Ben Randall je držitel mnoha rekordů a za svůj záchranářský život zachránil již přes 200 lidí. Jenže jednoho dne má při akci záchranný vrtulník nehodu a zřítí se do moře. Benovi se podaří dostat do člunu, kam vtáhne i svého zraněného kolegu a nejlepšího přítele Carla. Než se jim však dostane pomoci, Carl umírá. Otřesený Ben uvažuje o odchodu, je však přeřazen na místo instruktora v elitním výcvikovém centru pro mladé záchranáře. Dostává na starost 30 mladých mužů a žen, kterým má předat všechny své bohaté zkušenosti. Vrhá se do výuky jediným způsobem, který je mu vlastní, a svými nekonvenčními metodami obrátí celý výcvikový program naruby. Pak narazí na domýšlivého plaveckého šampióna Jakea Fischera. Pozná v něm člověka, který má potenciál stát se nejlepším z nejlepších - pokud ovšem dokáže svůj talent zkombinovat s plným nasazením a vyhnout se chybám, které učinil sám Ben. Jake je brzy nasazen na svou první misi do divokých vod Beringova moře. (TV Nova)

Maty85

Costner zase hraje sice skvěle, ale už to není co bývalo. Film je poměrně strohý co se akce týká a dívat se 2 hodiny na vodu jak sem tam někdo plácá pořád není nejšťastnější. ()

c.tucker

Solidně zpracované vyprávění o zácharanářích se solidním Costnerem a mě osobně se tam moc nehodícím Kutcherem, jinak dobře pospojováno výcvyk s akcí, ale drželo se to standardů americké společnosti, takže tam chybělo to překvapení. ()

majo25

Film by som rozdelil do dvoch častí. Tú prvú tvoria akčné scény na mori, ktoré sú veľmi dobre zvládnuté, či už po pracovno-akčnej alebo atmosferickej rovine. Druhú časť tvorí zacvik kadetov, ktorá obsahuje množstvo klišé prvkov a pripomína lepšiu verziu všeliakých komédií typu lyžiarska, vojenská, snowbordová akadémia. Nechýba tvrdá ruka cvičiteľa, roztržky kadetov, bitky v bare, balenie dievčat - všetky tie otrepané klišoidné záležitosti, ktoré dokopy vytvárajú nudnú strednú časť snímku. Záverečná epická pasáž sa navracia k akcii na mori a viacmenej necháva zabudnúť na predchádzajúci element. Kostner je fajn, zbytok na čele s Kutcherom sú štatisti. Film neprináša nič nové, ale ako pocta pobrežným záchranárom nesklame. ()

E=mc2

Dojemne. velmi silne iked trocha zvlastne. Davis sa po dlhej odmlke vratil a natocil zaujimavy film. Iked troska setril na kamere. Velmi pekne a dobre zakoncene.. ()

otík

Ačkoliv je film totálně plný klišé a hodně očekávaného závěru, jedná se o jeden z nejzajímavějších filmů v kariéře Kevina Costnera. Role vysloužilého záchranáře, který učí nováčky a zároveň trpí nočními můrami, které samozřejmě v závěru musí překonat a zachránit jednoho ze svých učňů, mu vskutku padne. Kupodivu vypadá i fyzicky velmi dobře (na rozdíl od dvd obalu, kde má obličej oplácaný jak už několik let třeba Seagal=) a je vidět, že si při natáčení mákl. Také příslušné bonusy na dvd ukazují, že natáčení bylo náročné a poctivé. Nebýt některých hodně laciných trikových scén, dal bych i 100 %. Takto se jedná o velmi poctivých 80 %. ()

tom88

Úvod dokonale navnadil na možné prekvapenie megafilmu, ale úvodná scéna iba ukázala aká bude záverečná scéna a toho som sa obával. Výplň filmu síce nie je určite zlý, ale je to už ohratá pesnička a nič nové okrem prostredia neukázal. Stopáž je dosť dlhá, našli sa aj zbytočné scény, alebo krásne naťahovanie, ale to nie je klad. Réžia je pomerne dobrá, herci taktiež prekvapili, no nič výnimočné. Kamera je pekná pekná a natáčacie prostredie taktiež. Efekty celkovo ušli. Celkový dojem z filmu je ale priemerný. 65% ()

Immortal17

Kevin Costner je jeden z mých nejoblíbenějších herců, měla jsem trochu obavy co s ním provede kombinace s Joshem Hartnettem, ale musím přiznat, že lepší film s ním neviděla, silně uvažuji na Joshe změnit názor. :D Tenhle film o záchranářích mě snad nikdy neomrzí. :) ()

Radiq

Docela slušnej záchranářskej a armádně výcvikovej filmek, kterej se ale dějem zase až tak moc neliší od jinejch armádně výcvikovejch filmů. Adept rebel, co má renomé, to je hlavní klišé, mondié. Costnerův instruktor legenda, co má teď tak trochu trauma, je taky už někde viděná postava, takže průbeh děje je docela lehky uhádnout, alespoň zevrubně. Ale ten obětující se konec, to bylo divny. Jinak je to ale solidně udělany, člověka nejdřív zaujmou šílený záchranný akce v mega vlnách, pak totálně ujetej výcvik ve vodě, pod vodou a všude, zakončený zase nebezpečnejma záchranama. Dobře natočeny, dobře jakože 3 hvězdičky... ()

Triple H

Kevin Costner vo svojich posledných pár filmoch dokazuje, že ešte na to stále má (okrem tohto ešte aj Mr. Brooks a Rumor Has It). Celkom by som mu aj doprial nejaký poriadny comeback. Záchranári sú solídny príbeh, ktorý síce neprináša absolútne nič objavné, ale je podaný pútavou formou. Ashton Kutcher ako druhá polovica ústredného tandemu ma veľmi príjemne prekvapil a svoju úlohu ustál so cťou. Snáď mu to vydrží. Andrew Davis je skúsený režisér, ktorý nemá problém zaujať diváka a udržať si jeho pozornosť, aj keď trošku kratšia stopáž by filmu prospela. Za ňu a za tak trošku nasilu, za každú cenu dramatický záver (ktorý tu bol naozaj len akoby z povinnosti) nedám štyri. Ale inak pohoda. ()

trojtmberk

Musim sportovně uznat, že mě tenhle film překvapil. Pro mě ho udržely nad hladinou ty záchraný akce, který byly docela hezky podaný, jinak ten příběh byl tuctovej. ()

Jizni Tlapa

Záchranáři jsou zajímavým námětem, který ovšem Andrew Davis utopil hozením do třech samostatně dějových linek. První je příběh K.Costnera a jeho rozpadající se manželství. Druhý je příchod na pozici instruktora do výcvikového tábora kde se setka s "pulcem" Katcherem a třetí sebepoznání Kevina a vrhnutí se střemhlav do rozbouřených vln. Tyto tři příběhy nabízely ojedinělou možnost vytěžit maximum. Díky režisérově ochutnávce kousnout zlehka do každého z nich, se ze Záchranářů však stalo něco , co Vás ze začátku nabudí a v zápětí uzemní táhlými (celková délka 136 min) nic neříkajícími dialogy a vleklou kamerou. Skvělé letecké záběry a průměrně akční segmenty. Naprosto šílená volba A.Kutchera, který pro mne vždy bude jen a jen komediálním hercem. Ve své roli se trápí a jeho "plačtivá" scéna vyvolává v divákovi pocity agrese a zhnusení , doplněné o chuť rozplesknout mu záchranářskou bojku přímo o.... no nic. Za zmínku stojí ještě závěr v podobě reinkarnace Kevina do jakého si "Neptuna" nebo "Mořské panny" (jak je libo) , která všem topícím se, nastavuje pomocnou ruku a útěchu. Jedno veliké klišé! Dvě zasloužené hvězdy za letecké záběry a kameru z výcvikového střediska! ()

Sfinkter

Slušná pocta a poděkování příslušníkům americké pobřežní hlídky, kteří odvádějí neuvěřitelnou práci. Film jako takový není zpracován špatně, nejvíce mě bavila pasáž z výcvikového tábora, poslední třetina z akce už je však překombinovaná a přitažená za vlasy. Costner a Kutcher dobrá volba. ()

Ryuuhei

Velice zdařilý náhled do tématu pobřežní hlídky, zde tedy z většiny z výcviku, ale celé velice pěkně natočené a musím říct, že nebyla minuta, kdy bych se nudil. Samotné jádro akce sice přišlo až ke konci, ale to vůbec nevadilo. Nelituji těch víc než dvou hodin strávených u tohoto zajímavého filmu. ()

Lachtaan

Nejlepší dobrodružně laděný akční film. Společně s Okrskem 49 nejhezčí kinematografická záležitost z oblasti záchranářů, ať už těch, kteří bojují s vodou, či těch, kteří s ohněm. Neskutečně povedená chemie mezi sebevědomou postavou Ashtona Kutchera a životem zhrzeným Kevinem Costnerem vystavěla z nevinného dramatu klenot v mých filmových vzpomínkách. Rád si jednou tohle dojemné dobrodružství připomenu. ()

_DAVE_

Dalsi "vycvikovy" film ktery se radi za GI Jane, Top Gun, Men of Honor a plno jinych. Tvurci ve snaze vyhnout se uz tisickrat omilanym Marinakum zvolili Pobrezni straz, ale princip je porad stejny. ()

-dRaGoN-

Nemůžu si pomoct a musím dat plný kotel. Ano všechno už tu několikrát bylo, výcvikový drill, pocta policajtům, hasičům a další. Přijít proto s tématikou pobřežní hlídky je docela překvapující, i když je právě tahle práce dost přehlížena a nedoceněna. Proto jsem rád, že tenhle film zobrazuje v holywoodském duchu rizika a náročnost více než odpovídajícím způsobem. Musím pochválit zvukový mix, díky ktéremu jsem si připadal opravdu uprostřed záchraných akcí na moři a na pozadí velmi podmaňující hudbu Trevora Rabina. Za svoje peníze v takových chvílích dostane divák přesně to proč se do tohoto filmu pustil. Příběhově mě Guardian nezklamal, a i když je konec předvídatelný, ono taky jak jinak ukončit drama záchranářů aby neměl člověk pocit že je to zábavná a bezpečná práce. V kombinaci s mými oblíbenými herci se jedná o výborně strávené dvě a čtvrt hodinky. 90% ()

lennyd

Ben Randall (Kevin Costner) je špičkovým záchranářem. Je přesně tím člověkem, který vytáhne z hořící lodi i zapomenutýho ratlíka. Bohužel jedna akce se zvrtne, a Ben jako jediný přežije a ztratí celý svůj tým. Aby se z toho dostal, je na čas převelen jako učitel do výcvikového centra nováčků - záchranářů. Jeho neortodoxní metody nejprve vedení školy (i samotné žáky) deprimuje, nicméně Ben ví co dělá ... Typická role pro Kevina Costnera - já jsem svět a všichni okolo jsou béčka, ale zde mu velmi zdatně sekunduje Ashton Kutcher (musím říct, že chlapec nám roste). Film má bohužel velmi předvídatelný průběh bez jediného momentu překvapení, z větší části mi připomínal starší snímek Ten nejlepší. Ale což, zábavné to bylo, nijak jsem se nenudil, tak proč se držet při zemi ... ()

uhlajz

Mé hodnocení silně ovlivnil závěr filmu. Už od konce děje ve výcvikové akademii byl film zbytečně natahovaný, to, co se ale odehrálo v závěru filmu, bylo spíš vrcholné dílo parodie... Suma sumárum slušný film, který ale měl skončit cca o čtvrt hodiny dříve. 50% ()