m.krudenc

Vynikající, vynikající no mě dostalo. Tomu se říká pravá česká komedie. Viewegh pře-pasírovaný přes Vejdělka je mnohem vydatnější než předloha sama. Celý autobus českých turistů mířících na Jadran. Každý z nás to zná, jaké to je. Jednou za rok k moři a převážně autobusem do Chorvatska. Autobus byl plný rozlišných a od sebe odlišných lidí. Důchodci, paštikáři, buzeranti, rodinky, puberťáci, chlapci a děvčata co chtějí jen jedno, prostě od každého trošku. No a tento mix tomu dodal ten pravý spád. No a PAMELA? Ta je k nezaplacení, tu bych snad chtěl taky jako delegátku. No podšálky to vešlo do historie. ()

jahol

Tak tenhle film jsem shodou okolností viděl v autobuse během cesty z desetidenní poznávací zahraniční dovolené a tak trochu dost žasnul nad jeho úpornou zbytečnou schematičností, počínaje výběrem postav, přes rozehrávku rolí během cesty na mořské pobřeží a pobyt až po "citlivé" zakončení životních minietud (samozřejmě do značné míry určené knižní předlohou). Kalkulace a zas jen kalkulace s vkusem průměrného diváka a "moderními" tématy (homosexuálové - ale co chce dvojice hošíků, a to stále ještě patřící k tomu lepšímu v tomhle filmu, nabídnout těm, co viděli Zkrocenou horu?!), povinná úlitba - dvojka mladých "krásek", postarších manželů, excentrická (zoufale okoukaně neokoukaná) vedoucí zájezdu, trapná vykonstruovaná zápletka se sexuální orientací dospívajícího kluka, "originální" potápěč... Huh, radši přestanu a povím vám, že postavy na našem zájezdu byly stokrát hlubší, proměnlivé, konfliktní, sympatické i na zabití... zkrátka byli to opravdoví zajímaví lidé a ne trapně vymyšlené figurky. ()

corpsy

Typická, novodobá česká komédia, plná sexuálnych narážok, poloblbých vtipov a nemastného deja. Ako jednohubka ujde, viac si na ňu už pravdepodobne nespomeniete. ()

Marek1991

Priznám sa, že ma film nudil a ten sexizmus, ktorý v tej dobe po celej rade pubetiackych amerických filmov zažíval vrchol v našich končinách, ma už vtedy nechával chladným, až nemilo pociťujúcim film. Naozaj iba osoba Jitky Kocurovej, ktorá bola naozaj nádherná ma do toho filmu dostala, napriek tomu sexizmu. Dej a postavy majú byť vtipné, no mne tak nepripadali, skôr úchylné a trapné. Film mal však taký náboj a celkovú atmosféru, že ho nehodnotím zle. ()

El Pistolero

7/10. Film, který má potenciál zlidovět. Některé hlášky, hlavně v podání pánů řidičů Karla a Karla, jsou už tak profláklé, že je zná skoro každý. Skvělá první půle, plná vtipných situací – a naproti tomu trochu posmutnělá druhá polovina filmu, která to trochu kazí. Každopádně na cestu autobusem mířícím na dovolenou u moře ideální. Z herců bych vyzdvihl hlavně Lišku, Krobota, Klepla a Holubovou. A prosím vás, ty hnědé podšálky vracejte, jo? ()

Marsik

NOVA HD - Proč já jsem tenhle film viděl už tak pětkrát? Proč si ho každý rok rád připomenu? A proč když ho dávají v TV, tak já vždycky zasednu a čučím? No protože tenhle film je prostě dobrej a vtipnej :) Mimo senilních babiček v podání dam Štěpánkové a Fialové mě všechny postavy bavily a u každé jsem se alespoň jednou zasmál nějakému povedenému vtipu či hlášce. Účastníci mají nyní na kontě 59%, což mi přijde sakra málo. Uživatelé zde hodnotí prostě moc přísně a odborně. Když film zkrátka zabaví a nenudíte se u toho, tak proč to neocenit. Za sebe jsem byl u Účasníků vždycky spokojen a pokaždé mi zvedli náladu. 80% ()

FFilipCZ

Kvalitní herecké výkony a na poměry českého filmu i nadstandardní zábava. Především Bohouš Klepl s Evou Holubovou a také Anna Polívková. Sem tam nějaká ta prsa, která by tam ani nemusela být (ale nestěžoval sem si). Stále jsem kolísal mezi 3 a 4 hvězdami, ale ke konci film už hodně pokulhával a ztrácel, proto nakonec jen hvězdy tři. ()

schizmo

Je fajn, že i druho-ligové CZ filmy začínají prosakovat mezi notoricky známé hlášky, neboť "ležel na pláži jako vyvrhnutej vorvaň" či "...a bez těch podšálků se to vážně nedá!" jsou již téměř kultem :D. Aneb nenáročná odpočinková komedie s velmi sympatickým obsazením a příjemným feelingem. ()

Cimr

Ačkoliv podobná zápletka jako v ,,komedii" Slunce, seno, erotika, tahle komedie je přibližně sto tisíckrát vtipnější a lepší. Celé je to takové hezké, místy dokonce hodně hezké. A některé detaily (slaměný klobouk, mluvící fotografie, hnědé podšálky, ze kterých pijí v té příšerné rodině) mě upřímně řečeno dostaly. Všichni herci hrají své švihlé postavy uvěřitelně, a tedy dobře. Jiří Vejdělek je příslibem inteligentních komedií, kterých je tu přes všechny ty Trošky, Soukupy a Olmery moc třeba. Na rozdíl od jmenovaných pánů mají totiž Účastníci i svou výpovědní hodnotu, při jejíž vrcholech opravdu tuhne smích na rtech. ,,Vyperu to na čtyřicet, ale nejdřív musím vyklepat písek na balkóně." ,,To já si dám nejdřív pořádný studený pivo." ,,Nenávidím vás!" ,,Co mu je?" ,,Nevim. Měl dva filky!" ()

NinonL

Hořká komedie o tom, jak jsme my, Češi, maloměšťáčtí, směšní a trapní. Zajímalo by mě, jaký je v tomto směru pan Viewegh, autor předlohy. Hvězdička je za Květu Fialovou, která jediná měla ve filmu jakouž takouž úroveň. ()

Pan Filuta

4/10 Nabízí se srovnání s Románem pro ženy. A kupodivu toho mají dosti společného. Na obou se podílel brakový spisovatel. Z obou čiší "inteligentní" humor. Dle mého takové nutné zlo v české kinematografii. ()

pan.Kaplan

Tohle nemůže ocenit nikdo, kdo nikdy nebyl na hromadném turistickém zájezdu u moře. Geniálně odkoukané situace (pád do uličky) a jednoduchý - ale velmi příjemný humor. Myslím že pod Báječných letech pod psa je tohle moje druhá nejoblíbenější Vieweghova adaptace. No a Jitka Kocurová je ... k sežrání :o) ()

Historik

Zdálo se mi to dlouhé, ospalé. Přivítal bych svižnější tempo. Na druhou stranu musím přiznat, že ten film byl hlubší, než jsem čekal. Nebyla to prvoplánová komedie. Ovšem, jestli si ho ještě někdy pustím, nedokážu teď říci. ()

Praxis

Obrovský kozy Kocurový jsou nezapomenutelný, jinak je to vlastně mile o ničem. Květa Fialová s Janou Štěpánkovou pálí skvělé hlášky. Uvolněná komedie na nedělní večer. 60% ()