Obávaný bojovník

• Hongkong Huo Yuan Jia (více)

Magneto

Pozeral som to s čínankami, takže sa mi dostalo aj historického backgroundu. Preto som ten film vnímal asi trošku ináč ako keby som to pozeral sám...Huo Yuanjia je veľkým čínskym hrdinom ale z filmu to veľmi cítiť nebolo...Je to príliš natiahnuté a "nebojové" chvíle sú nudné a bez iskry. Asi mi to pokazili aj tie moje "spolupozerajúce" svojimi poznámkami o historických nepresnostiach, ale myslím že aj bez toho by som tento film ohodnotil iba priemerne. Technické spracovanie a choreografia súbojov je výborná, ale na Jackieho Chana sa to nechytá... ()

Sfinkter

Výborné bojové scény i vážné herectví, Jet Li mě hodně mile překvapil. Určitě to není bezchybný film, ale který taky je? Dnes musim dát za 5. ()

markuc

Zajimavy snimek, natoceny modernim stylem, Jet Li me v hlavni uloze velmi prijemne prekvapil. Jinak snimek kloubi tradicni cinskou kulturu a jeji stret s modernim (?) zapadem. Nevyznam se v bojovych umenich, ale toto mi prislo natoceno zajimave - ale zadnou revoluci v teto kategorii to neznamena. ()

Týnkaa

Co to mělo být? Takový bojový scény %) zrychlený a pravděpodobně všichni umí lítat... úplně mě to otrávilo. Takže shrnuto a podtrženo: i když příběh by možná ušel... ty boje... to byl vyloženě trapas. Hoooodně slabé, fakt hooodně slabé tři hvězdy. ()

Jizni Tlapa

Obavy jsem měl z Obávaného bojovníka. Ten si s nimi ale lehce poradil a to s lehkostí, která je takřka dechberoucí. Ve stylu WuShu "protančil" oněch 100 min a zanechal ve mně hluboké dojmy a pocit obdivu z předvedených technik. Veliký úklon a poznámka na Jet Liho: "Už nikdy nehraj, jen bojuj" ()

Mr.Husts

Na pět bych v průběhu nepomyslel, protože mi nějak do tří čtvrtin filmu chyběla hlavní dějová linie, ale po tom konci nemůžu jinak. Jsem moc labilní na neopětihvězdičkování toho dojemného konce vhánějícího mi do oček potůčky slz a do srdíčka hřejivý pocit dojetí. Jet Li je frajer. ()

Beky

..bohužel pro mě zklamání...příběh byl pro mě nezajímavý, čekal jsem něco velkolepýho... z trailerů mohutně film vypadal!!!...po technické stránce neni chyby, ale někdy střich mi přišel zbytečně zbrklý!!!...a to u soubojů nemám rád!!!!!!!!....čistých 60%!! P.S. pokud se nestotožníte s hrdinou.......zbyde obyčejná kungfárna!!!!!! ()

Jazzzz

Bez jakých koli připomínek... Snad jen opravdu povrchní člověk v něm vidí jen akční film o KungFu. KungFU je sice nositelem děje, ale film je nositelem myšlenky a to nemyslím jen tak, že by film byl cenný pouze svojí myšlenkou - film je opravdu krásný i po filmové stránce. ()

ywo666

Čo ja viem až tak ma to neoslovilo. Neviem, čo som od filmu čakal, ale proste to nebolo ono. WuShu súboje sú síce exelentné, pobaví aj súboj s Nathanom Jonesom, sú tam niektoré silné momenty a srdcervúce scény. Proste skladačka z dobrých súčiastiek ale nejak zle poskladaná. Neviem prečo. U mňa 65-70% ()

ivan bohatyr

Bojový film, celkově povedený s ještě lepším koncem završeným působivou morální pointou. Kdyby mě bralo víc mávání končetin a mečů, byl bych ochotný dát i víc. ()

zdenny

Pěkný příběh o člověku, jenž našel smysl a hodnotu života. Jet Li je slušný herec a hrát umí. Proto je zajímavé, jak se jeho herecké umění klesá, když se jedná o kung-fu scény nebo o scény s asijskými "herci". Mimika a gestikulace (a výrazové prostředky vůbec) asijských herců jsou na nízké úrovni a někdy úzkostně komické. V momentě, kdy se Jet Li objeví ve scéně s neasijskými herci, hned hraje normálně. Je to jako nějaké zaklínadlo. Každopádně asijské herectví v takovýchto filmech beru jako jejich folklor. Bojové scény byly slušné, až na "špagátovou lítací klasiku". Co se týče patriotismu, - samozřejmě i o tom tento film hodně byl - je velice zvláštní, že daleko kvalitnější americký film "Patriot" nemá ani 70 %. Kdežto zde je patriotismus vnímán divákem velice kladně. Je to zvláštní a přikládám to "protiamerické" náladě některých lidí. Mi ale budou vždy bližší USA než Čína. Na druhou stranu ale oceňuji čínský smysl pro tradice a národní hrdost. ()

VanTom

Jet Li se ve výborných, rychlých bitkách (sem tam však až příliš "anti-fyzikálně" nadrátovaných) vyloženě vyžívá a předvádí. Dynamická moderní režie společně se slušnou výpravou mu nohy nepodtrhávají, to až v závěru téměř nesnesitelný patos. Propagace vlastenectví cizími mocnostmi utlačovaných Číňanů nepřekvapí, stejně jako klasický vývojový oblouk nadutého šampióna / rváče / pijana, jenž musí tragicky pochopit, že ve wu-šu nejde o vítězství, nýbrž o disciplínu a sebeovládání (plus pokoru, respekt a slušnost). Zahuštěný děj amerického sestřihu uhání dopředu a v některých pasážích se nemluví jinak než v zenových moudrech. Lepší 3* ()

Spock

Solidní příběh o jednom z čínských národních hrdinů. Hlavně bojové scény se povedly nad míru. Přesto z filmu nemám úplně dobrý pocit. Bylo to pro mě nějak průhledné, a tisíckrát omílané téma o tom jak se z pyšného bojovníka stát po tom, co přijdete o vše, pokorným zemědělcem a nakonec opět slavným bojovníkem a legendou, pro mě příliš neoriginální. Celkově bych dal 70 procent. ()

blackJag

Sportovní kung-fu film, který má blíž k Rockymu, než třeba k Hrdinovi. Klasické vyprávění o tom jak pýcha předchází pád, povyšuje nad průměr solidní výkon Jeta Li, pěkná výprava a aranžmá bojových scén. ()

m.a.t.o.

"Podpíšte boj na smrť!" – "Povedzte mu, že brať život len zo športu je kruté a zaostalé. Navrhujem, aby sme bojovali čestne a poctivo." – "He wants to nakopať vám zadok." Keď som videl FEARLESS prvý krát, zaujali ma iba výborné súboje - od choreografie, cez kameru, réžiu, strih, až po hrecov - bijcov, ktorí zvládali priam nadľudské výkony. Ako negatívum som vnímal príbeh, hoc inšpirovaný skutočným ľudským osudom, pôsobil veľmi, veľmi klišovito. Dal som 70 %. Po druhom pozretí som si uvedomil, že súboje sú tak vymakané a kamera tak dokonalá, že ani onen otrepaný príbeh mi nevadil. 80 %. Po treťom pozretí ma už aj príbeh začal fascinovať - dokázal vo mne vyvolať emócie, a to, čo prežíval Jet Li, čoby Huo Yuan Jia, som prežíval s ním. Dávam preto bez výčitiek 90 %. ()

pugs

"He wants to nakopať ti prdel" Keď Jet Li hrá v historických eposoch a nie "len" v amerických akčných filmoch, tak je kvalita zaručená. Obávaný bojovník je smes všetkého, čo divák požaduje. Vynikajúcou akciou predstavenou dokonalou choreografiou a efektnou kamerou. Bez použitia špeciálnych trikov. A láskou, ako to už býva, medzi hlavným hrdinom a ženou, ktorá nikoho nemilovala. Tu bol práve ten emocionálny dopad najviac poznať. Slepé dievča, ktoré sa zaľúbilo do bývalého bojovníka, ktorý bol majstrom svojho mesta a chcel sa preadiť vo svete, no ona ho spoznala takého, aký naozaj bol a ako sa zmenil - k lepšiemu. Začal chápať, o čom je život. Film má NÁDHERNÉ priestory na natáčanie. No, zase nie je taký dojemný ako Klan lietajúcich dýk, alebo môj obľúbený Hrdina (taktiež Jet), no stále to zostáva nádherný príbeh, že keď chceme dosiahnuť vrchol, musíme niečo obetovať. Či predtým - alebo potom. 8/10 ()

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje