Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

Mazlik4

Teroristé, ať už přímo či nepřímo, více či méně, ovlivnili velkou část lidí na celé zeměkouli. Já mám díky nim zkažený jeden filmový večer a v hlavě další těžko koukatelný film. ()

Kovaja

Tenhle poklad měl být minimálně o 30min.delší.Ale i tak atmosféra byla jako tvaroh.Samuel L. Jackson byl parchant jako prase ale na druhou stranu oddělat jednoho zmrda aby tam někde venku neumřelo minimálně milion malých dětí-pche podejte mi nůž.Zmrd veděl do čeho de,žádné smilování.Holt nemáš nato žaludek kočičko,tak počkej venku.Tečka:-))) ()

dopita

V mnoha ohledech nedotaženej film. Rozpočet byl bídnej, což by ani tak moc nevadilo, kdyby to ovšem nebylo na filmu tak bolestně vidět. Carrie - Anne Mossová svým výkonem zklamala a scénář? Titulní vyjednavač používá hodně zvláštní metody výslechu, které bych já osobně neodsuzoval, na rozdíl od téměř všech ostatních postav filmu. Když je někdo terorista a hodlá bombama vybíjet celá města, žádnej soucit si nezaslouží. Však na tu lidskost taky blbci dojeli. Takže scénář sice zajímavej, jenže nedotaženej a děravej jak ementál. Režisér to natočil celkem svižně a Samuel L. Jackson tradičně nezklamal. Průměnej film postavený na zajímavém tématu, kterej slibuje mnohem víc, než nakonec dá. ()

Paity

Pro mě veliké překvapení. Samuel L. Jackson neskutečný šmejd, který se ale přehoupne ve vlastence. Překvapí také Carrie-Anne Moss a to velmi mile. Celkově dobrý thriller, ve kterém nevíte ke komu se přidat. I když já v tom měl jasno poměrně záhy. ()

dormouse

Filmy, které ospravedlňují násilí jako možnou cestu-v tomto případě boje proti teroismu-jsou nemorální. Násilí není nikdy cesta. Navíc terorismus je ve své podstatě neporazitelný, takže logicky jakákoli myslitelná či nemyslitelná míra násilí by pak byla opodstatněná a to je nesmysl. Kromě toho je film vyloženě špatný. Místy funguje jako parodie na podobné typy filmů. V první polovině si pořád někdo s někým promlouvá mezi čtyřma očima, v druhé polovině absolutně nepravděpodobná postava psychopata agenta S.L.Jacksona, který se živí nějakými léky (jaké klišé) provádí parodii na mučení, a i ten nejcitlivější divák musí pochopit, že existují efektivnější i efektnější metody. Postava teroristy je rovněž těžko uvěřitelná, angličanu Michaelu Sheenovi jdou lépe role premiérů a reportérů, než islámských teroristů. O co mu jde, to jsem vůbec nepochopila. Mezi tím se pohybuje agentka Carrie-Anne Moss s tragickým výrazem v tváři na podpatcích a v sáčku a její úloha nám zůstává celý film utajena. A konec tomu všemu dodá korunu, takže netuším, co tím chtěl režisér říci. Pobavit, vyděsit, poučit? ()

decay

Toto nehodnotím. S ohľadom na súčasnú situáciu, reálie a tento film, ktorý o nich pojednáva mi to príde zvrhlé. Nezastávam jednanie ani jednej strany, ktoré tu proti sebe stoja. Obe sú totiž, nech sa to vezme akokoľvek, nelegitímne. A točiť film, vynášať v ňom nejaké súdy, polemiky o vojne, ktorá v podstate stále prebieha a my sme jej súčasťou, mi príde pritiahnuté za vlasy. ()

Abiosis

*MUČENIE A JEHO FORMY* Film vo mne nevyvolal morálnu dilemu väčšieho zla, nezamýšľal som sa nad tým, či je správne akýmkoľvek prostriedkom primäť potencionálneho teroristu k priznaniu, nezamýšľal som sa nad tým, či je správne obetovať život jednotlivca a zachrániť tisíce, či je správne nemať žiadne morálne hranice a byť schopný pre dosiahnutie cieľa zabiť dokonca i nevinné deti. Nad ničím zo spomenutého som sa nezamýšľal, pretože to všetko bolo prekryté explicitným zobrazením rôznorodých foriem mučenia, z ktorých musí byť človeku minimálne nepríjemne. A akosi som si postupne začal uvedomovať, že nefandím mučiacemu, ale mučenému (nech už je pravda o nastražených bombách akákoľvek). A možno práve toto bol hlavný zámer filmu. Poukázať na to, že každý koná zlo, len dôvody sú iné a že z teroristu sa stáva terorizovaný a z terorizovaného terorista. Verdikt v 1 vete: Príliš násilný film o (ne)ospravedlniteľných praktikách mučenia. 28.10.2010 ()

Haymar

Překvapivě hodně "neamerický" (rozummněj: Nestranný) pohled na jednu z nejpalčivějších otázek našeho "moderního" (rozumněj: Západního) světa a zároveň odvážná sonda do našich "morálních" (rozumněj: (často) Povrchních) hodnot! Unthinkable neřeší Co? Kdo? Proč? Jediné oč tu běží, je: Jak! Film předkládá víc otázek než odpovědí - a ty nejsou zdaleka tak jednoznačné, jak by se na první pohled mohlo zdát... "Kam až byste byli ochotni zajít, kdyby...?!" "Co byste byli ochotni obětovat v rámci vyšších principů?!"... "A co to s vámi udělá?" "Měli byste na to vůbec?!" "Je k poražení bestie nutné, stát se sám(-a) bestií?!" Přesto (nebo právě proto), že nemám na mnoho z nich zdaleka jasnou odpověď, nemohu, než jít do plnejch, protože tohle je jak rána kladivem do hlavy! To už není jen film, je to kopanec okovanou botou přímo do svědomí! Více zde... ()

Hyb_rid

Velice dobře zpracovaný souboj etiky a svědomí s účelností. Měly by existovat hranice, přes které by se nemělo nikdy přejít ikdyby překročení znamenalo zažehnání katastrofy? Jackson podává řekl bych svůj standardní výkon, ale ta role mu prostě sedla a já osobně bych nikdy takového specialistu potkat nechtěl :-)) ()

Crackonosc

Je radost narazit na film, u kterého nelze předvídat děj 20 minut dopředu a je možné si až do úplného konce lámat hlavu nad tím, jak to může dopadnout- tohle už se dneska moc nevidí a je to skvělý zážitek. Krom nepředvídatelného děje má ale Unthinkable v kapse řadu dalších větších a menších překvapení a příjemných vybočení z hollywoodských klišé, ze kterých se lze během sledování těšit. Výteční herci a skvěle padnoucí minimalistické zpracování jen utvrzují v tom, že tento nenápadný malý klenot je velká škoda minout. Hvězda navíc za radost, kterou mi tvůrci udělali :-) ()

Hanes88

Tento film nebude patřit mezi nejlepší akční thrillery, ale významné místo mezi nimi si vždycky najde. Má to zajímavě pojatý děj a vyústění bylo taktéž dobré. S.L.Jackson zahrál svou roli skvěle. 75%. ()

Piškotka

Boj s Alláhem nemůže skončit dobře. Teroristi a sebevražední atentátníci jsou pro mě nepochopitelnou sortou, která si neváží sama sebe, natož druhých. Vyjednávání s nimi se nedá nacvičit, připravit, jsou nevyzpytatelní. Tady to byl ukázkový případ, jak si poměrně sympatický chlapík dokáže pohrát s odborníky na slovo vzatými. Nevím, jestli byl úmysl tvůrců dosadit ženu a ukázat tak možné stereotypy mužského a ženského jednání, nebo snad ukázat,, že v tomto případě dokáže být humánnější pouze žena? Byla jsem na straně krutého S. L. Jacksona, jak nasadil pracovní plášť, dostávala jsem strach, tak byl dobrý. Stejně jak podřízl teroristovu ženu. Tabletky asi nebral jen tak. ()

bloodcountes

Vynikající drama. A mám takový dojem, že na otázku, kterou film klade, si během posledních let čím dál víc lidí už odpověď našlo, takže dnes už nejspíš takové dilema jako dříve nevyvolává (vyvolávají ho zase jiná témata, například relevance zasahování spojenců do vývoje v arabských státech včetně doprovodné propagandy obecně:) --- Je to skvěle napsané, natočené a zahrané, Michael S. je vynikající herec a svou roli procítil do detailu, moje milovaná Trinity je tak vyexponovaná, že se zamýšlím nad tím, zda to byl záměr, ale měla jsem občas chuť posadit ji na místo teroristy a trochu jí upravit mozkovnu, aby se jí rozbřesklo. Nevím, jestli špičková agentka má nárok být takhle citlivá a hysterická(?) Tím, jak zasahovala, jenom věci zhoršovala a díky ní zemřela nevinná osoba, která měla sloužit jen jako páka. Vynikající je ten nedořečený závěr - krásně řečeno, o co tomuhle filmu nešlo:)) ------ Mimochodem co to tu lidi píšou o nízkorozpočtovosti a lacinosti? O tom to bylo? Já jsem si takových věcí totálně nevšimla, přemýšlím, jak bych se na film mohla dívat, abych zaznamenávala takovýhle věci... dost blbě asi - a patrně bych z toho nic moc neměla...Jsem nadšená, příběh mě strhl a tak dávám plnou palbu. ()

Strandmon

Akční film to rozhodně není, za celou dobu zde nebyla ani jedna akční scéna, je to dost nepříjemný thriller a to jakože hodně, ať už jenom svoji drsností nebo poslední dobou dost omývaným tématem. Snímek si zakládá na luxusních hereckých výkonech a hlavně Jackson byl naprosto, ale naprosto skvělý. Já se ani chvíli nenudil a tento dost drsný thriller rozhodně doporučuji. ()

Ricky_CZ

Ano...Celé to stojí na ústřední trojici. Ale určitě bych nijak nekritizoval zbytek. Scénář je vydařený a drží člověka v napětí. Režie si vystačí s omezeným rozpočtem více, než dobře a hudba...Tam nějaká byla? :D Každopádně mně se to velmi líbilo...Za 4 určitě.. ()

Charon11

Opravdu silný zážitek, který pokládá mnoho otázek a mnoho odpovědí. Která odpověď je ta správná nechává autor na divákovi. Pozor je to film, který jistě není vhodný pro děti či slabší povahy. Výborné herecké výkony hlavně Samuela Jacksona a Michaela Sheena. ()

gumolit

Po 11.semptembri 2001 sa roztrhlo vrece na toto bohužial smutné téma a filmy sa točili jedna radosť raz lepšie raz horšie ale každopádne inšpiráciu americkí tvorcovia vatšinou ked nehľadajú v remakoch tak len v tragédiach alebo životopisných príbehoch či komiksoch.Tento film sa nesie sprvu v duchu filmu o Jackovi Ryanovi ale akonáhle nastúpi na scénu Samuel L Jakson tak to ide z jeho výkonu až mráz po chrbte!Takú chladnú a v podstate nie moc kladnú postavu ešte v svojej kariére určite nezahral a už len kvôli nemu sa to oplatí kuknuť!Ostatní herci ako Carrie Ann moss ktorá je nám viacej známe ako Trinity Z sci fi hitu Matrix tu dokazuje že je aj dobrou herečkou a Michael Sheen už sa pomaly šplhá do rebríčka uznávaných hercov a tu to zase len dokazuje.Veľmi ma potešil tento film nemám síce v láske veľmi tento žáner že Američanai sú len tí jediní najlepší a tie ich spory medzi teroristami sú už do neba volajúce a práve v tomto filme sa vám to len zhnusí! To nevadí všetko bolo založené na skvelých hereckých výkonoch a Samuel sa po svojich priemerných výkonoch opať zapíše medzi elitu aj ked tento snímok isto hit nebude !No ale na to sme už od režiséra Gregga Jordana /Buffallo Soldier,Ruky preč /Aj trochu zvyknutý. ()