Wasabi

• Francie Wasabi (více)

Hubert je policista se zlatým srdcem a ocelovými pěstmi. Právě těmi jedné noci inzultuje v nočním klubu nevychovaného výrostka. Vše by bylo v pořádku, kdyby ale nešlo o synáčka Hubertova nejvyššího šéfa. Incident je třeba zamést pod stůl, a proto je mu doporučena delší dovolená. Při svém posledním volnu před dvaceti lety se Hubert setkal s Japonkou Miako, svou životní láskou. Tenkrát se poprvé a naposledy cítil šťastný. Jako lidská bytost, ne jen jako policista. Miako jej ale záhy záhadně opustila. I proto bere nyní dovolenou jako šanci vnímat svět kolem sebe jinak. A brzy zazvoní telefon až z dalekého Japonska. Právní zástupce ho informuje, že Miako před několika dny zemřela. Než odešla, sepsala závěť. Odkázala mu svůj nejcennější majetek. Něco velmi speciálního. Je to víc než dědictví, víc než dar a také víc než obrovský problém... (TV Prima)

TeeAge

|| Scenár: Luc Besson | Hudba: Eric Serra, Julien Schultheis | Produkcia: Luc Besson | Distribúcia: TriStar Pictures (USA) | Štúdio: Europa Corp | Rozpočet: 15,3 miliónov € | Tržby: 10,366,360 $ || Ez egy szar. De egyszer meglehet nézni. :D ()

Aluska88

Wasabi mi uběhlo hrozně rychle. Několik málo minut před koncem jsem se podívala na hodiny a zjistila, že už bude končit. Přitom jsem měla pocit, jako by od počátku sledování uběhla jen chvíle. Každopádně Jean Reno je tím nejvíce fungujícím prvkem, který táhne celý film svižně kupředu. Sám příběh a jeho zpracování také nabízí značnou porci dynamiky a zábavných dialogů i scén. Kupříkladu likvidace Yakuzáckého komanda v nákupním centru či konzumace Wasabi:) Ale celkově tomu chybělo něco, nějaký silnější náboj, který by tento film dokázal vytáhnout z průměru. ()

genetique

Reno znova skočil Bessonovi na lep. Škoda, že tento krát to nebolo až také silné lepidlo. Celý scenár jednoducho nedržal. K takémuto typu akčnej komédie a navyše s Renom mi tá línia drámy vôbec nesadla. Je to rýchle. To je hlavná devíza filmu. Nápad a využitie japonského prostredia bol oveľa zaujímavejší než iné jazdy z tohto prostredia, lebo hlavne pobavil. 65%. ()

Spiker01

Francouzi, alespoň dříve, uměli natočit komedie, které padnou do vkusu i v našich luzích a hájích. A když je u toho Jean Reno, tím lépe. Wasabi jede v zajetých a osvědčených francouzských principem, protentokrát jsme však zahaleni do krás Země vycházejícího slunce a filmu to celkem svědčí...70% ()

MM_Ramone

Ambiciózni, francúzski filmári sa vybrali s plným vrecom peňazí do Japonska, aby tam natočili nablískanú akčnú komédiu. Réžie sa chopil spoľahlivý Gérard Krawczyk a hlavnú úlohu stvárnil osvedčený Jean Reno. Vlastne len vďaka tomuto kvalitnému hercovi to stojí za pozretie. Jean Reno je charizmatický, suverejný a presvedčivý ako vždy. Inak tento snímok nemá moc čo ponúknuť. Dúfal som, že to bude ostré japonské „Wasabi“, ale ono je to skôr len taká jemná francúzska horčica. ** ()

2Pac

Tuto velmi prijemnu oddychovku so spolahlivym Jean Reno zasadenu do prostredia Tokya som si pozrel pri cisteni zemiakov na nedelny obed.Cas mi vdaka nej velmi rychlo presiel :). Niektore sceny sice hl.hrdinu vykresluju ako superhrdinu,ale da sa to odpustit vzhladom na zaner filmu. ()

Xmilden

Trošku zklamání. Prvních 10 minut je skvělých, pak už je to taková nudička. Za pár hodin už sem skoro nevěděl o čem to vlastně bylo. Jen vím, že na to, že je to francouzská komedie to bylo opravdu velmi slabé. ()

Real Tom Hardy

Wasabi vnímam ako takú reverznú predĺženú ruku druhého filmu zo série Taxi, kde sa fr. komisár pokúša zastaviť jakuzu operujúcu absolútne absurdným spôsobom v Marseille a Paríži (z ešte viac absurdnejších dôvodov), zatiaľ čo tu sa fr. komisár pokúša zastaviť jakuzu operujúcu absolútne absurdným spôsobom v Tokiu a Kjóte (z ešte viac absurdnejších dôvodov). Podobnosti jasne viditeľné? To rád počujem. Veď aby aj nie, na oboch sa podieľal rovnaký režisér, scenárista/producent, kameraman aj scénograf. Dodatočne ale cením soundtrack, Rakúšana Mullera a fakt, že bagetári reálne natáčali v krajine vychádzajúceho slnka optikou outsidera, respektíve turistu, čo milujem (prečo tu) a považujem za filmový sviatok... (x) (∞2007-2010) (23.6.2013) (2014) (15.3.2017) (27.9.2017) (2020) (14.9.2023) ()

kinej

Je to takový film o ničem. Má to být akční komedie, což je zvláštní, protože akce v ní moc není a humoru by se člověk taky dohledal. Takž film svůj účel nesplňuje. Ještě, že je tu Jean Reno, který dokáže diváka alespoň upoutat a na Ryoko Hirosue, je taky docela dobrý pohled. Alespoň jsem se vysloveně nenudil. ()

LiVentura

Reno bohužel nedostává takové role, na kterých by se vyhrál, tzn., že jeho herectví je velice průměrné, mohlo by být však lepší, chce to zkrátka inteligentní scénář a dobrou scénu.! Tohle je alespoň zábavné a utíká to. ()

Fiftis

Jean Reno a jeho postava cholerického policajta sa dá prekúsnuť. A keď mu pomáha jeho smoliarsky parťák Momo, je na srandy kopec zamiesené. Na filme mi ale vadili japonské škraty na čele s hlavnou postavou - Renovou dcérou. Film síce neoplýva bohvie akou originalitou či snáď hlbokou myšlienkou, ale každá srandovná minúta sa cení. ()

JohnnyD

Tento dosť priemerný film s neoriginálnym príbehom drží nad vodou pár zábavných momentov a dobrí herci. Medzi najlepšie okamihy patrí určite prepadnutie gangu transvestitov, vypočúvanie jedného z nich a golfové umenie Jeana Rena. Každopádne nemôžem sa zbaviť dojmu, že Wasabi je len akýsi odvar z úspešnej (a oveľa lepšej) Taxi série. ()

mzss1

Celkem dobrá nadprůměrná akční komedie. Jean Reno se zde opravdu předvede. Zejmnéna svým uměním golfu ve filmu. Příběh to má, sice takový trhlý, ale co. Film nenudí, žádný velký problém s ním nemám. Dal bych rád čtvrou hvězdu. Ale chybělo toho zde dost. Přesto hodnotím na solidních 69% = *** ()

kingik

Ostré koření v názvu, ale raději ho měli přisypat do filmu. Reno jako dobrosrdečný policista se ujal své role se ctí a dokáže se pohybovat na hliněných nohách scénáře velmi zdatně, ačkoliv postupem času i jeho výkon dost zanikne.Jenže utáhnout takovou kravinu je zázrak. Takže to ho omlouvá. Vtipnost veškerá žádná, zápletka přímo zoufalá a dobrou akční scénu hledat lupou. Sice je hezké, že tam Renovi šoupnou ukecanou šikmoočku, aby to natáhli o nějakou tu zbytečnou minutu navíc, ale už tak bídný scénář docela zašlapává ještě barvotiskový vizuál. Když se pak film jeví ještě delší než je, tak už se to nedá ničím napravit. Všechno mně přišlo v téhle nepovedené taškařici zcela podprůměrné a tím i snadno zapomenutelné. Z filmu neutkví v paměti téměř nic, možná na začátku si ještě držel tempo, ale pak se stal otravným. Prostě je to totál kravina o ničem, která ze sebe dělá víc než je. 20% ()

Snorlax

Roztomilý kompilát Poloviční šance a Policajta v Honkongu. Pokud nečekáte intelektuální smršť, budete se příjemně bavit. ()