Ben Randall je držitel mnoha rekordů a za svůj záchranářský život zachránil již přes 200 lidí. Jenže jednoho dne má při akci záchranný vrtulník nehodu a zřítí se do moře. Benovi se podaří dostat do člunu, kam vtáhne i svého zraněného kolegu a nejlepšího přítele Carla. Než se jim však dostane pomoci, Carl umírá. Otřesený Ben uvažuje o odchodu, je však přeřazen na místo instruktora v elitním výcvikovém centru pro mladé záchranáře. Dostává na starost 30 mladých mužů a žen, kterým má předat všechny své bohaté zkušenosti. Vrhá se do výuky jediným způsobem, který je mu vlastní, a svými nekonvenčními metodami obrátí celý výcvikový program naruby. Pak narazí na domýšlivého plaveckého šampióna Jakea Fischera. Pozná v něm člověka, který má potenciál stát se nejlepším z nejlepších - pokud ovšem dokáže svůj talent zkombinovat s plným nasazením a vyhnout se chybám, které učinil sám Ben. Jake je brzy nasazen na svou první misi do divokých vod Beringova moře. (TV Nova)

Bauer

Že mně tento snímek zaujme až tak moc jsem tedy opravdu nečekal. Měl jsem k tomu dva prosté důvody. Režiséra Adrewa Davise. Ano jeho Protiúder se mi libíl, ale čekal jsem, že s kvalitou jeho snímků půjde níž a níž. Ale je to naopak! Druhým důvodem byl Kevin Costner, který si už pár let nezahrál v ničem pořádném. Navíc mám rád filmy, kde se něco cvičí, protože je to vždy zajímavé vidět, co člověk musí umět pro dané zaměstnání. Zachrané akce byli vskutku výtečně natočeny, ale byla jen škoda, že byli naprosto předvídatelné a rovněž konec byl předvídatelný od samého začátku. Když jsem slyšel hudbu ve filmu, tak jsem si říkal, to by mohla být hudba od Trevora Rabina a taky že byla. Jeho styl jde vždy bez problémů poznat a hlavně se vždy jedná o nádhernou hudbu a tímto mi to jen potvrdil. Kevin Costner hraje velmi dobře a je vidět, že je to stále skvělý herec. Ovšem mladý Ashton Kutcher ho hrávě přehrává, protože jeho výkon je opravdu výborný. Tento film mně velmi a mile překvapil. Cca 140 minut jsem se parádně bavil. SO OTHERS MAY LIVE ()

prome

Prijemny film ale bohulez natoceny podle uz hodne okoukanych americkych schemat akorat enhle snimek byl aspon podporen dobrou kamerou a skvelymi herci. Film hodnotim 4 hvezdickami proto , ze se na nej dalo koukat a nerikal jsem si porad tohle tady uz bylo a mockrat sice par veci bych vypustil ale i tak se mi libil a nenudil jsem se u nej. ()

Sawy

Nic extra,ale v rámci žánru ucházející.Vzhledem k tomu,že filmů o záchranářích tak moc nevzniká to ale mohlo být ještě lepší.Ashton Kutcher je podle mě dobrý herec,jen si musí vybrat roli,která ho baví.Tahle role nebyla vůbec špatná,otázka je,jestli byla vhodně obsazená.To už je sporné,ale Ashton ji uhrál relativně obstojně.Kevinu Costnerovi stačí,aby používal svoje nepopiratelné charisma a je to v pohodě.Velká škoda je,že zbytek obsazení má v podstatě úlohu komparzu,čímž trpí zejména výcviková část.Tady mohl film pořádně bodovat,stačilo aby se víc soustředil na třídu jako celek a nejen na toho nejlepšího,pak se z filmu mohl stát komplexní pohled na výcvik mladých záchranářů,což by rozhodně nebylo na škodu.Ale to se nestalo,celou pozornost si vysloužil Ashton a jeho parťáci dostali minimální prostor.Spousta potencionálně nadějných a vyhrocených situací se odbude lehkým mentorským pohlavkem nebo jsou vypuštěny úplně,takže prostředek filmu člověku zákonitě splyne ve sled zapomenutelných epizodek.Lásky obou hlavních hrdinů jsou jen takové doplňky,což by se dalo pochopit,je to přece jen docela chlapský film.Samotné scény záchranných akcí jsou natočené působivě,zvláště ty ze začátku,největší problém filmu bych pak viděl v jeho závěru.Celé to totž mělo skončit o dobrých dvacet minut patosu dřív,pak by se film nedal považovat za úplně typický hollywoodský doják.Ale záchranám na poslední chvíli a hrdinským obětem jsme se nakonec bohužel zase nevyhnuli.Jako výplňovka se ale dají Záchranáři (dost blbý překlad,mimochodem) přijmout docela v pohodě,dokáží zabavit a když nečekáte zázraky,nijak nespokojení být nemůžete.Jen to celé mohlo být přece jen lepší. 60 % ()

Terva

Zas jsem se po dlouhé době chtěl podívat na nějaký akční snímek. Záchranáři to vyhráli a já se královsky bavil. Povedené herecké obsazení, klasická kamera a dobrá hudba. ()

corpsy

Je to skôr šedý pokus o snímok typu - starý vlk a jeho mladý, rebelantský učeň. Akcie sa veľmi nedočkáte, aj keď to samotný námet ponúka. Skôr nuda ako zábava. ()

spaceboyCZ

Pozor spoiler: Dlouhodlouze (minimalne takovych 100minut) mel tento film u me jiste 4*. Ma to smrnc, ubiha to rychle, herci to hraji na vybornou a celkove se na to vyborne kouka...nicmene, pak to sleti ke klasickemu holywoodskemu sladaku, kdy se Costner obetuje, aby mohl Kutcher prezit a nest tak jeho odkaz dal. Samozrejme se to neobejde bez tech klasickych kecu, na ktere jsme zvykli atd. Timhle to trochu shodili...nicmene, i celkove z toho filmu nakonecvychazi trochu horsi 4*, takze si je stale zaslouzi...a kdyz to pobezi zase v TV, rad na to mrknu. ()

ledzepfan

Jakože zapomenu na ten zbytečně patheticko kýčovitý konec a budu si pamatovat to všechno předtím co je v mých očích jeden z nejlépe zpracovaných příběhů s motivem nadaného ale těžko směrovatelného žáka... ()

mysiak

Dosť reálne natočený film o záchranároch, ktoré sa ale sústredi až moc na tréning a na Kevin Costnera a Ashtona Kutchera...ale stále je dobrý film na vzhliadnutie ()

Ridick

no tak pribeh o skusenom zachranarovi, kt. premeni chalana z obycajneho frajera na neobycajneho pokracovatela jeho remesla. remeselne je to zvladnute, ale amok vas chyti pri vsetkych tych patetickych vylevoch (kutcher je vazne otrasny), klise scenach a druhej zachranej akcii. cakal som ovela viac. ()

JJ.Gibson

Nakonec po dlouhé úvaze za tři. Bylo to rozhodování mezi právě třemi nebo čtyřmi hvězdami. Kevin Costner byl skvělý. Přesně takto jsem si jeho postavu Bena Randalla představoval. Obrovský sympaťák, tahoun, nikdy se nevzdávající, schopný pro záchranu druhého udělat cokoli! S Kutcherem jsem měl trochu problém. Trochu frajírek, který si nakonec uvědomí nejdůležitější hodnoty atd. To už jsme prostě viděli několikrát a bohužel zde to nebylo ničím jiném zajímavější. Vadilo mi, že od okamžiku kdy Kutcher vystoupil z autobusu na ve výcvikovém táboře mi bylo jasné, jak se jeho osud bude vyvíjet. Ale jinak jsem si Záchranáře docela užil! Sice nic spešl, ale ani žádné kraviny. Příjemný film, na který se dá v pohodě podívat... ()

Orlau32

No jistě : Kevin Costner ! Lákadlo pro diváka a hlavně pro divačky. Ale teď vážně : buď jsem příliš náročná anebo si nedovedu představit, co obnáší takový příběh nafilmovat. Ne, že bych čekala něco ve stylu katastrofického filmu, ale že to bude i pro mě výcvikový tábor, tak to mě dojalo. Nevím, jak to mám správně komentovat, ale jedno vím určitě, že 2x tento film vidět nemusím. Škoda, jiné filmy s Kevinem jsem viděla několikrát. (Tanec s vlky, Krajina střelců, JFK, Osobní strážce). ()

Tony.cs

Výborně natočený film se skvělým Kevinem a skvělým Ashtonem. Opravdu jsem se do toho zažral. Konec potěší i nasere zároveň. ()

Desperado

Mali sme tu hold požiarnikom, policajtom, zdravotníkom, tak prečo by sa nezišiel aj pobrežným hliadkam? V podstate nudný scenár zachraňujú skvele natočené akčné scény zo záchranárskych prác, ktorých nie je veľa, ale skutočne stoja za to. Davis sa snaží, ale so schematickým scenárom robiť zázraky nemôže. A tak sa jedná len o akúsi hollywoodsku verziu bežného dokumentu z National Geographic či Reality TV, kde účinkuje predsa len charizmatickejší moderátor Kevin Costner (ten je aj po päťdesiatke a mimo superhviezdneho diania stále vo forme, či už hereckej, tak aj fyzickej) a modelovskejší účinkujúci (Ashton Kutcher, ktorý tu nesklamal, lebo sa od neho nič mimoriadne ani neočakávalo). ()

gegina31

Od začátku to pro mě byla jasná čtyřka. Ale nedokážu pochopit, jak dokázali takhle podělat posledních dvacet minut. Víc zkonit už to fakt nešlo. Takže bez váhání u mě klesl hned o stupínek níž. ()

Vědma

Čirý průměr, který mě ničím moc nezaujal. Možná, že si film mohl vybrat, jestli chce být komorním a zajímavým filmem o výcviku záchranářů nebo dobrodružným katastrofickým spektáklem. Potom by z toho možná mohlo být víc. Takhle se kupilo klišé na klišé, z nichž mně nejvíc vadila Kevinova manželka. To je naprosto typické. Jsi hrdina, miluju tě, ale chci abys seděl na prdeli doma, jinak se s tebou rozvedu... ()

Parlay

Charismatický Kevin Costner a autenticky vylíčený záchránařský výcvik jsou jednoznačnými klady snímku, který sráží do kolen Ashtonův toporný výkon a jeho velmi, ale opravdu VELMI zajímavá milostná linie... Nejsem na toho kluka až moc přísný? :-) ()

kinderman

Film o zkušeném záchranáři a jeho studentovi je sice plný klišé (životní trauma, nefungující soukromí, premiantovo prozření atd.) a očekávaných dějových zvratů, ale z průměru jej vytahují zdařile zvládnuté akční sekvence, které nechávají vzpomenout na Petersenovu Dokonalou bouři. ()