Dvanáct do tuctu 2

Cheaper by the Dozen 2

Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA / Kanada, 2005, 94 min

• tron

„Jeho spoločenské chovanie je krok pred ľudoopom.“ Celovečerný Krok za krokom, ale 70krát nudnejší a 80x horšie obsadený. Komediálny klasik (?) Steve Martin je vo „fyzických“ scénach („slúchadlá“) vo svojom veku vyložene trápny. Iba nonšalantne šedivejúci profesionál Eugene Levy zvláda svoju rolu (ako „sku*vený milionár“). On a hŕstka scén (sexujúci pes, tenis, Doba ľadová, brloh krysy). Vráťte nám Codyho! Vráťte nám Danu Foster! Vráťte nám... nemyslel som, že to niekedy napíšem, PATRICKA DUFFYHO!!!(29.5.2009)

Dvojka příjemně překvapila tím, že tvůrci překročili laťku nastavenou prvním dílem a pokračování této komedie je tak ještě lepší. Je tu příjemná sporotvní zápletka ozvláštněná další početnou americkou rodinkou. Celý díl je ještě vtipnější a svižnější než jednička, zaručená zábava pro celou rodinu. Bavili mne herci v dětských rolích ( ehm, Taylor Lautner ne ), Steve Martin i jeho přihrávač Eugene Levy. Pokud se u nějaké rodinné komedie zaručeně pobvíte, tak jedině u pokračování Dvanácti do tuctu. 80%.(31.3.2012)

Pokračování dílu prvního...překvapivě:-) Jelikož jsem nahlédl rovnou na díl druhý, jedničku pominu a oznámím vám, že se jedná o další průměrnou rodinnou komedii se Stevem Martinem v hlavní roli. Ty ostatní lidičky jsou vcelku zbyteční, teda až na jeho souseda a věčného rivala E. Levyho. Jo, ta dvojka by si vystačila sama :-) 50%(26.12.2008)

Nenáročná rodinná pohodovka, která nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. Rutinní scénář nemá moc co nabídnout, režie se taky nevytáhla ničím zapamatovatelným a dvojnásobná porce dětí ještě neznamená dvojnásobnou porci zábavy. Přesto je to překvapivě zábavnější než jednička. Steve Martin je pořád sympaťák, kterému role chybujících milujících otců sednou jako ulité, sem tam se mihne vtípek a celé je to takové přijemně letně odlehčené. Věděl jsem co čekat a neměl přehnaná očekávání, proto teď nemusím vzdychat, tvářit se znechuceně. Strávil jsem se svými blízkými přijemný podvečer a z pozice otce, který tuší, co filmový otec prožívá, s úsměvem držel Stevovi palce.(23.2.2013)

Dobrá komedie o rodině, která má rovnou dvanáct děcek. Film nabídne několik ne moc originálních, ale přesto docela vtipných scének a hlášek. Rovněž naschvály, které si rodiny navzájem dělaly vyzněly poměrně dost srandovně. Osobně moc nemám rád filmy, jež poukazují na důležitost americké rodiny, ale v tomhle případě mi to nějak zvlášť nevadilo.(9.10.2010)

• - Když Tom vstoupí do kina, je za ním vidět plakát k filmu Napoleon Dynamit (2004). (HappySmile)

• - Ve skutečném životě má z představitelů manželů Bakerových a Murtaughových pouze jeden z herců děti. Je to Eugene Levy, který má dceru a syna. (HappySmile)

• - Bonnie Hunt by musela svou filmovou dceru Piper Perabo porodit v 15 letech, aby byla skutečně její matkou. (tyna97)