Osm statečných

• Česko 8 statečných (více)

Dobrodružný film odehrávající se na polární základně na Antarktidě. Kvůli zhoršení počasí je zrušena expedice a nařízena evakuace veškerého personálu. Do transportu se nevejdou tažní psi a má pro ně být vypraveno další letadlo. Počasí se však zhorší a Jerry se dozvídá, že pro psy už není možné letět, je to příliš nebezpečné. Marně se snaží o jejich záchranu. Psi se zatím skoro všichni po pár dnech dostanou ze svých obojků a shánějí si potravu. Zůstává jen starý Jack, který umírá. Smečka se dává po několika dnech dohromady, ale jeden pes je po boji o potravu vážně zraněný. Ve smečce navíc chybí mladý Max, který se zatoulal. Psi jsou již 152 dní v ledové divočině sami. Jerry se snaží dostat zpět na základnu. (TV Nova)

avril4234

Tento film je niečo neskutočné. Začiatok bol síce dosť nudný, ale to netrvalo dlho a pri výprave za tým kameňom sa to začalo perfektne rozbiehať a potom sa už nenaskytla žiadna scénka, ktorá by ma nudila. Hrozne ma dojalo, ako tých psíkov opúšťali a ako za nimi štekali a snažili sa odtrhnúť z reťazí. To bol jeden z najsilnejších momentov, pri ktorom som celý čas ronila slzy. Viera a spolupráca tých psov bola strašne nabitá emóciami. Zakaždým ma však najviac dostalo vyslovenie počtu dní, ktoré psíkovia trávili celkom opustení v krutej zime. Zvlášť pri predstave, že sa to naozaj odohralo. A bola som presvedčená, že všetci prežijú, ale opak ma vážne prekvapil... :´( Naozaj, toto je úžasný film, ktorý si nezaslúži menej, než 5* už len za fakt, že je podľa skutočnej udalosti a dejú sa tam také "neskutočné" a srdcervúce veci... Proste nádhera! ()

FeiNike

Silno charizmatickí a odzbrojujúco roztomilí členovia psieho hereckého ansámblu sú tu jednoznačnými hviezdami a spoľahlivo ťahajú tento veľmi zručne zrežírovaný a sympatický príbeh o silnom pute medzi človekom a zvieraťom. ()

tranquill

"Kvůli důležitým věcem se má riskovat!" - "Důležitý je udělat něco čím zase získáš klid v srdci..." Dramatické, dobrodružné a extrémně dojemné. Nelze, co vytknout.. ()

ozeki

Jestli v sobě máte špetku psiskosti, budete skákat blahem. A jestli nemáte, tak taky :) Film se pro vás stane nejlepším filmem o psech, co jste kdy viděli. Kam se hrabou všichni Rexové, Beethoveni, Lassie, Dalmatini, Maxipsové Fíkové nebo Hachikové. Psí spřežení z Antarktidy (krajina mimochodem úchvatná), které v sobě má víc lidskosti a slušnýho vychování než kdejaká existence, nezaslouží nic než obdivovat. Osm statečných je opravdu hodně povedený rodinný film, tzv. Zasrdcechytač. ()

Torgal

Rýchlo som si overil to, čo sála z každého políčka tohto filmu a samozrejme - je to počin z produkcie Disneyho. Dôraz sa kladie na roztomilých psíkov vyvádzajúcich na snehu (ktorý by sa v realistickom poňatí zožrali navzájom alebo umrzli). Toto je ale v plnom rozsahu rodinný film, takže to, že pár "statočných" sa konca filmu nedožije, je vcelku šokujúce. 5+/10 ()

Razzor_82

"Kvůli důležitým věcem se má riskovat." Citlivý příběh o smečce psů, kteří byli necháni na pospas v mrazivé divočině. Působivé scenérie zasněžené Antarktidy. Paul Walker jako zoufalý majitel byl věrohodný. Haficí si mohli ukousnout větší porci svého dobrodružného putování. Toho digitálního tuleně si mohli odpustit. 7/10 ()

E lan

Velmi příjemný film s vděčnou psí tématikou. Navíc vše je podbarvené nádhernou přírodou, slušnými hereckými výkony a nezkonale roztomilými čtyřnohými miláčky. Na to se prostě dobře dívá... ()

ecis

Dostal som to, co mi bolo slubovane. Jasna dobodruzna Disneyovka s krasnymi zabermi chladu a ladu Antarktidy a osmymi bravurne vycvicenymi psami, ktorych dejova linia 100 nasobne prevysovala vsetko ostatne (dokonca aj v hereckych vykonoch :) ). Len vdaka tomu som sa nenudil - skoda poslednej tretiny filmu, kde to vsetko straca tempo a gradaciu a minutaz filmu sa len zbytocne natahuje. ()

Bart16

Příjemný rodinný snímek,který patří k tomu vydařenějšímu,co Walt Disney v posledních letech vyprodukoval. ()

mdouglas

Tenhle film mi dost nesedl. Pro mě je to klasický americký dobrodružný film směřovaný na většinové divactvo. Tím neříkám, že by americké filmy byly špatné, ale tohle podle mě ano. 35% ()

Martin79

Neskutečný film o záchraně tažných psů na Antarktidě. Opravdu. Třeba pro mně, který má psi moc rád, velice milý snímek a pro další milovníky psů je tento opravdu vyjímečný. ()

sehe

Mám obrovskú slabosť pre psíkov,preto som pri sledovaní 8 statočných, vyronila kopec sĺz.Inak je to strašný Hollywood.Ten tuleň a kosatka mi vyčarili úsmev na tvári. ()

Petulka88

Milé překvapení od studia Disney. Osm statečných je film, který dokáže zahřát, i když se odehrává v ledové Antarktidě. Scéna s tuleněm je skvělá (i když tuleň samotný se trikařům nijak zvlášť nepovedl) a můžu říct, že tahle lekačka je děsivější než ve většině hororů. Navíc psí herci jsou naprosto úžasní a všechny své lidské kolegy s přehledem zastiňují. Za mě jasné 4 hvězdičky. ()