Sympatický mladík Melvin Smiley (Mark Wahlberg) působí na první pohled nesmělým dojmem, nicméně na živobytí si vydělává jako nájemný zabiják. Pro dobré profesionály je práce stále dost a i když je velmi dobře placená, musí Melvin z finančních důvodů brát vedle seriózních zakázek i menší melouchy. Proč? Jeho krásná snoubenka potřebuje peníze, jeho krásná milenka potřebuje peníze, každý potřebuje peníze. Kdo chce snadno přijít k balíku, může přijít za dobrákem Smileyem a prostě ho o něj požádat. Melvin se totiž nedokáže smířit s představou, že by ho někdo neměl rád a tak se lidem snaží za každou cenu vyhovět. Z těchto důvodů se také připojil k menší akci svého kolegy Cisca (Lou Diamond Phillips), který naplánoval únos dcerky japonského šéfa hollywoodského studia. Nikdo nepochybuje o hladkém průběhu standardní akce, ovšem dokonalý plán bere za své ve chvíli, kdy se zdrcený otec obrátí s žádostí o pomoc na svého přítele, který je kmotrem unesené dívky. A co čert nechtěl, je také mafiánským bossem, který si pravidelně najímá Melvinovu zabijáckou partu. Konsternovaný Cisco je pověřen tím, aby vypátral a zlikvidoval únosce, tedy vlastně sám sebe. Jak se dostat ze zapeklité situace? Což takhle hodit všechno na dobráka Melvina... (oficiální text distributora)

HAL

Low cost akční blbina, ve které vlastně není zas tak moc akce, smíchy se taky neřežete od začátku do konce, a ty potrhlé bizarnosti se vyčerpají během první půl hodiny... a přesto to pořád docela dobře baví. Ve srovnání s takovými Boondock Saints či Sbal prachy a vypadni ze stejné doby to hraje mnohem nižší ligu, ale na nudné nedělní odpoledne to jde. Bonus k dobru za to že je to jeden z mála filmů kde je Wahlberg docela v pohodě, a že ta japonka co mu přizvukuje je velice sympatická. 7/10 ()

kingik

Tohle je tak naprosto šílený a úlitlý film, že se to jen tak nevidí. To se nedá popsat - to se prostě musí vidět. Herci jsou bezchybní v čele s démonickým Lou Diamondem Phillipsem. Dobře jsem se u toho bavil, akorát nedokážu říct, o čem to vlastně bylo. Na druhou stranu, filmu schází propracovanost. 60% ()

IQ Tiqe

Ze začátku to vypadá na akční komedii, a pak se to svou absurditou začne blížit trhlému Utopenci na útěku, což mě trochu zklamalo. Přesto musím uznat, že jsem se nenudil. ()

Anderton

Ucho Wahlberg, už takmer odpísaný Phillips, svižne napísaný scenár, dobrá réžia. Takéto filmy potešia hlavne tým, že nerobia okolo seba žiaden humbuk ako Tarantinovky, alebo Ritchieovky. Takže môžu potom veľmi príjemne prekvapiť. Videl som to náhodou niekedy v noci v televízii, o existencii filmu som nič nevedel a bol som prekvapený, že sa nejedná aspoň o nejaký malý americký kult. ()

teutates

Škoda len, že som to videl o 12 rokov neskôr... v danej dobe to musel byť ozaj "Big Hit". Mladému Markovi chýba charizma, na hlavnú postavu dosť slabé... inak ako tu bolo už viackrát spomenuté pripomínalo mi to ázijske filmy ešte skorších rokov, možno dokonca o triedu horšie. Takpovediac aj napriek 88 minútam som sa nudil a ani ten "king kong" mi neprišiel tak originálny a zábavny. 6/10 ()

predators

Pohodová akční krimi komedie, od které se vám dostane všeho, co čekáte. Jednoduchá zápletka, přestřelky prolínající se se špetkou humoru a "nevinný" Mark Wahlberg. Ten jistě patří mezi mé oblíbence (pokud se tedy nevrhne na nějaké sračky :-)) a tato role nájemného zabijáka mu byla šitá na míru. Svižné tempo a zábavu na nedělní večer máme jasnou! :-) 75% ()

Eawy

Tento film by bol málo nadpriemerný. Ale! Skvelý vynikajúci, famózny soundtrack to zachraňuje a robí z toho dynamickú komédiu. Mark Walberg je taký, že by som neverila, že niekedy bude hrať aj slabšie. Ostatní sú v poriadku. Scenár je veľmi dobrý, réžia tiež. Tie bojové scény sú komické, ale pri niekoľkých kúskoch som sa musela naozaj pozastaviť, lebo boli fakt dobré. A nevidela som podobné v inom filme.Zabavila som sa, oddýchla som si a vypočula niekoľko famóznych pesničiek. Ach, áno a dostala som chuť pozrieť si King Konga. 70% ()

nash.

Skvělá akční komedie, ve které sice není té akce zase tolik jak se na první pohled zdá, ovšem bohatě to dohání ujetým humorem, kterým je vyplněn snad kažý záběr, každá scéna. Počínaje úvodní akční scénou, přes postavu nájemného vraha, který nesnese představu, že by ho někdo neměl rád, až po vedlejší podpodzápletku s nevrácenou videokazetou. A jedním z nezapomenutelných momentů, možná vůbec nejlepší scenou je ta, kde se Cisco snaží donutit Keiko, aby do diktafonu přečetla vzkaz pro otce. ()

PetrPan

Sexy Christina Applegate, Lela Rochon a China Chow, už jen pro tyhle krásky stojí za to Big Hit vidět.  Kirk Wong ale rozhodně jen neadoroval ženskou krásu, ale do světa pustil primovně černou a jen mírně béčkovou krimikomedii.  Akce je vtipně přehnaná, ale drží se jen v lehkém "nadpřirozenu", nejlepší byla v tomhle ohledu naháněčka s autem mezi stromy a pochopitelně  úvodní dlouhá akční sekvence. Do ujetého obrázku pak zapadá i Lou Diamond Phillips v nezvykle zajímavé záporné roli a tehdy ještě vcelku neznámý Wahlberg  si taky ostudu neuřízl.  Vypustil bych asi jen celou tu trapnou etudu s videopůjčovnou, byť v kontextu své doby  je vcelku pochopitelná. ()

Chrustyn

Poměrně slušná akční jízda, která se snaží napodobit (nebo spíše parodovat) Johna Woo. Ale Johnny to samozřejmě není. To by mi ani tak nevadilo ale přišlo mi, že té akce (po nabušeném začátku) mohlo být více. ()

klerik

"Mužská paródia na Spice Girls" :-) Zábavka, ktorá vie slušne rozosmiať. Akcia ťaží z vtedajšej éry "John Woo uvádza" a má slušný drajv a roztomilé počítačové efekty. Béčko, ktoré si svojou nespútanosťou vydobilo štyri šutre... ()

Bauer

Super akční nářez a hlavně moc vtipný.Mark Wahlberg hraje takový citlivý pako ale jde mu to dobře a Lou Diamond Phillips hraje zase parchanta a jde mu to taky dobře.Při některejch scénkách sem se opravdu smál a pak byly scénky kdy sem nápětím ani nedýchal.Moc dobrej film. ()

Mordenroth

Mierne nadpriemerná akčná komédia, ktorá má jednu chybu - nerežíroval ju John Woo (namiesto toho je v titulkoch uvedený ako executive producer). I keď sa ho Wong snaží v niektorých (väčšinou akčných) scénach napodobňovať, príliš sa mu to nedarí a celkovo to pôsobí dojmom lacnej kópie Johna Woo. Osobne mám radšej originály ako kópie... ()