Poté, co jejich rodiče zemřeli při autonehodě, stěhují se sourozenci Loren a Abby ke svému strýčkovi, který se na floridském maloměstě snaží zprovoznit lunapark. Abby ale padne do oka psychopatickému vůdci místního gangu Dutrovi a oba sourozenci musí čelit vystupňované šikaně, kulminující krvavou lázní v lunaparku... (choze)

SeBig

Taková ta klasická osmdesátková blbost o dospivání čili - souboje, šikana, střílení, krev.. klasické dospívání v emérice. ()

Chrustyn

Slušný akční thriller (opravdu mi to nepřipadalo jako horor) kde je úhlavním zlem parta výrostků vedená mladičkým Spaderem. Nic velkého ale pobaví slušně. ()

SOLOM.

Přestože mnozí označují tento thriller mylně za slasher či horor, je pravdou, že tvůrce legendárního Pátku 13 Cunningham odvedl velmi dobrou práci i zde a „krvavější“ poslední dvacetiminutovka opravdu potěší i fanoušky hororového žánru. Režisér po celou dobu skvěle budoval atmosféru, která vygradovala skvostným finále. Nechybí zde samozřejmě pořádná dávka napětí, herecké výkony jsou rovněž na velice slušné úrovni a samotný příběh nenudí. I díky tomu se Lunapark smrti stal pro mnohé nezapomenutelnou podívanou a ve své době VHSky s ním se nemusely bát, že by je pokrývala vrstva prachu v regálech. 60% ()

Caelos

Tak prvně, není to horor. Nemá to žádný aspekt hororu, je to jen thriller. Za druhé, vždy když vidím podobný film, tak lituju, že v něm nehraju, páni kluci by se asi divili až bych jim prokopnul žebra, kdybych je rozkuchal tak, že jejich těla by vypadala jako rozšlápnutý jahodový dort. Jako prasátka. Na porážku. Hezky bych si s nima pohrál... Leze mi to na nervy. A navíc to strašně nudí, konečná akce byla zbytečně dlouhá. ()

Lacike

Ja tieto Grindhouse trashe nemusím. Tvári sa to strašne vážne, ale je to totálne trápne. Tá banda chuligánov, ktorá terorizuje ústredných hrdinov, mi pripadala totálne infantilná a ich správanie nezmyselné. No a keď už konečne došlo na nejaké to vraždenie, tak to bola nuda bez napätia, vynaliezavosti alebo poriadnej brutality. Jednu hviezdičku dávam za pár známych hviezd v obsadení.Vychudnutý mladučký James Spader mi v tom psycho móde trochu pripomínal Clancy Browna. 2/10. ()

Terva

Starší snímek na který jsem už skoro zapoměl, ale nedavno jsem měl tu čest se znova podívat. Tohle je prostě dobrý. ()

corpsy

Esenciálne 80. roky. Známe tváričky, v ešte mladom šate predvádzajú, to lepšie zo žánrovej tvorby pre teen diváctvo. Cunningham sa tu odprostil od hororu a ponúka slušný thriller, nielen pre mladých, ale aj o mladých. Zverinec sa nachádza v každom veku. ()

Ten Druhy

Rozhodne nejde o exploitation súčasného typu, v ktorom sa vo veľkom prelieva krv. Skôr by som Lunapark smrti charakterizoval ako "mlátičku" s prvkami vykorisťovania. Sily agresorov aj napadnutých sú pomerne vyrovnané: Loren a jeho sestra Abby sú deti plukovníka, vychované k telesnej zdatnosti, odvahe a vytrvalosti. Prvá polovica filmu je viac-menej zoznamovacia. Postupne sa vykresľujú charaktery postáv, objavujú sa prvé náznaky konfliktov, ktoré majú povahu školského šikanovania. Druhá polovica je podstatne akčnejšia: prenasledovanie, bitky, strelné zbrane. Hlavný záporák - albín Dutra je odpudzujúci frajer, s mylnou predstavou o vlastnej dôležiteľnosti. Už len pri pohľade na neho sa otvára divákom v kapse vreckový nožík. Jeho strašná smrť v závere pôsobí ako zadosťučinenie. James Spader zvladol túto ulohu presvedčivo. Záverečné klišé hororových filmov, ktoré má poukazovať na to, že zlo ešte žije a nepodarilo sa ho zničiť úplne a definitívne však nefunguje ako by malo. Možno tak v obraznej rovine. Malý školáčik, ktorému patria záverečné sekvencie filmu, je posledným preživším z bandy oveľa starších grázlov. Nepredstavuje hrozbu pre Lorena a Abby, ale skôr pre spoločnosť. ()

Astaroth12

Čo je najhoršia vec.ktorá sa može stat.Keď vidíte otca v telke,a tešíte sa z jeho úspechu a niekto zazvoní.Hlas v telefóne vám povie,že otec s mamou mali autohaváriu a zomreli.Zrúti sa vám celý svet,ktorí ste doposiaľ poznali.K tomuto filmu som sa dostal,len náhodou.A nebanujem.Film postupuje kľudne,sú tam namyslený frajeri,ktorím robí radosť,keď možu niekoho šikanovať a ponižovať.Teraz si zobrali na mušku súrodencov,ale zistili že to nemali robiť.Asi hodinu sa tam poriadne nič neudialo a čo prišlo potom,musí zavidieť aj Caries.Parádne krvavé orgie dotiahnuté do dokonalosti.Už som bol presvedčený že dám 3* ale po tomto závere dávam bez ťažoby svedomia čisté 4*. ()

Tryskomyš

Film jsem viděla pod názvem Nová mládež.  Chtěla jsem ho vidět kvůli Lori Loughlin. Jsem naprosto spokojená. Je to příběh z městečka, kde působí parta zfetovaných týpků v teenagerském věku, kteří si myslí, že si mohou dovolit vše, ale to se spletli.  Jednoho dne hodně překročí mez a na zbytek už se musíte podívat sami. Dominuje tu skvělá hudba 80. let. ()

fcreading

Lunapark smrti je sympatická poklona k osemdesiatym rokom od hororového režiséra / producenta Cunninghama (Piatok 13). Výborne vyvrcholenie a zaujímavá pomsta v zábavnom parku robí z Lunaparku smrti doslova kult. ()

Gorehound

Pecková kultovka, ktorú som kedysi na VHS zbožňoval a sníval som o tom, že sa nejako dostanem aj ku režisérovmu slávnemu Friday the 13th. To bolo ešte hlboko vo videokazetových časoch, keď sa k akémukoľvek filmu, ktorý nebol vo videopožičovni, dostávalo veľmi ťažko. Dnes už nepredstaviteľné, ale tak to kedysi naozaj bolo. No, film sám o sebe stále šlape ako hodinky, a je takým ľahším exploitation backwoods thrillerom, čo mu ale nijako z hodnotenia neuberá. Perfektné vidiecke zasadenie, protivní teenage vidláci(ale parádne, slizko zahratí), skvelá hudba a ústredné duo. Pohladenie po duši všetkých milovníkov 80s flákov, pekne vystupňovaný teror a nezabudnuteľné finále v Lunaparku smrti. A James Spader je v úlohe záporáka viac ako skvelý! ()

Martin741

The New Kids nie je ani tak slasher ci horor, skor miestami dost napinavy teenagersky fryler. Pamatam si to ako decko, este na VHS tusim to slo. Strasidelna atmosfera tu je pritomna, a najma psychoticky zaporak James Spader, z neho sla hroza. Poslednych 20 minut . to bol cisty masaker. Takze ako hororovy fanda som spokojny : 77 % ()

cariada

Překvapuje mě tak vysoké hodnocení tady. Snímek není špatný ,ale celou hodinu sleduje jak se sourizenci po tragické smrti rodičů přestěhujou na Floridu ke strejdovi co na zahradě zřizuje Lunapark. Na to že prošli takovou tragedií jsou až moc v pohodě a nák netruchlí. Jejich začlenění se neobejde bez komplikací v podobě roztržky mezi partou gaunerů. A to je celá zápletka brácha dává za vyučenou té bandě ta to zase vzápětí tvrdě vrací až to dojde tak daleko že ta banda vezme do ruky zbraně (docela by mě zajímalo kde je vzali co jejich rodiče ,že si jich nevšímají) jdou na lunapark ,kde se snaží Loren znásilnit a přitom jí postříkají benzínem a zapalují sirky jako rukojemí si vezmou jejího strýce a mísu krve ,kterou chtějí potřít strejdovi oblyčej a pustit na něj psa ,kterého vychovali jako zabijáka. Jak už to dopadne je asi jasné nastává drsná bitka a ......Solidní béčko ,ale chtělo to víc akce hned od začátku. Ps-na konci se zase ukazuje jak je možné v Americe na neštěstí vydělat. ()

zette

Jo, pro teenagery te doby asi dobry thriller. Nejvetsi slabina filmu je jeho neduveryhodnost. Do hororu to ma kazdopadne daleko, ale strilecka v lunaparku dokaze zaujmout i po letech.-). Sympaticka hlavni dvojice. ()

Luk80

Skoro podobně jako u Babiččiného domu se přesouvají mladí sourozenci na venkov. Ovšem tyto děti stratili oba dva rodiče a jejich noví živitelé neskrývají žádné děsivé tajemství. Začít start na nové škole není nikdy jednoduché a zvlášť když tam vevodí nebezpečná parta včele s Dutrou. Obsazení všech postav je velice povedené. Zvláště Lori Loughlin v roli Abby je super šik.Režiser prvního Jasona od Crystal Lake natočil perfektně působivý thriller, který má pořád své kouzlo s prezentací buranských záporných postav. Já jsem Dutra ! Víš co to znamená ? ()

Han22

Je paráda když ve starým hororu fungují takový ty základní věci jako herecké výkony, kamera, prostředí, sympatické postavy a režie celkem solidního tvůrce. Cunninham si půjčil šablonu z filmů jako Karate Kid a spojil ji s vyvražďovačkou. Máme tu dvojici bratr/sestra, kteří jsou postupně stále více šikanováni, je tu pár rvaček. Akorát to místo karate turnaje končí solidním vyvražďovacím finále na pouti. Celkem slušně to funguje i když se tu v podstatě nic moc neděje právě díky sympaťákům jak na straně dobra (ta kočka je k sežrání) tak na straně zla (ultraslizký Spader). ()

Corpsegrinder

Klasickej film o zlý partě která toho nenechá dokud je hrdinové nesundaj. Počáteční školní kravinky přerostou v otravování ve volným čase a vystupňuje to ke klasický poslední bitce kde se umírá ve velkým. Za zmíňku stojí hlavně velmi hezká Lori Loughlin a velmi zlej James Spader. ()