Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Aloika

Neviem, či to bude tým, že milujem historicko-romantické-drámy, alebo preto, že mám slabosť na Nortona, no tento film jednoznačne patrí do mojej top 20. Krásny film, čo je muž ochotný urobiť pre lásku. Celých 110 minút som mala zatajený dych a nezmenilo sa to ani po záverečných titulkoch. Hovorte si čo chcete, ja hovorím - bravo !! ()

Profík

"Kouzelné" drama s vynikajícími herci, které nesráží ani místy trochu nedotažený scénář. (Snad kromě vysvětlujícího konce, který nemůže zachránit ani Paul Giamatti). ()

corax8

Milý film, který nepřináši nic pro filmařinu závratného. Nicméně je natočen dobře a to se musí ocenit. ()

Cristina

Herecké výkony mě nějak extra nenadchly,hlavně ne ty Jessicy Biel,která se tam podle mého názoru vůbec nehodí. Příběh je ale zajímavý,nic přehnaného ani náročného.Krásné prostředí divadel mě zaujaly,tak jako Eisenheimovy kouzelnické triky. ()

FireFox

Vlastně obyčejný film, ale jinak pocitově příjemná záležitost (umocněná hepáčem), po který zůstane libý pocit déle než jeden večer. Trochu zamrzelo, že to mezi Nortnem a Biel zase tolik nejiskřilo. Naopak zaujal trefný výběr všech herců, včetně křoví, tak aby typově zapadali do obrazu doby; dále výborné kostýmy, české lokace a interiéry, byly bezchybné a měly velký podíl na vtáhnutí do děje. ()

Nepl

Asi měsíc před shlédnutím Iluzionisty jsem viděl podobný film - Dokonalý trik. Ten mě doslova nadchl, dostal pět hvězdiček a o to víc jsem se těšil na Iluzionistu. Ten však ve srovnání s Dokonalým trikem propadl ve všech směrech. Hodně slabé tři hvězdičky a to ještě z části díky českým lokacím, které činí film alespoň něčím zajímavým. ()

LOVIT

Mysteriozni, dobra vyprava, cvhilemi tahle, ale bavil jsem se dobre 4*//// po shlednuti dokonaleho triku chte nechte musim hodnoceni snizit na 3* ()

zdendap

Celkem povedený snímek s hezkou dobovou atmosférou. Magická místa v naší vlasti mne až dojala a Rakousko-Uhersko opravdu dýchlo. Jenom škoda těch děr v logice. ()

Lion438

Pointa je pro mě základ filmu, pozná se jak dobrý měl scénárista záměr. A tohle je přímo pointový film. Podobně jako třeba Šestý smysl vás v závěru docela ohromí a to se mi líbí. ()

qnnaire

Pekná historická "rozprávka", ktorá je síce zabalená do tajomného papiera, ale inak ničím nevyniká. Edward Norton je síce tradične výborný, ale prekvapivo nevýrazný. Všetku pozornosť diváka na seba priťahujú skôr Paul Giamatti a Rufus Sewell. Naviac ani prekvapivé rozuzlenie nebolo až také prekvapivé. 3,5* kvôli hereckým výkonom. ()

Mezerník

Kostýmní film od dosud neznámého režiséra? Ano! Překvapivě jsem se nenudil ani minutu. Edward Norton je opět zárukou kvality. A nejlepší je cimrmannovský inspektor Trachta :-)) ()

Marcey199

Nečekaný závěr film hodně pozvedl. Až na pár sušších míst mi ale přišel vážně dobrý od začátku až do vybroušeného konce.:) ()

Vangelis

Včera jsem měl možnost film po dlouhé době shlédnout a opět jsem se nenudil. Edward Norton podává velmi dobrý herecký výkon, stejně tak Paul Giamatti i Rufus Sewell. Kouzelncké téma, zpracování je poměrně atraktivní. Rád bych zde pochválil post-produkční práci českého studia UPP, které opět odvedlo velmi dobrou práci. Film je poměrně zábavný, nemá příliš "hluchých" či nudných pasáží, ale přece jenom mu cosi chybí. Neurazí, ale ani nenadchne. S trochou nadsázky by se dalo říct, že filmu chybí Prestige:-) ()

Liya

Krásný film. Po všech stránkách. Nádherný vizuál, nádherná hudba (prostě Philip Glass!), zajímavý příběh, a ačkoli tempo vyprávění je pomalé, nebudete se nudit ani minutu, film nemá žádná hluchá místa. Dobře vybraní herci. Výborná atmosféra. A závěr... nechte se překvapit :). Oproti dost podobnému Dokonalému triku, který mě příliš nezaujal, je pro mě Iluzionista o několik tříd výš. ()

Eksi

Norton je môj oblúbenec, kvôli tomu tie 4 hviezdy. Keď si to tak zhrniem, tak to tvorí pekný celok, až na tie diery a nedomyslenosti. Nemôžem povedať že by to bralo dych, ale časť môjho ja dúfala, že sa odhalí podstata aspoň tých najpodstatnejších ilúzií už len kvôli tomu aby to nepripadalo ako Harry Potter... ()

PF 2014

PF 2014