Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

kubilov

Po dlouhých devíti letech se letos na plátna kin vrátil zřejmě nejstylovější a nejbrutálnější komiks, Sin City. Podobně jako v prvním díle jsou na programu hned 3 povídky, které doplňuje jedna z posledních životních cest poloboha Marva v podání opět excelujícího Mickeyho Rourka. Ona celkově ta provázanost je zde docela zajímavá, ze začátku se rozehrají dvě navzájem dost propojené povídky, které pak na dost dlouhou dobu pozastaví povídka třetí (a nejlepší), po které je i celý film pojmenován, a na jejíž konec zase navazuje pokračování prvních dvou. Jak už jsem zmínil, dost podstatnou roli zde hraje rabiát Marv, což je vzhledem ke konci jeho povídky v prvním díle dost překvapující, ale na druhou stranu vzhledem k charakteru a zajímavosti jeho postavy je to věc jednoznačně pozitivní. Velice nadšeně jsem kvitoval i fakt, že se Millerovi podařilo předlohu i scénář napsat tak chytře a s citem, že jednotlivé situace krásně vklouznou do mezírek, které za sebou zanechal první díl, a zbytkem hezky utvoří události, které předcházely a i ty, které následovaly. Samozřejmě je zde podobně jako v prvním díle jeden styčný bod, kde se všechny děje prolínají, tedy Kadie's bar. Jednoduše tyto dva díly tvoří komplexní dílo, které by se dalo po pracných úpravách velice zajímavě chronologicky promítat, přičemž by zmizely i ty nejmenší nesrovnalosti. Co se týče kvality, tak mezi povídkami ve druhém díle není absolutně o čem. Po všech stránkách dokonalá Eva Green a tvrďák Josh Brolin jako Dwight ještě před plastickou operací, jsou výtečně se (ne)doplňujícím párem, který dokázal parádně tuto už tak pětihvězdičkovou kapitolu okořenit. Dvě zbývající a dost propojené povídky (pomsta Nancy a Johnnyho hra) sice i dohromady kvalitativně docela ztrácí, ale i tak rozhodně nejsou k zahození. Jessica Alba a Joseph Gordon-Levitt své party zvládají naprosto s přehledem a sympatie si rozhodně získat dokáží. Arcipadouch Powers Boothe aka senátor Roark si pak svojí roli vyloženě užívá. Abych to tak nějak shrnul, tak kromě zajímavých cameo výstupů Raye Liotty, Juno Temple, Lady Gaga nebo Bruce Willise je dvojice Green-Rourke jednoznačně nad ostatními, s případným přeobsazením a s horším ztvárněním by to tak silné 4* rozhodně nebyly. ()

Veena.cz

Nevíte co od dalšího Sin City čekat? Je to pořád to samé Sin City, jen nakažené moderními klišé. Marv se až moc rozkecal, padouchové nedokážou trefit utíkající Miho ze tří metrů, pan štístko nastoupí do děje s enormním egem a potenciálem, jen aby po zbytek filmu vlastně nic neudělal (pořád jsem čekal nějaký eso z rukávu, který nepřišlo) a vše to končí šťastným koncem. Fuj. Kde jsou ti frajírci s kamennou tváří, kteří mluví v holých větách a bez keců sekaj hlavy? Všechno to zachraňuje notná dávka erotiky, která ale asi funguje, jinak bych dal tak dvě hvězdy a přitom měl k jedné hvězdě daleko, jako bradavky Miho od jejího hrudního koše. ()

pafka

Zajimave vizualne vypraveny pribeh, ktery by mohl byt rozhodne nosnejsi, nez na ktery jsme se podivali. Necelistvy dej tomu docela ublizil, jinak bych dal petihvezdicku. Eva Green to opet rozbalila se vsim vsudy. ()

Dr.Bishop

Příběhově asi slabší než předchozí Sin City, ale jinak je vše jak má být. Stylové prostředí, stylové postavy, stylová akce, stylové hlášky... Jak nemám rád Evu Green, tak jí musím vyseknout poklonu - jako femme fatale je naprosto úžasná. Stejně úžasné jsou i její kozy, jež jsou častěji venku než schované (jsem obyčejnej chlap, no...:). A komu to nestačilo, tak se mohl kochat luxusním tělem Jessicy Alby (já se kochal :)) Mickey "Marv" Rourke famózní, Bruce Willis trochu zbytečnej, Josh Brolin správně zachmuřenej... A nakonec to zabil Ray Liotta a jeho "těžce vydělaný peníze!" - kdyby mě nezadržely společenské mantinely, tak se v tom kině poseru smíchy :). K tomu přičtěte výborného Powerse Bootha, i Gordon-Levitt se dal, smrtící "porcovačka" Miho, prostě paráda. Myslete si co chcete, mě se to líbilo a skvěle jsem se bavil, díky Franku a Roberte...:) 80%. ()

Scodelario

Slabučké oproti prvnímu Sin City..Joseph je prostě boží, ale sám na to nestačí..jinak ta zelená očka byla dost dobrá, ale chyběl tomu jakýsi šmrnc.. ()

Bajislaw

Pokračování, které se po úspěchu prvního filmu zdálo být na spadnutí, přišlo s křížkem po funuse (že těch devět let ale zatraceně rychle uběhlo?), takže teď nejenže je někdejší svěží originalita tatam, ale představitelé hlavních hrdinů navíc povážlivě zestárli. Především Jessica Alba, toho času sexy čtyřiadvacítka, nyní třiatřicetiletá mamča, je v roli Nancy poněkud trapná, o to trapnější, že její postava se chová jako směšná hysterka na hony vzdálená té Nancy z prvního Sin City. Intrikující Ava, femme fatale ztvárněná Evou Greenová, je asi stejně sexy jako plastová figurína ve výloze. (Jedině Marv Mickeyho Rourka vypadá pořád stejně, díky silné vrstvě latexu a make-upu na obličeji totiž stárne asi stejně jako Kryton z Červeného trpaslíka.) Tohle jsou ale jenom detaily. Podstatné je, že druhé Sin City je to nastavovaná kaše, binec, ve kterém nic nedává smysl. Je to jednoduše hloupý a toporný film bez života. Hluboké zklamání. ()

TinoArts

Noirový vizuál zase na jednotku, fakt výborné divadlo. Každopádne, sklamanie. Dosť som sa v tom strácal, chýbalo mi tam také to členenie, ktoré mala jednotka, taká "jednoduchosť". Nevedel som v tom poriadne nájsť hlavu a pätu, a po zhliadnutí mám pocit, že na tento film o pár dní zabudnem - čo sa o jednotke fakt povedať nedalo. 60% ()

x_ander

První díl považuju za dokonalost, druhý ale přichází s křížkem po funuse. Sice i "A Dame to kill for" nabízí vymazlený vizuál, ale atmosféra je zkrátka pryč. Přesto film stojí za vidění a to díky skvělému Brolinovi a především Evě Green, která je naprosto dokonalá, a to zdaleka nejen v "těch" scénách. ()

Vasyl

Zhruba na úrovni prvního SC - atmosféra, animace. Možná ještě temnější a brutálnější. A hrála tam Eva Green, takže byly víc vidět kozy. A Jess na to taky pořád má, je vidět že třicítka na krku nic neznamená. Záběrů jak kroutí zadkem mohlo byt klidně víc, místo těch dalších...o čem že to vlastně bylo? ()

Viny95501 odpad!

Neviem, chvílu som to pozeral a pri scénke ako Mickey Rourke "zahajloval na tej ulici, že je doma, a hned tam týpkov obesili som to musel okamžite OFF!!! Traparen! ()

14krejca14

Byl jsem si prakticky jistý, že dvojka se v žádném případě nebude moci rovnat perfektní jedničce a to se víc než potvrdilo. Že bych dostal u filmu mikro spánek se mi zas tak často nepodaří. Marv není tím Marvem z jedničky, charizmatického Dwighta v podání Clive Owena jde jen těžko nahradit a samotné příběhy nejsou nikterak zajímavé, navíc drsného černého humoru ubylo úplně. Jedinou světlou stránkou, pokud nepočítám opět skvěle vizuálně zpracovaný film, je Eva Green (a teď hned nemyslím kvůli těm jejích duc partiím - i když těch člověk nemá nikdy dost), ale kvůli postavě Avy, které jí parádně sedla ve všech směrech. Jinak 50 %. ()

PamelaJJK

Naprosto geniální. Mé nadšení je možná ještě větší než u jedničky. Nenašel jsem jedinou chybu. Příběh, atmosféra, hudba, efekty i obsazení, vše v naprostém pořádku. Z obsazených dam a pánů nemá smysl kohokoliv vyzdvihovat, všichni pasovali do svěřených rolí. Dokonce i Eva Green mě konečně polapila do sítě svého charizmatu, nevšední krásy a půvabu. Hudební doprovod je doopravdy geniální a člověk se podvědomě pohupuje, či si podupává, do rytmu a atmosféra? Od prvního záběru, od první věty až po poslední písmenko závěrečných titulků je divák vtažen do víru děje a je to vskutku jízda. Ženská, pro kterou bych vraždil má neskutečný drive a je nekompromisně stylová a velice, ale opravdu velice, sexy. Tady není vůbec o čem debatovat. Kdyby bylo maximum třeba i 666 hvězd, tak bych je dal bez rozmýšlení a sebemenšího uzardění. Další drahokam do sbírky mých nejoblíbenějších filmů, ke kterým se budu rád vracet! ()

ejay

Čistej průměr. Vizuál je opět super, možná i lepší, než v prvním filmu, ale to ho dobrým bijákem nedělá. Zápletka s J.G.Levittem vyšla úplně vniveč, prostě zbytečná. Rolička B.Willise byla trapná a kozy Evy Green to nezachránili. A sakra proč je neukázala i J.Alba? Prej striptérka.haha ()

Elephant13

Vizualizace slušná, jako u prvního dílu, ale tentokrát to bylo slabý. Jak tu bylo nesčetněkrát napsáno: Jen kozy Evy Green si člověk zapamatuje, nic víc... ()

Spilif

Waaaauuuu, první pocit který mnou projel bylo"sakra kde jsem byl zavřenej celou tu dobu že jsem se propracoval k tomuhle filmu jestli to tak můžu napsat, až v pondělí ve 22:20"? Dostal sem propustku z blázince a nebo jen přišel ten čas a já si řekl jooo teď je ten správnej čas mrknout na tohle! A pravda Sin City není takováta ta rodiná podívaná na víkend nebo sváteční podvečer :). 103 minut koncertu Rodrigueze a Millera jsem slupnul stejně lehce jako čtyři vajíčka a tousty. Jen tahle podívaná mě o něco víc zasytila. Nevím nad čim se rozplývat dřív vážně nevím protože jsem opravdu ještě PAV z toho všeho. Něco tak sexy už jsem vážně dlouho neviděl tedy alespoň ve filmovím podání;) A tak nějak tajně doufám, že se dočkáme dalšího Sin City, nu držím pěsti všem takovým jako já kteří by se na další rádi podívali;) ()

ruzmim

Nejsem šovinista, ale ty 2 hvězdy jsou jenom za obě prsa Evy Green (i filmu 300 jsem dal o dvě kozy tedy hvězdy navíc). Děj 0, spád 0, nevím co mě udrželo při životě, že jsem to dal - těch chvil, kdy jsem to chtěl vypnout bylo přespříliš....Oproti prvnímu dílu je to totální nuda. 40% ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády