Keď tínedžer Loomis (Milo Ventimiglia) a jeho dvaja priatelia prídu za záhadných okolností – a navyše extrémne brutálnym spôsobom – o život, jeho sestra Emma (Lauren Lorbeck) nájde v jeho počítači mimoriadne realisticky pôsobiacu 3D-hru s titulom Stay Alive (Ostaň nažive). Keďže nechce mať vo svojom byte nič, čo by jej pripomínalo bratovu smrť, daruje hru jeho najlepšiemu kamarátovi Hutchovi (Jon Foster), ktorý zistí, že hra vychádza zo skutočného príbehu „Krvavej grófky“ (Maria Kalinina), šľachtičnej zo 17. storočia, ktorú príšerne mučili a nakoniec zavraždili – a ktorá sa potom ako duch, teda aspoň podľa legendy, nemenej krutým spôsobom pomstila svojim trýzniteľom! Netrvá dlho a Hutch a jeho priatelia hre úplne podľahnú temnému kúzlu hry, pretože každý z jej hrdinov vyzerá ako dokonalé virtuálne dvojča niekoho z nich! Čím ďalej sa v hre dostávajú, tým šokujúcejšie a jasnejšie je poznanie, že budú za svoju trúfalosť musieť zaplatiť privysokú cenu: „Krvavá grófka“ je im totiž v pätách a pokračuje vo svojej nemilosrdnej pomste! Keď zabije niektorú z postáv v hre, zomrie i hráč, ktorý k nej patrí, v reálnom svete – a navyše rovno brutálnym spôsobom! Priatelia umierajú jeden po druhom – a tým, čo sú zatiaľ nažive, pomaly dochádza čas... (oficiální text distributora)

swed

Nezvládnutý film, který se snaží tvářit záhadně a vyvolat strach. Jediné co ale vyvolá, je pocit nekončící nudy. Kdyby bylo na mě, nikdy bych si film nepustil. 2/10 ()

Sabrewulf odpad!

Ten infantilní obsah jako někdo myslel vážně? Jinak klasický "herní" film o "hráčích" od režiséra, který nikdy nedržel ovladač v ruce a hráče neviděl ani z rychlíku (bože, za to umělé chování a komentáře během hraní, bych vraždil). ()

majxik

Uff, no... jako mělo to jisté kouzlo které to zachránilo od uplného odpadu, ale obávám se že s tímto snímkem někdo šlápnul dost vedle.... je mi líto ale celkově tento film nemůžu doporučit. Děj je nic moc, zpracování by mohlo být lepší... ()

Guzo

Když si vezmu včera viděný Clean Break a Stay Alive, víc než jednu hvězdu dát prostě nemůžu. Herecké výkony, zpracování, příběh o hraběnce Bathory, režie, všechno to je na velmi slabé úrovni (hlavně ti herci opravdu hódně přehrávají i tam, kde to opravdu není nutné). Jediné plus je zajímavý nápad, z kterého se dalo vymáčknout o dost víc.. ()

Han22

Zvednu trošku hodnocení, protože propjení videoher se skutečným světem je nápad k nezaplacení a hlavně to že se hry (byť v poněkud zprzněné formě) stávají důležitou součástí děje nějakého filmu potěšilo. Čachtická paní v USA taky trošku hodně mimo mísu, ale čert to vem, bylo to krátké, zábavné a nenudilo mě to. A tu hru bych si zahrál :-) ()

Burdock

Každej tady tenhle filmík zatracuje; určitě je to kravina se spoustou nesmyslů, ale nemůžete tomu upřít hororovou atmosféru.. sem se i docela bál :) A navíc je zde pro mě jako pro občasného hráče velmi zajímavé prolnutí reality se hrou.. ()

Bathoryčka

Za velký minus tohoto filmu považuji neznalost příběhu Alžběty Báthoryové. V celém filmu ho znala pouze ta baba, která tvrdila, že žila na plantáži a tvůrce hry - mimochodem velmi slizkej. Alžběta na plantáži - taky neodpustitelné! Způsob jak "ducha" Alžběty zabít se taky moc nepovedl...a ani místo, kde se videohra odehrávala. Každopádně musím pochválit podzemí a mučírnu! No a na druhou stranu, to byl lepší film na téma Bathoryová než Legenda o upírech a Hraběnka Drákula, takže proto dvě hvězdičky. ()

Charon11

Hodně se to tady haní. Mně to přišlo celkem dobře udělané po vizuální stránce. To ostatní bylo opravdu slabší. Dávám 55% protože historických filmů se mi opravdu nedostává... ()

Rehooo

Další klasický americký horor. Pozabíjíme jednoho hlavního hrdinu za druhým a snad to někdo přežije kdo zachrání celý svět. Je to hrozně předvidatelné a některé scény jsou spíše k nepochopení než aby byly děsivé. Do toho hlavní hrdinové jsou snad chytřejší než celý detektivní sbor. To zase někdo něco vymňoukl a udělal z toho rádoby horor. Nicméně pokud jste mladí a hororů jste moc neviděli, tak se vám to možná bude líbit. Herci i herečky jsou mladí kočičáci a bát se u toho budete. Pro ostatní doporučuji udělat krok stranou a poohlédnout se jinde. ()

mala_kea

Skvělá hororová oddechovka pro náruživé hráče hororových videoher a ještě náruživějších příznivců hororů. Tento film skýtá neskytečně mnoho možností, vysvětlení a zamotaných hlavolamů. (lidé, kteří zde hodnotili asi nepochopili podstatu filmu), ve kterém je názorně ukázano, že hry a horory se dají nezkonale skloubit dohromady a je-li šikovný matla, dobře natočí, sestříhá a hlavně zrežíruje, dokáže na svět vynést, sic tuctovou záležitost, ovšem velmi nápaditou a brutální řežbu. Pro mě poměrně povedený snímek. ()

Rathalos

Zase az taka hroza to nie je,dalo sa pozerat na tento horor,namet sa mi pacil,zomries v hre,stane sa to aj v realnom svete,partia mladych ludi bojuje o holy zivot proti krvavej grofke,herci boli sympaticki,hlavne Samaire Amstrong,tie jej oci su nadhera a keby to zobral do ruk mozno zrucnejsi reziser,tak z toho mohol byt dobry film,ale takto to zostava v priemernej rovine...:-) ()

mliko

Dle meho to je velice dobry horor,kde se propujuje zivot s pocitacovou hrou, neni to takovy, ze se clovek u toho boji, ale popravde napnutej na to co bude dal , jsem byl cely film.Takze pro me velike prekvapeni.....55% ()

Pitryx

No zas tak strašné to není. Pár povedených scén se tu jistě najde. Je fakt, že chvilkama je to nůďo, ale dá se to přečkat. Jako oddychovka se to dá. 201503067802/8558 ()

J.Mayen

Zajimavej napad,ale s blbymi herci a celkem levnymi triky. Ale je tu spousta mnohem, mnohem horsich filmu, ktery jsou nadhodnoceny, proto davam lepsi prumer, protoze o nude zde nemohla byt rec, chtelo by to jen krapet vyssi rozpocet a byla by z toho opravdu Ackova libovka. Trochu skoda. ()

Konys

Tomuhle výtvoru, nelze upřít místy celkem ucházející hororovou atmosféru, ale jinak je to sračka dobrá tak pro někoho kdo o počítači slyšel maximálně v televizi. Hitman_47 to ve svém komentáři vystihl naprosto přesně. ()

Majoslav11 odpad!

Nemôžem dať ani jednu hviezdu. Všetko zle. Nepekné vizuálne efekty neospravedlňuje ani rok vzniku filmu. Samotná zápletka je vyslovene infantilná, hráčske prostredie tu vyznieva nechcene smiešne. V tomto duchu sa následne nesú aj všetky dejové linky, zápletky a zvraty. Logika je v prdeli, riešenia sa hľadajú vycucaním z prsta alebo prečítaním rodinného Kladiva na čarodejnice. Film je úžasne nestrašidelný a celkovým vizuálom sa radí skôr ku filmom televíznej produkcie. Zlí herci však oduševnene bojujú s prkenným scenárom až do konca. Parazitovanie na mene Alžbety Bátoryovej ani nebudem komentovať. Nič, odpad. ()