Dvanáct do tuctu 2

Cheaper by the Dozen 2

Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA / Kanada, 2005, 94 min

• reccal

Oproti jedničce ještě slabší odvar, nicméně souboj dvou konkurenčních rodin je zase příjemné oživení, kdyby.... kdyby to opět tolik netlačili na pilu. Díky tomu je plno situací i vtipů tak umělých, až do flákne do očí i vaši babičku zvyklou na Dallas a Tak jde čas. Nejtrapnější scéna? Zpívaní rodinné hymny u jezera, brrrr.....(11.4.2013)

• Smileface

Nikdy jsem nějak nežral filmy se Stevem Martinem a musím se přiznat, že jsem neviděl ani první díl téhle komedie. Co ale vím určitě je, že jsem se za celou dobu stopáže ani jednou nezasmál. Důvod, proč tedy tento film vznikl mi zůstal utajen. Jinak jde o klasickou americkou komedii plnou klišé a prázdných myšlenek o tom, jak děti mají raději lásku než peníze atd. Postava Steva Martina je nudná a jeho styl výchovy směšný, celé mi to tak trochu připomělo stupidní reality show "Chůva v akci".(20.5.2006)

Vždy jsem snil o dvanácti dětech. Byly to tedy sny, ze kterých jsem se probouzel zpocený hrůzou, takže vítám každý praktický návod k přežití, kdyby mi hororové sny chtěl nějaký nebeský dobrák jednoho hnusného dne vyplnit. Bakerovi to zvládají s nadhledem nezúčastněných pozorovatelů, což je skvělá inspirace a do sportovního zápolení ctižádostivých tatínků bych se s chutí zapojil, ale při předpokladu výroby dalších deseti potomků si to, se smutkem v očích, raději nechám ujít.(16.12.2011)

Piper Perabo, Carmen Electra, Jaime King a Hilary Duff v jednom filme, to je ako veľký transparent, ktorý volá, toto ti nesmie ujsť. Mať veľkú rodinu niekde v prírodnom prostredí je môj sen, tak ako mať krásnu manželku a tak ako sa venovať dobročinným veciam, či čiastočne aj športu. V tomto filme to bola opäť jedna veľká výprava, bolo v nej kopec srandy a myslím, že pre rodinu je to ako film stvorené. Tom Welling a Steve Martin sú ako mužské opraty tohto filmu, ktoré to skvelo vedú. Milené!(6.9.2012)

• Stanislaus

Mně to přišlo úplně stejné jako předchozí díl. Opět se vrací početná Bakerovic rodina v plné ráži a ve stejném složení. Opět stejné promluvy ze srdce do duší dětí, stejný blázinec okolo všeho. Akorát teď sem přibyla další početná rodinka, která na zábavě taky zrovna moc nepřidala. Zkrátka opět typicky americká rodinná komedie s naprosto předvídatelným dějem, která se hodí na volný večer a odreagování.(21.8.2010)

• - Když Tom vstoupí do kina, je za ním vidět plakát k filmu Napoleon Dynamit (2004). (HappySmile)

• - Fotka malé Lorraine je ve skutečnosti fotka z dětství herečky, která ji hraje - Hilary Duff. (HappySmile)

• - Když si Bakerovi prohlíží fotoalbum, narazí na fotku Sarah jako miminka. Doopravdy je to fotka Alyson Stoner, která ji ve filmu představuje. (HappySmile)