evilmind

Tradiční problém antologií se nevyhnul ani VHS - nevyrovnanost. První a poslední příběh jsou nejlepší, zejména útěk z domu v tom posledním je skoro až geniální, naopak ta dějová linie, která všechny části spojuje, mi přišla dosti trapná. Pravděpodobně by fungovalo lépe jako samostatné kraťasy... ()

Hoyt

Nejprve začnu tím co mě zklamalo a to bylo hned nudné a nezajímavé seznamování s bandou vytržníku. Ale ještě více příběh číslo tři, který byl neuvěřitelně špatně napsaný a i triky nestály za nic. Příběh číslo dvě byl taky slabší ale aspoň Ti West, který to ukázal už dřív umí solidně budovat atmosféru. Příběh číslo čtyři o chatu měl taky na víc ale vyniká nejlepšími lekačkami z celého filmu. A to nejlepší nás čekalo v první příběhu a posledním pátém. První příběh byl výborně zvrácený o jednom nepovedeném večírku s parádním zakončením. A poslední příběh byl pěkně šílená jízda, který jsem si pustil dvakrát po sobě. Připomínal mě závěr ve filmu Evidence. Celkově je to trochu lepší průměr. ()

corpsy

S obavami pred ďalším obohratým dielkom v štýle ,,first person shoot,, som sa pustil do audiovizuálneho zdieľania filmu V/H/S. A môžem len chváliť. Je to jeden z mála found footage hororov, kde je kamera naozaj, teda lepšie povedané viacmenej súčasťou deja. Na minimálnej ploche sa dočkáme scén, kde sa kamera nelogicky tlačí tam, kde by sa nikdy nepoužila. Samotné poviedky sú preto vizuálne pôsobivé a ich obsah možno označiť za mierne nadpriemerné. To, čo ich povyšuje na vyššiu métu je aj reálne herecké podanie postáv ( hlavne vyzdvihnem ich stretnutie s následným nebezpečenstvom, pri ktorom vyšilujú tak, ako by sa asi správala väčšina priemerných ľudí, až to v niektorých scénach vyvolá znepokojivý pocit ). Creepy horor, ktorý vie. ()

Marsik

Dříve jsem viděl druhý díl, který mě vcelku bavil a found-footage styl (jemuž fandím) jsem poměrně ocenil. Tento první díl byl ale pro mě, coby fanouška FF, těžce snesitelný. Zejména první epizoda byla naprostá amatérská slátanina. Celkem to dělá 57%. ()

Astaroth12

Partička bláznov ma za úkol vylúpiť jednú vilu a v nej zobrať kazetu.Len ako vždy sa to poserie a tam nájdu mŕtveho majiteľa toho domu a nie je tam jedna kazeta ale viacero.Tak sa tam rozhodnú dostať a pozrieť si čo je na tých kazetách.Prvý príbeh je o troch chalanoch,ktorý sú na love aby zbalili nejaké holky.A chcú ich natočiť na skrytú kameru ako s nimi budú súložiť.Šialený diel ale veľmi dobre natočený.Chalani ani len netušili že čo zbalili tie dve kočky tak z jedna s nich bude zombie.Tak to bolo parádne zvládnuté lebo atmosféra tu bola veľmi silná a aj napätím tento diel disponoval.A keď sa ukázala v plnej kráse tak to bol parádny pohľad a išiel s nej strach.Druhý príbeh je o manželoch čo idú na výlet s autom.Keď sú už v moteli večer im niekto zabúcha na dvere sú znepokojený a začína sa u nich prejavovať strach.Keď budú spať niekto sa im bude prechádzať po byte a oni sa ani len nezobudia,chcel by som mať ich spánok.Tak tento príbeh bol dosť prekombinovaný a bol jeden z tých slabších.Tretí príbeh-partia troška bláznivých mladých ľudí idú stanovať k jazeru.No dialógy boli výživné to musím uznať.Ale tie flashbacky alebo vízie boli dosť dobré a aj vraždy boli parádne spracované a tento diel disponoval dosť silným napätím.Lebo partia mladých,les a nejaká tajomná postava ich chce zabiť.Ale celkovo mi to prišlo chaotické a hlavne pri tajomnej postave vraha to bolo znázornené svojsky,by som povedal takým rušivým štýlom.4 príbeh je o páre ktorý sa medzi sebou dohovárajú cez video-chat a u nej v byte sa začali diať divné veci.Tento diel sa tváril ako typický film o duchoch ale ako to uhral vo finále s tou pointou tak to bolo premakané.5ty príbeh je o partii chalanov,ktorý idú na Halloweenový večierok a troška zablúdia a až sa dostali do jedného domu,domnievajúc že ten večierok je práve tu,len tu neboli vítaný.Lebo v tom dome býva sekta ktorá chcela práve v tej dobe obetovať dievča.Temné v niektorých momentoch priam až znepokojivé a parádne natočené a aj mrazivé.Pre mňa najlepšia časť zo všetkých príbehov.Ako celok ma troška iritovala roztrasená kamera ale tento film je jeden z najvydarenejších Found Footage projektov. ()

schizmo

Jakožto velký fanoušek handy cam filmů jsem u VHS došel k zamyšlení, jestli je tentno žánr nutně nevyčerpatelný, respektive co nového může ještě dál přinášet, než se začne tragicky opakovat a nudit. Pravdou je, že je to natolik svébytný a specifický žánr, že se mu zatím poměrně dobře dařilo nudu obcházet. VHS však stojí někde mezi - konstrukce a veškeré nosné atributy zůstávají pochopilně typické pro tento styl, čili roztřepaná amatérská kamera, lekačky as fuck a především wtf momenty, které jsou právě zde spíš WTF a do jisté míry je na tom celý koncept postavený. A když mluvím o konceptu, tak proto, že film je kolekcí několika kratších příběhů, které sdružuje další wtf handy cam pojítko. Asi bych se nebál označit snímek za takové handy cam bakaláře, kdy a co je značné mínus, příběhy balancují na úrovni studentského projektu (škoda), uvěřitelnosti (velká škoda, protože na tomhle principu je tento žánra prakticky postaven), ale především mě trošku vadí, že než se dostanete do děje a naladíte na správnou notu, příběh končí. Pokud však budete zmíněné neduhy brát s nadhledem, ve výsledku by jste se mohli dobře bavit. Pro mě je to však nejméně uvěřitelný handycam film, který jsem viděl. ()

hous.enka

Kvalita jednotlivých povídek je různá, kamera je ale pokaždé stejná (ok, krom lesa) - zneklidňující, všudypřítomná a zlo ukazující. Mně se nejvíc líbila povídka z motelu a pak ta s chatováním (četováním, ne chatováním :D). Nejslabší mi asi přišla poslední a první. Ale to je tím, že preferuji spíš tajemnou duchařinu, než do očí bijící krvárny a podivný tvory. Jen škoda, že nebyl dotaženej příběh s chlapíkem, co sledoval těch pět videokazet. ()

ledzepfan

Po dlouhé době horror, který mě opravdu bavil... Jednotlivé povídky jsou sice kvalitativně nevyrovnané, nejsou vcelku něják výrazně originální a některé digitriky to trošku strhávají dolů(hlavně 10/31/98) ale jako celek to působí opravdu sympaticky(teda pokud netrpíte hluboce zakořeněnou nenávistí k roztřesené kameře).... Nejlépe na mě působil Amateur Night=Celé to vidíme očima jedné z postav, vidíme tu divnost a letmé náznaky toho, že je něco hodně špatně ale on je narozdíl od nás omámen chlastem a chtíčem a tak se spolu s ostatníma amatérama řítí po hlavě do jasné záhuby... Docela poučné :D ()

LV.Helter

Pocta pre found footage? Prečo nie. Rozhodne je to kurefský originálne a inováčne, žiadne servítky pred úst, ale pravý masaker a nápetie za pár grošov. Znova pocit úzkosti, pri filme, ktorý je zrobený tak civilne, že to celý dojem posiela o dve, či triligy. Nevyrovnanosť, trochu dojem kazí, čiže za zmienku určite stojí (štvrtý) príbeh The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger, pri jednej ľakačke som skoro zomrel a 10/31/98, snáď najoriginalnejší nápad za pár rokov. Celkový dojem:72% ()

TomX2

Film sa skladá z piatich príbehov nakrútených na kazete, ktorú má za úlohu nájsť parta vandalov. Prvý záznam sa odohráva v hotelovej izbe, kde si to chcú mladí-dospelí pod vplyvom alkoholu rozdať. Krvavý záver môže znieť trochu znepokojivo, avšak páska neponúkne nič viac. Nie príšerné, za to veľmi nechutné, hlúpe a otravné. [1*] Druhý záznam divákovi naopak ponúkne viac - ústredné postavy / ľudia sú celkom sympatickí a dej je podobný filmu Motel smrti. Dokonca sa aj darí na malú chvíľu strašiť. Nedokonalosti však má a pôsobí veľmi bizarne - pomerne vtipná scéna so zubnou kefkou (Motel smrti?) sa javí skôr ako robenie si kôz / prank a nechápem prečo vrahovia navštívili obeti dva-krát, ale OK. Táto páska sa mi páčila zo všetkých najviac. [3*] Tretia páska sa odohráva v neznámom lesíku, do ktorého sa vydáva parta kamarátov. Nuž, všetci sa zhodneme na tom, že to nie je originálne - a nie je. Rozuzlenie (aj keď celkom predvídateľné) nedáva logiku a záver je hrozný. Túto pásku však treba brať s rezervou a vôbec nie vážne - je totiž doprevádzaná humorom a ja som sa v nejeden moment neubránil smiechu. [3*] Štvrtý záznam narozdiel od tých predošlých postráda humor a je založený na jump scare. Bohužiaľ sú ľakačky veľmi predvídateľné a nedarí sa diváka čoby len málo vystrašiť či znepokojiť. Blbý záver je len čerešnička na torte. [1*] Piaty a posledný záznam nebol vyložene zlý - koniec sa mi celkom páčil a celé sa to nesie v inom duchu. Veľkú časť filmu sa na páske žiaľ nič nedeje, banda tupcov v kostýmoch sa prechádza po dome, chýba tomu atmosféra a skrátka to je nudné. [1*] V/H/S sa mi ako celok skôr nepáčil než páčil a verím, že sa nad tým viacerí zhodneme. Niektoré poviedky neboli vyložene zlé, ale záporov je tu viac než kladov. No priznám sa, čakal som to horšie. ()

kaylin

Tím, jak se posouvají jednotlivé příběhy, graduje i rámcový příběh „Tape 56“, který získává stále temnější tón a eskaluje. Podařilo se spojit zajímavé herce s dobrými nápady, kteří dokázali ukázat, že found footage může být nápadité. Je to dáno krátkou stopáží a snahou skutečně tomu něco dát. Retro spojení s VHS funguje také docela dobře a celkovému vyznění pomáhá. ()

raimi

Radio Silence vládnou, jejich halloweenská povídka, to je nádhernej horror. Joe Swanberg taky potěšil, jeho videochat obsahuje takový lekačky, že jsem si málem musel měnit trenky. A divná "líbíš se mi" holka Davida Brucknera je taky sakra působivá, s perfektním závěrem. I když je stopáž přepálená a šílená kamera občas pěkně otravná, tak dívat se na to ve 3 ráno je na posrání... :-) ()

topi

Film složený z pěti povídek je vcelku pěkná podívaná, u které občas slušně zamrazí v zádech. Originalita chybí, každá povídka je okořeněná nějakým hororovým subžánrem. Docela mě i vadila po celou dobu roztřesená kamera, ikdyž při některých scénách fungovala znamenitě. Určitě lehký nadprůměr. ()

Philcze

Found footage hororová parádička, ke které mám v podstatě jen jednu, ale zato poměrně zásadní výjimku. Všichni zúčastnění se chtěli hrozně sofistikovaně vytáhnout a své povídky tak neuvěřitelně překombinovali, že už po druhém kraťasu začne divák očekávat, jaký obrovský zvrat je čeká v dalším. Možná i proto je nejlepší poslední povídka od Radio Silence, kde k ničemu podobnému nedojde a postavy se jen propadají do spirály nepředvídatelných událostí. Takže asi takhle = Amateur Night - 8/10, Second Honeymoon - 7/10, Tuesday the 17th - 5/10, The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger - 9/10, 10/31/98 - 10/10. Celkově někde kolem 80%. Více na Filmophilii. ()

stration

Všechny klady a zápory tohoto subžánru v jednom. Kamera se fakt třese přespříliš, některé povídky potěší, jiné jsou příliš krátké. Takový šedý průměr, na který se dá rychle zapomenout. ()

Hamaradža

Miestami trošku hlúpučký teenagerský kvalitou kolísajúci horôrik, ale tak velmi velmi velmi velmi zábavný až sa ináč ako 4* nedá. :) Občas klišé, občas vtipné, občas trápne, občas originálne, občas mrazivé, občas také, občas onaké, ale podstatné je, že láska k found footagu z toho srší každou sekundou, každý rejža sa k svojej poviedke postavil ako k vlastnému dieťaťu a dokopy stvorili jednu roztomilú mozaiku nápadov. Veľmi príjemné prekvapenie :) ()

GrungeChild

Tady jsem s hodnocením opravdu na rozpacích. Po první půlhodině jsem se chtěl směle pustit do vyčítání velice otravné footage kamery, kterou už jsem prostě přejedený (a myslím, že nejsem sám), dále občasné nudy, přebytek zbytečné výplňové vaty a především mizerných hereckých výkonů, podpořených dost nelogicky napsanými charaktery. Prostě a jednoduše to není uvěřitelné, což by asi měl být „found footage“ horor především. Ale nakonec nadšení razantně přebilo zápory. Povídkový styl je prostě výborný, včetně samotného „rámce“. Skvělé a originální nápady, drsné exploitation scény (pro ne-fandy tohoto žánru a osoby se slabším žaludkem opravdu dost), a občas film nabírá neskutečné tempo (viz například poslední „povídka“). I přes malý rozpočet a viditelnou lacinost je z toho cítit profesionalita, originalita a ten správný cit pro důkladné strašení .) Vše, co si milovník hororu může maximálně užít, úhledně zabaleno po malých bonbóncích ve velmi různorodé bonboniéře, a rozhodně doporučuju si nabídnout! Zatím 4 a půl* ()

honajz2

VHS příběhy aneb roztřesená dobrodružství (SPOILER a se vždy špatným koncem KONEC SPOILERU). Já nevím, mám rád povídkové horory, ale proč nemůžu narazit na antologii, kde by většina povídek za něco stála? Ach jo, jdu to rozebrat - Ten mezipříběh ani nevím, jestli má nějaký název, je složen z výhradně nesympatických postav a upřímně jsem jim na konci jejich osud přál. (1*) AMATEUR NIGHT - Další plejáda nesympatických postav (možná ten s brýlemi mi až tak na nervy nelezl) jede do baru, tam si seženou nějaké baby a pak se všechno pos*re. Líbil se mi jenom finální útěk, jinak nevím, za co to ocenit (2*) SECOND HONEYMOON - Pár na cestě. Zpočátku zajímavý příběh postupně začne nudit a závěr už ničemu nepomůže. (1*). TUESDAY THE 17TH - A další plejáda nesympatických pitomců. Tentokrát na výletě do lesů. Tam ale běhá roztřesený vrah, kterého ne a ne natočit, a že se ta hlavní hrdinka snaží. A taky na to doplatí. (1*). THE SICK THING THAT HAPPENED TO EMILY WHEN SHE WAS YOUNGER - Nejlepší povídka, už jenom tím, že dvojice je sympatická a že jsem se u toho ani na chvíli nenudil. Chvílemi docela psycho, škoda, že se to na konci tak strašně utne. (4*) 10/31/98 - A další plejáda nesympatických postav... Tentokrát míří na halloweenskou párty, jenže se dostanou na něco úplně jiného. Bohužel, zachovat se lidsky je dovede do maléru... Nebýt toho ukrutně dlouhému nudnému začátku, asi by to bylo lepší. (3*) Nu tedy, to byly VHS, většinou nudné, roztřesené příběhy plné nesympatických blbců. Jestli se někdy v budoucnu pustím do dvojky nevím, už takhle to bylo celkem pitomé... Ale jak se znám, se svojí zálibou k povídkovým hororům k tomu asi dojde... Jako celek hodnotím 2* ()

Caminzind

Ten typ found footage horroru, který se vás nesnaží za každou cenu přesvědčit o své autenticitě. To je velké plus oproti The Tunnel, Grave Encounters apod. Navíc film celkově vyzní jako experimentální kompilace začínajících autorů, čímž de facto i je a vynutí si tak vaši shovívavost. A to je další plus. Zkrátka nechce z vás nadělat debily, jenom vás trochu postrašit a to je docela fajn. 57% ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse