NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

Amroth666

3.8. 2010 - Jak už mám napsáno u Nicolase Cage v komentáři. Období 2005 až současnost. Stále dobrý, jeho komerční filmy ale hodně ubírají na jeho předešlé unikátní filmy z dob 1995-2005. Formu si ale stále udržuje, stabilní výkon také a dokonce i nějaký ten úsměv. Tomuhle filmu se nedá nic vyčíst. Vše dobré. __ Dobrý nápad, akce, N.Cage, J.Moore, orientace v čase, ale je to přesně případ moderního útlumu filmových nápadů. Film na začátku vypadal na dvouapůlhodinovou honičku, ale všechno se úplně otočilo a přestalo to na chvíli i účinkovat. Druhá polovina filmu už zase byla stabilní. Trikově hodně dobré. ___ Kam se všechny kouzla vytrácí? ___ ()

C0r0ner

Začátek byl bombový a vlastně to nadšení pokračovalo ještě mnohem dál, než Cage, který koukal pár vteřin do budoucna, odhadl asi tak stonásobný časový úsek. To film srazilo na kolena a zbytek už jsem sledoval vyloženě otráveně, protože mě to úplně přestalo zajímat. Takový potenciál! A tak strašně promrhaný! 55% ()

Dannysek4U

Popravde, cekal jsem to mnohem horsi. Jasne, ze je to cely pritazeny za paces a vic nez o thriller jde o milostnou behacku, jasne, ze je to plny nejruznejsich zlehcovacek, Cage nijak nezari a ze Mooreova proste nikdy nebude drsna policajtka, ale i tak jsem se bavil. Ma to spad, sem tam peknej efekt (u me jednicka tanec mezi kladama), a hlavne - Jessica Bielova, pratele, jestli na ni nekdo mate cislo, at mi hned zavola, ma sanci se vdavat. Normalni solidni tri hvezdicky ( i kdyz za ten premoudrelej konec by mely litat facky) a v porovnani s Ghost RIderem velky umeni. A navic, za bastardy tu jsou Frantici :o) ()

Wormboy

No, nebolo to zle. Pokial clovek vypne hned na zaciatok mozog tak sa to da. Ma to spad, sympatickeho Cagea, kratku stopaz a dobry namet. ()

Andre3000

Jednoduše řečeno už jsem z toho sklamaný, v poslední době narážim na samé průměrné filmy. Tenhle měl opravdu veliký potenciál, ale pěkně to zmrvili. Vlastně film se stal nudou, protože bylo jasné, že to musí skončit dobře a ten závěrečný zvrat ehmmmmm. Prostě to bylo jak kdyby natočili ruzné alternativy a místo aby si vybrali, tak tam nasadili všechny. ()

Gabbo

Průměrný akčňák, mizerné efekty a slabý Cage. Když se film na konci vrátil do poloviny, oddechl jsem si, když jsem zjistil, že zbývá jen pár minut.. Ale ten konec to celé definitivně pohřbil. ()

zette

Krasna ukazka toho, jak jde zkazit slusny namet. Strasna nuda, nelogicnost a tragicke vlasy Cageho, kdo se ma na to divat?! ()

necisty

Už se vám někdy stalo, že jste v prvních 10 minutách ten divný film chtěli vypnout? Ano? No mě se tohle kupodivu stalo v posledních 15 minutách. ...SPOILUJI... Lépe řečeno, film má super námět (další stupeň Hromnic nebo Daybreaku), akčnost, vtip, občas se zasmějete trapně udělaným efektům, ale občas nad nimi naopak žasnete. Myslím si, že udělat remake v 3D by nebyla zase tak špatná volba. I zvukové efekty a hudba okolo mě nadchnula, ale to je právě to jediné co film v pozdější fázi drželo nad vodou. Sám si lámu hlavu, že jim na to ti tři hlavní herci kývli, ale je pravda, že snad nikdo na začátku nečekal co z toho ke konci udělají! Úvodní hra na schovávanou v kasinu a balení Liz je zábavné, ale opakovaný vtip není vtipem. Cage se tam pak prochází jak terminátor, jen ukazuje kam mají střílet, hlavně že se kosí a původní hromada goril kolem něho se zmenšuje na nejpodstatnější charaktery. Vysílačky nepotřebujeme, máme tu jeho. Z opravdu nadějného trháku udělali klasickou naivní americkou sračku. Laser musí vytvářet takový zvuk, který slyší pouze divák,aby věděl, že už ho konečně zneškodnili. Po sejmutí odstřelovače z té budky musí opravdu někdo vypadnout a že je to jen týpek v mikině s kšiltovkou, to už nevadí. Líbilo se mi to, ale hodnocení šlo hodně dolů a to z původních jasných 5 hvězd na 3 s tím, že když zachrání nějak konec, tak dám 4. Řekněme, že ten konec nepokazili tak jako to v posledních minutách vypadalo, že pokazí. 65% ()

PavelVanekArt

Když to tak vidím s postupem času, tak je to dobrej nápad. Ale kurevsky provedenej. Debilní dialogy, Cage hraje i s vlasy na hovno, Biel není ani sexy natož aby hrála a Moore šlápla vedle víc než jedle. Katastrofální scénář a postavy. Za originalitu palec nahoru, plus kamera a střih. Casting , výprava a scénář v hajzlu. 2* abych neřval do větru. ()

Juto

Nie je to zlý film, dá sa to pozerať, ale smer, akým sa to filmári rozhodnú uberať, má za následok neurčitý pocit nespokojnosti. 6/10 ()

O´Hara

Nicolas Cage se jako vždy ukázal v dobrém světle.I v tomto filmu se zhostil těžké úlohy zahrát iluzionistu a ,,medium´´. Spolu s výkonem nekompromisní J. Moore se z filmu stává zajímavá podívaná. ()

Biggy

Docela originální myšlenka, avšak méně kvalitní zpracování. Cage se jako vždy vyznamenal, to se musí uznat, ale něco filmu chybělo už jen kvůli "useknutému konci". ()

c.tucker

Fakt celkem zejímavá myšlenka, jen kdyby už nebyla použita v Minority Report. Uplně konec na pytel. No a Nick si tím účesem koleduje o přezdívku Tom z Šifry Mistra L. ()

Deverant odpad!

Tak v tohhle dílku opravdu Dick moc cítit není. Jeho klasický motiv "něco je jinak než se zdá" se tu sice obejevuje, ale v natolik křečovité a zpotvořené inkarnaci - že je to asi nakonec dobře, že v něm cítit není. Cageovi kreace vypadají jako by jel na benzedrinu, a pochybuji, že by ho jakákoli dívka chtěla někam vozit, jestliže by na ní neustále nepřítomně zíral, připitomněle se usmíval a střídal by zadrhávání a skelný pohled s výroky jako "Chtěl bych potkat jejich šamana." Next je natolik nemastný a neslaný, že po deseti minutách budete mít problém vybavit o co tam vlastně šlo, kromě toho, že někdo viděl dvě minuty do budoucna. Není nijak zvlášť strašný, ale ona naprostá průměrnost a nedostatek čehokoli co by bylo ve výsledku nějak zvlášť zajímavé mě štve. Štve mě, že ten film není ani dost svébytný aby mě mohl něčím štvát. A ani tři minuty Petera Falka to nezachrání. ()

fars

3,5. Next je docela prijemna oddychovka o chlapkovi co vidi budoucnost presne na dve minutky dopredu. kdyby se z filmu par veci vystrihalo a konec by se lepe dotahl tak by to mohla byt paradni podivana. Ale ono to je tak jak to je, takze tu mame Cage jak pomoci svych schopnosti podvadi v casinu, uhyba kulkam, bali Jesicu Biel (mimochodem scena v kavarne kde zkousi nekolikrat neuspesne navazat rec je docela vtipna, taky by se mi schopnost predvidat dopredu hodila, usetril bych si nekdy dost trapasu:-) a v neposledni rade Cage jak pomaha FBI proti teroristum. Akce jako takove neni nijak moc, ale ono to zase tolik nevadi, bavilo me uz jen hrdinovo zkoumani vsemoznych variant. No a ten konec - je to sice mozna trosku podraz, ale aspon je to fakt originalni a tezko to nekdo mohl cekat :-) ()

Jim_Beam

Velice slušná oddychovka, která není lepší, ale rozhodně ani horší než drtívá většina filmů téhož žánru... ()

emo

Problém s adaptáciami Dickovej tvorby je, že majú len máločo spoločné s predlohami. Poviedku Golden Man som čítal a musím povedať, že bola o úplne niečom inom ako tento film. Tak naivné a blbé spracovanie, to sa len tak nevidí. Skvelé herecké obsadenie, režisér slušný remeselník - človek si povie, že sa nemá čo pokaziť. Ale to by scenárista nesmel divákov považovať za pacientov s ťažkou mentálnou retardáciou.... Veľmi smutná záležitosť, ktorá z Tamahoriho predchádzajúcej tvorby asi najviac pripomína XXX2... ()

Šimpy

Nebylo to špatné. Pár příjemných nápadů, navíc miluju časové paradoxy a tady se mi jich dostává vrchovatě. Konec trošičku pokulhává, navíc jsem nenašel ve filmu vývoj děje ani vyvrcholení. I tak slušné tři hvězdy. Slušně odvedená práce. ()

messiah

Může jedna z předních osobností světové Sci-fi - P.K.Dick dodat špatný námět pro film? Zřejmě ne. Blade Runner, Minority report, A Scanner Darkly, Total Recall, Paycheck a teď i Next jsou toho důkazem. V tomto případě je námět zřejmě tou nejsilnější stránkou knihy. Provedení nebo využití síly myšlenky obsažené v knize není využito zdaleka naplno, přesto mě film bavil a to hodně. Nejde o žádnou natahovanou záležitost, lehce přes devadesát minut není na dnešní dobu příliš a filmu to jedině svědčí. Pěkně to odsejpá a než by jste se u toho přestaly bavit je konec. Mě se to líbilo, 75% ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut