Ben Randall je držitel mnoha rekordů a za svůj záchranářský život zachránil již přes 200 lidí. Jenže jednoho dne má při akci záchranný vrtulník nehodu a zřítí se do moře. Benovi se podaří dostat do člunu, kam vtáhne i svého zraněného kolegu a nejlepšího přítele Carla. Než se jim však dostane pomoci, Carl umírá. Otřesený Ben uvažuje o odchodu, je však přeřazen na místo instruktora v elitním výcvikovém centru pro mladé záchranáře. Dostává na starost 30 mladých mužů a žen, kterým má předat všechny své bohaté zkušenosti. Vrhá se do výuky jediným způsobem, který je mu vlastní, a svými nekonvenčními metodami obrátí celý výcvikový program naruby. Pak narazí na domýšlivého plaveckého šampióna Jakea Fischera. Pozná v něm člověka, který má potenciál stát se nejlepším z nejlepších - pokud ovšem dokáže svůj talent zkombinovat s plným nasazením a vyhnout se chybám, které učinil sám Ben. Jake je brzy nasazen na svou první misi do divokých vod Beringova moře. (TV Nova)

Cracker

Veľmi sympatické výkony podali dvaja nesympaťáci Costner a Kutcher v tomto celkom priemernom ale zaujímavom filme. Efekty, verím že sa to už lepšie nedalo upraviť a preto ich ani nechcem kritizovať. Škoda, možno to nemuselo byť také predvídateľné ale to už je teraz jedno 75%. ()

Han22

Klasická výcvikovka, která mění vojenské nebo policejní složky za záchranářské. Čeká nás vztah zkušeného mentora s mladým s nadějným žákem, buzerace v táboře, nějaký ty chlastačky, láska a ukázky pár velice zajímavých záchranářských metod. Do toho skvělý Costner, který konečně dostal podobnou roli, jaké dostával v 90. letech - tedy hrdinu, teď už lehce zestárlého, navíc s pořádným traumatem. A ani ten Kutcher není špatný, viděl jsem ho zatím jen ve dvou filmech a v obojích si své uhrál bez problémů. Čili v podstatě ano bylo to tu už stokrát, ale pod dobrým režisérem (Davis byl pro mě v 90. letech zárukou dobrého filmu), s dobrými herci a v zajímavém prostředí nemám problém dát 4 hvězdičky. Akorát nevím, proč SPOILER!!! to zas muselo skončit špatně. To je prostě ta debilní nová móda v Hollywoodu že všechno musí končit špatně, aby to bylo realistický a už to mě to docela sere. KONEC SPOILERU. ()

sidny

Nemám slov a ať napíšu cokoliv, nic nemůže vystihnout jak je tento film úžasný. Skvělí herci, kterým role sedly naprosto skvěle, velice silný příběh plný těch opravdových hrdinů. Podle mě je to jeden z nejlepších filmů vůbec. Ano sice tam neuvidíte, žádné skvělé výbuchy a efekty, ale tohle je příběh na který se nezapomíná. ()

iXtr3m3

Veľmi dobrý film z neokukaného prostredia. Costner samozrejme na úrovni a dokonca ani Kutcher nie je na zahodenie. Potešili mini úlohy Neala McDonougha a Clancyho Browna. Síce predvídateľné, síce neoriginálne, čo sa týka takmer celého priebehu príbehu, ale dobre podané, technicky dokonalé, hudobne tak akurát, jednoducho príjemný film, ktorému trochu kazí výsledok nasilu natlačený záver, ktorý tam síce nie je od veci, ale mohlo to skončiť aj bez neho a bolo by to OK. ()

cab

Jeden z dalsich vycvikovych filmu se venuje zachranarum z pobrezni hlidky. Prace celeho stabu a hercu je odvedena dobre, jen by mohla byt zkracena pod dve hodiny s vylepsenymi trikovymi zabery. Po premiere v kine jsem byl presvedcen o cistych 4*, ale me druhe zkouknuti, tentokrat doma, ukazelo, ze 60% bude objektivnejsich. ()

vorenus

Po dlouhé době příjemné překvapení,už herecké obsazení vzbuzovalo nedůvěru,ale přesto mě nečekalo zklamání.Vím,že už to tu bylo tolikrát a pro někoho obehrané téma.Costner a Kutcher zabodovali.Díky hoši. ()

Holina

Příběh podle všech zaběhnutých klišé ale není to špatné, jen je třeba vydržet poněkud delší stopáž ()

divak84

Nikdy bych nečekal, že nějaký film s Kutcherem bude tak dobrej.. Skvělej uvod, skvělý a hlavně nenudící střed se silným koncem. ()

Sancty

Šablónovitý dej so zaujímavým prostredím a hromadou klišé, ktorému by prospela kratšia stopáž. Hlavne v závere som mal chuť tvorcov nakopať do prdele za niektoré Costnerove, násilne ukončené, príbehové línie. ()

Hanys_

Je to dost předvídatelné (takový Top Gun mustr), ale Kostěj je prostě sympoš, který utáhne jakoukoliv roli a ucho Kačer se tady do téhle role sebevědomého frajírka docela hodí. Možná bych ubral na délce, ale vem to čert. Nenudil jsem se ani minutu. ()

Prochy38

Nádech těch Amerikánů tam sice je, ale tento film se jinak hodně povedl! Tím Amerikánstvím myslím to, že někdo ze začátku filmu něco jen tak ledabyle prohlásí a je už dopředu jasné, že na to ke konci filmu dojde! To mi vadí, páč je to hrozně čitelné a hloupé. Ale náhled do zákulisí výcviku a pak i samotné práce záchranářů byl úžasný. K. Costner je frajer a nemít A. Kutcher tak hloupého dabéra (proč??!!!) byl by taky hodně dobrý. On byl, samože, ale dabing mi to pokazil... Děj supr. Bylo to se snahou dosáhnout co nejvíce reality a myslím, že se to podařilo! Závěr trochu peprný, ale ve výsledku hodně povedený!! Podle mě absolutně zbytečné lovestory!! A co mi jediné pilo krev hodně, byla forma toho výcviku. Nechápu, proč si hrají na mariňáky, proč na ně pořád jen ječeli, proč takto tvrdé zacházení, když samotný výcvik je už tak hodně náročný... Ale asi to mělo mít důvod. U mě velké nadšení!! ()

J*A*M*A*L

Nevím co všichni proti tomuto filmu mají, ale mě se moc líbil.Už dlouho jsem ho chtěl shlédnout ovšem nikdy se mě ho nechtělo stáhnout a nebo jsem na něj prostě zapomněl, ale zrovna ho dávali v telce a tak jsem si ho nenechal ujít a byla to naprostá nádhera.Krásný smutný příběh který bych vážně doporučoval pro fandy pořádného napětí a nebo zkrátka pro fanoušky Kostnera a nebo Asthona Kutchera protože jeho vidět ve vážném dramatu to už je něco a předvádí vynikající výkon zkrátka bych ho doporučoval pro všechny.Já to viděl se svou přítelkyní a ta která ujíždí na romantickejch komediích tak se tu skvěle bavila.100% ()

Terezinka198

A zase jeden film, kdy si ke konci hrajeme na city, vždyť nám za to „jenom“ platí. Ale jo, nebudu jim to brát, za Bena schytávají pár bodů k dobu, protože tak necitlivého učitele jsem poznala na vlastní oči, mohl být ještě hnusnější, však se jim to do života bude hodit! No, výsledně jsem filmem spíše zklamána, než že bych z toho byla nějak unesena. Ale ano – snaha se cení. Výsledně slabší 3*. ()

Vejrrr

Slovo "klišé" tu páni kritici používali snad v každém třetím komentáři a trochu mě to mrzelo. Mrzí mě, že se mnozí dívají na film, aby hledali chyby. Pokud toto čte někdo, koho se to netýká, tak promiňte... Ale na filmy se má dívat s potěšením a nebát se film užít, a to i když má nějaké ty mušky. Film Guardian nevyniká originalitou v celkovém pohledu "zeshora" .. skutečně se dají najít podobné snímky... Ale celkové pojetí a děj byly zajímavé, prostředí stejně tak. Pěkný film. ()

lareinna

Ok, možno trochu klišé, ale je to dobrý film. Kevin Costner svojou charizmou zaberá snáď celé plátno a navyše je to o sebazaprení, odvahe a tiež duševnej sile. Takže do toho.. ()

Imrwere

Costnera sice nemám moc rád, ale v tomto snímku se mi vcelku líbil a nevím, zda bych si dokázal na jeho místě představit někoho jiníého. Zkrátka mi tam seděl. Ashton Kutcher mě ale takovou rolí dosti překvapil. Jsem na něj zvyklý spíše jako na komediálního herce, ale také dobrá volba. Co se mi ale nelíbilo, to byla až moc přepálená stopáž, čímž chci říci, že několik scén bylo možno zkrátit a nebo úplně vypustit. Do devadesáti minut se podle mě film narvat dal. I přes to ale hodnotím pěkními 80%. ()