Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

PanIncognito

Chabé, přesto je to lepší, než jsem čekal. Příběh má spoustu klišé, tudíž ničím nepřekvapí. Vydařená je tedy především kamera a herecké obsazení. Nejvíce mě baví představitel Gimliho z trilogie Pán prstenů. Co mi naopak přijde špatné, není ani tak zmatečný děj, jako ty nekvalitní kulisy. :/ (viděno s 3. dabingem) ()

Spanki

Jednu hvězdičku dám za pěkně vystavěný fantasy svět a druhou má Jason Statham, protože ho mám prostě rád. Ostatní je hrůza a děs. Neuvěřitelně špatný je scénář a nesmyslné chování jednotlivých postav, které na sebe ani dějově nenavazuje. Pak mě překvapuje, že někteří poměrně dobří herci (třeba Reynolds nebo Rhys-Davies) dokážou zahrát tak špatně, ale to je chyba hlavně režiséra. Samostatná kapitola je hudba - u mě platí, že když si nevšimnu hudby, tak je to ok, tady to vysloveně rušilo. ()

krysarr

Mne to tak strasne neprislo :) Je to pohadka, je to radoby kopie LOTRa, ale solidne obsazena, solidne natocena, pekne sermirsky zvladnuta, hezka hudba, trikove jakz takz, trochu klisovita a pohadkova a kdyz clovek neresi, ze je to i castecne kanadsky, nekolik hlavnich rytiru jsou cernosi a pomre skoro kazdej, tak dobrych 70% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Copak vy se tady u vás králi neklaníte?" Jason Statham jako farmář ve středověku, kde mu zabijí syna a jeho ženu unesou! Pochopitelně se vydá na cestu, aby osvobodil svoji ženu a pomstil smrt syna. Uwe Boll a jeho práce je na filmu vidět asi nejvíc. Nebo spíš ne-práce. Nemůžu a ostatně ani nechci tvrdit, že kdyby na režijním křesle byl jiný člověk, šlo by hned o výtečný film, ale jsem si téměř jistý tím, že hodnotit bych mohl minimálně dvakrát lépe. Uwe Boll na co sáhne, to většinou končí na dně filmové žumpy. ale zde se mu podařilo obklopit se lidmi, kteří své profesi rozumí, nebo si dokáží natáčení patřičně užít. Díky tomu se na to dá koukat. 2* díky těmto hercům: Jason Statham, Kristanna Loken, Ron Perlman, Claire Forlani a Burt Reynolds. - 30%. ()

Matrix44 odpad!

Je "zaujímavé" ako sa v rôznych príbehoch, bájach a povestiach objavuje stále viac čiernych rytierov, kúzelníkov, princov... kde nahradzujú pôvodné obyvateľstvo. Podľa tejto chorej filozofie by ma zaujímalo, či si niekedy Nelsona Mandelu zahrá napr. Číňan, Japonec alebo beloch??? ()

AJensen

Celkem slušný fantasy kousek, tak akorát na nedělní odpoledne. Rozhodně nejlepší Bollův film. Jak se mu do toho podařilo natlačit Stathama, Perlmama, Daviese, Liotu, Reynoldse, Forlani atd mi hlava nebere. Hlava mi teda taky nebere to ninja commando jak vystřižené z Klanu létajících dýk, to tu bylo jak pěst na oko, jinak je to fakt docela koukatelný🤷‍♂️ ()

andykanadan

Jason Statham (nar. 1967, Velká Británie) patrí už niekoľko rokov medzi mojich najobľúbenejších hercov, ale tento film, to teda nebol typicky jeho žáner - pozrel som si to len v rámci kompletizácie jeho filmografie - tento film je označený ako "akčné fantasy", ale naozaj "akčných" je posledných približne 5 minút filmu a Jason Statham ako "akčný drsňák" mi tam nesedí... To však neznamená, že sa to niekomu nemusí páčiť, no za seba hovorím, že druhýkrát tento film už pozerať nebudem - iné filmy s Jasonom Stathamom rád pozerám aj opakovane. ()

mikinko51 odpad!

Príšerné herecké výkony, príšerná výprava, hrozná kamera, otrasný strih, scenár to hádam ani nemalo, o námete škoda hovoriť ... Celé to skôr pôsobilo ako nepodarená paródia než ako vážne myslený film ... ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět