Zdá se, že v dnešním světě chce být slavný úplně každý. A díky celosvětovému fenoménu reality show se jím také doslova každý může stát. Režisér filmů Prci, prci, prcičky a Jak na věc uvádí film Hledáme Ydol v hlavní roli s Hughem Grantem, který jako Martin Tweed - zahořklý a sebestředný moderátor nesmírně populárního televizního programu Hledáme Ydol předvádí skvělý výkon. Tweed, který sám sebe nemůže vystát, uvádí na scénu velmi různorodé soutěžící. Je mezi nimi jižanská kráska Sally (Mandy Moore), sladká a svůdná před okem kamery, ale úplně jiná ve skutečnosti nebo Omer, neprůbojný soutěžící se zálibou v muzikálových melodiích. Finálová noc začíná, do křesla zvláštního porotce usedá prezident Spojených států a pódium zažije výbušnou show, na kterou národ nikdy nezapomene. (oficiální text distributora)

joshula

Myslím, že film pobaví a určitě nebude nudit. Takže po skončení určitě nebudete litovat, že jste se koukali až do konce. Prostě taková oddechovka na téma které teď frčí... ()

Hanys_

Parodie? Kritika? Vůbec nevím co tímhle Weitz chtěl říci. Pěkně se na to (ehm Mandy Moore??) kouká, sem tam se člověk pousměje, ale to nic nemění na tom, že je to 100 minut prázdné jak psí miska. A že tohle hvězdné obsazení zůstalo takhle nevyužito, také zrovna body nepřidává...4.5/10 ()

dopita

Děsivě blbej scénář, navíc s hroznejma postavama: Chris Klein hraje naprostýho pitomce, Mandy Mooreová krávu kolosálních rozměrů a Hugh Grant … je prostě Hugh Grant. Ale zase voplešatělej Willem Dafoe mě velmi bavil, on je snad jedinej důvod, proč na to koukat. ()

eagle-eye

Tak trošku to na mě působilo jako sestřih jakéhokoliv pořadu o SS. V podstatě mi podobný typ filmu nestojí ani za to, abych se k němu nějak vyjadřoval, nicméně pobavil mě nápad se sebevražedným útokem při finále SS. ;-) ()

F.W.Colqhoun

Satirická kulturně-politická moralitka, která klame tělem tak, že se pomalu stává tím, za co se vydává - povrchní komedií. Některé linie jsou výborné [Dennis Quaid jako Bush s krycím jménem Staton * ten člověk zahraje jakéhokoliv prezidenta * ve druhém volebním období zjistí, že v novinách a knihách píší zajímavé věci, zatímco Defoe jako Dick Cheney nad ním díky tomu ztrácí kontrolu], jiné jen dobré [píča Mandy Moore navazuje upřímný vztah s emocionálním mrzákem Hughem Grantem]. Z filmu si odnesete řadu zapamatováníhodných bonmotů ["cílem teroristů je zničit život na Zemi tak, jak jej známe..."], konverzační část rozhodně nenudí. Hugh Granta jako citově proouzeného kreténa žeru, ale nezvládnutí komediálního výkonu nelze vyčítat prakticky nikomu zúčastněnému. Snímek kupodivu spíš než v humoru či kritické zžíravosti ztrácí body v tempu vyprávění, režijním vedení a souhře jednotlivých linií [které jako fragmenty fungují dobře] a cílením k závěrečné katarzi, jež je při odhalování ultimátní zla typu ignorantský prezident či televizní pořady o plnění infantilních snů jaksi potřeba. Vyvrcholení se bohužel odehraje jen v úzkém rámci politické konformity. Není to zdaleka tak pitomé, jak se to tváří. ()

Paity

Hugh Grant už také neví, kam strčit svůj obličej. Respektive strčí ho všude, kde ho chtějí, takže i v Hledáme Ydol. ()

Savel

Fakt prekvapivy konec....prvni smrt Huga Granta ve filmu....hvezdicku za to!!....a zidovsky rap....jediny vyraznejsi hlas v celem filmu... ()

Radim

Krávovina úplně o ničem. Těšil jsem se minimálně na hudební složku, ale byl jsem zklamaný. Ty dvě hvězdy prakticky jen za slušně řemeslně zvládnutý film. ()

Yardie

V podstatě o ničem a pomalu by si to zasloužilo jednu hvězdu. Na druhou stranu to má jakési kouzlo. Dokážu si představit, jaká z toho mohla být totálně šílená komedie plná vtipů, gagů a skvělých scének. Ale bohužel. Nicméně, je to natočena tak zvláštně, že je to až zajímavé, nenudí to a utíká to docela rychle. Smyslem bylo s nadsázkou, ironií a sarkasmem ukázat, jaký je dnešní svět, resp. některé trendy, kterými se svět zabývá a žije. Prostě takový zvláštní film. Možná stojí za 2 kouknutí, aby se našly skryté "krásy". Howgh! ()

sona123

Ptákovina naservírovaná v nablýskaném obalu s W. Dafoe v pidiroličce - Willeme, proč??? Ne, nemá to snad ani jediný dobrý moment, konec je zpackaný až běda a celé je to docela ztráta času. Ne docela, rozhodně. ()

dehlie

množstvo neuveriteľných postáv parodujúcich účastníkov talentových súťaží. čerešničkou na torte je však značne "bystrá" verzia bývalého prezidenta usa v podaní dennisa quaida. ()

embecka

Aj jáj, mohlo to byť tak dobré, keby... Keby sa nasilu netlačil humor všade. Keby bol namiesto Mandy Moore hocikto iný (alebo keby mala aspoň hnedé vlasy :)). Keby tú trápnu superstar menej odflákli. Keby som nevedela, ako to dopredu dopadne. Keby bol prezident za debila trošičku jemnejším štýlom........... a tak ďalej, a tak ďalej... ()

vickeyek

trapná komedie, která si zaslouží jednu hvězdičku snad jen za výkony herců, kteří se špatným scénářem mnoho nezmůžou... ()

sadlokan

Tak jsem asi hodinu věděl,že prezident nezemře,ale že to dají takhle, mě pobavilo.Byl jsem live na jednom dílu podobný soutěže v Česku a taky tady,když nejdou kamery,je jen takovej "náhradní"moderátor,takže Leoš,či kdo,může v zákulisí třeba poprcávat,nebo co.Plešatej W.Dafoe parádní. ()

Olík

Satira točící se kolem TV pořadu, přirovnatelného např. k Superstar, zesměšňující mimo typických karikatur soutěžících snažících se uspět, také neschopnost hlavy státu nebo íránský problém.Rozhodně nečekejte kopu srandy od začátku do konce nebo modrookou romantiku, na kterou jsem zvyklí od Hugh Granta. ()

atmen

Tak to je velká škoda, takový našlápnutý námět, ale pouze závěrečné finále dokáže pobavit. Více než celá první polovina totiž slouží jako představení osob, které jsou sice velmi svérazné - izraelec, palestinec, prezident USA, snobský moderátor, zlatokopka soutěžící, jednodenní válečný veterán atd. Tyto osoby kupodivu samostatně příliš vtipné nejsou, ale když se objeví na závěrečném finále pospolu, najednou nastane neuviřitelný slepenec vtipných situácí, za které bych klidně dal i čtyři hvězdy. Škoda, že to takhle nemohlo být po celou stopáž filmu. ()

Evander

Neškodné a docela zábavné. Navíc se zde objevuje spousta komediálních herců např. z American Pie, které mám rád. ()