Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit. (TV Nova)

Stíba

Jumanji jsem měl jako dítě hodně rád. Spojovalo napětí, dobrodružství a akci a to bylo přesně to co jsem měl nejradši a na co se i dnes rád při nějaké činnosti jedním okem podívám. ()

Mr.FreeZer

Této stolní hry se bál snad každý, který zhlédl tento film v čele s úžasným Robinem Williamsem. Dobrodružství, všelijaká zvířata, spousta akce - to vše v Jumanji. ()

Torgal

Mať tak teraz 12 rokov bol by som týmto filmom asi nadšený. Z originálneho námetu sa podarilo vyťažiť maximum (určite viac ako o 10 rokov neskôr Zathure). Neustále sa deje niečo nové a hoci triky za ten čas riadne zostarli, nemožno filmu uprieť, že má veľmi dobrú (občas dosť horrorovú) atmosféru. Rodinný humor sa snúbi s napätím a funguje to výborne. Robin Williams je skvelý a prekvapivo aj malá Kirsten Dunst (ktorú v súčasnosti fakt nemusím). Film ale predsa len cieľuje inú vekovú kategóriu než som ja. 7/10 ()

VerenaLord

Na tomhle filmu jsem vyrůstala, samozřejmě musím přiznat, že čím jsem starší, tím více mi to přijde stupidnější. Ale jako malá jsem ho opravdu zbožňovala, proto slušný průměr. ()

Kingjiri

Slušná dobrodružná a atmosferická podivaná pro celou rodinu, která se dneska už moc netočí. Jumanji se mi líbilo i když jsem byl malej kluk (to jsem se u něho i trochu bál) a líbilo se mi to i teď, kdy už jsem poněkud dospělejší. Pravdou je, že by se dalo z perfektního ústředního námětu dostat ještě víc napětí a dobrodružství, ale i takhle výsledek nikoho neurazí. Robin Williams opět podává solidní výkon a zdatně mu sekundujou herci v dětskejch rolích (Kirsten Dunst hodně dobrá). Efekty už dneska působěj zastarale, nicméně pořád se na ně dá koukat a menší zklamání z nich může bez problémů vynahradit velice koukatelnej příběh, tři silnější hvězdy. ()

chrispe

Ten film jsem jako dítě viděla snad tisíckrát a nikdy mě neomrzel. Budu ho muset oprášit, protože už jen při psaní tohoto komentáře se mi vybavují oblíbený scény a mám chuť se na ně podívat jinýma (čti ne dětskýma) očima. ()

Kadas97

Ak som v detstve tento film nevidel 200x tak ani raz. Film na mňa v detstve pôsobil dokonalou atmosférou a svojským humorom. Robin William v tomto filme bol ešte "ten" herec, ktorý bol vtipný a nezapredával sa primitívnym komédiám ako dnes. Scénka s levom mi ešte dnes spôsobuje ten nepríjemný pocit v bruchu. Film určite nie je klenot kinematografie, ale môj vzťah k tomuto dielu je nezameniteľný a s radosťou si ho vždy pozriem, keď ide počas vianočných prázdnin alebo kedykoľvek v telke. 10 z 10 ()

Plechpetr

Hru, která měnila pravidla jsem jako malý zbožňoval. Téměř pokaždé ji dávali v "noci"- po desáté hodině. Musel jsem si ji tedy nahrávat na kazetu. Byla to třída! Ovšem měl bych se na ni koukat znovu v dospělosti? Toť otázka. No snad někdy! ()

papaguy

Robin Williams, jak u něj v komediálních rolích bývá zvykem, přehrává a protivně se pitvoří. V Jumanji mě jenom utvrdil, že komedie neumí. To je škoda. Protože dobrodružná desková hra, ve které se vše se stane doopravdy, je super námět. ()

aR3Zz

Hrůza. Pro děti místy až příliš děsivé, pro dospělé nedostatečně poutavé. Rodinné komedie nemusím a ani tahle mě nijak neoslovila. Robin Williams byl otravný, ale nesahal ani po kotníky Bonnie Hunt. A tak herecké výkony nakonec držela nad vodou jen mladičká Kirsten Dunst. A to je zatraceně málo. ()

Razzor_82

"Kostky jsou vrženy." Po rozehrání této stolní hry jde o holý život. Rodinná fantasy pohádka s originálním námětem a zajímavými triky v přírodním prostředí. Už jste měli opice v kuchyni, lva v ložnici nebo rozzuřené stádo nosorožců, které proletělo obývákem? Ve světě Jumanji je možné všechno. Robin Williams dokazuje herecké kvality. 7/10 ()

Elenor

Když mi bylo šest, pouštěli nám tento film ve školní družině. To byl zážitek! Nebudete mi to věřit, ale já tehdy měla za to, že jsem právě shlédla svůj první horor. Jen si to vezměte: hra která bubnuje a nasává do sebe lidi, fanatický střelec, nebezpečná zvířata... Dodnes si vzpomínám, jak jsem pak dlouho s mladším bráchou odmítala hrát jakoukoliv stolní hru :-). Až když jsem Jumanji viděla po několika letech podruhé jsem pochopila, že se nejedná o horor, nýbrž o jednu z nejpovedenějších a nejnapínavějších rodinných komedií všech dob. ()

Sign

boze, uz jenom ta nostalgie, ja tento film neskutecne miloval a no co a miluju furt a 4 hvezdy davam uz jenom ze musim :-) ()

krizi

Možná to není zas tak dobrý film, ale ve mě vždy vyvolá krásné vzpomínky na hokejová soustředění, na kterých jsme se na něj vždy dívali :-) ()

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Rock chystá další díl Jumanji

Rock chystá další díl Jumanji

26.04.2018

Jak možná víte, loňský hit Jumanji: Vítejte v džungli! byl přiznaným pokračováním původního Jumanji. Studio Sony tak v podstatě začíná pracovat na trojce, v níž se vrátí na scénu Dwayne "The Rock"… (více)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall