Osm statečných

• Česko 8 statečných (více)

Dobrodružný film odehrávající se na polární základně na Antarktidě. Kvůli zhoršení počasí je zrušena expedice a nařízena evakuace veškerého personálu. Do transportu se nevejdou tažní psi a má pro ně být vypraveno další letadlo. Počasí se však zhorší a Jerry se dozvídá, že pro psy už není možné letět, je to příliš nebezpečné. Marně se snaží o jejich záchranu. Psi se zatím skoro všichni po pár dnech dostanou ze svých obojků a shánějí si potravu. Zůstává jen starý Jack, který umírá. Smečka se dává po několika dnech dohromady, ale jeden pes je po boji o potravu vážně zraněný. Ve smečce navíc chybí mladý Max, který se zatoulal. Psi jsou již 152 dní v ledové divočině sami. Jerry se snaží dostat zpět na základnu. (TV Nova)

P@\/EL

Docela působivý příběh, který je údajně natočen podle skutečné události, což je ovšem nutné brát s trochou nadsázky, jelikož psi, ač velmi inteligetní, tvůrcům rozhodně neřekli, jak to ve skutečnosti bylo. Nicméně film má místy napínavý, poutavý děj, jenž se navíc odehrává v nehostinné, zato ale okouzlující antarktické přírodě. ()

MissKim

Nemůžu dát jinak než 4*... Husky je pro mě srdeční záležitost, myslím, že film přesně vystihl to, jaké mají tihle pejsci veliké srdce, když se jim majitel věnuje tak, jak má. Možná až někdy těžko uvěřitelné situace, které mohly někomu připomínat pohádku.. ale proč ne. Navíc je Paul Walker celkem fešák a v kombinaci s pejskama jsem film hltala plnými doušky :) Jen bacha ať se při sledování neleknete jako já ve chvíli, kdy si husky hledají, co by snědli :) ()

endoskop

Rodinné filmy (a k tomu ešte so zvieracou tématikou) majú vždy sklony k patosu a iným trápnostiam. Tomu sa síce v istej miere nevyhnú ani Osem statočných, ale všetkého je s mierou, takže vo výsledku to neni problémom. Možno by mohol byť stred filmu kratší a bolo by to na viac ako tri hviezdy. ()

Tomiczekk

Mám hodně rád pesany + "ledovej svět" 100%, moc líbilo! Ani bych se nedivil, kdyby Husky a Malamuti se v reálném světě dokázali o sebe takhle postarat aspoň z půli. ()

valinka

Dojemný příběh o přežití smečky v nehostinné Antarktidě.Fakt,že šlo o skutečnou událost vše ještě umocnuje. ()

drkva

Hvězda za herecké výkony těch psů. Škoda, že ty chlupáče nenechali napsat i scénář, mohlo to dopadnout o poznání líp... ()

dave91

Když jsem si přečetl stručný obsah,byl jsem k tomuto filmu dost skeptický.Ale velmi mile mě překvapil.Byl naprosto úžasný.Sice jednoduchý,ale krásný,až nádherný.Ze začátku to bylo tak na 3*-4*.Pak to pomalu gradovalo až 5*.Můžu ho vřele doporučit. ()

Pythonator

Dějová linie se psy byla na pět hvězdiček. Většina z těch psů to hrála lépe než Paul Walker. Scéna s tuleněm leopardím byla skvělá, když přivřu oči nad nekvalitní digitální animací. Pořád tu máme ale tu nudnější dějovou linii s lidmi, kde šaškuje neherec Paul Walker. Ještěže tam šoupli i prsatici Moon Bloodgood, aby to nebylo tak nesnesitelně nudné. ()

zeromen

Pěkně natočený snímek až na tu zasranou americkou vlajku na začátku. Opět okopírovaná klasika. Film natočený tak, aby útočil na city a byl dojemný, pěkní hafáci a překrásná příroda, to vše splňuje. ()

I.ball

Tento film je vskutku poctou polárníkům, ale hlavně jejich psům. Psí scény jsou jak vystřižené z dokumentu, ačkoliv cvičenost psů je očividná. Pasáže s lidmi jsou sice plné kýčovitých žvástů, ale kdo někdy žádal o peníze z grantů nebo snad dokonce o pomoc, určitě shledá, že film není daleko od skutečnosti. Nakonec to je právě soucit, který pomůže psy zachránit. Zbytečná mi přišla postava Coopera, ale ta asi vznikla pro děti. A pokud se někomu nelíbí digitální tuleň leopardí, zkuste si představit, že by scénu natáčeli s živým - to by těch psů potřebovali na natočení nejméně tucet. Za mě 75%. ()

pan_Bily

Pěkný film, ale smutný. Když se ve filmu ubližuje nebo děje něco špatného pejskům, tak to vždycky obrečím. Pejskové jsou pěkný a šikovný, je to s nimi pěkně natočené. Ale asi jsem postupem věku větší měkota, dnes už to ani nemůžu zkouknout celé v kuse jak u toho brečím. No a co.... ()

Kivis

No, nebudeme si nic nalhávat. Osm statečných mělo těch pět hvězd víceméně v kapse už ve chvíli, kdy jsem uviděl plakát. Trvalo to ale pěkných pár let, než jsem je konečně viděl. Dokonce jsem dřív stihl i to vytoužené svezení psím spřežením, a to 200km severně od severního polárního kruhu. Sníh, led, zima, tučňáci na jihu, lední medvědi na severu, tuleni (ale ne takhle děsně digitální - nejslabší místo filmu)... jo, tak to mě pokaždé spolehlivě dostane. A severská psí plemena nejsou výjimkou. Smekám před psími herci, protože právě scény bez jejich lidských kolegů mají opravdu sílu. Paul Walker se taky nemusí za nic stydět, škoda jen, že příběh jeho postavy je napsán dost šablonovitě. Trochu víc syrovosti by té "člověčí" lince vůbec neuškodilo a pak by to u mě bylo i na pomyslnou šestou hvězdu (, kterou má momentálně 19 filmů). Obzvlášť, když skutečný příběh, kterým se film inspiroval, opravdu ještě mnohem krutější a syrovější byl. To by pak ale film ztratil komerční potenciál a šel by spíš do menších kin a teď by ho dávali v pozdních večerních hodinách na ČT2 a ne na Nova Cinema. Možná mi takový zážitek ale přinese japonská Antarctica z roku 1983. Hned si ji přidávám na seznam filmů, které chci vidět. ()

avalonek

Tohle není film pro mě,jakmile jde o zvířata,tak bulim ať se děje co se děje.A ještě když tam nějaké zvíře umře,to už nedávám,takže jsem to viděla tak na půl a i to stačilo,abych zase řval,jednou a dost ()