Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Looser

Příjemně udělaný film, žádný extra trhák, lehce předvídatelný ale tak se na to příjemně kouká a ty dvě skoro hodiny docela utečou. Nečekejte žádné extra kruté, nebo snad temné drama je to spíš taková pohádka o zamilovaném kouzelníkovi (i když Norton chvílemi temně vypadá).Pro našince bude asi také důležitý faktor natáčení v Praze a na Konopišti. ()

widla

3-4*....No tak nevím...pokud beru tohle hodnocení jako hodnocení herců tak to jsou rozhodně ty 4*...pokud ale beru děj a všechno to okolo tak to je slabá 3*....Pro někoho překvapivý, pro někoho absolutně debilní konec (já jsem v tý 2.skupině) vyvolá v divákovi rozporuplné pocity...Po celou dobu filmu jsem si říkala:"Jo super! Další sqělý film s E.N....super hudba a ta atmosféra...paráda!"....Kurňa, ale kdo vymyslel ten konec???!!! Ten mi hodně kazí celkový dojem z jinak super filmu.... ()

Soweek

Edward se na tenhle typ filmu nějak nehodí, kromě konce je film nezáživný, sem tam se vyskytne dobrá chvilka. 3 hvězdy jak vyšitý. ()

ericek

Dobře uvařená kouzelnická chuťovka, která mě prostě vzala možná ještě o kousek víc než zde lépe hodnocený Dokonalý trik. Edwarda můžu... 90% ()

Smileface

Popravdě, žádná sláva. Nortonův prkenný projev je, nebýt "pidihakzlíka", čistá zlatá malina. Když pak srovnám děj obdobného Dokonalého triku a Iluzionisty, druhý jmenovaný neodchází z boje po svých. Děj je popravdě jedna velká slátanina s rádoby šokujícím koncem. Tváří se to inteligentně, ale není to inteligentní. Tváří se to umělecky, ale není to umělecké. Realisticky se to naštěstí ani netváří. Hvězdičky tak dávám za pěkné kostýmy, vykreslení doby a milovanou Prahu. ()

sedm.1

Zklamání.A to především kvůli Edu Nortonovi.Ne,není to jeho chyba.Já toho chlapíka mám opravdu rád a v tomto filmu jsem si jeho herectví mohl užíti dosytosti,ovšem k filmu samotnému mi přijde na mysli věta pouze jediná:kde nic,tu nic!Iluzionista mi zkrátka přišel až příliš jednoduchou a přímočarou jednohubkou,bez atmosféry a HLAVNĚ bez TAJEMNA,kterého tu mělo být ovšem dle mého mínění nejvíce.Samotný překvapivý závěr je navíc sice možná skutečně překvapivý,ale spíše jsem se nad ním ušklíbl,než abych si řekl „pane jo,to je něco“.Film,na který jsem se hodně těšil,ovšem který mi tak rychle vypadl z hlavy,že mohu jen po pár dnech vyřknout otřepanou frázy „…jo,viděl jsem,docela dobrý,ale už vidět fakt nemusím.“Škoda! ()

kisha

film zprvu plus minus zajímavej, dobrá atmosféra...někde v jeho průběhu sem se začala modlit, aby to nesměřovalo k už tolikrát viděné "šokující" poitě...nestalo se...ale nenudilo mě to, takže alespoň 3* ()

Hortenzia

dosť jednoduché,aj keď miestami aj dosť efektné...edward norton charizmatický a fantastický ako vždy, jessica biel lezúca na nervy ako vždy a príbeh,ktorý by sa pokojne dal prerozprávať za päť minút a o nič by ste neprišli sú zabalené v miestami mystickom balení,no keď vám neukážu ako tie triky robia,nepôsobia veľmi presvedčivo a záver bol vyslovene odfláknutý a tentokrát mi dokonca ani hudba philipa glassa nesadla (lebo očividne vykráda sám seba)...keď už film o kúzelníkoch,tak the prestige ()

Thurin

Poté, co jsem zhléd Dokonalý trik, jsem měl trošku strach z dalšího kouzelnického snímku, který nepochybně budu s tímto výborným filmem srovnávat a tak jsem jej nějakou dobu odkládal. Nicméně teď již vím, že zbytečně. Znovu výborná zápletka s originální kouzelnickou pointou a hlavně výborný Edward Norton a James Babson dokázali, že se na tomto poli ještě dá stále rozehrát s divákem hra, která vás na konci dostane. ()

Lukoboss

Když odhlédnu od faktu, že některé triky působily na tu dobu až moc moderně, byla to velice pěkná podívaná. Praha se pro natáční evidentně hodila, takže tady tvůrcům patří další plus. Myslím, že E. Norton je taky zárukou určité kvality (a nejen on zahrál dobře), takže těch chybek v celém filmu je nakonec minimum. ()

Maynard.

Nemastný, neslaný film. Norton (One face) mě velmi překvapil svým hereckým výkonem, jeden z nejslabších, co jsem měl zatím tu čest vidět. Velmi kýčovitý mi přišel "souboj mága proti detektivovi". Co se týče konce filmu, snaha za každou cenu udělat z filmu něco převratného, na mě to působil až přespříliš uměle. RESUME : Tento film nesáhá Dokonalému triku ani po kotníky... ()

fruitbueno

Přestože Iluzionista nedosahuje několikeré geniality Dokonalého triku, stejně má v sobě něco, co mě nutí dát nejvyšší hodnocení. Opravdovou hvězdou není (můj oblíbený a výborný) Ed Norton, ale naprosto s určitostí je to Paul Giamatti. Hlavně v závěru hraje tak, že z něho jeho povolání přímo křičí a volá a je to úžasné. Líbí, zaujme, svým způsobem uhrane a pointa potěší, překvapí a uspokojí. Bravo! ()

tempus

Už vím, proč je Dokonalý trik hodnocen líp (srovnání se v tomto případě nehodí), totiž při 2. shlédnutí je napětí totiž fuk. ()

skinny

není to ani tak horší než dokonalý trik, ale v tomhle filmu jde spíše o příběh než o kouzla, která tam jsou jen jako doplněk, ale i za tu atmošku a to "tajemno" je to skvělý film ()

LadyVader

Jednoznačně plus fakt magicky okouzlujicí Edward Norton, kterýmu jsem tam žrala každičkej jeho trik. Trošku škoda že tenhle filmek vyšel zároveň s Dokonalým trikem, kterej mu to teda bezkonkurenčně natřel, ale i přes to se mi Iluzionista hodně líbil. Sice mě pointa filmu napadla ještě před půlkou, ale to není na škodu.. (stejná věc, v několika dalších filmech ze stejné historické doby :D) Akorád teda trik s pomerančovníkem mohl zůstat tajemstvím, to je asi jediná věc co mě zklamala :) Jo a fakt jsem čekala kdy se Edward promemí v Hulka.. příležitostí měl dostatek :D ()

gutshoter

Historický film s velice zajímavou atmosférou. Snímek na mě velice zapůsobil a atakuje 5 hvězdiček. Skvělý herecký výkon Edwarda Nortona táhne kvalitu dopředu. Mimochodem Český Krumlov je kouzelný :)... 80% ()

Sdoom

Vzhledem k faktu, že už jsem ten film kdysi viděl a pamatoval si, jak dopadne, jsem se docela těšil na sledování z trochu jiného úhlu pohledu. Očekávání zajímavého zážitku se ale nepotvrdilo. Norton je ve své roli prkenný, triky Eisenheima mi přijdou na tu dobu přehnané (hologram?) a celé to trošku připomínalo televizní inscenaci. Nicméně zápletka zajímavá, hudba Philipa Glasse úžasná a Paul Giamatti ve své rozpolcené roli komisaře byl výborný. Slušné 3 hvězdičky. (HD, orig.) ()

herr_carter

I přes hodně předvídatelný závěr velice napínavý film,zasazený do zdařilého dobového prostředí, výborně zde hraje především Giammati..........moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

PF 2014

PF 2014