Rodina Bakerových čítá celkem dvanáct dětí a jejich rodiče Kate a Tom je milují. Nejstarší Nora je vdaná a těhotná a Charlie už pracuje. Lorrain právě odmaturovala, získala v práci v New Yorku a po prázdninách se tam stěhuje. Tom má pocit, že začíná své děti ztrácet, a rozhodne se zapůjčit dům u jezera, kam dřív jezdili pravidelně. Děti návrh schválí a když dorazí na místo, uvidí na protějším břehu velké luxusní sídlo. Záhy zjistí, že sídlo i většina pozemků kolem patří Jimmymu Murtaughovi, s nímž Tom soupeřil už jako malý kluk. U jezera se každý rok o svátku práce konají rodinné soutěže o pohár a Jimmy s Tomem vždy trénovali své děti k vítězství. Tentokrát Tom slíbil, že se soutěžení nezúčastní, ale když Jimmy osočí Tomovy děti, že jsou nevychované, přijme Tom Jimmyho výzvu k soutěžení o pohár. Od té doby začne Tom i Jimmy s tvrdým tréninkem, ale na výhře záleží jen otcům. Děti z obou rodin si rozumí natolik, že některé začnou spolu i randit. Tom i Jimmy přeženou svou starostlivost v momentě, kdy jde Sarah na své první rande v životě, a to do kina s Eliotem Murtaughem. Jimmy i Tom jdou do kina také, aby o tom děti nevěděly, ale začnou se v kině dohadovat a děti jsou na otce naštvané. Druhý den se koná soutěž rodin o pohár... (TV Prima)

Trailer 1

tron

„Jeho spoločenské chovanie je krok pred ľudoopom.“ Celovečerné Krok za krokom, ale 70-krát nudnejšie a 80-krát horšie obsadené. Komediálny klasik (?) Steve Martin je vo „fyzických“ scénach (slúchadlá) vo svojom veku vyložene trápny. Iba nonšalantne šedivejúci profesionál Eugene Levy zvláda svoju rolu ako sku*vený milionár. On a hŕstka scén (sexujúci pes, tenis, Doba ľadová, brloh krysy). Vráťte nám Codyho! Vráťte nám Danu Foster! Vráťte nám... nemyslel som, že to niekedy napíšem, vráťte nám PATRICKA DUFFYHO!!! ()

Fiftis

Prvý diel som ani nevidel a na toto som narazil asi pred 10.rokmi v televízií. Podobný námet tu bol už veľakrát - dlhoroční rivali, ktorí si nedajú pokoj a aj po rokoch sa dohadujú, kto je lepší. Napadá ma nespočet filmov, ktoré majú podobnú myšlienku. Je to otrepané, typicky americké a nemá to čo ponúknuť. Mal som pocit, že sa veľmi tlačilo na pílu. Však to v každej komédií, kde je Steve Martin. Postáv tam bolo ako hadov, nevedel som kam skôr skočiť. Niečo ako začiatok snímky Sám doma, kedy po dome pobehovalo 60 ľudí. Neviem akú jedinú vec by som mohol odporučiť. Je to úplne typická "komédia", ktorá nemá originálne zhola nič. ()

MM_Ramone

Steve Martin - komik, ktorý nie je vôbec zábavný; preplatený herec, ktorý nevie poriadne hrať. Toľko na úvod stručná charakteristika predstaviteľa hlavnej mužskej úlohy. A čo povedať ku samotnému filmu "Dvanásť do tucta 2"? Kŕčovitá, americká komédia o horlivom, nadmieru súťaživom otcovi a jeho početnej rodinke. Spoločne zažijú nehorázne veselé dovolenkové dobrodružstvo. Nie je to nič viac ako len komerčne vypočítavé pokračovanie nevýraznej prvej časti. ** ()

Jara.Cimrman.jr

Vždy jsem snil o dvanácti dětech. Byly to tedy sny, ze kterých jsem se probouzel zpocený hrůzou, takže vítám každý praktický návod k přežití, kdyby mi hororové sny chtěl nějaký nebeský dobrák jednoho hnusného dne vyplnit. Bakerovi to zvládají s nadhledem nezúčastněných pozorovatelů, což je skvělá inspirace a do sportovního zápolení ctižádostivých tatínků bych se s chutí zapojil, ale při předpokladu výroby dalších deseti potomků si to, se smutkem v očích, raději nechám ujít. ()

freddy

Čtvrtou stovku mých komentářů začínám tímto filmem. První díl Dvanáct do tuctu se mi líbil, pobavil jsem se u něj a jako rodinná komedie u mě uspěl, ohodnotil jsem ho třemi hvězdičkami. A u pokračování této komedie nemám důvod snižovat hodnocení. Pobavil mne stejně jako první díl, naopak i překvapil tím, že se odehrával v naprosto jiném prostředí. Nutno říct, že scenérie jezera tomuto filmu velmi sluší a povyšují ho z rodinné komedie také na komedii prázdninovou. Dějově je film dobře zvládnutý, jsou zde velmi vtipné situace, čemuž napomáhají i herecké výkony všech představitelů, především komika Stevea Martina a Eugena Levyho tento film táhne dopředu. Herci v dětských rolích se snaží a docela se jim to daří. Prostě celkově je to vydařená rodinná prázdninová komedie pro pobavení. Mne tedy velmi pobavila a docela jsem si tenhle film užíval, protože takovéhle svěží vtipné komedie mám rád. Oproti prvnímu dílu jsem vlastně našel jen jedno mínus, a tím je absence Ashtona Kutchera. Jeho postava snoubence jedné z dcer Bakerových byla velmi vtipná a obstarala v prvním díle velké množství vtípků. Ale jinak vidím na tomto pokračování samá pozitiva a nebránil bych se ani třetímu dílu. Prostě v rámci žánru je to vtipná záležitost, a tak hodnotím stejně jako u prvního dílu, neboli třemi hvězdičkami. ()

• Když si Bakerovi prohlíží fotoalbum, narazí na fotku Sarah jako miminka. Doopravdy je to fotka Alyson Stoner, která ji ve filmu představuje. (HappySmile)