Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

Lamiczka

Psychologické drama na bázi terorista, vyjednávač a "vyjednávač", hádejte kdo vyhraje tuhle ruskou ruletu? Jízda pana Samuela L. Jacksona, tahle role mu hodně sedla! ()

Džejkop

V zájmu morálky a práva se i k tyranům, vrahům, sexuálním deviantům, teroristům chováme, tak abychom nenarušili lidskou důstojnost a sociální konvence. Chovají se, ale tak oni k ostatním, to sotva. Na druhou stranu, opravňuje mě to klesat na jejich úroveň a mučit je. Nestávám se pak tím tyranem já sám. Jak se tedy máme chovat k takovým lidem. Nejspíše humálně, pokud chci zůstat člověkem. Přesto je tento film dobrým podnětem, který člověka přinutí k zamyšlení, jestli je vždy a všude tím nejlepším řešením držet se etických zásad. Obzvláště, když si uvědomíte, že jednotlivé národy nemají na to, co je správné a co nikoliv, zcela jednotný názor. A navíc se tento názor mění v čase. ()

Riddick77

Těžká volba, která se zcela vymyká prostoru morálních hranic definovaného lidskostí. Ovšem je pokrytecké to jednoznačně odsoudit. Aktuální téma, výborné hlavní trio protagonistů a mnoho důvodů k zamyšlení. Bravo! 10/10! ()

GodComplex

Samuel L. Jackson: "Pekne toho zmetka umucime, dokud nezacne mluvit!" Carrie-Anne Moss: "Ne, to nemuzeme, jsme preci lidi." Tak o tom tenhle kvalitou televizni film je. 3/10 ()

Laxik

Málokdy se stane, že má film tak vhodně zvolený název. Unthinkable je kousek, v němž se nemyslitelné stává skutečností a morální hodnoty dostávají na frak jako nikdy předtím. U sledování tohoto filmu se budete střídavě pohoršovat nad chováním a smýšlením všech jeho jednotlivých charakterů a svým vlastním rozpačitým odsouhlasením minimálně každé druhé z nich. A to jsem přesně ten typ absolutního liberála, jehož význam pro svět je ve flmu zpochybňován. Bolí mě hledat v Unthinkable chyby, protože jich tam je tolik, až jeden pomalu zapomene, že jsou všechny nepodstatné. Tady jde o sdělení, o impuls pro všechny možné roviny a zákoutí divákova svědomí, od té explicitní - schvaluji to? - až po tu skrytou někde pod povrchem - neschvaluju to vlastně svým nulovým občanským nezájmem? Proto ponechme divákovu schopnost být před výkvětem všech možných amerických bezpečnostních složek znalostmi napřed o desítky filmových minut a poplačme jen nad dvěma základními neduhy. Carrie-Anne Moss mám rád, ne že ne. Ale i když si odmyslím, že její postava při bližším pohledu selhává jako osobnost mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát - jsem totiž přesvědčen, že se jedná o scénáristický záměr - pořád mě bolí, jak strnule a nevěrohodně agentku Brodyovou ztvárnila. Za druhý krach, naštěstí ne tak závažný, považuji výpadky ve vypjatosti vyslýchacích scén, a to zvlášť těch ve druhé třetině snímku. Některým scénám jsem prostě nevěřil, že se skutečně (v rámci fikčního filmového světa) dějí a že bolí tak, jak by měly. Básnit o finále filmu jakožto tečce přesně padnoucí za posledním slovem věty ve své podstatě nemá cenu. Jednak si myslím, že by divák neměl znát mnoho detailů - a proto by se měl vyvarovat většiny místních komentářů - jednak protože jde opravdu jen o tečku, nikoli o celé sdělení. Sdělení filmu začalo velkým písmenem a pokračovalo celým filmem až po ono výrazné interpunkční znaménko. Sdělení, jež polovinu svého významu ve výsledku ani nevyslovilo nahlas a čeká, aby je divák rozluštil sám. 85% PS: Viděl jsem verzi s "bonusovým koncem" a marně si lámu hlavu, jestli by byla, nebo nebyla lepší verze bez něj. ()

Freemind

Béčkový film, na kterém je zajímavé jen obsazení a ústřední nápad. Od prvního okamžiku jsem měl dojem, že sleduji spíše televizní adaptaci, než "kinový" film, nízký rozpočet z toho bohužel čouhá ze všech stran - nudnou, levnou kameru a hudbu zde nezachrání ani scénář, plný hloupých kotrmelců a bezzubých dialogů. Pokud se tady někdo rozplývá nad "morálním dilematem", který musí řešit hlavní hrdinové, pak je to pro mne jen další důkaz toho, jak špatné filmy teď vznikají. ()

zipper111

Unthinkable je silný šálek kávy i pro otrlé. Mučení Jacksona se podobá silné perverzi a pan "motherfucker" svojí roli hraje jako vždy, dokonale. Morální dilema celého filmu o tom co je dobré a co ne je zde předvedeno velmi povedeně a nutí to k zamyšlení....Když tam Yusuf odříkává své požadavky, jsou to v podstatě rozumně odůvodnitelné záležitosti, nad kterými je možno diskutovat, jelikož nejsou absolutní. Co ale absolutní je, je politika a tak přijde na řadu mučení a mučení vlastně jen proto, aby naše strana vyhrála. Neskutečně absurdní, ale to je život. Film má skvělou konzistenci, nemá hluchých míst a já jsem se bavil, no neřekl bych "bavil" ale spíš jsem byl napjat, po celou dobu. Herci svoje role ovladájí s přehledem (Michael Sheen byl odzbrojující)a vyhrocené scény, ačkoliv je jich málo, nevypadají směšně, jak jsem se obával. Unthinkable je velmi dobrý film pokladájící nám hned několik zásadních otázek, na které si i v podstatě sám odpovídá, ačkoliv to není na první pohled zřejmé. Vřele doporučuju shlédnout tento snímek a trochu se zamyslet. ()

vorheese

Jestli má film vybičovat k přemýšlení a drásat nervy, pak je tohle skvost. A v nezávislé produkci, s neznámými herci a festivalovém balení bych s pěti hvězdami neváhal. Jenže druhá strana mince obsahuje hvězdné trio a hollywoodský rukopis a ve výsledku je z toho trochu zvrhlost. V současném filmovém světě až nemyslitelná zvrhlost. Ale zas nemůžu říct, že by mě film svým názvem nevaroval. ()

Alementina

Film o tom, ze nekdo spinavou praci delat musi ... a ze je potreba. Nechapu, proc si zase distributor pohral s nazvem filmu, kdyz "Nemyslitelne" je daleko vystižnější název. ()

blackrain

Prospělo by mnohem více napětí, abych nebrala film příliš povrchně. Nevím, jestli bylo dobré, to co udělala postava Samuela L. Jacksona při výslechu teroristy, ale terorista musel pochopit, že vyslýchající je schopen udělat cokoliv, aby z něho dostal informace. ()

kaylin

No, převedení do čeština jako "Nemyslitelné" by možná bylo přece jenom lepší. Odpočítávání je takové o prdu, protože právě to nemyslitelné vyjadřuje to, o čem vlastně film je. Tohle je snímek o tom, jak daleko jsme ochotni zajít pro bezpečnost a co pro nás znamená lidský život. Tady si odpovíte na hodně otázek o sobě samých. ()

MATADOR

Drsná pokoukaná, která se absolutně vymyká celé americké produkci o záchraně svěho kontinentu a klasického patriotismu. Unthinkable je hnus nejvyššího kalibru - rozuměno, že myšlenka tohoto filmu je podobně odpudivá jako spousta teroristických ohavností. V mnohých případech jde vidět, že scénář mele z posledního. Mnohokrát opakované situace a naprosto zbytečná Carrie - Anne Moss snažící se natáhnout stopáž, alespoň na zajímavou délku. Bez ní bych to naprosto zvládl, jelikož S. L. Jackson je macho zabiják. ()

Thomassi

A já myslel, že to bude super jízda s nešťastným koncem. Ale to by se vlastně nemohlo natočit v Americe. I když je pravda, že s tím koncem se mi to alespoň trochu splnilo... No, nebudu tady řešit konec, konec konců podívejte se na to sami. Jakmile jsem se ze začátku rozkoukal, byl jsem naladěn na dobré vlně. Postupem času to ale opadávalo a nic se pořád nedělo. Sem tam se uřezal prstík, ale žádná dech beroucí scéna. A já pochopil, že už seto nezlepší. A měl jsem pravdu. Na konci (musím se k němu zase vrátit :-) se ale něco stalo, něco, co mě upoutalo. Jen smůla, že toho nebylo víc. Jinak herci byli slušní, zejména Samuel L. Jackson, který nemůže zklamat. Pokud to shrnu, tak se na to určitě dá koukat, ale žádné zázraky nečekejte. ()

Herr_Flick

Nechápu. Děj se nehýbe, příběh skřípe, navíc je každému jasný s minimálně půlhodinovým předstihem, s logikou je to na pováženou, vyústění řekněme dosti nepovedené. A ten výběr herců?! No taaak.... ()

Aiax

Než se rozhodnete shlédnout tenhle flák, zajděte si nejprve na záchod, protože jakmile se nová one man šou Samuela L. Jacksona rozjede, sevřou se vám půlky a všechny svěrače v těle jako pěst a ven nic nepustí až do závěrečných titulků. Opravdu jsem už dlouho neviděl nic tak napínavého, tak silného, tak ochuceného morálními dilematy, tak myšlenkově podnětného. Tedy přinejmenším co se hollywoodských áčkových thrillerů týče. V Americe už delší dobu probíhá vzrušená debata o tzv. exekutivních pravomocech - kam až může výkonná složka státní moci zajít při ochraně amerického fáterlandu. Jordanův film na tuhle otázku samozřejmě neodpovídá, nečekejte žádného Jacka Bauera, hrdinného mistra boje proti padoušským teroristům a salutování hvězdopružné vlajce. A nečekejte ani jednoznačný příklon k PC hippie táboru, jehož motem je "dúúd, i Satan má svá práva, dúúd". Jordan vsazuje do inkvizitorského křesla všechny vyznavače jediné simplistické víry, pravičáky i levičáky, mačisty i pacifisty, a právem útrpným je nutí přezkoumat svou vlastní oblíbenou verzi národně bezpečnostního dogmatu. Je opravdu pozoruhodné, jak vyvážený je jeho přístup - do samotného konce jsem nepoznal, jestli je poselství filmu jestřábí, nebo holubičí. Každopádně jsem byl nadšen, tohle bude určitě horký kandidát na zlatého plešouna, přinejmenším za scénář. "Nemyslitelné" je napínavý, dospělý, podnětný produkt minoritně inteligentní a vkusné části Hollywoodu. ()

salalala

Nevěděl jsem, co čekat. Takže jsem si to pustil a koukal. Jo, je to fajn film, který si myslím, že má s realitou společného víc, než bychom si všichni přáli. Syrový snímek je dobře zrežírovaný a hlavní trio odvádí velmi dobré výkony. Nejslabší ale zůstává Carrie-Anne Moss, která sice hraje dobře, ale je víceméně v pozadí. Jackson a Sheen výborné výkony, oba si role užívají a skvěle je prožívají. Scény mučení mi nevadily, docela jsem se divil, že je někdo takhle zobrazí v USA, to teda klobouk dolů. Ale plný počet nedám. To hlavně z důvodu problematického závěru - jak už tady někdo psal, to, že by někdo vládou najatý v tomhle případě takhle "zmagořil" a báli se ho i vlastní kolegové, se mi jeví dost nepravděpodobně. Je to škoda, je to fakt hodně dobrý film, ale ke konci to začne nějak ztrácet tempo a je tam trošku víc logických lapsů. Ale jinak atmosféra a napětí jsou parádní. 75% ()

FilmFan24

Hrozba teroristického útoku je každým okamžikem všudypřítomná. Možná právě teď zase někde umírají nevinní lidé. Nebo někde probíhá tajný výslech podezřelé osoby. Co já vím. Vím ale, že "Odpočítávání" klade velice nepříjemné otázky. Kde jsou hranice? Je etické dostat pravdu jakýmkoliv i tím nejbrutálnějším možným způsobem z podezřelého a zachránit tak životy možných teroristických útoků, které mají teprve přijít??? Sadisticky lidský Samuel L. Jackson, fenomenálně nejednoznačný Michael Sheen a racionálně neutrální Carrie-Anne Moss, která je ve své roli vyšetřující agentky FBI spolu s divákem postavena do nelehké situace. Otázky jsou položené a co odpověďi??? ()

grogodil

Lacná a béčková, no napínavá a pôsobivá sadistická televízna inscenácia odohrávajúca sa celá v jednej zaprdenej telocvični. ()