Dětství, které v Kalifornii prožila patnáctiletá Vanessa Lutz připomínalo peklo. Její nevlastní otec Larry obchoduje s drogami, matka Ramona je narkomanka a prostitutka, která už několik let předstírá, že nevidí, jak muž Vanessu pohlavně zneužívá. Když se nakonec otčím dostane za její zneužívaní a drogy za mříže a matka je zatčena za prostituci, usoudí sotva gramotná Vanessa, že se nechce dostat do žádné pěstounské rodiny a raději se rozhodne najít svou babičku, kterou v životě neviděla a začít u ní nový život. Ukradne auto sociální pracovnici, která měla na starost její rodinu a uteče z domu. Cestou se však auto porouchá a tak Vanessa pokračuje v cestě s mladým, příjemným a na první pohled slušným Bobem Wolvertonem, který pracuje jako právní poradce ve škole pro problémové chlapce. Bob si pomalu získává Vanessinu důvěru a nakonec ji přesvědčí, aby mu vyprávěla o tom, jak ji nevlastní otec pohlavně zneužíval. Jenže zanedlouho si šokovaná Vanessa uvědomí, že to, co vypráví, Boba vzrušuje. Vzápětí se ukáže, že muž je psychopatickým "vrahem z I-5", o němž se mluví ve zprávách. Muž, který zabíjí a znásilňuje ženy na dálnici I-5. A teď si jako další oběť vybral Vanessu. Dívka se pokusí z jeho auta uniknout, ale zjistí, že muž odstranil vnitřní kliku dveří. Podaří se jí zmocnit pistole a zasáhnout ho několika výstřely. Jako zázrakem však vrah přežije, Vanessa je zatčena a policie ji obviní z pokusu o vraždu. Americký film, který je zdařilou směsí road movie a vězeňského dramatu, vznikl v roce 1996 a původně byl určen pro televizní obrazovky, Velmi kladné recenze a příznivé přijetí nakonec vedly k rozhodnutí uvést film v kinech. Podle vlastního scénáře ho natočil jako svůj režijní debut scenárista Matthew Bright. (oficiální text distributora)

BrunoA

Tak nerealistický scénař se nevidí ani v Beverly Hills. Chlápek s pěti kulkama v těle (z toho dvě v hlavě!) si dojde se zapadlé cesty až do nemocnice (aniž by ho kdokoli všiml), aby po pár dnech zase jezdil autem; vražedkyně ve vězení, které nechají zapalovač; důkaz nalezený na místě činu pár dní po ohledání... No prostě hrůůůza. Neumýslná parodie. ()

boombang

Brutální Vanessa a úchylný Bob, oba zahraní bravurně a na jedničku, navíc ve filmu s až perverzně černohumorným hávem (úžasná je scéna u soudu a pak závěrečný nářez s replikou "chcípni! chcípni!"). Kromě výborných hereckých výkonů a trochu té špetky humoru však film nic extra nenabízí - jeho kvalitu navíc shazují některé filmařské přehmaty a nedůslednosti. Nebýt Reese, zapomněl bych za dva dny, že jsem ho kdy viděl. Takto (s jedním vystřeleným okem) dávám za tři. ()

derive

"Holy Shit, Holy Shit, Holy Shit" Tak tohle byla fakt nehorázní kruťárna. Drogy, prostituce, úchylný prznitel aka "the Wolverton" a Červená Karkulka, kterou kdyby onen vlk z původní pohádky potkal, tak stáhne ocas mezi nohy a peláší pryč. ()

Grellenort

Jeden z filmů, na které jsem přišel úplnou náhodou, prostě jsem v jedenáct v noci zapnul ČT1 a tam dávali tohle :-). Je to hodně zvláštní film, předpokládám, že především komedie - parodie Červené Karkulky, ale nejsem si tím úplně jist, popravdě řečeno u tohohle dílka si nejsem jist vůbec ničím, kromě fascinujícího úchyla Sutherlanda o úžasné Reese ani nemluvě. Nicméně jsem se celou dobu skvěle bavil, Vanessa masakrující všechny okolo byla prostě kouzelná. Všem se středně a více pokročilým smyslem pro (černý) humor jedině doporučuji. ()

masik

Jeden z výborných filmů s Kieferem Sutherlandem v hlavní roli. Přišlo mi ale, že autoři scénář moc nepropracovali, např. scéna, kdy Reese Witherspoon vystřílí do Kiefera Sutherlanda asi 4-5 nábojů, dvě z bezprostřední blízkosti do hlavy, tam prostě bejt neměla. Měla to bejt jedna rána, aby byla nějaká naděje na přežití. Přemýšlím, která postava z těch dvou je horší, jestli Bob Wolverton, zakomplexovanej vrah, kterýho bych poslal okamžitě do plynový komory, nebo nenapravitelná a negramotná Wanessa Lutz, která sice udělala jednu správnou věc a to, že se s Kieferem Sutherlandem vypořádala podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí, potom ale vzhledem ke svý negramotnosti udělá tolik dalších věcí( viz. první výslech, útěk atd.), za který bych ji okamžitě poslal za Bobem Wolvertonem. ()

chewbac.Ca

1x * za překrásnou Reese a dobrýho Kiefera... jinak film samotnej je tak špatnej že to ani nestojí za 90min pozornosti diváka... ()

hanazu

Takhle ujetou komedii jsem už dlouho neviděla. Celé humorno tedy spočívá ve zkarikovaných postavách, ale je to dobrý. Reese je pěkně vykutálená Karkulka, Brittany předvedla další narušenou, Brooke si ustřelila mašli a Kiefer byl prostě vlk, i když s elektronickým mluvítkem a pokřiveným úsměvem. A jak si vrahounky neobtěžovaly smýt krev... ()

Procopo

Reese je výborná stejně jako Kiefer. Nejvíc mě ovšem překvapil M. Bright, který to celé pojal stylem, který někdy zamrazil a jindy rozesmál. Každá scéna vzbuzuje smíšené pocity, které překvapivě do sebe zapadají. Vytknout musím jen dost divnou hudbu a jakousi "divnost" v určitých situacích. 75 %. ()

Jayk19

"No ty vole!!!" tuto větu jsem nikdy během jednoho filmu tolikrát neřekl.Reese pro mě po dnešku není jen pravá blondýna a uznávám že umí hrát,když má dobrou roli.Kiefer musí být maniakem i v reálu jinak si to vysvětlit neumím.Ke konci jsem měl chuť dojet k němu domů a dát mu řádně po hubě.Škoda že zde nejsou fotky k filmu,každému by hned došly fráze v komentářích o pohádkové předloze.Film jako celek pobaví,není to rozhodně top ale na jedno-dvě podívání určitě postačí.Už jen kvůli tomu prostřelenému pysku:)4* ()

Xylobalsam

Zajimave dilko, ktere solidne ukazuje psychiku ditete, ktere nema dobre rodinne zazemi, ma to sice hodne satiricky nadech, ale to nevadi. Zaver se ale vubec nepovedl, jak to asi skonci si vydedukujete tak v polovine filmu. Reese Witherspoon podava vynikajici vykon stejne jako Kiefer Sutherland. ()

cowee

Film s úžasným nástupem. Příběh se z psychologické stránky jeví jako perfektně reálný, avšak závěr mě trochu zklamal, zejména proto, že realitu opouští. Buď měl být film o pár minut kratší a nechat konec na fantazii diváka, nebo delší a po "a" říci i "b". ()

Jurcekk

Taká Juliet Lewis by mi tam sadla viac ako pošahaná asociálka schopná všetkého. Ale inak celkom fajn. Páčili sa mi tie šoky, čo mi pripravovali. Som nečakal že ho zastrelí (teda skoro) A bavilo ma ako komicky bol zmrzačený, vyzeral super. A aj na mŕtvu Brooke bol super pohľad. Rovnako na uškrtenú babičku... Vyhrali sa so scenárom, aby ma to viac bavilo aby som dostal nečakané. Na druhej sttrane policajti boli úplne mimo. Ale dalo sa ()

malyLibor

Podle oficiálního textu distributora to měla být směs road movie a vězeňského dramatu... ale bylo to... co vlastně? Parodie na pohádku? Černá komedie? Hm, nevím... každopádně se na to dalo koukat především díky skvělé Reese Witherspoon. Za její výkon jsou ty tři hvězdy, ale čtvrtou už nepřidám. Ani za skvělé úvodní titulky ne, i když teď přiznávám, že mne měly předem varovat. ()

KapitanKuraz

Otec díler, pasák a matka štetka narkomanka, proste červená čiapočka na americký spôsob. Nedá mi nepovedať že tento film mi navždy utkvel v srdci, mladučká ani nie dvadsať ročná Reese Witherspoon tu dokonale stvárnila ulicou vychovaného fagana z nie práve "dokonalej" rodiny. Na svojej ceste za babičkou tento pologramotný adolescent zažije púť plnú nástrah. Na konci ako už známe prirovnanie naznačuje, bude čakať zlý vlk v podobe Kiefera Sutherlanda, ktorý sa pre túto úlohu hádam narodil. Obsah nebudem rozpitvávať, kto videl vie, kto nevidel nech určite zhliadne. ()

leonskennedy

Witherspoon v netypické roli až mi chvilkami lezla na nervi.Dobrý hlášky skvělej padouch Sutherland a přehnané akční scény.Poteší i Brooke Shields a v malé roli lezbičky Brittany Murphy. ()