Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

Chegi

Tak toto není šálek mého čaje. A to pominu i fakt, že Maggie Gyllenthaal mi není ani za mák sympatická... ()

korndaddy

Příjemný a lehce zvrácený. Proč ne. Škoda jen Maggie. Já tu herečku proste nemám rád a nebudu říkat, že mi to nevadilo. V rukách von Triera by byl ze sekretářky hotovej ráj kontroverze. Sice tak deset.hodin dlouhej, ale vůbec by to nemusela být špatná podívaná. Příště poprosím popřemýšlet o hlavní hrdince. Děkuji ()

zencitizen

Skutečně erotický film, jde k podstatě některých vášní. Navíc je tak krásně snový. Hmotná skutečnost se rozplývá a zbývá jen snění o podvolení a dominanci. Maggie Gyllendhall je nádherný objekt. Mimochodem: opravdu se hlavní hrdina jmenuje pan Gray? Neobšlehla tady autorka nechvalně známého bestselleru něco? ()

Devadesát Dva

Na tohle jsem se dlouho chystal a prostě dávám na chuť, instinkt a kolik toho mám v seznamu, což je teď skoro nic, nevím, na co se pořádně dívat, ale Sekratářka působila jako: jo, přišel ten čas. Spader ještě pořád ve svým prime-time fetish sexual obsazení. Dnes už by se hodil spíše na sériový vrahy, nadřízené z řad policie (s fetišem), pedofily a úchyly (lidi, co tak vypadají a o kterých si to znechuceně říkáte). Samozřejmě trollím, ale poslední filmy se Spaderem a ty, ze kterých si jeho tvář pamatuju primárně, jsou "Sex, lži a video", "Crash" a tohle a to hned udělá obrázek. Dřív byli jeho úchylové sexy a jeden z posledních takových projektů byla 'Sekretářka' s mladou Maggie Gyllenhaal. Film o dvojce, co dělali BDSM "before 50 Shades were cool". Fajn věc, pokud se ponoříte do příběhu a vztahu hlavních hrdinů a jejich vzájemného poznávání. ()

Vaklaf

Nemám rád romantický filmy. Sám bych si je nepustil a když už jsem donucen na nějaký koukat, tak se ve chvílích, který by člověka rozplakaly, často neubráním nejrůznějším cynickým komentářům, za což bývám mnohdy doslova nenáviděn. Ale tohle je romantika dle mýho gusta. ()

Giggs

Laska ma rôzne podoby zvratenu, uchylnu, absurdnu. Napriek tomu straviteľnejšie ako väčšina presladenych romkomov. Podane veľmi originalnym, prijemnym, nekonvenčnym spôsobom, ktory nepoburi, ale poteši. Maggie je tu skvela. ()

Hanys_

Netradiční a celkem originální story o zvláštním vztahu šéf-sekretářka s výtečným Spiderem a také Gyllenhaal, která je tady (pro mě asi poprvé) opravdu kus. O nějakou velkou komedii se ale nejedná (krom pár scén, kdy Maggie dělá chyby v dopisech, aby dostala výprask) a na skvělé retro drama snímku taky dost chybí. 5.5/10 ()

Michalechal

Tohle jsem proste nedal ... nikdy bych nerekl, ze mi muze neco prijit moc perverzni, ale tenhle film mi bylo proste neprijemny sledovat. ()

Radim

Tento film mě úplně minul. Scénář mě nazaujal, humor mi připadal trochu zvrácený. S kolegy dokonce máme Sekretářku určenou jako jednotku stupidity filmu. ()

ClimbVibe

Zejména první půlka filmu je vynikající, tedy vzrušující. Od chvíle kdy se hlavní hrdinka objevila v bílém, ztratil film hodně ze svého kouzla. Zejména díky dvěma hlavním představitelům je to dobrý film.. ()

unagi

Zaujímavý dej, ktorí ma fakt upútal a fandil som mu až do konca. Normálne sa mi páčil aj záver, ktorí bol typicko romantický, ale ani trošku otravný! Herci boli vinikajúci a ten erotický podtón nemal chybu. Plné hodnotenie za taký nenápadný a pri tom tak odvážny film! ()

angloumene

Love story respektive komedie podaná v opravdu netradičním a lehce lechtivém hávu... S/M jako neškodné hrátky přístupné pro všechny. Ale vlastně co si budeme povídat, to že láska je nejlepší lék na ledajakou nemoc, víme z každé druhé pohádky a já tedy rozhodně nemám žádný problém s tím, aby byla tato tématika pojatá trochu neobvykle. ()

Damielka

Páni, to byl zážitek. Fandila jsem oběma "jinak" zamilovaným od začátku do konce a říkala jsem si, že je škoda, že tolik vzájemného porozumění a tolerance není i v "normálně" založených párech. James Spader i Maggie Gyllenhaal to zahráli naprosto přesvědčivě a i když jsem se trochu bála závěru, nezklamal mě ani ten. Nesklouzl do klasického cukříkového finiše a la Hollywood, kdy do západu slunce jdou ruku v ruce těhotná žena se svým milým, popřípadě kdy na zápraží malebné vilky sedí těhotná žena s na břiše přilepeným uchem svého manžela. Zkrátka netradiční love story od titulků do titulků. ()

Klay

Když se do BDSM hrátek před kamerou pustí jedna talentovaná herečka a jeden James Spader = úchyl nad úchyly, nemůže to dopadnout špatně. Přestože v D/S hrátkach mohl film zajít trochu dále, je tohle téma tak neobvyklé, že filmu odpustíte i nějaké ty chyby. Humor je jemný, celé se to drží při zemi, rozhodně nejde jen o režisérovo úchylnou exhibici. Jednoduše to funguje jako plnohodnotný romantický film...vlastně lepší než většina žánrových kolegů. ()

MkSallam

Rozhodně platí že si to člověk užije pokud sníží očekávání, zejména v rámci děje. V tom případě byste totiž mohli film odstřelit jako "o ničem" a nečíst dál. Víc to funguje jako zvláštní experiment, trocha netradiční romantiky založená na "jiném" pojetí vztahu (stále se ovšem zuby nehty držící mustru rom-com-bez com, včetně klasických finálních kliček), trocha povrchní skoro-psychologie a stopové množství myšlenek schované v zajímavém scénáři plus velký důraz kladený na herce. Výpovědní hodnota Sekretářky se skrývá hlavně v hercích, skvěle zvolené neobvyklé dvojici (vynikající casting), která si uzurpuje obrazovku se stejnou vehementností s jakou bojuje o zájem diváků. Daří se jim to a ústřední duo film i přes dějové vakuum drží pohromadě. Velmi netradiční, téměř až divadelní zážitek..... ()

sona123

Výborné, ujeté, perverzní, s excelující Maggie Gyllenhaal (jejíž kouzlo a um jsem nyní konečně objevila) v hlavní roli. Spader se mi asi o něco víc líbil v Sex, lži a video, ale platí, že to jsou přesně role, kde si těžko dovedu představit někoho jiného. Bravo castingu! A ještě něco málo k filmu - prolíná se tu nespočet témat, každé zlehka naťuknuto, a pak pomaloučku sfouknuto ze stolu, možná je to trochu na škodu a konec bych si možná taky dovedla představit trochu jiný, nebo i dřív střihnutý, ale to už jen hledám, co případně vytknout. Uff! Tenhle film mě prostě dostal, ve všech ohledech :-) ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti