Kapitán Robert Daly své posádce velí s moudrostí a odvahou. Nováček na palubě ale brzy odhalí, že na této vesmírné lodi není nic tak, jak se zdá. (Netflix)

Arkanoid

Dobre mienená a natočená výstraha pre hráčov budúcich hier. Star Trek podobnosť poteší, no zápletka vychádza z náhleho narušenia pevných pravidiel hry, čo sa mohlo uskutočniť už niekoľkokrát predtým, a tak nepôsobí vierohodne. ()

matolas

Teraz už budem na každú epizódu Star Treku trochu inak. Tieto herné motívy v Čiernom zrkadle veľmi nemusím, chýbala mi aj nejaká morálna dilema, ale Brooker to tentoraz vynahradil vtipom. ()

iXtr3m3

Perfektná a doteraz asi najlepšia epizóda od prvej časti prvej série. Výborné technické spracovanie, slušné napätie, zaujímavá myšlienka. Výborné pre fanúšika Star Treku a Star-Gatu. :) ()

klukluka

Tohle už není jen nápad, tohle je studnice nápadů, nápad na třetí, ale mě to nevtáhlo, stál jsem mimo to dění a jen to nezúčastněně pozoroval, snad že jsem měl pocit, že u toho nesmím přestat přemýšlet, že je pořád o čem. Zaměstnávalo mi to hlavu a smysly přišly zkrátka. Takže jo, oceňuju, jak je to myšlenkově propracovaný, jak je to ztvárněný vizuálně, jsem rád za to, jak to celý dopadlo, ale neryčel jsem u toho bohužel blahem, jako třeba kdysi u Galaxy Quest. ()

Stružák

Z dílu, kterej začal tak trošku komiksově a na chvíli pokračoval v trošku nudným futuristickým stereotypu, se vyklubala skvělá zápletka s fantastickým záporákem. Je to trošku drama, trošku sci-fi, trošku komedie, trošku parodie a to mě tu ohromně bavilo (byť se normálně tomuhle mixu žánrů vyhýbám a když už, tak ho kritizuju – zvláštní). USS Callister je pro mě určitě jedním ze tří, čtyř nejlepších dílů seriálu. A jen tak na okraj – Cristin Milioti v roli Nanette Cole je roztomilá jak mraky. 😇 ()

Michnak

„Can‘t even shit. Can’t even have the basic fucking pleasure of pushing out a shit. OK. Stealing my pussy is a red fucking line!“ Next level vězení a zároveň nejlepší sekvence celého seriálu! ()

Fryštok

Skvělý díl, ale v několika aspektech dost nedomyšlený. Když má člověk takovouhle skvělou možnost přenést si do virtuální reality koho jen chce, tak bych byl rád za nějaký pořádný extrém, ale tady je jen guy, co chce být v režii svýho oblíbenýho seriálu... bruh. Samozřejmě jako u jiných dílů čtvrté série, Black Mirror feeling nalezen nebyl, ale aspoň nerdské srdce zaplesalo, když už nic. ()

Milky.

Všechno jsme v Black Mirror už tak nějak viděli, magory, kopírování lidí do systémů atd, ale tento díl to naprosto přebíjí zpracováním. Logicky to až tak dotažené není a je třeba na to koukat s nadhledem. Parodování StarTreku tomu krásně pomáhá. Ale jinak naprostá paráda. Jen v tomhle jednom dílu bylo víc napětí než ve všech Marvelovkách, DCčkách a a velkých blockbusterech za posledních 5 let dohromady. ()

filipvrbik

Z toho mrazí, nesmrtelný pobyt ve "Star Treku" - no často mám podobný sen, kdy hraju jakousi virtuální hru, která nejde vyhrát, nebo jen nesmírně těžko (taky nové Jumanji si hraje s podobnou, ne ale at tak pekelnou myšlenkou- dá se tam naopak umřít), je to sice trochu přitažené za vlasy- ale jen zatím, možná za 30let to bude normálka, každopádně padouch č.1 na mém seznamu padouchů, vlastně jsem nikdy neviděl nic tak nenápadně hororového (snad jen Ex Machinu), každopádně skvělá epizoda ()

NJD

Čistých 100 %. Jednoznačně nejlepší díl 4. série. Nechyběl nápad, provedení, herecké výkony, dialogy. Nevzpomínám si, kdy jsem byl naposledy takhle z něčeho unešenej. Teď už by snad z toho jenom mohli udělat filmovou sérii.. ()

Yardie

Takový příjemný lehce oddychový díl, s vtipným zpracováním s totálním nadhledem. Ani nemyslím, že by to zde bylo upozorňováno na nějaké aktuální téma, spíše možná na budoucí téma. Byl to takové na pohodu, nic pobuřujícího či alarmujícího, jako jiné díly. Bylo to jiné, ale fajn. Howgh! ()

Piri

Dobrá epizóda, pointa zachytená brilantne. Avšak scifi znalci vedia, že iba DNA na skopírovanie osobnosti nestačí. Toto je veľký zásadný BIG FAIL tejto časti. Vedeli to už v seriáli SG-1. Kto sa to tu mihol, veľký pán šéf z Westworldu.. Ale ako aj poznamenali iní, drvivá časť deja sa odohráva v hre. Čo je aj logické, keď je cieľom ich únik z nej. Len ten je úplne zdecimovaný faktom, že vedomie a charakter len tak neskopírujete slinami z lízanky ani od tégliku kávy. Potom úplne stráca zmysel zápal protagonistov o svoje vyslobodenie. Stačilo by pritom iba poukázať, že keď sa pripojili do siete, systém ich naklonoval a bolo, len potom by pán šéf hry nepotreboval ani to DNA.. Napriek tomu dávam 4*. ()

bidja

Absolutně nejlepší epizoda všech dosud natočených spaceship seriálů a to jak po stránce parodie, tak po stránce časoprostoru, kyberzločinu atd. ()

majec4

Farebna "startrekovska parodia", ktora proste musi zaujat. Zaciatok bol trochu vlazny podla mna, no neskor to bolo velmi dobre. Pacilo sa mi ako som pocas deja musel prehodnotit nazory na jednotlive postavy. Najviac vsak samozrejme zaujme Plemons, ktoreho som v kratkej dobe videl v dvoch filmoch a v oboch hral trhleho magora. Musim uznat, ze sa na podobne role hodi. Aj vdaka jeho ucasti idem do plneho poctu, lebo musim priznat, ze som nasiel par momentov, nad ktorymi sa dalo lepsie zamysliet. Zaver bol svojsky, v ramci zanru sa neoplati riesit logickost celej tej situacie, ale vysledok bol nadherny, pre posadku USS Calister. ()