Kapitán Robert Daly své posádce velí s moudrostí a odvahou. Nováček na palubě ale brzy odhalí, že na této vesmírné lodi není nic tak, jak se zdá. (Netflix)

Claire.TJ

Ačkoliv asi největší "blbost" co se týče nějaké smysluplnosti (že by se update ve space hře zjevoval jako černá (a hlavně "fuknční" díra? I don't think so), zatím za mě nejlepší díl Black Mirror vůbec. Dokonce ani nevadí, že téma duplikace a uvěznění osobnosti máme podruhé, USS Callister měl spád, sympaticky různorodé postavy, nějakou psychologii; sympaticky odkazuje ke Star Treku). Protagonistům fandíte a jste napjatí od začátku do konce. Za mě větší zábava než poslední Star Wars! ()

PaTeXx

Tak zkurveně málo chybělo k dokonalosti.. Haló? V Black Mirror pozitivní konce vidět nechceme! Tahle epizoda měla neskutečný pětihvězdičkový feel, ale posrala si to sama. Škoda, ale do čvrté série jsme vykročili správnou nohou. "Stealing my pussy is a red fucking line!" ()

palmovylist

Asi se u mě projevil fakt, že mi Star Trek nikdy nebyl příliš blízký, ani ten celkový nápad a myšlenka mě úplně nevtáhla...i když navzdory tomu se dařilo ke konci dílu budovat napětí, což je i díky tomu, že celkový koncept seriálu a zakončení jednotlivých dílů není úplně předvídatelný....55% ()

em.redrum

Herecky, námětem a zpracováním nejslabší díl BM. Tolik nesympatických postav pohromadě jsem viděl naposledy ráno v Kauflandu. A já vím, kde je zakopaný pudl...USS Callister je inspirovaný vyklovanými seriály typu STAR TRK a STAR VRZ. Tohle já vážně nesmím. Ty papundeklové kulisy, teatrální hérectví, epizody jako přes kopírák, směšný kostýmy a masky jak z modelíny...Děkuji, ale nee. Já samozřejmě chápu, že je to schválně a retro. A plky typu, jak na všechny geeky a fanoušky všech těch STAR HNUSŮ ten rejža jako pomrkává jsou mi u sedla. Zkrátka a dobře to nebyla epizoda pro mě. To třeba Stranger Things je taky retro, bratříčci za kamerou taky silně pomrkávají, ale má to hlavu i patu. Ba dokonce trup a údy a v neposlední řadě (a především) mozek... ()

werxix

1. díl 4. série a hned takový nářez? Ok, to si nechám líbit. Doufám, že zbytek série se ponese ve stejném duchu. 5* ()

Saxos

Každý by chtěl vlastnit takovou malou virtuální ZOO, kam by nacpal všechny, kdo ho neustále vytáčí. Tam je pak pěkně trápit. Ne. Opět mě berou ty absurdní černozrcadlové nápady. ()

moriero

Tomuhle dílu jsem se bránil nejvíc, protože ač miluju sci-fi, nemám rád ani Star Trek ani jeho parodie. Ale pak jsem si uvědomil, že je to vlastně Black Mirror - tak čeho se bojím, že? Pecka. Jedním slovem prostě pecka. Počáteční kýčovitá grotesknost byla velmi záhy nahrazena brutální temnou schízou a inteligentním přežívákem. Pecka. Jo, sorry, to už jsem vlastně říkal. Koupím si slovník. Tohle se mi u Black Mirror stává často. ()

PeteBuck

Nápad s kópiami, ktoré bude trápiť nejaký vyšinutý mozog, tu v Black Mirror bol - epizódka White Christmas. Samozrejme tým pádom aj úvaha, či umelo vytvorené vedomia je vôbec humánne trápiť a v podstate si s nimi robiť, čo chceme. Ale aspoň to bolo spracované zaujímavým spôsobom. Jednoznačná kópia Star Treku s akýmsi pomrkávaním na Galaxy Quest. Som fanúšikom oboch. Takže ma táto epizódka celkom pobavila. Na druhej strane pozerať na magora, ktorý trápi iných, to už tu bolo a nemám náladu si to zopakovať. Ale musím uznať, že príbeh bol veľmi dobrý a je to rozhodne nadpriemerná časť. ()

collector

Pomaly som pri tomto seriály prestával veriť na to, že nejaká epizóda môže skončiť happy endom. A hľa ! Dočkal som sa. Skvelý rozbeh 4.série. Dúfam, že zostaneme v tomto tempe počas celej série a hodnotenie 5 hviezdičiek bude padať jedno za druhým. Samozrejme ako vždy skvelý nápad a konečne aj nejaké tie vtipné hlášky. Super :D ()

Gelaos

Fajnová Star-Trek forma. Víceméně se recyklují dřívější náměty (digitální replikace vědomí z White Christmas, virtuální videohry z Playtest), přičemž hlavním motivem je odlišnost chování ve virtuálním prostředí (viz také Hated in the Nation), resp. zneužití videoher k filtraci frustrace. Děj má sice logické díry, ale na zábavnost a celkově vysokou kvalitu epizody to nemá velký vliv. ()