honzic

Pěkný válečný film, scény jsou skutečně poměrně autentické, vydařené, i když patosem a tendencí projmuté a místy až přehnané a neskutečné. Kvalitní režie a kamera, průměrný scénář, solidní herecké výkony. Není to sice převratný film, ale rozhodně patří k těm lepším. U mne tak 70 %. ()

Idealista

Špičkový válečný film určený milovníkům moderních ruských filmů. To znamená že je zde velká dávka Ruského vlastenectví a spousta dalších prvkú které najdete čistě v Ruské kinematografii. Samozřejmě že to nemá nic společného se skutečnou válkou. Film je takovou popkornovou variací na Olověnou vestu. Režisér se snaží pokračovat ve šlépějích svého otce jehož filmy měli větší hloubku. Ruské f. mě baví víc než ty z u.s.a .které už nejsou to co bývali. Takto vysoce hodnotím hlavně proto že už mám dost sylných uměleckých výpovědí. Momentálně se chci bavit a nato mě tento film bohatě stačí. ()

Mustaffa

Rozhodně překvapení z Ruska, sice po vzoru Hollywoodu (kýč, patriotismus a velkolepé bojové scény), ale díky zatím moc neprobádanému tématu afghánsko - ruského konfliktu je 9. rota zajímavým snímkem. Byť obsahově velmi prázdný, špatní herci nebo spíš hodně nesympatičtí s chabým scenářem jsou rozhodně mínusem a mají na svědomí častou nudu. Čekal jsem rozhodně větší zásah do hloubky tématu, místo toho jsem se díval na snahu natočit mainstreamový film, který by se měl dobře prodávat bez ohledu na obsah. Z této stránky je 9. rota rozhodně (ne)povedená, ale na stranu druhou, když ji neuvidíte, tak vůbec o nic nepříjdete. ()

Papercut

Emočně poměrně silnej snímek obzvlášť ke konci. Směle může konkurovat Hollywoodu. Jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. ()

Bumerang

To je tak osvěžující slyšet z filmu konečně jiný jazyk než angličtinu! Už tím si mě 9.rota získala. Navíc má tenhle film fakt krásnou kameru i skvělý výběr herců. Ano - podobně vystavěných válečných příběhů (ze cvičáku na frontu) už byly natočeny mraky. 9. rota má ale své kouzlo. A těch kluků mi bylo líto. Chtěl bych ten film vidět na velikém plátně v kině. ()

Kazisvet III.

Tak trošičku kopka Olověné vesty - drsný výcvik, zlý instruktor (ovšem obohacen o fyzické útoky na brance), odlet do boje, boj, umírání. Ale bylo to dobré, více surové, prostě takové ruské. 4/5 ()

Virusman666

Jeden z mála filmů z produkce našich bývalých okupantů, kterému nedám přiléhavé hodnocení odpad! A to z jediného prostého důvodu - není fakt špatný. To, že toto píše antikomunista a nepřítel všeho ruského, je známkou kvality. Byť velmi nerad, dávám 3*** !!! Já !!! To si představte... ()

Crybaby

Skvelo zvladnuty film ktory ukazuje vojnu v Afghanistane. Avsak mne to pripadalo ako 'Marinak' a aj ked hodnotenie je rovnake tak za nim aj zaostavalo. Prostredie bolo spravene vyborne ale nepriehladne spravene utoky to pokazili. Humor bol celkom dobry. Stopaz trosku premrstili ale to sa odpustit da. ()

Phex

Rusové vsadili na jistotu a kopírují zavedená schémata válečných filmů (Bratrstvo neohrožených, Full Metal Jacket), což je asi dobře, páč tam kde chtějí být osobití to nejvíc skřípe. Plusem je téma, kterému se film věnuje - o sovětském vpádu do Afgánu je pak už asi jen film Bestie a ten natočili amíci. Takže pokud máte rádi Mi-24 Hind, AK různých verzí a chcete vidět jak se v rudé armádě sralo na řadové vojáky pak jo pak se to dá. ()

Reiner

Film je celkem hezky natočený a má děj. Nicméně mi v něm chybí spádovost. Samozřejmě se nudit nebudete, ale v některých pasážích jsem přemýšlel, zda se nemrknu po TV programu. Vzhledem ke způsobu natáčení a děje dávám ale **** ()

Fíma

Vynikající válečný film podle klasického schématu; výcvik, křest ohněm, peklo. Není na škodu podívat se na válku v Afghánistánu také, překvapivě celkem nezaujatýma, ruskýma očina a ne jen vražedným pohledem Johna Ramba, věnovaném statečnému lidu Afghánistánu. Možná je tu ruská Olověná vesta, však je také Afghánistán ruským Vietnamem, že? Každopádně za podívání to stojí, ale na Kubricka to nemá. ()

Max Q.

Já byl spokojený, ani bych si nevsadil, že jde o ruskou produkci. Nějaké drobnosti mi vadily, ale jinak jsem byl spokojen. Každý ví, jak vypadají američtí vojácí ve IIWW / Vietnamu / Iráku, ale ruského vojáka v Afghánistánu jsem si nedovedl vybavit. Až doteď. ()

Kilos35

9. rota je pro mě první válečný film, u kterého jsem se i zasmál. Zároveň se zde totiž kombinuje klasická válečná hrůza a ironie. Někdo semnou může nesouhlasit, ale na mě to komicky působilo (fasování zahnutého kulometu apod.). V komentářích jsem četl, že film trpěl malými rozpočty a proto se jim tolik nelíbil. Mně to vůbec nevadilo. Za 2 hodiny vám film ukáže skoro všechny strasti a zážitky s kterými se můžete ve válce setkat. Výšina je vaše ! ()

Sekel

Vynikajici rusky film o pratelstvi. Na rozdil od Nocni hlidky se tu forma podrizuje obsahu a nesnazi se ho za kazdou cenu prebit. Je tu nekolik patetickych momentu, ale kdyz se clovek kouka na rusky valecny film, je temer povinost neco takoveho cekat. Jsou tu ale i emotivne vyvazene sceny, z nichz ta nejsilnejsi je sestreleni letadla s mazaky vracejicimi se z valky. Jen nechapu jak si cesti distributori mohli vybrat takovy kyc jakym je Prvni po bohu a Devatou rotu opomenout. ()

stimpy

Pro mě je to dost velký překvapení. Olověná vesta střižená s Černý jestřáb sestřelen. Cool soudruzi a pěkně natočené akce. ()

Stalingrad jako nejdražší ruský velkofilm

Stalingrad jako nejdražší ruský velkofilm