dvě paralelní linky, kde jedna skupina běhá po městě a druhá řeže do živého. Bohužel konec se nebyl schopen vypořádat s postavami zcela ideálně a věrohodně a ani se neodvážil vyřknout ortel nad jejich počínáním (ve filmu je pro mne beztak "unthinkable" mnohem dál než režisérovo což mne malino znepokojuje). Na jedno shlédnutí ale solidní podívaná. ()

JohnSmith

Vynikající thriller na velice sporné téma. Sice je to hnus,ale přikláním se k menšímu zlu v podání Samuela L Jacksona, který je opravdu výborný, stejně jako Moss a Sheen. Klobouk dolu i před panem režisérem. ()

NoFiction

Pouze a jen z dalších protiteroristických snímku, kde se S. L. Jackson náramně vyžívá ve svých vyslýchacích metodách. ()

horacko

Nechýbalo tomu napätie, nechýbal tomu drsný S.L. Jackson a nechýbali ani skvelé herecké výkony, a tým narážam najmä na Michaela Sheena. Pekne vyhrotený záver už len zhodnotil moju spokojnosť počas celého filmu. ()

Ravi

No, tak tohle je něco pro civilizované lidi a ochránce lidských práv. Film přináší jasné poselství, staví člověka dnešní společnosti před naprosto jednoduché a při tom zcela zásadní otázky priorit. Je totiž potřeba, aby lidé viděli nevšední mezní situace, ve které se musí dělat těžká rozhodnutí naprosto vytržená z každodenní reality. Nemám s tímto přínosem snímku pražádný problém a kdo ano, měl by se nad smyslem filmu a sebou trochu zamyslet. Jinak to mohlo být na můj vkus trochu více dramatické (třeba výraznější hudbou nebo střihy), ale takto film působí zase pěkně syrově. Herci odvádějí největší kus práce. Z hlediska přínosu považuji "Unthinkable" za velmi důležitý. 85% = 4/5 ()

ghatos

O morálním dilematu nemůže být řeč, i když snaha o tento rozměr je. Role agentky je nesmyslná. Pouze trapně překáží. Herecký výkon Carrie-Anne Moss nestojí za nic. Její monolitní kožený výraz obličeje....fakt hrůza. Režisér to tlačí jak se dá, ale etické hledisko vyznívá směšně. Kdyby nastal nějaký podobný případ, tak nemyslitelné by bylo zcela regulérní ospravedlnitelnou startovní metodou. Samuel L. Jackson to zvládl výborně a přičinil se největší měrou o 66%. Nevšední komentář napsal Whoossain..... :) :) . Jeho naivně-nerealistický koncept kritiky je úžasný. ()

Gallagher

Zajímavý film. Morální otázky ohledně správného jednání v kombinaci s islámským teroristou fungují jako celek skvěle. Vynikající herecké výkony postav, ale někdy také trochu jejich nelogické jednání. Velmi "příjemný" filmový zážitek. ()

MiGi87

Skvělý výkon Mika Sheena a Sama Jacksona, nemůžu dát 5* jako trest za to, že nás autoři připravili o hříbek a místo něho už pustili první titulky :-). ()

MI-380

Krutá a naléhavá fikce na téma mnohonásobně přebíjející všechny ty rádoby atraktivní a šokující bomby a mučení: kam až musíme v naší euroamerické zóně dojít při obraně ženských práv (které si u nás ženy na mužích horko-těžko vybojovaly v posledních několika desetiletích)? 70%. ()

Kosmik 1

Kdyby do toho dala Carrie-Anne Moss trochu více života a nehrála to jak Trinity s ledovým obličejem, tak by mě to i více bavilo. Film taky sám o sobě ničím nevyniká, takže se na něj dá snadno zapomenout a myslím, že ani není z těch, které v budoucnu opětovně vyhledám. ()

Scar

A toto že majú byť tie drsné scény mučenia? Ľudia, prestaňte si sťahovať nekvalitný divx, lebo vidíte len pixely a veľa si domýšľate. Ja som videl naozaj zaujímavý a originálny thriller a zopár veľmi podarených hereckých výkonov, čo je jediný dôvod, prečo tým komentátorom o drsnom mučení nepíšem súkromnú poštu s hnevom, že ma obrali o drahocenný čas z môjho života. Život je krátky ľudia, toto mi nerobte. ()

mirec88

Odporný film! Uznávam, že to má výborných hercov, réžiu, ale tá myšlienka bola strašná a silná zároveň. Kde má človek (ľudstvo) svoje hranice? Ako myslel som, že pri niektorých scénach mi vytrhne srdce z hrude. Veľmi, veľmi zlý film. Hnus. Takéto násilie aké tu robil Samuel L. Jackson je neospravedlniteľné. Keď sa toto deje naozaj vo svete, tak ďakujem pekne. 1 hviezdičku dávam za herecké výkony a druhú za ľudskú stránku Carrie-Ann Moss. Samuel L. Jackson týmto u mňa klesol, že zahral takúto neľudskú postavu. ()

mkubalikova

Ve 40. minutě jsem si pomyslela, že se asi pozvracím, pokud na to budu muset ještě chvilku koukat. To nejhorší mě ale teprve čekalo. Já nevím, jak bych se zachovala v situaci Helen, a doufám, že se to nikdy nedozvím. Tady už neexistuje dobro a zlo, hranice mizí, podstata lidství mizí s ní. Jsou lidé, páchající zločin ve jménu vyššího dobra, hrdinové, kteří nás chrání, nebo zase jenom zločinci? Jsme ve válce oprávněni páchat zvěrstva? Bohužel, odpověď není jasná. Dlouho mě žádný film takhle nedostal! 80% ()

Herzeleid

Trvalo mi notnou chvíli se rozhodnout a ohodnotit. Mossove herecky výkon se mi nelíbil, zpracování z velke casti také ne a mel bych chuť dat 2 az 3 hvězdy. Jenže...film se neboji jít do krajnosti a prostě podal danou situaci tak syrově jak to jen šlo a bez okolků. Az jsem si zapremyslel, kam by to ve skutečnosti mohlo či dokonce melo zajít... ()

Jaro.Krafcik

Psychopaticky výsluch Jacksona s pachaťelom mal niečo do seba a bol originálny. 3 bomby a mučenie jedného moslima, teda lojálneho Američana aby som bol presný. Nudiť sa nebudete aj keď skoro celý film je o vyšetrovaní. Postavy tu robia 80% filmu. Určite zamrzel trosku nejasný koniec, tak čo myslite boli tie bomby nakoniec 4? Za pozretie ale tento film stojí. 4* ()

Kurikmoon

Film, ktorý je o tom čoho je ľudstvo schopné... A bude tam aspoň náznak nejakej šance, že by sa aspoň niekto zobudil a zastavil to? Vyššie HODNOTENIE dať nechcem, lebo som si to neužíval. Menej tiež nie, lebo herci boli nepríjemne presvedčivý. Každý kto nemá rád násilie, nepozerať. Nestojí Vám to za to. ()

sellsakul

Tento film udržuje nad hladinou trio hercov (Jackson, Moss, Sheen), ktorí hrajú tak neskutočne dobre (obzvlašť Jackson), že dávam 4*, aj keď ostatné stojí za hovno... ()

Pecival

No potěš, tohle bylo to nejamatérštější mučení v dějínách (a tím nemyslím Jacksona, ten se docela snažil, ale ty šašky okolo, zvlášt Carrie Anne Moss)... Pevně věřím (doufám), že tajné služby jsou schopné při hrozbě detonace tří atomových bomb vyrubat atentátníkovu rodinu do pátého kolena, pokud to bude nezbytné. A jestli při tom budou mudrovat nějaký srance o lidských právech tak si asi zasloužíme být v takovém srabu. ()