NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

raffspIn

Capina. Jedno klišé za druhým. Nic nového. Filmaři se ani neobtěžovali ztvárnit atomový výbuch, který by nastal (nenastal). Bylo by to dobré kdyby tam nebylo asi tak 185 scén které by působí jak dávidlo... není hamba si během toho trochu zdřímnout ()

ZoltanCZ

Tak tohle se moc nepovedlo. Na to, jaký je film slátanina se bere pekelně vážně, přitom nabízí jen provařená klišé. A tvrdit, že je Next adaptací povídky Philipa K. Dicka...to už je vrchol...Philip K. Dick takové blbosti nepsal :-) ()

rakovnik

Zajimavý námět, slušný scénář a sympatičtí hlavní hrdinové. To zdobí tento film. Sice jsem si říkal, kolik jen má Nicolas životů, ale na druhou stranu mi byl sympatický tím, jak balil Jessicu. Prostě pěkný oddechový sci-fi thriller, sloužící k odpočinku u televize po dlouhém pracovním týdnu. ()

Martin741

Aj ked reziser Lee Tamahori uz zvykol natocit aj lepsie kusky /Dnes Neumirej, Boss, Na Ostri Noze/ toto je len reziserska rutina od tohoto pomerne schopneho rezisera. Z principu ako -tak dobry scenar pochovavaju hrozne herecke vykony /Nicolas Cage uz od Lord of war funguje na sinusoide/, slabe akcne sceny a predvidatelny dej s brutalne spackanym koncom. Priemer, ktory nijako nema na to, aby opustil hranice priemeru 50 % ()

Rocky88

Chris Johnston je obyčejný chlapík, který se ale od normálních smrtelníků a teroristů liší tím, že vidí budoucnost 2 minuty dopředu. Má to však jeden háček - vidí pouze "svoje" 2 minuty, budoucnost nikoho jiného nevidí. A jako správný chlap tohoto daru využívá - chodí si zasázet do casina, balí ženský, zkouší různé metody. . . Úvod filmu je velice svižný, seznámí nás dopodrobna s Chrisovými schopnostmi i s jeho potenciální babou. Po jejich krátké seznamovačce - tady je první minus filmu, ten vztah se "zláskoval" moc brzy a film zde trochu ztrácí na tempu- nás čeká akční nářez s kládami - tady se mi moc líbilo samotné vyústění. Od této chvíle ale film zapadá do svých předem zajetých kolejí a pokračuje tak až do konce. Samotné finále ve skladišti ( či co to bylo ) mělo styl i svou origianlitu, ačkoliv nebylo tak kulervoucí, jak by se od Tamahoriho čekalo. Vlastně kdybych dopředu nevěděl, že toto točil Tamahori, tak bych mu to vůbec netipoval. Oprostil se totiž od všelijakých blbostí a možná při té režii i trochu přemýšlel. Překvapil mne i scénář, jelikož když si hrajete s časem, zpravidla někde narazíte. Po prvním shlédnutí jsem si nějakých větších nelogičností nevšiml (teď nepočítejme ten konec), ale možná by se nějaké našli. Cage předvádí svůj průměr, tzn. tři výrazy během celého filmu, Jessica Biel je sice kočka, ale hraní ji moc nejde. Co bych zařadil do minusů, jsou určitě triky, ty opravdu jsou na základní úrovni a moc diváka neuhranou. Divné mi přišlo také samotné vyvrcholení celého filmu - to prostě nedává smysl a samotný film tím pěkně utrpěl. Přesto mi ale nebrání nic v tom, abych ohodnotil 80%. . . . Slušný bratříček pro Minority Report, i když trošku zaostalý :) ()

dezorz

Povedat najvydarenejsi film s N. Cagemom poslednej doby nemusi byt nutne pochvala. Ale pochvalit treba, konecne film podla dicka, ktory je rovnako sablonovity a rychlo zbuchany, ako vacsina dickovych knih. Konecne film podla dicka, ktory nie je trikovymi sci fi orgiami, taky dick nikdy nebol. Problem ale je, ze dick bol paranoidny a aj ked formalne malo zrucny, vzdy do kazdej knihy prepasoval nieco malicke naviac. a tento film je bohapustou dejovou zbytocnostou, ktora ma namiesto trikov ocarit mementovsky na ruby obratenym talentom hlavneho hrdinu. a to je vsetko. casto nelogicke, casto take, ako to ktory zaber chce. skoda. ()

Jino

Dobře se na to dívá. Cage předvádí svůj tradiční výkon, námět je tak zajimavý a film s lehkostí zpracovaný, že mu dám skvělé ****. ()

marcek

Tomuhle musím dát plný počet. Po neúspěchu Cageova Rituálu, je to moc dobrá záplata. Celej film mě fakt bavil, a jsem rád, že jsem po dlouhý době mohl vidět taky "Poručíka Columba" :) ()

Vojťas

Podobné jako DEJA VU nebo VÝPLATA, čemuž se absolutně nebráním. ... Avšak dávám o 2 stupně horší hodnocení kvůli nedokonalosti triků, jejichž umělost bije až moc do očí (dost podobné trikovým záležitostem ve filmech POVSTÁNÍ STROJŮ nebo PTERODAKTYL, což jsou odstrašující případy - v dnešní době by se to ve filmech stávat nemělo) a pak také závěrečná pointa překvapila spíše nemile. ... V NEXTu by sice také nemusela být J. Moore, ale co nadělám! :-D. ... Je to celkem dost negace, že? Ostatní věci (mimo pár nelogičností v příběhu :-D) jsou ale dobré! ..... Takže pro mě i přes jmenované malé nedostatky jde vcelku o zajímavou podívanou, na kterou se znovu kouknu moc rád! :o) ()

shyster

Další na rychlo spíchnutá blbost. Děj spíš odpovídá jedné epizodě nějakého podprůměrného seriálu. Triky jsou nedokonalý a hlavně nedodělaný. Herecké výkony nepřesvědčivý. Bohužel ani jako film na odreagování s popcornem v ruce nefunguje. Jediný klad je Jessica Biel. Ne protože by hralá dobře (to lepší výkon podala v Iluzionistovi), ale protože je to kočka. ()

cariada

Poměrně slušný sci-fi. Sice občas se člověk ztrácí v ději a poznat co je realita a co pouze vize je někdy docela těžký. ()

WoWoW

Nuda, nuda a zase nuda. Rozhodně patří Next mezi to horší v čem se objevil Nicolas Cage a pravdou je, že k jeho postavě jsem si nenašel jedinou cestičku, prostě to byl příšerně nesympatický chlápek, který má předtuchy a celý film je jedna velká předtucha všech předtuch. ()

4daPeace

Verdikt: Klasicky akcni TV film 90.let se vsemi jeho proverenymi/provarenymi schematy a trapnymi klisovitymi dialogy. Ale v polovine roku 2007? S temito herci? Ruce a oci co nejdal.... ()

DruidKarel

Další z mých maltských filmů... Čekal jsem tu klasickou americkou filmovou tématiku, že je postarší chlápek s charismem a po jeho boku krásná mladice... Po tento bod se to i vyplnilo, ale tenhle film byl podle mě hodně podařenej. Nicolas Cage by si měl začít vybírat filmy a ne sáhnout po všem, protože pak to tak i dopadne. Jasně, že si nemůže vybírat jako třeba Tom Hanks nebo Johny Depp, ale nebrat prostě všechno. Tenhle film se mu povedl a docela zazářil. Hodně dobrá akce a i příběh... Jinak Jessica Biel je fakt nádherná holka... 4* ()

starbrejkr

Velmi sympatický film, který těží z hodně silného námětu. Je to zase tak trošku jiný pohled na cestování v čase, který umožňuje využití řady scénáristických fint, kterých se nám dostane požehnaně. Z mého pohledu ten film vytěžil z minima maximum, protože základní příběhová osa je jinak naprosto obyčejná, chvílemi připomínající Nejhorší obavy. Naštěstí v celkovém zpracování leží tak trochu stranou a je nám víceméně jedno, jak to s tou bombou bude - hlavní je to, co všechno uvidíme díky oné "dvouminutové schopnosti" a v tomto ohledu nemám výtky. Moc se mi líbil i uměřený závěr, který jen podtrhuje "vedlekolejnost" příběhové linie. Výtku mám snad jen, jak už je u Tamahoriho trochu zvykem, k nezvládnutým digitálním trikům, které nejsou sice až tak směšné jako slavná digivlna v Dnes neumírej, ale zrovna moc realističnosti taky nepobraly. V tom, proč film zvlášť u kritiků propadl, mám celkem jasno. Není těžké vysledovat, že Nicolas Cage patří k té skupině "oblíbenců" u nichž se strhává každý nový film. Dlouho tam patřil třeba i Kevin Costner, ale už se to u něj trochu obrátilo, tak snad i pan Klec se toho brzy dočká. Mně se i jeho poslední filmy vesměs líbí a přestože herecky nepředvádí V Next nic neobvyklého, přijde mi, že se do této role náramně hodil. Zamýšleli jste se během toho, jestli byste takovou "schopnost" chtěli mít? Myslím, že na začátku to přijde jako věc k nezaplacení, ale postupem času by to člověka jistě začalo ničit... ()

TomikZlesa

Na film sem se podíval jen díky zajimavý zápletce. Celý to ma tempo a rychlost jako moje střeva kdybych spolykal platíčko gutalaxu. Konec ala Call of Duty hadr byl masakrální. Tenhle film mě opravdu skvěle bavil. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut