Invaze

Astrofyzik Zane Zaminski objeví se svým kolegou Calvinem tajemné radiové signály, které pravidelně přicházejí z vesmíru. Když tento zajímavý objev oznámí svému nadřízenému Gordianovi z vedení speciálního oddělení NASA, čeká ho nepříjemné překvapení: dostává příkaz okamžitě ukončit další výzkum a důležité materiály z jejich astronomické laboratoře jsou zabaveny. Vzápětí je Zane ze svého zaměstnání propuštěn a nejen to - brzy zjistí, že někdo usiluje o jeho život. V té chvíli už tuší, že tajemné radiové signály mají něco společného s tepelnými elektrárnami zcela neznámé konstrukce... (oficiální text distributora)

JohnnyD

Veľmi zaujímavý film. Inteligentné sci-fi, ktoré má skvelý koniec, ale občas zadrháva a stáva sa nudným (Contact bol lepším). Nadpriemer so skvelým Chariem Sheenom. 70% ()

S.Quentin QUALE

Náběh má Charlie docela dobrej, bohužel ke konci už vaří vyloženě z vody, přičemž spoléhá na trapný zvraty, který jsou stejně každýmým jasný. Jako béčko to ujde, ale kdo by chtěl jinej level, nechť dá šanci Jodie Foster. 55% ()

kingik

Inteligentně podané scifi, které neohromí bombastickými efekty, skromný rozpočet to ani nemohl umožnit, ale invencí, s jakou se do něj pustil režisér a scenárista David Twohy. Dokazuje, že i s nízkým rozpočtem je možné vymyslet příběh, který bude nahlížet na tématiku mimomozemských civilizací s nadhledem a pokusí se naservírovat divákovi neotřelý příběh, který rozhodně nebude patřit k absolutním vrcholům scifi žánru, ale cestu si k němu najdou příznivci komornějších příběhů s atmoférou. Charlie Sheen se hlavní role zhostil dobře. Samotný film působí až nezávislým dojmem. Nijak nevykrádá nebo nebere si nápady z jiných spřízněných filmů, ale šikovně pracuje s divákovým zájmem, jak se následující příběhová stránka bude vyvíjet. Je tedy věnován i prostor pro divákovo nastínění myšlenek, a ten si sám může během filmu utvořit názor na život ve vesmíru. Tahle scifi rozhodně nepatří mezi ty povrchní s přemírou efektů a nulovou myšlenkovou hodnotou. 80% ()

Omnibus

Charlie Sheen se sice snaží hrát (i přehrávat) jako o život a ve většině záběrů divoce koulí očima, zatímco Lindsay Crouse se naopak snaží zaujmout strnulým obličejem s výrazem voskových figurín z výkladů H&M prodejen, což mezi nimi vytváří zajímavý kontrast, potud dobrý. Ovšem zážitek spolehlivě zabíjí vypatlaní (a bůhvíčím napatlaní) emzáci. Ti jsou všechno možné, jen ne hrozní. Spíš jen ubozí a směšní. Vlastně směšní taky ne, kdyby aspoň to. Takže ani jako komedie, byť nezamýšlená, mě film příliš nezaujal. A celé to na mě působilo jako slabé béčkové scifi, navíc natočené snad v sedmdesátých letech. ()

Snorlax

Scénář má vratké nohy a ty mu navíc podkopávají značně nepovedené dialogy, které by se mohly stát ozdobou leckteré parodie. Sheen zredukoval veškeré herectví do vyvalování očí. Což o to, jde mu to dobře, místy jsem měla strach, že jeho bulvy získají autonomitu a vydají se do světa. No v něčem takovém bych se ani nedivila. ()

Anderton

Nápad je to rozhodne dobrý, tak trochu upomínajúci na slávne invazívne obdobie 50-rokov, v podstate bez akcie, pretože mimozemšťania to majú premyslené a nepotrebujú bombardovať veľkomestá. Veď v čom by to potom žili, že. Lenže sme v deväťdiesatkovom béčku a podľa toho to aj vyzerá, od príšerných Sheenových slnečných okuliarov, nudné pasáže v Mexiku až po návštevu mimozemskej základne s wtf trikmi. Je to teda ambiciózne sci-fi, ktoré sa stalo nechtiac guilty pleasure, čo je dosť zvláštna kombinácia. Vlastne čím bude tento film starší, tým bude väčšia zábava ho sledovať. ()

Socrates

Toto by zasloužilo remake. Triky aby byly na úrovni, vynechat kokotiny, lepšího herce v hlavní roli a bude to na pětihvězdu. Když se přenesu přes směšnou trikovou stránku a ty dějový přešlapy, tak je opravdu největší slabinou zpocenej Charlie s věčně vytřeštěnejma očima. Je totiž spíš komickej než dramatickej. A tohle asi nechtělo být veselohrou. ()

AllShallFall

Tento film je dle mého hlediska jeden z nejlepších sci-fi filmů o mimozemšťanech. Velmi napínavá atmosféra nabitá mystériem. Zcela jsem byl potěšen. ()

klerik

70% Prekvapivo solídne deväťdesiatkové sci-fi. Uhrančivý Cheen dosť na hrane svojich hereckých možností, ale film má v sebe pár sympatických prekvapení. Viac ako KONTAKT mi to pripomenulo BLÍZKE STRETNUTIA TRETIEHO DRUHU... Twohy síce nie je Spielberg, ale bavič je to solídny... ()

honajz

Velice slušné sci-fi s inteligentním scénářem, sem tam nějaká ta logická dírka, ale v rámci žánru a skvělého budování napětí nad tím člověk nepřemýšlí, těch pár trikových scén na solidní úrovni. Líbilo se mi, že režisér to celé nechal odehrát na Zemi, a ne ve vesmíru, a líbil se mi v podstatě nejednoznačný konec. ()

SOLOM.

Nejsem zrovna velkým příznivcem filmů v nichž figuruje mimozemská civilizace, ale tentokrát jsem byl docela spokojený. Sheen předvedl svůj klasický výkon (čili dobrý) a byl tahounem celého filmu. Když k tomu přidám ještě zajímavý nápad a docela povedené speciální efekty, tak můžu s klidným srdcem říct, že jsem se ani moc nenudil a příjemně to uteklo. Možná to jen chtělo o něco více zapracovat na akční stránce děje, ale to je jen můj pohled na věc. Každopádně jsem při scéně s vanou ocenil kameramanův smysl pro jednotlivé detaily a rozhodně si to užil víc, než dívka a Charlie ve filmu. ()

JASON_X

Proč by si tohle slušné scífko zasloužilo čtvrtou hvězdu? Protože ani nevypadá na to, že je 20 let staré. A protože obsahuje pár dobrých scén a zajímavých nápadů (prolamování nohou, "čistící" koule, scéna se štíry... vlastně celá mexická pasáž je dobrá). Proč mu ale po dlouhém rozvažování nakonec čtvrtou nedám? Protože Estevezův/Sheenův herecký výkon je tragicky špatný a spočívá vlastně jen v poulení očí. Protože mi lezl na nervy malý černoušek. Protože asi žádný heterosexuální bílý Američan by si domů jen tak z plezíru nenalifroval cizího černého pubertálního spratka, kterého chvíli předtím načapal, jak mu leze střechou do baráku. Protože vyspělá civilizace, která je schopna mezihvězdných letů a kompletní tělesné transformace svých jedinců, by stěží komunikovala kravsky obrovskými anténami vysílajícími primitivní rádiové signály. Protože na štíří bodnutí by zdravá mladá žena neumřela, leda by jich bylo několik. Protože nám režie neukázala, kolik vlastně bylo těch štířích bodnutí. ()

Morholt

Máme tu zdánlivě šíleného vědátora, který zachytí signály z kosmu a emzáky, kteří připravují Zemi na svojí invazi, v čemž jim pochopitelně musí někdo zabránit. Sice se nejdená o nic originálního, ale protože tvůrci neměli tolik finančních prostředků, museli se soustředit spíš na příběh jako takový, než na speciální efekty, ačkoliv ty, které tu byly, určitou úroveň měly. Film je tak docela ukecaný, ale určitě to nepůsobí tak, že by si filmaři z nedostatku peněz zoufali. Spíše naopak. Povedlo se i obsazení a ačkoliv bych si na místě Charlieho Sheena dokázal představit někoho jiného, po celkem krátké době jsem si na něj zvykl a docela se mi ve své roli líbil. Poctivá práce. 75% ()

Terva

CITÁT - Jsme ve Vesmíru sami?.......... Charlie Sheen (Zane Zaminsky) má ve svém domě kovovou destičku s nápisem "Člověk má jít za obzor svých možností, od toho má nebesa" - tuto větu vyslovil básník Robert Brouwning (1812 - 1889) Phil Gordian (Ron Silver) jezdí v Mexiku bílo zeleným Volkswagenem Beetl z roku 1961. Scéna okolo 41 minuty je perfektní. Skoro dokonalý zločin a celkem ůsměvný pokusu o vraždu. Následná scéna už nikoho nenechá na pochybách, zda jsme ve Vesmíru sami a proč se to jmenuje Invaze. CITÁT - Kdepak ten satelit schováváte?......... Příběh je to povedený, děj se neustále posouvá kupředu, hudba ujde, Charlie Sheen se na tuto roli velmi hodí a je věrohodný. Mimozemšťani jsou také dobří a ve své "domovské" kůži nahánějí strach. CITÁT - Nechcete vidět památky?........ Nemá to sice moc triků, ale to málo, co jich je, je trikově zdařilé. Závěrečná scéna mohla být víc dramatičtější. CITÁT - Když si nevážíte své planety, nemáte právo na ni žít......... ()

JohnCZ

Ve srovnání s Contactem je The Arrival jen čistokrevné béčko. Nicméně dost zábavné, se zajímavým obsazením v podobě Charlieho Sheena, kterému jsem však roli zapáleného astrofyzika moc nevěřil. ()

corpsy

Celkom vydarený sci-fi, ktorý ma prekvapil svojou tajomnosťou a svižnosťou akou ubieha. Taká malá podarená žánrová chuťovka. ()