Komentáře uživatelů k filmu (35)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,597,372Tržby Celosvetovo $39,987,977(8.1.2010)

 • berg.12
  ****

  Je fakt, že tolik hvězd v jednom filmu jsem ještě neviděl a asi už ani neuvidím. Kdo si tam nezahrál, v Bollywoodu jakoby nebyl. Zápletka se dá brát jen s totálním nadhledem, ale Bollywood si tentokrát hraje tijátr hlavně sám pro sebe. Což potvrzují i parádní závěrečné titulky.(9.1.2009)

 • NinadeL
  ****

  Om Shanti Om je něčím na první pohled nevstřebatelným, na pohled druhý skvělou intertextuální učebnicí Bollywoodu pro pokročilé. Sama jsem si nechávala očekávaný zážitek až na dobu, kdy si budu jistá minimálně polovinou hostujících star. Což se mi podařilo po dvou letech intenzivního setkávání se s tímto unikátním filmovým světem. v OSO je toho tolik, že nebylo těžké během chvíle ztratit hlavu... S Niktoriem se shoduji na rozpacích ohledně reflexe 70. let, ale zároveň očekávám s dalším podobně stylizovaným filmem Action Replayy, že do této problematiky lépe proniknu. Není to sice přesné, ale základní příměr je stejný jako důležitost 60. let pro kinematografii ČSR. Takže bude nutné rozklíčovat stěžejní znaky této dekády, její vliv na další desetiletí a zároveň její odlišnost oproti předchozímu vývoji, což může být skutečně oříšek. Konkrétně kokosový, mám-li citovat konkrétně z OSO ;) Ale ještě než vyjádřím své zásadní nadšení, musím se pozastavit nad nevyvážeností hlavních šlágrů, které sice zřejmě měli evokovat jednotlivé změny žánru, ale přeci jenom jsou součástí jediného filmového celku, tudíž logicky nemůžu být nadšená z takových kontrastů jakými jsou parodie Dard-E-Disco a vynikající dramatické vyvrcholení Dastaan-E-Om Shanti Om. Zatímco Main Aagar Kahoon Tumsa Haseen je jakoby vystřižená ze Zpívání v dešti i Moulin Rouge! najednou. Nicméně po předávání cen Filmfare a nastoupení titulní písně Om Shanti Om, což jsou právě ty dvě scény s největší kumulací hvězd, byla exploze třpytu tak mohutná, že musela oslepit naprosto každého. Bylo určitě dobře, že jsem dříve viděla film Don, kde se také SRK rozehrával v podobně výrazné dvojroli a byla jsem už jeho stylu více přivyklá. A skutečně mu pomalu přicházím na chuť, v jeho případě nemusí jít o samozřejmost, ale o pečlivě vybudovaný vztah s divákem, který může být časem pevnější a hlubší. V případě Deepiky mi pomohl určitě Karthik Calling Karthik, ale tam musím bilancovat své nijak zásadní nadšení nad touto kráskou. Mnohem větší radost mi udělaly ukázky z fiktivních filmů Abhisheka a Akshaye. Konečně Kumar se stává novým starem příštího režisérčina filmu, na který se báječně těším. A v případě Dhoomu 5 věřím v jeho realizaci, stejně jako tomu kdysi bylo předpovězeno u sérií Rocky a Rambo :D(18.11.2010)

 • Niktorius
  ****

  Pokud všichni nejsou šťastní, film ještě nekončí. Zajímalo by mě, jeslti je v Bollywoodu ještě něco nebo někdo, z čeho si Farah Khan nestačila za těch 162 minut udělat legraci. Když rozdávali nadhled, proslulá choreografka a autorka rovněž skvělého Main Hoon Na si pro něj musel jít alespoň dvakrát. Po Om Shanti Om už pokukuju po příhlášce do jejího fanklubu a přemýšlím, kde se v ní bere taková hravost a schopnost točit (na evropské poměry) takové šílené žánrové mixy, v nichž se nálada střídá každou pátou minutu, aniž by byla výsledkem nepoživatelná lunaparková zpatlanina. ________ Vtipná smršť z předávání Filmfare Award (ano, je to primitivní humor, ale trefný, úderný a nepřekračující hranice dobrého vkusu) zaujme stejně jako scény, v nichž se film přehoupne z humorné reflexe Bollywoodu do mysteriózního thrilleru a narozdíl od ostatních komentátorů nemám s tou thrillerovou zápletkou žádný problém. Vlastně bych byl naopak rád za její větší rozvinutí, protože atmosféru tajemna se režisérce povedlo vykouzlit - i na malém prostoru a se zářivými neony za každým rohem - s úctyhodnou bravurou. ________ Snad bych i sáhnul po pěti hvězdičkách, ale to by nesměla být situace taková, že film doopravdy začíná až někdy po osmdesáti minutách, kdy konečně dostane jiskru, chytne příjemný temporytmus a začne se pořádně vyprávět. To předtím je katastrofálně natahovaný a všude možně vycpávaný flashback, který by se dal odbýt v deseti minutách a jehož přítomnost jen tak tak omlouvá autorčin humor a přitažlivý feeling (pro hindskou kinematografii zlomových) sedmdesátých let. Ale když se člověk nakonec naladí nasprávnou vlnu a fascinovaně kouká ná tu výbornou závěrečnou sekevenci s titulní písní, na nějakých trapných osmdesát minut rozpaků rád zapomene. ________ P.S: Tento film rozhodně nedporučuji těm, kteří chtějí s Bollywoodem teprve začít, protože by se připravili o všechny narážky a radost z toho, že ve scéně z Filmware Award se mihne celý současný Bollywood All Stars Team. ________ P.P.S: Jsem ochoten diskutovat o tom, že nízká záliba, kterou jsem našel v první polovině, byla způsobena mými vpodstatě nulovými znalostmi o Bollywoodu v sedmdesátých letech (v době vzniku komentáře jsem z tohoto období viděl jen Sholay), v důsledku čehož mi mohla uniknout spousta fórů. ________ P.P.P.S. Om Kapoor who? :-)(14.4.2009)

 • ladynka
  *****

  Stále jsou tu přítomné iritující prvky Bollywoodu jako pestrobarevné výjevy, které mě při sledování nutí nasazovat si sluneční filtr. Pořád si myslím, že indičtí herci nemají žádný filmový sexappeal. Stále trvá moje přesvědčení, že ty taneční scény mají nahrazovat sex. Ale někdy mezi tím a hlavně po přenesení filmu do současnosti se z pastiše stala trefná, ale laskavá parodie. A scénka, kdy se tanec a zpěv konečně účinně zapojí i ve vyprávění (konec - převyprávění), je pro mě vrcholem nejen tohoto bollywoodského filmu.(9.9.2010)

 • MaedhRos
  ****

  Bollywood je pro mě pole neorané, takže Om Shanti Om pro mě byl v první řadě filmem a až v druhé řadě reflexí. Narážek, odkazů a fórků jsem tak dozajista postřehla jen mizivé procento. Nijak mi to ovšem nezabránilo si tuhle jízdu užít a až to pole bollywoodské trochu zorám, asi si dám repete. (Propos, vesměs zde spíše kritizovaná první polovina filmu mě bavila přímo nehorázně a celek mi mj. i díky ní - a její délce - dokonale ladí.)(25.4.2013)

 • 5150
  ***

  Velká škoda toho žánrového zlomu z romantiky na thriller. Tím se to malinko pokazilo. Jinak Shah Rukh Khan je kouzelný, ostatně jako vždy. // Festival Bollywoodského filmu 2008(10.10.2008)

 • Tuax
  ****

  První část se mi líbila poměrně dosti, středová mě příliš nebrala, to byla taková prolínačka s exhibicí, která mě příliš neoslovila. Už asi díky stylu hudby, kdy krom finálního songu se mi nelíbila ani jedna další píseň a to se mi u Bollywoodu moc nestává. A tak jsem se děsil ještě dalého závěru, ale nakonec se mi to finále líbilo asi více jako úvodní pasáž. Osobně si mě Sharukh Khan stále vyloženě nezískal a v první pasáži mi do toho příliš neseděl ve druhé se mi i líbil. Takže pořád půl na půl. Neberu, že je opravdovou hvězdou tamního filmového světa, ale asi mi jeho styl, vzhled úplně nesedne. Deepika Padukone je sice pro mnohé kočka, ale taky mám v oblibě jiné ženské hvězdy z Bollywoodu. Její snaha o hraní nemehla byla taková nic moc, to ji moc nešlo. Velký kontrast vůči jejímu hraní ve snaze o dokonalost, nebylo to vuči tomuhle takové přirozeně působící. Film je pak herecky nabitý v tom směru, že se v něm aspoň na pár vteřin mihne spousta slavných Indických tváří. Ke všemu jsou to takové hrátky s filmařským zákulisím a světem okolo, což je docela fajn. Dokázalo to pobavit. Pořádně jsem netušil co od tohoto filmu čekat a jeho vnímání u mě bylo jako navlnách. Jo a taky vidět v titulcích obrazově a ne jen titulkově, většinu důležitých lidí z okolí vytváření filmu jako osvětlovače, maskéry, kameramany, režisérku, a kdejaké další lidi z mnoha funkcí potřebných při tvorbě filmu, to se jen tak nevidí. Nakonec se to ustálilo na pěkných 7/10(18.11.2013)

 • rikitiki
  ***

  Jízda přes několik žánrů začíná komedií až parodií, kdy si snímek střílí z filmového průmyslu. Vede rodinná scéna se záměrně přehrávající matkou, druhdy také neúspěšnou adeptkou herectví. Pak se děj překlopí do milostného melodramatu, plynule přejde do dramatu a skončí jako mystický horor. Komediální začátek se mi líbil nejvíc, ale scéna z hořícího domu, jakkoliv byla nerealistická, mě zasáhla určitou majestátností.(31.8.2016)

 • ScarPoul
  ****

  Film, ktorý je obrovskou udalosťou sám o sebe. Typické Indické prvky ako tanec a spev, ozvláštnené o sebaparodujúci aspekt. Film ma neuveriteľne bavil. Obľúbil som si Deepiku Padukone a Shahrukh Khan ako obvykle nesklamal. Ako to už pri týchto filmoch býva, len finále podkopáva celému príbehu nohy. Tam som schopný odpustiť prehrávanie, zamilované pohľady aj značnú mieru neuveriteľnosti. V celom príbehu sú tieto zložky namixované natoľko dobre, že naozaj nemám problém pripustiť, že sa jedná o výborný žánrový kokteil toho najlepšieho čo Bollywood môže ponúknuť. Pre mňa úžasný zážitok, ktorý sa vyrovná mnohých západným filmom. Je pestrý, pozitívny a z peknými posolstvami. Pritom netlačí na pílu a čo je najdôležitejšie tak neprestáva zabávať. Skoro za plný počet.(23.8.2013)

 • eraserhead666
  ****

  Indická takřka paranormální romance? No proč ne. Navzdory tomu, že hlavní hrdina byl ve své sedmdesátkové inkarnaci hrozný debil, je to fajn film. Ostatně, Shahrukh Khan mi tu přišel obecně hrozně nesympatický a nepříjemný, až div, že je to ten samý herec, co hrál v Chak De! india. Připadlo mi, že se tam ani moc netancuje, na tu stopáž rozhodně méně, než by člověk čekal. Ale zase se tam více zpívá, pravda. Pobavily místní popkulturní odkazy (hlavně Abhishek Bachchan potěšil). Technicky vzato to jsou vlastně dva filmy v jednom. 3.5*(24.6.2015)

 • kaylin
  ****

  Na indických filmech to většinou nejsou hudební čísla, která mě zaujmou, ale v případě snímku "Om Shanti Om" jsou to i hudební čísla, která mě hodně bavila. Mají v sobě skvělou pozitivní energii, jsou skvěle natočená, nápaditá a krásně kýčovitá. A do toho příběh, který je dobrý a skvěle zahraný výbornou ústřední dvojicí.(19.5.2017)

 • misulka03
  ***

  Bohužel až závěr filmu mě přesvědčil o tom, že to je skutečně film a ne přehlídka indických herců...a ačkoli z toho může být někdo nadšený, mně to vadilo :( Přesto závěr famózní.(14.4.2013)

 • andiek05
  *****

  Přiznávám, že začátek byl pro mě průměrnější, ale když se to konečně rozjelo (což netrvalo zas tak dlouho), tak už se to nezastavilo. SUPER! Bavil mě příběh, hudební vystoupení, hvězdné obsazení - možná lépe řečeno mega hvězdné, protože se tam alespoň na chvilku objevily téměř všechny hvězdy Bollywoodu :-D :-D :-D Příběh byl skvělý, zajímavý, překvapivý, nečekaný, ... a konec? WOW! :-D A moc se mi líbilo, jak byly pojaty závěrečné titulky :-)(20.2.2015)

 • Aljak
  *****

  WAW! Síce sa to zo začiatku javilo ako bežná bollywoodská romanca o zaľúbenom mužovi, ktorý sa pokúša získať srdce slávnej herečky. Potom niekedy tak po prvej tretine sa však celý film radikálne zlomil a razom sa celý dej presúva o 30 rokov neskôr - a tam sa ešte len začnú diať veci. Hlavný hrdina Om sa totiž znovu narodil a to, po čom túžil v minulosti sa stalo skutočnosťou. Razom je z neho úspešný a uznávaný herec, no to nie je všetko - v svojich 30 rokoch si totiž spomenie na svoj minulý život a po tom ako si všetko uvedomí, začína veľkolepú pomstu prostredníctvom oživenia starého nedokončeného filmu. Ako samotný Om povedal "Film ešte neskončil"... Napriek nevýraznému začiatku bol ten príbeh vo fáze po 30 rokoch skvelým dielom, kde svojim štýlom pripomínal slávny motív z filmu Moulin Rouge, teda pretvorenie reality do filmového scenáru. Aj to prostredie, v ktorom sa to celé odohrávalo bolo skvelo vybraté - teda priamo v zákulisiach filmových štúdií Bollywoodu. No a toľko indických hviezd, čo sa v tomto filme počas rôznych scén a piesní mihlo, to bolo až neuveriteľné. Ja osobne ako fanúšik Bollywoodu som bol z toho nadšený - nielen z prostredia, ale aj z celého projektu Om Shanti Om.(30.7.2013)

 • StanislachKo
  ****

  Už som asi dospel do štádia, že nie som natoľko očarený bollywoodskymi hopsandami ako tomu bolo pri Kal ho naa ho, či Jab tak hai jaan a ani Shahrukhovou charizmou (ako tomu bolo rovnež pri oboch spomínaných filmoch...). Z priemeru to vytrhávajú dve skutočnosti: 1) niekoľko tuctov kameí (a ako som sa dočítal to dali bez nároku na honorár.. takéto gestá na mňa vždy spoľahlivo fungovali) 2) Záverečná scéna v kombinácii s až mraziacim "zvratom". Čakal som viac, ale nedá sa uprieť, že režisérka má všetko precízne pod palcom a vo svete silných mužov na tvorivých stoličkách sa nestráca. (A jej zmysel pre sebairóniu dokonalo podtrhla záverečnou scénou, kde sa predstavili všetci členovia štábu. Aj posledný technik prechádzal "hviezdnou" uličkou a komparz búrlivo tlieskajúci každému jednému. Až dorazila Farah a pod obrazom nápis "written, produced and directed by ... " tam už boli len upratovači s metlami. :-) to bolo krásne)(5.12.2016)

 • Dinosaurier
  *****

  Vše co postrádá Hollywood, to spolehlivě nahradí Bollywood! :)) Obzvlášť v Om Shanti Om. Už dlouho jsem se takto kvalitně nepobavila! Byl to první bolly film, který jsem viděla a nestačila se divit, jak je to v každém ohledu dokonalé. Navíc mě přivedl k Shahrukhovi Khanovi, který se stal mým oblíbeným hercem!(20.2.2012)

 • M.i.k.e
  ***

  moje první full time setkání s bollywoodem a musim říct,že očekávání to splnilo.Nadhled,taneční čísla,trocha toho přehrávání...jen toho na začátek bylo trochu moc a nejspíš sem si měl vybrat trošku kratší film.Proto nakonce jen 3 hvězdy za zdlouhavost...60%(2.3.2016)

 • lareinna
  ****

  Hlavne prvá polovica filmu mohla byť lepšia. Čo sa týka Bollywoodu, tak u mňa stále najviac boduje Jodha Akbar – ten som videla už 3 krát aj napriek tomu, že má 3 hodiny. Om Shanti Om je preto trošičku v tieni tohto veľkolepého filmu. Nesklamal ale svojou farebnosťou :)) zábavou a krásnou hudbou typickou pre túto rozmanitú kultúru. Z nejakého dôvodu, ktorý neviem nejako slovne definovať, proste milujem indické filmy a mám pre ne slabosť.(4.2.2012)

 • jorgus
  *****

  komedie,tragedie,muzikal,drama,ducharina..laska,smrt,pratelstvi,nenavist..na bollywodske filmy skromna stopaz ale plne vyuzita uz jen vyjmenovanym vyctem hrubeho deje..v hlavni roli nejvetsi soucasna indicka hvezda a v pozadi "pricmndava" vetsina bollywodskych hvezd vetsinou v hromadnych tanecnych vystupech. Kdyz divak pristoupi na jista pravidla teto kinematografie tak dostane v mire vrchovate to co chtel a ocekaval..tanec, drama, komedii....vse v jednom filmu:)(9.10.2008)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace